Жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды лицензиялауға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 30 қыркүйек N 1481. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 шілдедегі N 574 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.07.06.  N 574  (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.03.30.  N 285,  2005.07.27.  N 779  қаулыларымен.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды лицензиялауға қойылатын бiлiктiлiк талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.03.30.  N 285 , 2005.07.27.  N 779  қаулыларымен.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 17 сәуірдегі N 2201 қаулысын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1995 ж., N 41, 515-құжат):
көрсетілген қаулыға 1-қосымшадағы:
реттік нөмірі 13-жолдағы:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігі";
3-бағандағы "топографиялық-геодезиялық" деген сөздердің алдында "Жерге орналастыру," деген сөздер жазылсын;
2) <*>
3) <*>
Ескерту. 3) тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы  N 124 , 2)-тармақшаның күші жойылды - 2006.03.15. N  168  қаулыларымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1481 қаулысымен
бекітілген
Жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды лицензиялауға қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. Тақырыбына және мәтінге өзгерту енгізілді, 1,3,4-бөлімдер алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.03.30.  N 285 ,  тақырыбына өзгеріс енгізілді - 2005.07.27.  N 779  қаулыларымен.
1. Жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізуге мынадай біліктілік талаптары:       заңды тұлғалар үшін:

Об утверждении квалификационных требований к лицензированию землеустроительных, топографо-геодезических и картографических работ
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 1481. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2007 года N 574 (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 1481 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2007 года  N 574  (вводится в действие с 9 августа 2007 года).
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 марта 2005 г.  N 285  ; от 27 июля 2005 г.  N 779  .
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года  Z952200_  "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к лицензированию землеустроительных, топографо-геодезических и картографических работ.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 марта 2005 г.  N 285  ; от 27 июля 2005 г.  N 779  .
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894  P951894_  "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 41, ст.515):
в приложении 1 к указанному постановлению:
в строке, порядковый номер 13:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами";
графу 3 после слова "Производство" дополнить словом "землеустроительных,";
2)  (утратил силу - от 15 марта 2006 года N  168 );
3)  (Подпункт 3) утратил силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г.  N 124  )
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2000 года N 1481
Квалификационные требования
к лицензированию землеустроительных, топографо-геодезических
и картографических работ   <*>
Сноска. В заголовок и текст внесены изменения, пункт 1 и разделы 1, 3, 4 исключены - постановлением Правительства РК от 30 марта 2005 г.  N 285  ; от 27 июля 2005 г.  N 779  .
1. Квалификационные требования на производство землеустроительных, топографо-геодезических и картографических работ включают следующее: для юридических лиц:

1) лицензияланатын қызметті жүзеге асыруға үміткер ұйым басшысының жоғары немесе орта білімі болуы тиіс;
2) жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды орындауға арналған нұсқаулықтарда көзделген өнімдердің (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) сапасына кепілдік беретін қажетті сертификатталған құралдардың, аспаптардың (олардың метрологиялық қызмет көрсету шартымен), технологиялық жабдықтардың (немесе оларды сатып алу жөніндегі міндеттеме) болуы;
3) тиісті білімі, жұмыс стажы және біліктілігі бар мамандардың болуы;
4) әскери және мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді жұмыс жүргізуде пайдалануға уәкілетті мемлекеттік органның рұқсаты болуы енеді.
Жеке тұлғалар үшін:
1) жұмыс бейініне сәйкес жоғары немесе кәсібі орта білімі болуы;
2) мамандығы бойынша кемінде үш жыл еңбек стажы болуы;
3) жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды орындауға арналған нұсқаулықтарда көзделген өнімдердің (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) сапасына кепілдік беретін қажетті сертификатталған құралдардың, аспаптардың (олардың метрологиялық қызмет көрсету шартымен), технологиялық жабдықтардың (немесе оларды сатып алу жөніндегі міндеттеме) болуы;
4) мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді жұмыс жүргізуде пайдалануға уәкілетті мемлекеттік органның рұқсаты болуы енеді.
2.  Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.07.27. N 779  қаулысымен .

1) руководитель организации, претендующей на осуществление лицензируемой деятельности, должен иметь высшее или среднее образование;
2) наличие необходимых сертифицированных инструментов, приборов (с договором на их метрологическое обслуживание), технологического оборудования (или обязательства по его приобретению), позволяющего гарантировать качество продукции (работ, услуг), предусмотренных инструкциями для выполнения землеустроительных, топографо-геодезических и картографических работ;
3) наличие специалистов, имеющих соответствующие образование, стаж работы и квалификацию;
4) наличие разрешения уполномоченного государственного органа на проведение работ с использованием сведений, составляющих военные и государственные секреты;
для физических лиц:
1) наличие высшего или среднего профессионального образования, соответствующего профилю работ;
2) наличие стажа работы по специальности не менее трех лет;
3) наличие необходимых сертифицированных инструментов, приборов (с договором на их метрологическое обслуживание), технологического оборудования (или обязательство по его приобретению), позволяющего гарантировать качество продукции (работ, услуг), предусмотренных инструкциями для выполнения землеустроительных, топографо-геодезических и картографических работ;
4) наличие разрешения уполномоченного государственного органа на проведение работ с использованием сведений, составляющих государственные секреты.
2.  (Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г.  N 779  )