"Эйр Қазақстан" жабық акционерлiк қоғамының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 23 қазан N 1581
Ұлттық авиа тасымалдаушысы "Эйр Қазақстан" жабық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Эйр Қазақстан" ЖАҚ) банкрот болуына жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - "Қазкоммерцбанк" ААҚ), "Эйр Қазақстан" ЖАҚ және "Эйр Қазақстан тобы" жабық акционерлiк қоғамы арасында 2000 жылғы 2 қазанда жасалған бәтуагерлiк келiсiм мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi (бұдан әрi - Көлiккомминi) заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) "Эйр Қазақстан" ЖАҚ-ның 50 (елу) пайыз дауыс беру акцияларын "Қазкоммерцбанк" ААҚ-ның "Эйр Қазақстан" ЖАҚ-ын оңалту жоспарын әзiрлеу және Көлiккомминiмен келiсу жөніндегi мiндеттемесiн сенiмдi басқару шарты жағдайында көздесiн;
2) "Эйр Қазақстан" ЖАҚ-ның "Боинг Эйркрафт" компаниясымен келiссөздерінің қорытындысы бойынша әуе кемелерiнiң қаржы лизингi мәмiлелерінің мәнiн алмастыру және тиiстi мемлекеттiк кепілдiктердi қайтып алу мүмкіндiгiн қарасын;
3) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк
және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп осы қаулыны жүзеге асыруға қажеттi
барлық шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Омарбекова А.Т.

Вопросы закрытого акционерного общества "Эйр Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2000 года N 1581
В целях недопущения банкротства национального авиаперевозчика - закрытого акционерного общества "Эйр Казахстан" (далее - ЗАО "Эйр Казахстан") Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить прилагаемое мировое соглашение, заключенное 2 октября 2000 года между открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк" (далее - ОАО "Казкоммерцбанк"), ЗАО "Эйр Казахстан" и закрытым акционерным обществом "Эйр Казахстан групп".
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Минтранском) в установленном законодательством порядке:
1) предусмотреть в условиях договора на доверительное управление 50 (пятьдесят) процентами голосующих акций ЗАО "Эйр Казахстан" обязательства ОАО "Казкоммерцбанк" по разработке и согласованию с Минтранскомом плана реабилитации ЗАО "Эйр Казахстан";
2) рассмотреть по итогам переговоров ЗАО Эйр Казахстан" с компанией "Боинг Эйркрафт" возможность замены предмета сделки финансового лизинга воздушных судов и отзыва соответствующих государственных гарантий;
3) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан принять все меры, необходимые
для реализации настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)