"Қазақстан әуе жолы" ұлттық акционерлiк авиациялық компаниясының бiрінші және үшiншi кезектегi кредиторлардың алдындағы берешектерiн өтеу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 4 тамыз N 1196
"Қазақстан әуе жолы" ҰААК-ның бiрiншi және үшiншi кезектегi кредиторларының 2000 жылғы 21 маусымдағы жиналысының ескертпелерi мен ұсыныстарын ескере отырып, "Қазақстан әуе жолы" ұлттық акционерлiк авиациялық компаниясы мен Алматы Авиациялық техниканы техникалық пайдалану және жөндеу жөнiндегi орталығының (бұдан әрi - "Қазақстан әуе жолы" ҰААК) бiрiншi және үшiншi кезектегi кредиторлардың алдындағы берешектерiн өтеу мәселесiн шешу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан әуе жолы" ҰААК-ның бiрiншi және үшiншi кезектегi кредиторлардың алдындағы берешектерiн бағалау және өтеу жөнiндегi жұмысты жүргiзу үшiн Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiк, "Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" ашық акционерлiк қоғамы өкiлдерiнiң қатарынан арнайы комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын. Комиссияны басқару және ол туралы ереженi әзiрлеу "Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" ашық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - "Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" ААҚ) тапсырылсын.
2. Комиссия бiр ай мерзiмде:
1) "Қазақстан әуе жолы" ҰААК-ның бiрiншi және үшiншi кезектегi кредиторларының арыздары мен талаптарын тексерудi жүргiзсiн;
2) олардың алдындағы борыштың қалған өтелмеген сомасын анықтасын, қарызды өтеуге құқығы бар кредиторлардың тiзiмiн дайындасын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне берсiн.
3. Заңды тұлғаны тоқтатқан және сот мемлекетке тиiстi мiндеттемелердi жүктеген жағдайда Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегі комитетiмен бiрлесiп, 044 "Заңды тұлғалар тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген өмiр мен денсаулыққа келтiрiлген зиянды өтеу" бағдарламасы бойынша (бұдан әрi - Бағдарлама) 2002 жылға арналған республикалық бюджет қаражатынан "Қазақстан әуе жолы" ҰААК-тың бiрiншi кезектегi кредиторлардың алдындағы берешектерiн белгiленген тәртіппен төлеудi қамтамасыз етсiн.
Көрсетiлген берешек 2002 жылы төленбеген немесе толық көлемде төленбеген жағдайда осы тармақтың орындалуы 2003 жылға көшiрiледі және 2003 жылға арналған Бағдарлама бойынша республикалық бюджет қаражатынан қамтамасыз етіледi.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.09.30. N 1070
қаулысымен. P021070_

О мерах по погашению задолженности перед кредиторами первой и третьей очередей Национальной акционерной авиационной компании "Казакстан ауе жолы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2000 года N 1196
В целях решения вопроса погашения задолженности Национальной акционерной авиационной компании "Казакстан ауе жолы" и Алматинского центра по технической эксплуатации и ремонту авиационной техники (далее - НААК "Казакстан ауе жолы" перед кредиторами первой и третьей очередей, с учетом замечаний и предложений собрания кредиторов первой и третьей очередей НААК "Казахстан ауе жолы" от 21 июня 2000 года, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Для проведения работы по оценке и погашению задолженности кредиторам 1 и 3 очередей НААК "Казакстан ауе жолы" создать специальную комиссию из числа представителей Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан, Министерства финансов Республики Казахстан, Агентства по делам здравоохранения, открытого акционерного общества "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" (далее - Комиссия). Руководство Комиссией и разработку положения о ней поручить открытому акционерному обществу "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" (далее - ОАО "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий").
2. Комиссии в месячный срок:
1) провести проверку заявлений и претензий от кредиторов первой и третьей очередей НААК "Казакстан ауе жолы";
2) установить оставшуюся непогашенную сумму долга перед ними, подготовить и передать в Министерство государственных доходов Республики Казахстан список кредиторов, имеющих право на погашение долга.
3. В случае прекращения юридического лица и возложения судом соответствующего обязательства на государство Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить в установленном порядке выплату задолженности перед кредиторами первой очереди НААК "Казакстан aye жолы" из средств республиканского бюджета на 2002 год по программе 044 "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство, в случае прекращения юридического лица" (далее - Программа).
В случае невыплаты или выплаты не в полном объеме указанной задолженности в 2002 году исполнение данного пункта переносится на 2003 год и обеспечивается из средств республиканского бюджета по Программе на 2003 год.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 30 сентября 2002 г. N 1070 P021070_ .

4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi "Эйр Қазақстан" жабық акционерлiк қоғамының акционерлерiмен "Қазақстан әуе жолы" ҰААК-тың үшіншi кезектегi кредиторлардың алдындағы берешектерiн өтеу мәселелерiн реттесiн.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.09.30. N 1070
қаулысымен.
P021070_
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігіне жүктелсін.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.09.30. N 1070
қаулысымен.
P021070_
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан урегулировать вопросы погашения задолженности перед кредиторами третьей очереди НААК "Казакстан aye жолы" с акционерами закрытого акционерного общества "Эйр Казахстан".
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 30 сентября 2002 г. N 1070 P021070_ .
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 30 сентября 2002 г. N 1070 P021070_ .
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)