Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 қыркүйектегі N 1341 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 13 қыркүйек N 1385
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "2000 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қыркүйектегi N 1341 P001341_ қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) 1-шi тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"1. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 2 қыркүйектегi N 1303 және 1998 жылғы 5 қазандағы N 998 қаулыларына сәйкес сатып алынған астықты сатудан қайтарып алынған қаражат есебiнен ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнен 2000 жылғы егiннiң астығынан 42 000 000 (қырық екi миллион) АҚШ доллары сомасына 570 000 (бес жүз жетпiс мың) тоннаға дейiнгi көлемде үшiншi сыныптан төмен емес жұмсақ сортты азық-түлiк бидайын франко- элеватор шартымен бiрiншi кезекте салық патентi негiзiнде салық төлеудi жүзеге асыратын тұлғалардан, қосылған құн салығын қоса және олар өзi өндiрген астықты сатуы кезiнде бірыңғай жер салығын төлеушi болып табылатын тұлғалардан, қосымша құн салығын қоспағанда, есептемеге алынған 1 тонна салмақ үшiн 70 (жетпiс) және 75 (жетпiс бес) АҚШ долларына баламалы баға бойынша мемлекеттiк сатып алу жүргiзiлсiн.";
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген 2000 жылғы егiннiң астығын
мемлекеттiк сатып алу, оны сақтау және сату тәртiбi туралы ережеде:
5 және 6-тармақтардағы "ҚҚС-ны қоса алғанда" деген сөздер "ҚҚС-ны
қоса алғанда, салық патентi негiзiнде салық төлеушiлер болып табылатын
тұлғалар үшiн және ҚҚС-ны қоспағанда - бiрыңғай жер салығын төлеушiлер
болып табылатын тұлғалар үшiн" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға
жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1341
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2000 года N 1385
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1341 P001341_ "О государственном закупе зерна урожая 2000 года" следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Произвести государственный закуп продовольственной пшеницы мягких сортов не ниже третьего класса урожая 2000 года у сельскохозяйственных товаропроизводителей в объеме до 570 000 (пятьсот семьдесят тысяч) тонн на сумму до 42 000 000 (сорок два миллиона) долларов США за счет средств, возвращаемых от реализации зерна, закупленного в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1303 P991303_ и от 5 октября 1998 года N 998 Р980998_ по ценам, эквивалентным 70 (семьдесят) и 75 (семьдесят пять) долларам США за 1 тонну зачетного веса, на условиях франко-элеватор в первоочередном порядке у лиц, осуществляющих уплату налогов на основе налогового патента, включая налог на добавленную стоимость, и у лиц, являющихся плательщиками единого земельного налога, при реализации ими зерна собственного производства, без учета налога на добавленную стоимость.";
2) в Правилах о порядке государственного закупа зерна урожая 2000 года, его хранения и реализации, утвержденных указанным постановлением:
в пунктах 5 и 6 слова "включая НДС" заменить словами "включая НДС - для лиц, осуществляющих уплату налогов на основе налогового патента, и без учета НДС - для лиц, являющихся плательщиками единого земельного налога, при реализации ими зерна собственного производства".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)