"Қазагрополис" республикалық мемлекеттік ауыл шаруашылығы сақтандыру кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 19 қазан N 1570
"2000-2001 жылдары жекешелендіруге жататын республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 17 маусымдағы N 912 P000912_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазагрополис" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік ауыл шаруашылығы сақтандыру кәсіпорны қайта құру жолымен мемлекеттің жүз пайыздық қатысуымен "Қазагрополис" сақтандыру қоғамы" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "Қазагрополис" СҚ" ААҚ) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және
жекешелендіру жөніндегі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Қазагрополис" СҚ" ААҚ-ның жарғысын бекітсін және оның мемлекеттік
тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) проспект эмиссиясын тіркегеннен соң ауыл шаруашылығы өндірісін
сақтандыру жөніндегі қызметінің бейінін сақтай отырып, коммерциялық
тендерде жарғылық капиталдан 100 (жүз) пайыз мөлшерде акциялардың
мемлекеттік пакетін сатуды жүзеге асырсын;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

О реорганизации Республиканского государственного сельскохозяйственного страхового предприятия "Казагрополис"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2000 года N 1570
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 912 P000912_ "О Перечне республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное сельскохозяйственное страховое предприятие на праве хозяйственного ведения "Казагрополис" путем преобразования в открытое акционерное общество "Страховое общество "Казагрополис" (далее - ОАО "СО "Казагрополис") со стопроцентным участием государства.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав ОАО "СО "Казагрополис" и обеспечить его государственную регистрацию;
2) после регистрации проспекта эмиссии осуществить продажу государственного пакета акций в размере 100 (сто) процентов от уставного капитала на коммерческом тендере при условии сохранения профиля деятельности по страхованию сельскохозяйственного производства в
установленном законодательством порядке;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Склярова И.В.)