"Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 12 тамыз N 1246
Ерекше экологиялық, ғылыми, мәдени және рекреациялық құндылығы бар бiрегей табиғат кешенi Бурабай таулы-орман алқабын сақтап қалу және қалпына келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметi Шаруашылық басқармасының "Бурабай" табиғи-сауықтыру орман кешенi" мемлекеттiк мекемесi Қазақстан Республикасы Президентi Iс Басқармасының "Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - Мекеме) болып қайта аталсын.
Мекемеге табиғат қорғау мекемесi мәртебесi берiлсiн.
2. Қосымшаға сәйкес Мекемеге Ақмола облысы Шортанды ауданының жер қорынан және жер пайдаланушыларының жер учаскелерiнен жалпы көлемi 15271 гектар жер қосымша тұрақты пайдалануға берiлсiн.
3. Мекеменiң жерлерi - ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерi санатына, ал осы аумақтардағы ормандар - "мемлекеттiк ұлттық табиғи парктердiң ормандары" және "ғылыми маңызы бар ормандар" қорғау санаттарына жатқызылсын.
4. Ақмола облысының әкiмi Мекеменiң жерлерiн ерекше қорғауды қамтамасыз ету үшiн осы аймақ шегiнде мемлекеттiк табиғи қорық қоры объектілерiнiң сақталуына және қалпына келтiрiлуiне терiс әсер ететiн кез келген қызметке тыйым салумен бiрге оның сыртқы шекарасы бойымен қорғау аймағын белгiлесiн.
5. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi белгiленген тәртiппен жергiлiктi жерде Мекеме жерлерiнiң шекараларын белгiлесiн.
6. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгімен және Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiмен бiрлесiп Мекеменiң аумақтарын ғылыми, мәдени-ағартушылық, оқу, туристiк, рекреациялық және шектеулi шаруашылық мақсаттарда пайдалану кезiнде консультативтiк және ғылыми-әдiстемелік көмек көрсетудi қамтамасыз етсiн.
7. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң мынадай шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бурабай таулы орман алқабын қорғауды күшейту жөніндегi қосымша шаралар туралы" 1997 жылғы 27 ақпандағы N 3369 өкiмiн iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 6 мамырдағы N 787 P970787_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1997 ж., N 18, 162-құжат);
2) "Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметi Шаруашылық
басқармасының "Бурабай" табиғи-сауықтыру кешенi" мемлекеттiк мекемесiнiң
Жарғысын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4
шiлдедегi N 1058
P971058_
қаулысы.

О государственном национальном природном парке "Бурабай"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1246
В целях сохранения и восстановления уникального природного комплекса - Боровского горнолесного массива, имеющего особую экологическую, научную, культурную и рекреационную ценность, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать государственное учреждение Природно-оздоровительный лесной комплекс "Бурабай" Хозяйственного управления Президента и Правительства Республики Казахстан в государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Бурабай" Управления Делами Президента Республики Казахстан (далее - Учреждение).
Придать Учреждению статус природоохранного учреждения.
2. Предоставить Учреждению дополнительно в постоянное пользование земельные участки из земель запаса и землепользователей Щучинского района Акмолинской области общей площадью 15271 гектар согласно приложению.
3. Отнести земли Учреждения к категории земель особо охраняемых природных территорий, а имеющиеся на этой территории леса к категориям защитности - "леса государственных национальных природных парков" и "леса, имеющие научное значение".
4. Акиму Акмолинской области для обеспечения особой охраны земель Учреждения установить вдоль его внешних границ охранную зону с запрещением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на сохранение и воспроизводство объектов государственного природно-заповедного фонда.
5. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами в установленном порядке установить на местности границы земель Учреждения.
6. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан и Агентством Республики Казахстан по туризму и спорту обеспечить оказание консультативной и научно-методической помощи при использовании территорий Учреждения в научных, культурно-просветительных, учебных, туристических, рекреационных и ограниченных хозяйственных целях.
7. Признать утратившими силу следующие решения Правительства Республики Казахстан:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1997 года N 787 P970787_ "О реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 27 февраля 1997 года N 3369 "О дополнительных мерах по усилению охраны Боровского горно-лесного массива" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 18, ст. 162);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 1997 года N 1058 P971058_ "Об утверждении Устава государственного учреждения "Природно-оздоровительный комплекс "Бурабай" Хозяйственного управления Президента и Правительства Республики Казахстан".

8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 12 тамыздағы
N 1246 қаулысына
қосымша
"Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғи паркiне
тұрақты пайдалануға берілетін жер учаскелерінің
тізбесі
---------------------------------------------------------------------------
Олардан жер учаскелері    !              Учаскелердің көлемі, га
берілетін жер             !------------------------------------------------
пайдаланушылардың атауы   !      !                  оның ішінде
және жер құрамы           !      !-----------------------------------------
!      !       !   оның ішінде    !      !
!      !       !------------------!      !
! Бар. ! ауыл  !егіс.!жайы.!шабын.!орман.!басқа
! лығы !шаруа. !тік. !лым. !дықтар!ды ау.!
!      !шылық  !тер  !дар  !      !мақтар!
!      !жерлері!     !     !      !      !
---------------------------------------------------------------------------
1. "Бұқпа" орман және
жануарлар дүниесін қорғау
жөніндегі мемлекеттік
мекемесі                     220                               220
2. Қазақ орман шаруашылығы
және агроорман
мелиорациясы ғылыми-зерттеу
институты                    6047    9      9                  5736    302
3. Шортанды ауданының
қордағы жерлері              9004    8157        8157                  847
Барлығы:                    15271    8166   9    8157          5956   1149
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 августа 2000 года N 1246
Перечень
земельных участков, предоставляемых государственному
национальному природному парку "Бурабай" в постоянное
землепользование
---------------------------------------------------------------------------
!                     Площадь участков, га
!-----------------------------------------------------
Наименование        !     !              в том числе
землепользователей  !     !------------------------------------------------
и состав земель,    !Всего!сельско-!   из них        !       !
из которых          !     !хозяйст !-----------------!       !
предоставляются     !     !венные  !пашня!паст-!сено-!лесная !прочие
земельные участки   !     !угодья  !     !бища !косы !площадь!
--------------------------------------------------------------------------
1. Государственное
учреждение по охране
лесов и животного
мира "Букпа"          220                               220
2. Казахский научно-
исследовательский
институт лесного
хозяйства и агро-
лесомелиорации        6047    9       9                 5736     302
3. Земли запаса
Щучинского района     9004    8157         8157                  847
Всего:      15271   8166    9    8157    -    5956    1149
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)