Сирек кездесетiн және жойылып кету қаупі бар жануарлардың жекелеген түрлерiн сақтап қалу және өсiмiн молайту жөнiндегi кейбiр шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 25 қыркүйек N 1447
"Жануарлар дүниесiн қорғау, молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы Z933300_ Заңына сәйкес, сондай-ақ Қызыл Кiтапқа енгiзiлген сирек кездесетiн және жойылып кету қаупi бар жануарлардың жекелеген түрлерiн сақтап қалу және өсiмiн молайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Шейх Ахмет Бин Сәлiм Лкасмидiң (Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi) Шығыс Қазақстан облысында ителгiлер мен дуадақтарды қолда өсiрiп-молайту және кейiн табиғат аясына жiберу жөнiндегi екi питомниктi өз қаражаты есебiнен салу туралы бастамасы назарға алынсын.
2. Осы құстардың бастапқы мекиен тобын жасау мақсатында Шейх Ахмет Бин Сәлiм Лкасмидiң (Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi) Шығыс Қазақстан облысында кейiн оларды Шығыс Қазақстан облысындағы питомниктерге орналастыратын болып, Қазақстан Республикасынан тысқары әкету құқығынсыз 2000 жылғы 1 қыркүйек - 31 қазан кезеңiнде үш ителгi мен бес дуадақ аулауына рұқсат етiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi ителгiлер мен дуадақтарды балапандатып, қолда өсiрiп-молайту және кейiн табиғат аясына жiберу жөнiндегi ұзақ мерзiмдi бағдарламаны әзiрлесiн және оны бекiтуге Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiне ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау министрлiгi "Қазақстан Республикасында Жануарлар дүниесiнiң
жекелеген түрлерiн ерекше жағдайларда пайдалану тәртiбi жөнiндегi ереженi
бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 маусымдағы
N 969
P000969_
қаулысында белгiленген тәртiппен ителгiлер мен дуадақтарды
табиғаттан аулап алуды қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.Н.

О некоторых мерах по сохранению и воспроизводству отдельных видов редких и находящихся под угрозой исчезновения животных
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1447
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 октября 1993 года Z933300_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", а также в целях сохранения и воспроизводства редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, занесенных в Красную Книгу, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к сведению инициативу Шейха Ахмед Бин Салим Лкасми (Объединенные Арабские Эмираты) по строительству за счет собственных средств в Восточно-Казахстанской области двух питомников по воспроизводству в неволе и последующему выпуску в природу соколов-балобанов и дроф-красоток.
2. В целях создания маточного поголовья этих птиц разрешить в период с 1 сентября по 31 октября 2000 года отлов без права их вывоза за пределы Республики Казахстан Шейху Ахмед Бин Салим Лкасми (Объединенные Арабские Эмираты) в Восточно-Казахстанской области трех соколов-балобанов и пяти дров-красоток с последующим заселением их в питомнике в Восточно-Казахстанской области.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан разработать долгосрочную программу по выведению сокола-балобана и дрофы-красотки в неволе и выпуску их в природу, и представить ее для утверждения Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан обеспечить изъятие из природы соколов-балобанов и дроф-красоток в порядке, установленном постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2000 года N 969 P000969_ "Об утверждении Правил о порядке пользования отдельными видами животного мира в Республике Казахстан в исключительных случаях".
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)