Қазақстан Республикасының оңтүстік облыстарын 2000/2001 жылдардың күзгі-қысқы кезеңінде электрмен жабдықтауды қалыпқа келтіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 30 қазан N 1629
Қазақстан Республикасы оңтүстік облыстарының тұтынушыларын электрмен жабдықтау жағдайын тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Энергожоба" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен "Т.И. Батуров атындағы Жамбыл ГРЭС-і" акционерлік қоғамына (бұдан әрі - Жамбыл ГРЭС-і) 2000 жылғы 1 қарашадан кешіктірмей осы электр станциясында кемінде бір блокты іске қосу ұсынылсын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі Қазақстан Республикасы оңтүстік облыстарының электр энергиясының көтерме сауда рыногының субъектілері (тікелей тұтынушылар мен аймақтық электр тораптық компаниялар) үшін 2000/2001 жылдардың күзгі-қысқы кезеңіне Солтүстік Қазақстанның энергия көздері мен Жамбыл ГРЭС-інен электр қуатын сатып алуға арналған бірыңғай міндетті квоталар белгілесін және оларды іске асыру жөніндегі ережені бекітсін.
3. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу,
бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі
2000/2001 жылдардың күзгі-қысқы ең жоғары жүктемелердің өтуі кезеңінде,
2001 жылғы 1 қаңтардан бастап бекітілетін, Қазақстан Республикасы оңтүстік
облыстарының аймақтық электр тораптық компанияларына арналған Жамбыл
ГРЭС-нің шығынсыз қызметін қамтамасыз ететін электр энергиясын босату
тарифтерін қажет болған жағдайда қайта қарайтын болсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Омарбекова А.Т.

О мерах по нормализации электроснабжения южных областей Республики Казахстан в осенне-зимннй период 2000/2001 годов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1629
В целях стабилизации положения с электроснабжением потребителей южных областей Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Предложить товариществу с ограниченной ответственностью "Энергопроект" и акционерному обществу "Жамбылская ГРЭС имени Т.И. Батурова" (далее - Жамбылская ГРЭС) обеспечить не позднее 1 ноября 2000 года пуск не менее одного блока на этой электростанции.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан установить на период осенне-зимнего периода 2000/2001 годов для субъектов оптового рынка электроэнергии (прямым потребителям и региональным электросетевым компаниям) южных областей Республики Казахстан единые обязательные квоты на покупку электрической мощности от энергоисточников Северного Казахстана и Жамбылской ГРЭС и утвердить положение по их реализации.
3. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса пересмотреть при необходимости отпускные тарифы на электрическую энергию региональным электросетевым компаниям южных областей Республики Казахстан, утверждаемые с 1 января 2001 года, обеспечивающую безубыточную деятельность Жамбылской
ГРЭС в период прохождения осенне-зимнего максимума нагрузок 2000/2001
годов.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Склярова И.В.)