"Отель Астана" ашық акционерлік қоғамының Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерімен тартылған мемлекеттік емес сыртқы заемының бөлігіне қызмет көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 қыркүйек N 1392
Түркия және АҚШ несие желілерінің шеңберінде мемлекеттік кепілдікпен тартылған мемлекеттік емес сыртқы заем бойынша дефолт фактілеріне жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамымен және "Отель Астана" ашық акционерлік қоғамымен:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерінің берілуіне орай 2000 жылы төленген және осы қаулының 2-тармағына сәйкес төлеуге жататын "Отель Астана" ашық акционерлік қоғамының ақшаны 2001 жылдан бастап 2008 жылды қоса алғанда, қайтаруын;
"Отель Астана" ашық акционерлік қоғамы республикалық бюджетке қайтаруға жататын ақшаға жылдық 5 (бес) пайыз есептеуді;
"Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамына заем алушы - "Отель Астана" ашық акционерлік қоғамының қаражаты есебінен агенттік сыйақы төлеуді көздейтін несие келісіміне қол қойсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі жоғарыда көрсетілген келісімге қол қойғаннан кейін 1999 жылғы 20 мамырда берілген N 0000035 мемлекеттік кепілдікке сәйкес шетелдік банк шотының негізінде "Отель Астана" ашық акционерлік қоғамы үшін 2000 жылғы 1 қыркүйекке көзделген 2 067 096,63 (екі миллион алпыс жеті мың тоқсан алты доллар, алпыс үш цент) АҚШ доллары мөлшеріндегі төлемді және айыппұл пайыздарын 2000 жылға
арналған республикалық бюджетте "Үкіметтік кепілдіктер бойынша
міндеттемелерді орындауға байланысты несиелендіру" бағдарламасы бойынша
көзделген қаражаттың шегінде ұсынылған шоттарға сәйкес төлесін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об обслуживании части негосударственного внешнего займа открытого акционерного общества "Отель Астана", привлеченного под государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2000 года N 1392
В целях недопущения фактов дефолта по негосударственному внешнему займу, привлеченному под государственные гарантии в рамках кредитных линий Турции и США, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан подписать с закрытым акционерным обществом "Эксимбанк Казахстан" и открытым акционерным обществом "Отель Астана" кредитное соглашение, в котором предусмотреть:
возврат открытым акционерным обществом "Отель Астана" начиная с 2001 года по 2008 год денег, выплаченных в 2000 году в силу выданных государственных гарантий Республики Казахстан и подлежащих выплате в соответствии с пунктом 2 настоящего постановления.
начисление 5 (пяти) процентов годовых на деньги, подлежащие возврату открытым акционерным обществом "Отель Астана" в республиканский бюджет.
выплату агентского вознаграждения закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" за счет средств заемщика - от открытого акционерного общества "Отель Астана".
2. Министерству финансов Республики Казахстан, после подписания вышеуказанного соглашения, в соответствии с выданной государственной гарантией от 20 мая 1999 года N 0000035, на основании счета иностранного банка оплатить за открытое акционерное общество "Отель Астана" платеж, предусмотренный на 1 сентября 2000 года в размере 2 067 096,63 (два миллиона шестьдесят семь тысяч девяносто шесть долларов, шестьдесят три цента) долларов США и штрафные проценты согласно предоставленным счетам в
пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год по
программе "Кредитование, связанное с выполнением обязательств по
правительственным гарантиям".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республик Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова г.В.)