Қазақстан Республикасының бiлiм және мәдениет ұйымдарына, сондай-ақ әскери бөлiмге есiмдер беру және оларды қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 20 қазан N 1576
"Қазақстан Республикасындағы кәсiпорындарды, ұйымдарды, мекемелердi, темiр жол станцияларын, әуежайларды, сондай-ақ физикалық-географиялық объектiлердi атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 5 наурыздағы N 281 P960281_ қаулысына сәйкес және Атырау, Жамбыл, Қарағанды, Қостанай, Маңғыстау, Солтүстiк Қазақстан, Оңтүстiк Қазақстан және Шығыс Қазақстан облыстары әкiмдерiнiң ұсыныстарын ескере отырып Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес бiлiм және мәдениет ұйымдарына, сондай-ақ
әскери бөлiмге есiмдер берiлсiн.
2. 2-қосымшаға сәйкес бiлiм ұйымдары қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасының мүдделi министрлiктерi осы қаулыдан
туындайтын қажеттi шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2000 жылғы 20 қазандағы
N 1576 қаулысына
1-қосымша
Белгiлi мемлекет және қоғам қайраткерлерiнiң, ғалымдардың,
жазушылардың, педагогтардың есiмдерi берiлген бiлiм және
мәдениет ұйымдарының, сондай-ақ әскери бөлiмнiң тiзбесi
Атырау облысы бойынша
Атырау қаласының N 16 орта мектебiне - Жапақ Қаражiгітовтiң есiмi;
Жамбыл облысы бойынша
Тараз қаласының көп балалы және аз қамтамасыз етiлген отбасыларына
арналған облыстық мектеп-интернатына - Нұрғиса Тiлендиевтiң есiмi;
Қарағанды облысы бойынша
Нұра ауданының Талдысай ауылдық округiндегі орта мектепке - Өмiрзақ
Тұрлыбековтың есiмi;
Қарқаралы ауданының Қайнарбұлақ ауылдық округіндегі N 18 орта
мектепке - Рамазан Сағымбековтың есiмi;
"Химия-металлургия институты" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорнына -
Жантөре Әбiшевтiң есiмi;
Ақтоғай ауданының Сарытерек ауылдық округiндегi орта мектепке - Жабас
Кеңесбаевтың есiмi;
Қостанай облысы бойынша
Қостанай облыстық қазақ драма театрына - Iлияс Омаровтың есiмi;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Сайрам ауданының Ақсу ауылдық округiндегі N 93 орталау мектебiне -
Абылай ханның есiмi;
Сайрам ауданының Жаңаталап ауылдық округiндегi N 85 орталау мектебiне
- Кенесары Қасымұлының есiмi;
Сайрам ауданының Қайнарбұлақ ауылдық округі Ошақты ауылындағы
бастауыш мектепке - Құрманғазы есiмi;
Шардара ауданының Қазақстан ауылдық округi Қазақстан ауылындағы орта
мектепке - Сырбек Кәттебековтың есiмi;
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Тимирязев ауданының Тимирязев жалпы бiлiм беретiн мектеп-гимназиясына
- Сәбит Мұқановтың есiмi;
Ақжар ауданының Жаңа ауыл орта мектебiне - Қали Хадесовтың есiмi;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
05325 әскери бөлiмiнiң Қызыл Ту ордендi Невель механикаландырылған
құрамасына - Қабанбай батырдың есiмi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2000 жылғы 20 қазандағы
N 1576 қаулысына
2-қосымша
Қайта аталуға жататын бiлiм ұйымдарының тiзбесi
Маңғыстау облысы бойынша
Маңғыстау ауданының Тұщықұдық ауылдық округiндегі "1 Май" орта
мектебi - "Қаратөбе" орта мектебi;
Тұпқараған ауданының Баутино кентiндегi А.Е. Баутин атындағы орта
мектеп - Жалау Мыңбаев атындағы орта мектеп;
Бейнеу ауданының Төлеп селосындағы Камен орта мектебi - Әбiлғазы
Махутов атындағы орта мектеп;
Бейнеу ауданының Бейнеу селосындағы Калинин атындағы орта мектеп -
Жұмағали Қалдығараев атындағы орта мектеп;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Түркiстан қаласының Иасы ауылдық округiндегi "Коммунизм" орта мектебi
- Сабыр Рахымов атындағы орта мектеп;
Түркiстан қаласының Қарашық ауылдық округiндегi "Победа" орта мектебi
- "Тұран" орта мектебi;
Қазығұрт ауданының Рабат ауылдық әкiмшiлiгiндегi "Атбұлақ" орта
мектебi - Жамбыл Қаппаров атындағы орта мектеп;
Ордабасы ауданының Бадам ауылдық округiндегi "Қызыл ту" бастауыш
мектебi - Сәбит Мұқанов атындағы бастауыш мектеп;
Сайрам ауданының Қайнарбұлақ ауылдық округiндегi В.И. Ленин атындағы
орталау мектеп - Ханай Әдебеков атындағы орталау мектеп.
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

О присвоении имен и переименовании организаций образования и культуры, а также воинской части Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2000 года N 1576
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года N 281 P960281_ "Об утверждении порядка наименования и переименования предприятий, организаций, учреждений, железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменения транскрипции их названий" и с учетом предложений акимов Атырауской, Жамбылской, Карагандинской, Костанайской, Мангистауской, Северо-Казахстанской, Южно-Казахстанской и Восточно-Казахстанской областей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Присвоить имена организациям образования и культуры, а также воинской части согласно приложению 1.
2. Переименовать организации образования согласно приложению 2.
3. Заинтересованным министерствам Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2000 года N 1576
Перечень организаций образования и культуры, а также
воинской части, которым присвоены имена известных государственных
и общественных деятелей, ученых, писателей, педагогов
по Атырауской области
средней школе N 16 города Атырау - имя Жапака Каражигитова;
по Жамбылской области
областной школе-интернату для многодетных и малообеспеченных семей
города Тараза - имя Нургисы Тлендиева;
по Карагандинской области
средней школе Талдысайского сельского округа Нуринского района - имя
Омирзака Турлыбекова;
средней школе N 18 Кайнарбулакского сельского округа Каркаралинского
района - имя Рамазана Сагимбекова;
дочернему государственному предприятию "Химико-металлургический
институт" - имя Жанторе Абишева;
средней школе Сарытерекского сельского округа Актогайского района -
имя Жабаса Кенесбаева;
по Костанайской области
Костанайскому областному казахскому драматическому театру - имя
Ильяса Омарова;
по Южно-Казахстанской области
неполной средней школе N 93 Аксуского сельского округа Сайрамского
района - имя Абылай хана;
неполной средней школе N 85 Жанаталапского сельского округа
Сайрамского района - имя Кенесары Касымулы;
начальной школе аула Ошакты Кайнарбулакского сельского округа
Сайрамского района - имя Курмангазы;
средней школе аула Казахстан Казахстанского сельского округа
Шардаринского района - имя Сырбека Каттебекова;
по Северо-Казахстанской области
Тимирязевской общеобразовательной школе-гимназии Тимирязевского
района - имя Сабита Муканова;
Жанааульской средней школе Акжарского района - имя Кали Хадесова;
по Восточно-Казахстанской области
Невельскому Краснознаменному механизированному соединению войсковой
части 05325 - имя Кабанбай батыра.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2000 года N 1576
Перечень организаций образования, подлежащих переименованию
по Мангистауской области
среднюю школу "1 Мая" Тущикудукского сельского округа Мангистауского
района в среднюю школу "Каратебе";
среднюю школу имени А.Е.Баутина поселка Баутино Тупкараганского
района в среднюю школу имени Жалау Мынбаева;
среднюю школу Каменная села Толеп Бейнеуского района в среднюю школу
имени Абилгазы Махутова;
среднюю школу имени Калинина села Бейнеу Бейнеуского района в среднюю
школу имени Жумагали Калдыгараева;
по Южно-Казахстанской области
среднюю школу "Коммунизм" сельского округа Иасы города Туркестана в
среднюю школу имени Сабыра Рахимова;
среднюю школу "Победа" сельского округа Карашык города Туркестана в
среднюю школу "Туран";
среднюю школу "Атбулак" Рабатской сельской администрации
Казыгуртского района в среднюю школу имени Жамбыла Каппарова;
начальную школу "Кызыл ту" Бадамского сельского округа Ордабасинского
района в начальную школу имени Сабита Муканова;
неполную среднюю школу имени В.И.Ленина Кайнарбулакского сельского
округа Сайрамского района в неполную среднюю школу имени Ханая Адебекова.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Польский В.Ф.)