Туризм жөніндегі кеңес құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 қазандағы N 1631 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 231 қаулысымен
Туризм жөніндегі кеңес құру туралы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.04.2022 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбында және мәтінде "Үйлестiру кеңесiнiң" деген сөздер "Кеңестiң" деген сөзбен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 387 қаулысымен.
Елдің экономикасындағы туризмнің рөлін арттыру және туризмді дамытуды үйлестіруді қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Туризм жөніндегі кеңес құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Туризм жөніндегі кеңес туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2000 жылғы
30 қазандағы N 1631
қаулысына
қосымша
Туризм жөніндегі кеңестің құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970; өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 22.02.2017 № 85; 22.06.2017 № 385; 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша)
Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары
Ақмола облысы әкімінің орынбасары
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары
Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Түркістан облысы әкімінің орынбасары
Алматы облысы әкімінің орынбасары
"Қазақстандық индустрияны дамыту институты" акционерлік қоғамының басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Туристік қауымдастығының президенті (келісім бойынша)
Қазақстандық қонақүйлер және мейрамханалар қауымдастығының президенті (келісім бойынша)
"Табиғат" Қазақстанның қауымдастықтары мен кәсіпорындары экологиялық одағының төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстанның туристік ұйымдарының ұлттық конфедерациясының президенті, Біріккен Ұлттар Ұйымының Қазақстан Республикасындағы жәрдемдесу қауымдастығының төрағасы (келісім бойынша)
Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінің география және табиғи ресурстар факультетінің деканы (келісім бойынша)
Қазақстанда қолөнер мен этнотуризмді дамыту орталығының директоры (келісім бойынша)
"Менің елім" ішкі туризмді дамыту қауымдастығының директоры (келісім бойынша)
"Көкше" академиясының өкілі (келісім бойынша)
"Арман Тур" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Дүниежүзілік туристік ұйымның іскерлік кеңесінің мүшесі (келісім бойынша)
"Фирма Саят" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төрағасы (келісім бойынша)
"KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Қазақстан мемлекеттік-жекешелік әріптестік орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы жеңіл авиациясы қауымдастығының президенті, педагогика ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің "Туризм" мамандығы бойынша республикалық оқу-әдістемелік комиссиясының мүшесі (келісім бойынша)
"Елордалық туризм қауымдастығы Астана, Қазақстан" заңды тұлғалар бірлестігінің президенті (келісім бойынша)
"Хан Тәңірі" туристік компаниясының бас директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2000 жылғы 30 қазандағы
N 1631 қаулысымен
бекiтiлген
Туризм жөніндегі кеңес туралы ереже
Ескерту. Тақырыбында және мәтінде сөздер өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 387 қаулысымен.

Об образовании Совета по туризму
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1631. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2022 года № 231.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2022 № 231 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и тексте слова "Координационного совета", "Координационный совет", "Координационном совете" заменить соответственно словами "Совета", "Совет", "Совете" - постановлением Правительства РК от 23 апреля 2003 г. N 387.
В целях повышения роли туризма в экономике страны и обеспечения координации развития туризма Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Совет по туризму в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете по туризму.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 октября 2000 года № 1631
Состав Совета по туризму
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 04.09.2014 № 970; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.02.2017 № 85; от 22.06.2017 № 385; от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министр культуры и спорта, председатель
вице-министр культуры и спорта, заместитель председателя
председатель Комитета индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь
первый заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр энергетики Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель акима Мангистауской области
заместитель акима Акмолинской области
первый заместитель акима Восточно-Казахстанской области
заместитель акима города Алматы
заместитель акима Туркестанской области
заместитель акима Алматинской области
заместитель председателя правления акционерного общества "Казахстанский институт развития индустрии" (по согласованию)
президент Казахстанской туристской ассоциации (по согласованию)
президент Казахстанской ассоциации гостиниц и ресторанов (по согласованию)
председатель экологического союза ассоциаций и предприятий Казахстана "Табигат" (по согласованию)
президент Национальной конфедерации туристских организаций Казахстана, председатель ассоциации содействия Организации Объединенных Наций в Республике Казахстан (по согласованию)
декан факультета географии и природных ресурсов Казахского национального университета имени аль-Фараби (по согласованию)
директор центра развития ремесел и этнотуризма в Казахстане (по согласованию)
директор ассоциации развития внутреннего туризма "Менің Елім" (по согласованию)
представитель академии "Кокше" (по согласованию)
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Арман Тур" (по согласованию)
член делового совета Всемирной туристской организации (по согласованию)
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Фирма Саят" (по согласованию)
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "КАZAKH INVEST" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Казахстанский центр государственно-частного партнерства" (по согласованию)
президент ассоциации легкой авиации Республики Казахстан, доктор педагогических наук, профессор, член республиканской учебно-методической комиссии по специальности "Туризм" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
президент объединения юридических лиц "Столичная ассоциация туризма Астана, Казахстан" (по согласованию)
генеральный директор туристской компании "Хан Тенгри" (по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 октября 2000 года N 1631
Положение о Совете по туризму

1. Жалпы ережелер
1. Туризм жөнiндегi кеңес (бұдан әрi - Кеңес) "Қазақстан Республикасындағы туристiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабын iске асыру мақсатында құрылды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 387 қаулысымен.
2. Кеңес Қазақстан Республикасының Yкiметi жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
3. Кеңес қызметiнiң басты мақсаты туризмдi дамыту жөнiндегі мәселелер бойынша ұсыныстарды, сондай-ақ елдiң туристiк кешенiн дамытуды жандандыруға бағытталған мемлекеттiк органдар қызметiн үйлестiру жөнiндегi ұсынымдарды әзiрлеу болып табылады.
4. Кеңес өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, өзге де нормативтiк құқықтық кесімдердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 387 қаулысымен.
5. Кеңестiң шешiмдерi ұсынымдық сипатта болады.
5-1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.01.2013 N 55 қаулысымен.
2. Кеңестiң негiзгі функциялары мен құқықтары
Ескерту. 2-бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 387 қаулысымен.
6. Кеңестiң негізгi мақсаттары мен мiндеттерi:
1) туризм саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыруға министрлiктердiң, ведомстволардың және өзге де ұйымдардың қатысуы жөнiнде ұсынымдарды әзiрлеу;
2) туристiк рынокта қалыптасқан процестердi талдау мен болжау негiзiнде шешiмдер қабылдау және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң туризм саласындағы қызметiнiң негiзгi бағыттарын жүзеге асыру жөнiнде ұсыныстарды әзiрлеу;
3) туристiк қызметi экспорттау және импорттау саласындағы демпингке қарсы саясат жөнiнде ұсыныстарды әзiрлеу;
4) туризмнiң басым түрлерi мен туристiк аймақтарды қалыптастыру және дамыту жөнiнде келiсiлген ұсыныстарды әзiрлеу;
5) мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдардың туризмнiң қауiпсiздiгi және туристiк лектердi бақылауды қамтамасыз ету бойынша қызметтi үйлестiру жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу болып табылады.
6-1. Кеңестiң функциялары мынадай мәселелер бойынша ұсыныстарды әзiрлеу болып табылады:
1) Қазақстан Республикасында туризмді дамыту 2) экономиканың осы салаларына инвестициялар тарту;
3) Қазақстан Республикасына келудiң қолайлы режимiн қамтамасыз ету және туристердiң шет елдерге шығуы үшiн жағдайлар жасау;
4) республиканың туристік беделiн қалыптастыру;
5) туристiк қызмет саласында мамандар даярлау;
Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 387 қаулысымен.
7. Негiзгi мiндеттердi және өз функцияларын iске асыру мақсатында Кеңес заңнамада белгiленген тәртiппен:
өз құзыретi шегiнде:

1. Общие положения
1. Совет по туризму (далее - Совет) образован в целях реализации статьи 13 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 23 апреля 2003 г. N 387
2. Совет является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Главная цель деятельности Совета состоит в выработке предложений по вопросам развития туризма, а также рекомендаций по координации деятельности государственных органов, направленной на активизацию развития туристского комплекса страны.
4. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан K951000_ , Законом Республики Казахстан Z922100_ "О туристской деятельности в Республике Казахстан", иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 апреля 2003 г. N 387
5. Решения Совета носят рекомендательный характер.
5-1. Исключен постановлением Правительства РК от 29.01.2013 № 55.
2. Основные задачи, функции и права Совета
Сноска. В заголовок внесены изменения постановлением Правительства РК от 23 апреля 2003 г. N 387
6. Основными задачами и обязанностями Совета являются:
1) выработка рекомендаций по участию министерств, ведомств и иных организаций в реализации государственной политики в области туризма;
2) принятие решений на основе анализа и прогнозирования процессов, складывающихся на туристском рынке и разработка предложений по осуществлению основных направлений деятельности Правительства Республики Казахстан в области туризма;
3) подготовка предложений по антидемпинговой политике в области экспорта и импорта туристских услуг;
4) разработка согласованных предложений по формированию и развитию приоритетных видов туризма и туристских зон;
5) выработка рекомендаций по координации действий государственных органов и иных организаций по обеспечению безопасности туризма и контролю за туристскими потоками.
6-1. Функциями Совета является выработка предложений по вопросам:
1) развития туризма в Республике Казахстан;
2) привлечения инвестиций в данную отрасль экономики;
3) обеспечения благоприятного режима въезда в Республику Казахстан и создания условий для выезда туристов за границу;
4) формирования туристского имиджа республики;
5) подготовки специалистов в области туристской деятельности.
Сноска. Дополнено пунктом 6-1 - постановлением Правительства РК от 23 апреля 2003 г. N 387
7. В целях реализации основных задач и осуществления своих функций Совет в установленном законодательством порядке имеет право:
в пределах своей компетенции:

1) туризмдi дамыту мәселелерi жөнiнде мемлекеттiк органдардың және өзге де органдардың қызметiн үйлестiру жөнiнде ұсынымдар әзiрлеуге;
2) туристiк ұйымдармен өзара iс-қимыл жасауды жүзеге асыруға;
3) туризм саласындағы заңдық және нормативтiк құқықтық кесiмдер әзiрлеу қажеттiгi туралы ұсыныстар енгізуге;
4) өз функцияларын орындау үшiн қажетті ақпаратты мемлекеттiк
органдар мен өзге де ұйымдардан сұратуға және алуға;
5) Кеңестiң құзыретiне жататын қажетті материалдар әзiрлеуге ғалымдар мен жоғары бiлiктi мамандарды тартуға;
6) орталық және жергіліктi атқарушы органдардың ақпараттық деректер банкiн пайдалануға;
6-1) туристік қызметтердi тұтынушыларды қызметтер көрсетудiң сапасы туралы ақпараттандыру мақсатында оларға бекiтiлген тәртiп бойынша туристiк ұйымдардың рейтингiн жүргiзедi;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы ережеге сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асыруға құқылы.
Ескерту. 6-1-тармақшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 387 қаулысымен.
3. Кеңес қызметiн ұйымдастыру
8. Кеңес төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, Кеңес мәжілістерінде төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады және қолданыстағы заңнамаға сәйкес Кеңес жүзеге асыратын қызметке, сондай-ақ салааралық, ведомствоаралық үйлестіруге және Кеңес әзірлеген шешімдерге дербес жауап береді. Төраға болмаған уақытта оның функциясын орынбасары орындайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.30. N 1155 Қаулысымен.
9. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
Кеңестің жұмыс органы Кеңес жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Кеңес отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар Кеңес отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса Кеңес мүшелеріне жіберілуі тиіс.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970; 22.02.2017 № 85 қаулысымен.
10. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 387 қаулысымен.
11. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
12. Кеңес мәжiлiсi қажеттілігiне қарай, бiрақ тоқсанына кемiнде бiр рет өткiзiледi.
13. Кеңестiң кезектi мәжiлiсiнiң күн тәртiбiн, сондай-ақ оның өткiзiлетiн орны мен уақытын Кеңестiң Төрағасы белгiлейдi.

1) вырабатывать рекомендации по координации деятельности государственных органов и иных организаций по вопросам развития туризма;
2) осуществлять взаимодействие с туристскими организациями;
3) вносить предложения о необходимости разработки законодательных и нормативных правовых актов в области туризма;
4) запрашивать и получать от государственных органов и иных организаций информацию, необходимую для выполнения своих функций;
5) привлекать для разработки необходимых материалов, относящихся к компетенции Совета, ученых и высококвалифицированных специалистов;
6) пользоваться информационными банками данных центральных и местных исполнительных органов;
6-1) для целей информирования потребителей туристских услуг о качестве услуг ведет рейтинг туристских организаций по утвержденному им порядку;
7) осуществлять другие функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 апреля 2003 г. N 387
3. Организация деятельности Совета
8. Председатель Совета руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях Совета, планирует его работу, осуществляет общий контроль над реализацией его решений и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Советом, а также межотраслевую, межведомственную координацию и за решения, вырабатываемые Советом. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
Сноска. Пункт 8 в редакции - постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 1155 .
9. Рабочим органом Совета является Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
Рабочий орган Совета осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Совета, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Совета, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Совета за три рабочих дня до проведения заседания Совета с приложением проекта протокола.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 04.09.2014 № 970; от 22.02.2017 № 85.
10. (Пункт 10 исключен - постановлением Правительства РК от 23 апреля 2003 г. N 387 )
11. Исключен постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
12. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
13. Повестка очередного заседания Совета, а также место и время его проведения определяются Председателем Совета.

14. Кеңестiң кезектен тыс мәжiлiсiн төраға өз бастамасымен, немесе Кеңес мүшелерi жалпы санының кемiнде үштен екi бөлiгінiң өтiнiшi бойынша шақырылады.
15. Кеңестiң мәжiлiсi оған Кеңес мүшелерiнің жалпы санының кемiнде үштен екi бөлiгi қатысса, өкiлеттi болып саналады.
16. Кеңес отырысы өткізілгеннен кейін Кеңес хатшысы хаттама ресімдейді.
Хатшы Кеңес мүшесі болып табылмайды.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
17. Кеңес шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға қатысып отырған Кеңес мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру Кеңес отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Кеңес мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, оны білдірген жағдайда, ол жазбаша түрде жазылуы және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген Кеңестің есеп-хатына қоса берілуі тиіс.
Кеңес отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтарының негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, Кеңес хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын Кеңес мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Кеңес мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
18. Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiм қабылдауға тиiстi мәселелер бойынша ұсыныстар Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiнде белгiленген тәртiппен ресiмделедi және оның мәжілісiне енгiзiледi.
19. Дауыс беру парақтарымен қоса, Кеңес материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды Кеңестің жұмыс органы жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
4. Кеңес қызметiн тоқтату
20. Кеңес өз қызметін Нұсқаулықта көзделген негіздер бойынша тоқтатады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.

14. Внеочередное заседание Совета созывается Председателем по собственной инициативе или по просьбе не менее трети от общего числа членов Совета.
15. Заседание Совета считается правомочным, если в его работе принимает участие не менее двух третей от общего числа членов Совета.
16. После проведения заседания Совета секретарь Совета оформляет протокол.
Секретарь не является членом Совета.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
17. Решения Совета принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Совета. Голосование проводится путем заполнения на заседании Комиссии листа голосования по форме согласно приложению к Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Совета имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Совета, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний Совета и на основании листов голосования в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Совета направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Совета для согласования.
Члены Совета после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
18. Предложения по вопросам, требующим принятия решения Правительства Республики Казахстан, оформляются и вносятся на его заседания в порядке, установленном Регламентом Правительства Республики Казахстан.
19. Учет и хранение материалов и протокольных решений Совета с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Совета.
Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
4. Прекращение деятельности Совета
20. Совет прекращает свою деятельность по основаниям, предусмотренным Инструкцией.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.