Ямбург келісімдері бойынша Венгр Республикасы мен Чех Республикасы алдындағы Қазақстан Республикасының міндеттемелерін реттеу мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 12 қазан N 1517
Ямбург газ кен орнын игеру және Ямбург-КСРО-ның батыс шекарасы магистральдық газ құбырларының, сондай-ақ Теңiз және Қарашығанақ кен орындары объектiлерiнiң құрылысын салудағы ынтымақтастық туралы Ямбург келiсiмдерi бойынша Венгр Республикасы мен Чех Республикасы алдындағы Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiн реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiленген тәртiппен 2000 жылғы 31 қазанға дейiнгi мерзiмде:
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп Ямбург келiсiмдерi бойынша мiндеттемелердiң мәртебесiн;
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiмен бiрлесiп Ямбург келiсiмдерi бойынша мiндеттемелердiң мөлшерiн айқындасын.
2. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - "Қазақойл" ҰМК):
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi айқындаған мөлшерде мiндеттемелердi реттеу тетiгiн әзiрлеу үшiн Венгр Республикасы мен Чех Республикасының уәкiлетті өкiлдерiмен қажетті келiссөздер жүргiзсін;
Ямбург келiсiмдерi бойынша мiндеттемелердi реттеу жөнiндегi тетiк шеңберiнде Венгр Республикасы мен Чех Республикасына беру үшiн қажетті табиғи газды ірiктеудiң шарттары мен мерзiмдерi мәнiнде Теңiз жобасы бойынша әрiптестермен және Қарашығанақ жобасы бойынша мердiгермен келiссөздер жүргiзсiн;
келіссөздер аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне
Ямбург келісімдерінен туындайтын міндеттемелерді реттеу тетігі жөнінде
ұсыныс енгізсін.
3. "Ямбург" келісімі бойынша Венгр Республикасы мен Чех Республикасы
алдындағы Қазақстан Республикасының міндеттемелерін реттеу жөнінде
ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жедел жұмыс тобын құру туралы" Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрінің 2000 жылғы 9 маусымдағы N 88-ө өкімінің
күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

О вопросах урегулирования обязательств Республики Казахстан перед Венгерской Республикой и Чешской Республикой по Ямбургским Соглашениям
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 1517
В целях урегулирования обязательств Республики Казахстан перед Венгерской Республикой и Чешской Республикой по Ямбургским Соглашениям о сотрудничестве в освоении Ямбургского газового месторождения и строительстве магистральных газопроводов Ямбург-Западная граница СССР, а также объектов Тенгизского и Карачаганакского месторождений Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке в срок до 31 октября 2000 года определить:
совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан статус обязательств по Ямбургским Соглашениям;
совместно с Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан размер обязательств по Ямбургским Соглашениям.
2. Закрытому акционерному обществу "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" (далее - ННК "Казахойл"):
провести необходимые переговоры с уполномоченными представителями Венгерской Республики и Чешской Республики для разработки механизма урегулирования обязательств в размерах, определенных Министерством финансов и Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
провести переговоры с партнерами по Тенгизскому проекту и подрядчиком по Карачаганакскому проекту на предмет условий и сроков выборки природного газа, необходимого для поставки Венгерской Республике и Чешской Республике в рамках механизма по урегулированию обязательств по Ямбургским Соглашениям;
по завершении переговоров внести в Правительство Республики Казахстан предложение по механизму урегулирования обязательств, вытекающих из реализации Ямбургских Соглашений.
3. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики
Казахстан от 9 июня 2000 года N 88-р "Об образовании оперативной рабочей
группы по выработке предложений по урегулированию обязательств Республики
Казахстан перед Венгерской Республикой и Чешской Республикой по Ямбургским
Соглашениям".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)