Қазақстан Республикасы Президентiнің "2000 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" 2000 жылғы 17 маусымдағы N 406 Жарлығын iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 13 шілде N 1067
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2000 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы" 2000 жылғы 17 маусымдағы N 406 U000406_ Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi квота және осы мақсатқа республикалық бюджетте көзделген ақшалай қаражат шегiнде өзiнiң тарихи отанына мемлекеттiң қаржылық көмегiнсiз орала алмайтын ұлты қазақ адамдардың ұйымдасқан түрде оралуын, сондай-ақ оларды қабылдауды және орналасқан жерлерiнде жайғастыруды жүзеге асырсын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгiмен бiрлесiп:
1) дипломатиялық арналар бойынша репатрианттардың (оралмандардың) шығуы мен транзиттiк жүрiп өтуi және шығатын мемлекеттердiң шекаралары арқылы өтуi кезiнде оларға жәрдем көрсету мәселелерi бойынша тиiстi мемлекеттердiң үкiметтерiне өтiнiш жасасын;
2) шет мемлекеттердiң тиiстi органдарымен тарихи отанына оралуға ниет бiлдiрген отандастардың азаматтық және мүлiктiк құқықтарын қорғауға байланысты мәселелердi пысықтасын.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi бiр айлық мерзiм iшiнде репатрианттарды (оралмандарды) жинақы орналастыру үшiн аудандардың, елдi мекендердiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгiне ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) шет мемлекеттерден келетiн репатрианттарды (оралмандарды) шекаралық бақылауды жүзеге асыру үшiн қажет болған жағдайда уақытша бақылау өткiзу пункттерiн ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi репатрианттардың (оралмандардың) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүру жолдарында және орналасатын жерлерiнде жеке басының және мүлкiнiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi
агенттiгi мүдделi орталық атқарушы органдармен бiрлесiп Қазақстан
Республикасының Yкiметiне 2001 жылға 1 ақпанға дейiнгi мерзiмде осы
қаулының орындалуы туралы ақпаратты табыс етсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 406 "О квоте иммиграции на 2000 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2000 года N 1067
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 406 U000406_ "О квоте иммиграции на 2000 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии, акимам областей, городов Астаны и Алматы осуществить в пределах квоты и предусмотренных на эти цели денежных средств в республиканском бюджете организованную репатриацию лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства, а также их прием и обустройство в местах расселения.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с Агентством Республики Казахстан по миграции и демографии:
1) обратиться по дипломатическим каналам к правительствам соответствующих государств по вопросам выезда и транзитного проезда репатриантов (оралманов) и оказания им содействия при переезде через границы государств выезда;
2) проработать с соответствующими органами иностранных государств вопросы, связанные с защитой гражданских и имущественных прав соотечественников, изъявивших желание возвратиться на историческую родину.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в месячный срок представить в Агентство Республики Казахстан по миграции и демографии перечень районов, населенных пунктов для компактного расселения семей репатриантов (оралманов).
4. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) при необходимости организовать временные контрольно- пропускные пункты для осуществления пограничного контроля прибывающих репатриантов (оралманов) из иностранных государств.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить личную и имущественную безопасность репатриантов (оралманов) в пути следования по территории Республики Казахстан и в местах расселения.
6. Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии совместно
с заинтересованными центральными исполнительными органами представить в
Правительство Республики Казахстан в срок до 1 февраля 2001 года
информацию о выполнении настоящего постановления.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)