Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың 2000 жылғы 18-20 маусымдағы Ресей Федерациясына ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 9 тамыз N 1226
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы жан-жақты ынтымақтастықтың одан әрі үдемелі дамуы мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың 2000 жылғы 18-20 маусымдағы Ресей Федерациясына ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен мүдделі ұйымдары (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде қажетті шаралар қабылдасын және нәтижелері туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне хабарласын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі 2000 жылдың үшінші және төртінші тоқсандарының қорытындылары бойынша Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне хабарласын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
9 тамыздағы N 1226
қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың 2000 жылғы
18-20 маусымдағы Ресей Федерациясына ресми сапары барысында
қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !              Іс-шара            !  Орындау    !        Жауапты
р/с!                                 !  мерзімі    !      орындаушылар
---------------------------------------------------------------------------
1 !                2                !      3      !            4
---------------------------------------------------------------------------
1. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы Президенттерінің
бірлескен мәлімдемесі бойынша
---------------------------------------------------------------------------
1   Атырау-Самара мұнай құбырының      2000 жылдың    Қазақстан Республика.
өткізу мүмкіндігін арттыру        15 қыркүйегіне  сының Энергетика, ин.
жобасын қаржыландыру туралы           дейін       дустрия және сауда
мәселені пысықтау                                 министрлігі,
"ҚазТрансОйл" мұнай
тасымалдау жөніндегі
ұлттық компаниясы
(келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
2   Тәуелсіз Мемлекеттер Достасты.     2000 жылдың    Қазақстан Республика.
ғына қатысушы мемлекеттердің      15 қыркүйегіне  сының Қорғаныс мини.
Әскери-экономикалық ынтымақ.          дейін       стрлігі, Энергетика,
тастық жөніндегі мемлекетара.                     индустрия және сауда
лық комиссияның (ӘЭМЫК) ұлттық                    министрлігі, Эконо.
бөлігін қалыптастыру                              мика министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
3   Қазақстан мен Ресей қорғаныс-      2000 жылдың    Қазақстан Республика.
өндірістік кешені кәсіпорын.      15 желтоқсан.   сының Қорғаныс мини.
дарын одан әрі интеграциялау      ына дейін       стрлігі, Энергетика,
жөнінде Қазақстан Республика.                     индустрия және сауда
сының Үкіметіне ұсыныстар                         министрлігі, Эконо.
әзірлеу және енгізу                               мика министрлігі
---------------------------------------------------------------------------

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Российскую Федерацию 18-20 июня 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2000 года N 1226
В целях дальнейшего поступательного развития всестороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Российской Федерацией Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Российскую Федерацию 18-20 июня 2000 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) принять необходимые меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом мероприятий, и о результатах ежеквартально информировать Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
3. Министерству иностранных дел Республики, Казахстан информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий по итогам третьего и четвертого кварталов 2000 года.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 августа 2000 года N 1226
План
мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Президента
Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Российскую
Федерацию 18-20 июня 2000 года
---------------------------------------------------------------------------
1!                  2                  !    3     !        4
---------------------------------------------------------------------------
N!            Мероприятие              !Сроки     !  Отечественные
!                                     !исполнения!    исполнители
--------------------------------------------------------------------------
1. По совместному заявлению Президентов Республики Казахстан
и Российской Федерации
---------------------------------------------------------------------------
1 Проработать вопрос о финансировании  До 15      Министерство энергетики,
проекта увеличения пропускной        сентября   индустрии и торговли
способности нефтепровода Атырау-     2000 года  Республики Казахстан,
Самара                                          Национальная компания по
транспортировке нефти
"КазТрансОйл"
(по согласованию)
2 Сформировать национальную часть      До 15      Министерство обороны,
Межгосударственной комиссии по       сентября   Министерство энергетики,
военно-экономическому со-            2000 года  индустрии и торговли,
трудничеству (МКВЭС) государств-                Министерство экономики
участников Содружества Независимых              Республики Казахстан
Государств
3 Подготовить и внести в Правительство До 15      Министерство обороны,
Республики Казахстан предложения по  декабря    Министерство энергетики,
дальнейшей интеграции предприятий    2000 года  индустрии и торговли,
оборонно-промышленного комплекса                Министерство экономики
Казахстана и России                             Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы "Байқоңыр"
кешенінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі
ынтымақтастықты одан әрі дамыту туралы меморандум бойынша
---------------------------------------------------------------------------
4   Ресей Федерациясына "Байқоңыр"     2000 жылдың    Қазақстан Республика.
кешенін жалға берудің мерзімін     аяғына дейін   сының Энергетика, ин.
ұзартудың орындылығы туралы                       дустрия және сауда
мәселені қарау                                    министрлігінің Аэро.
ғарыш комитеті, Қар.
жы министрлігі, Әді.
лет министрлігі,
Сыртқы істер министр.
лігі
---------------------------------------------------------------------------
5   Ғарыш айлағында зымырандық-        Тұрақты        Қазақстан Республика.
ғарыштық техниканы пайдалану                      сының Табиғи ресур.
кезінде экологиялық қауіпсіздік                   стар және қоршаған
мәселелері бойынша бірлескен                      ортаны қорғау минист.
зерттеулер жүргізу, қоршаған                      рлігі, Энергетика,
ортаны қорғау саласында                           индустрия және сауда
қабылданған шаралар туралы                        министрлігінің Аэро.
қоғамдық ұйымдар мен халықты                      ғарыш комитеті, Мәде.
хабардар ету                                      ниет, ақпарат және
қоғамдық келісім
министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
6   "Байқоңыр" кешенінің жұмыс        2000 жылдың     Қазақстан Республика.
істеуін қамтамасыз ету үшін       аяғына дейін    сы Мемлекеттік кіріс
оған әкелінетін (әкетілетін)                      министрлігінің Кеден
тауарларды кедендік ресімдеу                      комитеті
рәсімдерін оңайлату жөнінде
қажетті шаралар қолдану
---------------------------------------------------------------------------
7   "Байқоңыр" кешенінде тұратын      2000 жылдың     Қазақстан Республика.
және/немесе жұмыс істейтін       1 желтоқсанына   сының Еңбек және ха.
Қазақстан мен Ресей азамат.          дейін        лықты әлеуметтік
тарының әлеуметтік кепілдік.                      қорғау министрлігі,
терін қаржылық тұрғыдан                           Қаржы министрлігі
қамтамасыз етуді және оны
іске асырудың тетігін қоса
алғанда, Қазақстан мен Ресей
заңнамаларының ерекшеліктерін
ескере отырып, ғарыш айлағының
қызметкерлер құрамын және
Байқоңыр қаласының тұрғындарын
жұмысқа орналастыру, жұмыспен
қамту, әлеуметтік қамтамасыз
ету мәселелерін реттеу жөнінде
ұсыныстар әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
8   Бірлескен жобаларды қоса алғанда,   Тұрақты      Қазақстан Республика.
"Байқоңыр" кешенін пайдалану                     сының Энергетика, ин.
кезінде жүзеге асырылатын                        дустрия және сауда
ғарыштық қызметке Қазақстанның                   министрлігінің Аэро.
кәсіпорындары мен ұйымдарының                    ғарыш комитеті
қатысуын қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
9   "Байқоңыр" кешенінің жұмыс         2000 жылдың   Қазақстан Республика.
істеуінің қолданылып жүрген        1 қарашасына  сының Әділет министр.
шарттық-құқықтық негізін               дейін     лігі, Энергетика, ин.
жетілдіру мақсатында оған                        дустрия және сауда
толықтырулар мен                                 министрлігінің Аэро.
өзгерістер енгізу жөнінде                        ғарыш комитеті, Сыртқы
ұсыныстар әзірлеу                                істер министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
10  "Байқоңыр" кешенінен ғарыштық      2000 жылдың   Қазақстан Республика.
аппараттарды ұшыру және қондыру    аяғына дейін  сының Көлік және ком.
кезінде Қазақстан                                муникациялар министр.
Республикасының әуе кеңістігі                    лігі
мен радиожиілік спектрін
пайдалану мәселесі жөнінде
жұмыс жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
3. Қол қоюға құжаттар әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
11  Қазақстан Республикасы мен Ресей   2000 жылдың   Қазақстан Республика.
Федерациясы арасындағы            15 қыркүйегіне сының Ішкі істер
Қылмыстылыққа қарсы күрес             дейін      министрлігі
ынтымақтастығы туралы шарт
---------------------------------------------------------------------------
12  Қазақстан Республикасы мен Ресей   2000 жылдың   Қазақстан Республика.
Федерациясының 2000-2002 жылдар.  15 қыркүйегіне сының Мәдениет, ақпа.
ға арналған гуманитарлық салада.      дейін      рат және қоғамдық
ғы ынтымақтастық бағдарламасы                    келісім министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
13  Қазақстан Республикасы мен Ресей   2000 жылдың   Қазақстан Республика.
Федерациясы арасындағы            15 қыркүйегіне сының Сыртқы істер
Каспий теңізіндегі                    дейін      министрлігі
ынтымақтастық туралы декларация
---------------------------------------------------------------------------
14  Қазақстан Республикасы мен Ресей   2000 жылдың   Қазақстан Республика.
Федерациясы арасындағы Астра.     15 қыркүйегіне сының Сыртқы істер
хань қаласында Қазақстан Респуб.      дейін      министрлігі
ликасының Консулдығын және Орал
қаласында Ресей Федерациясының
Консулдығын ашу туралы келісім
---------------------------------------------------------------------------
15  Қазақстан Республикасының Үкіметі  2000 жылдың   Қазақстан Республика.
мен Ресей Федерациясы Үкіметінің  15 қыркүйегіне сының Сыртқы істер
арасындағы Қазақстан Республика.      дейін      министрлігі
сының Ресей Федерациясындағы
және Ресей Федерациясының Қазақ.
стан Республикасындағы диплома.
тиялық өкілдіктері мен консулдық
мекемелерін орналастыру және
оларға қызмет көрсету шарттары

2. По Меморандуму между Республикой Казахстан и
Российской Федерацией о дальнейшем развитии сотрудничества по
вопросам обеспечения функционирования комплекса "Байконур"
4 Рассмотреть вопрос о целесообраз-    До конца   Аэрокосмический
ности продления срока аренды         2000       комитет Министерства
комплекса "Байконур" Российской      года       энергетики, индустрии
Федерацией                                      и торговли, Министерство
финансов, Министерство
юстиции, Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
5 Провести совместные исследования     Постоянно  Министерство природных
по вопросам экологической без-                  ресурсов и охраны
опасности при эксплуатации                      окружающей среды,
ракетно-космической техники на                  Аэрокосмический комитет
космодроме и информирование                     Министерства энергетики,
общественных организаций и                      индустрии и торговли,
населения о принимаемых мерах                   Министерство культуры,
в области охраны окружающей среды               информации и обществен-
ного согласия Республики
Казахстан
6 Принять необходимые меры по          До конца   Таможенный комитет
упрощению процедур таможенного       2000 года  Министерства государ-
оформления товаров, ввозимых                    ственных доходов
(вывозимых) на комплекс "Байконур"              Республики Казахстан
для обеспечения его функционирования
7 Подготовить предложения по           До 1       Министерство труда и
урегулированию вопросов трудо-       декабря    социальной защиты
устройства, занятости, социального   2000 года  населения, Министерство
обеспечения персонала космодрома и              финансов Республики
жителей города Байконыр с учетом                Казахстан
особенностей законодательств
Казахстана и России, включая
финансовое обеспечение и механизм
реализации социальных гарантий
граждан Казахстана и России,
проживающих и/или работающих на
комплексе "Байконур"
8 Обеспечить участие предприятий и     Постоянно  Аэрокосмический комитет
организаций Казахстана в                        Министерства энергетики,
космической деятельности,                       индустрии и торговли
осуществляемой при использовании                Республики Казахстан
комплекса "Байконур", включая
совместные проекты
9 Подготовить предложения по внесению  До 1       Министерство юстиции,
дополнений и изменений и действующую ноября     Аэрокосмический комитет
договорно-правовую базу функцио-     2000 года  Министерства энергетики,
нирования комплекса "Байконур" с                индустрии и торговли,
целью ее совершенствования                      Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
10 Провести работу по вопросу исполь-  До конца   Министерство транспорта
зования воздушного пространства     2000 года  и коммуникаций
Республики Казахстан и радио-                  Республики Казахстан
частотного спектра при запусках с
космодрома "Байконур" и посадке
космических аппаратов
3. Подготовка документов к подписанию
11 Договор между Республикой Казахстан До 15      Министерство внутренних
и Российской Федерацией о сотруд-   сентября   дел Республики Казахстан
ничестве в борьбе с преступностью   2000 года
12 Программа сотрудничества Республики До 15      Министерство культуры,
Казахстан и Российской Федерации в  сентября   информации и обществен-
гуманитарной сфере на 2000-2002     2000 года  ного согласия Республики
годы                                           Казахстан
13 Декларация между Республикой        До 15      Министерство иностранных
Казахстан и Российской Федерацией   сентября   дел Республики Казахстан
о сотрудничестве на Каспийском      2000 года
море
14 Соглашение между Республикой        До 15      Министерство иностранных
Казахстан и Российской Федерацией   сентября   дел Республики Казахстан
об открытии Консульства Республики  2000 года
Казахстан в городе Астрахани и
Консульства Российской Федерации в
городе Уральске
15 Дополнение к Соглашению между       До 15      Министерство иностранных
Правительством Республики Казахстан сентября   дел Республики Казахстан
и Правительством Российской         2000 года
Федерации об условиях размещения и
обслуживания дипломатических
представительств и консульских
учреждений Республики Казахстан в
Российской Федерации и Российской
Федерации в Республике Казахстан от

туралы 1998 жылғы 12 қазандағы
келісімге толықтыру
---------------------------------------------------------------------------
16  Қазақстан Республикасының Үкіметі  2000 жылдың   Қазақстан Республика.
мен Ресей Федерациясы Үкіметінің  15 қыркүйегіне сының Туризм және
арасындағы Туризм саласындағы         дейін      спорт жөніндегі
ынтымақтастық туралы келісім                     агенттігі
---------------------------------------------------------------------------
17  Қазақстан Республикасының Үкіметі  2000 жылдың   Қазақстан Республика.
мен Ресей Федерациясы Үкіметінің  15 қыркүйегіне сының Қорғаныс
арасындағы Қазақстан Республика.      дейін      министрлігі
сының аумағында орналасқан Ембі
сынақ полигонынан Ресей Федера.
циясының аумағына әкетілген тех.
ника мен қару-жарақтың өтемақысы
туралы келісім
---------------------------------------------------------------------------
18  Қазақстан Республикасының Үкіметі  2000 жылдың   Қазақстан Республика.
мен Ресей Федерациясы Үкіметінің  15 қыркүйегіне сының Энергетика, ин.
арасындағы Отын-энергетика кеше.      дейін      дустрия және сауда
ні саласындағы ынтымақтастық                     министрлігі
туралы меморандум
---------------------------------------------------------------------------
19  Қазақстан Республикасының Үкіметі  2000 жылдың   Қазақстан Республика.
мен Ресей Федерациясы Үкіметінің  15 қыркүйегіне сының Қорғаныс
арасындағы Қазақстан Республика.      дейін      министрлігі
сының аумағына іргелес Ресей
Федерациясының аумағында әскери
жаттығу ұрыстары жұмыстарын жүр.
гізу кезінде апат туындаған жағ.
дайда бірлескен іс-қимыл жасау
тәртібі туралы келісім
---------------------------------------------------------------------------
20  Қазақстан Республикасының Үкіметі  2000 жылдың   Қазақстан Республика.
мен Ресей Федерациясы Үкіметінің  15 қыркүйегіне сының Энергетика, ин.
арасындағы Өндірістік кооперация      дейін      дустрия және сауда
туралы келісім                                   министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
21  Қазақстан Республикасының Үкіметі  2000 жылдың   Қазақстан Республика.
мен Ресей Федерациясы Үкіметінің   1 қазанына    сының Мемлекеттік
арасындағы Өзара саудадағы жана.      дейін      кіріс министрлігі,
ма салықтарды өндіріп алудың                     Қаржы министрлігі
қағидаттары туралы келісім
---------------------------------------------------------------------------
4. Аяқтау нысаны
---------------------------------------------------------------------------
22  2000 жылдың қорытындысы бойынша    2001 жылдың   Қазақстан Республика.
осы Іс-шаралар жоспарының орын.   10 қаңтарына   сының Сыртқы істер
далу қорытындысы туралы Қазақ.        дейін      министрлігі
стан Республикасының Үкіметін
хабардар ету
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Икебаева Ә.Ж.

12 октября 1998 года
16 Соглашение между Правительством     До 15      Агентство Республики
Республики Казахстан и Правитель-   сентября   Казахстан по делам
ством Российской Федерации о        2000 года  туризма и спорта
сотрудничестве в области туризма
17 Соглашение между Правительством     До 15      Министерство обороны
Республики Казахстан и Правитель-   сентября   Республики Казахстан
ством Российской Федерации о        2000 года
компенсации за технику и вооружение,
выведенные на территорию Российской
Федерации с испытательного полигона
Эмба, расположенного на территории
Республики Казахстан
18 Меморандум между Правительством     До 15      Министерство энергетики,
Республики Казахстан и Правитель-   сентября   индустрии и торговли
ством Российской Федерации о        2000 года  Республики Казахстан
сотрудничестве в области топливно-
энергетического комплекса
19 Соглашение между Правительством     До 15      Министерство обороны
Республики Казахстан и Правитель-   сентября   Республики Казахстан
ством Российской Федерации о        2000 года
порядке взаимодействия в случае
возникновения аварий при про-
ведении боевых работ на территории
Российской Федерации, прилегающей
к территории Республики Казахстан
20 Соглашение между Правительством     До 15      Министерство энергетики,
Республики Казахстан и Правитель-   сентября   индустрии и торговли
ством Российской Федерации о        2000 года  Республики Казахстан
производственной кооперации
21 Соглашение между Правительством     До 1       Министерство государ-
Республики Казахстан и Правитель-   октября    ственных доходов,
ством Российской Федерации о        2000 года  Министерство финансов
принципах взимания косвенных                   Республики Казахстан
налогов во взаимной торговле
4. Форма завершения
22 Информирование Правительства        До 10      Министерство иностранных
Республики Казахстан об итогах      января     дел Республики Казахстан
выполнения настоящего Плана         2001 года
мероприятий по итогам 2000 года
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)