Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия университеті" және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің "Дипломатиялық академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 24 қазан N 1589
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия университетi" және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң "Дипломатиялық академиясы" республикалық мемлекеттiк Қазыналық кәсіпорындарын оларды қосу жолымен Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия мемлекеттiк университетi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асырушы органы болып Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiнiң қайта ұйымдастырылатын "Дипломатиялық академиясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын 2000 жылғы 1 қарашаға дейiн Астана қаласына көшiру туралы ұсыныстарына келiсiм берiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi белгiленген тәртiппен:
1) Кәсiпорынның құрамында "Дипломатиялық академиясы" құрылымдық бөлімшесін, оған мынадай функцияларды:
дипломатиялық қызмет кадрларын қайта даярлауды;
Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілеттi елшілерінің және Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының біліктілігін көтерудi, сыртқы қызметпен байланысты мәселелер бойынша мемлекеттiк органдардың және өзге де ұйымдардың қызметкерлерiн қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн көтерудi бере отырып, құруды;
2) Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң "Дипломатиялық академиясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының бұрынғы қызметкерлерi үшiн Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия мемлекеттiк университетiнде бұрын атқарған қызметтерiнiң жұмыс кезеңiне "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Дипломатиялық академиясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 10 қыркүйектегi N 1102 P961102_ қаулысында көзделген еңбекақы төлеу шарттарын сақтауды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:

О реорганизации Республиканских государственных казенных предприятий "Евразийский университет имени Л.Н.Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан и "Дипломатическая академия" Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1589
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканские государственные казенные предприятия "Евразийский университет имени Л.Н.Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан и "Дипломатическая академия" Министерства иностранных дел Республики Казахстан путем их слияния в Республиканское государственное казенное предприятие "Евразийский государственный университет имени Л.Н.Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Определить Министерство образования и науки Республики Казахстан органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности.
3. Согласиться с предложением Министерства образования и науки и Министерства иностранных дел Республики Казахстан о передислокации реорганизуемого Республиканского государственного казенного предприятия "Дипломатическая академия" в город Астану до 1 ноября 2000 года.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) образование в составе Предприятия структурного подразделения "Дипломатическая академия" с наделением его следующими функциями:
переподготовка кадров дипломатической службы;
повышение квалификации Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан и руководителей структурных подразделений Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
переподготовка и повышение квалификации сотрудников государственных органов и иных организаций по вопросам, связанным с внешней деятельностью;
2) сохранение для бывших работников Республиканского государственного казенного предприятия "Дипломатическая академия" Министерства иностранных дел Республики Казахстан условий оплаты труда, предусмотренных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 1996 года N 1102 "О создании Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан", на период их работы в ранее занимаемых должностях в Евразийском государственном университете имени Л.Н.Гумилева.
5. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:

1) Кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдасын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

1) утвердить устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Польский В.Ф.)