Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің "Рауан" республикалық баспасы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 13 қараша N 1701
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Рауан" республикалық баспасы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны оны мемлекеттің 100 пайыздық қатысуымен "Мектеп" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "Мектеп" ААҚ) етіп қайта құру арқылы қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) "Мектеп" ААҚ жарғысын бекіткен кезде негізгі қызметі баспа өнімдерін шығару деп белгілесін;
2) "Мектеп" ААҚ мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) "Мектеп" ААҚ мемлекеттік тіркеуден өткізілгеннен кейін оның акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігіне берсін;
4) <*>
5) осы қаулыны іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдасын.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.31. N 1383
қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы қаласы" бөлімінде:
реттік нөмірі 293 "293. "Алатау" БПК" ААҚ" және 293-1 "293-1. "Алматы-Болашақ" ЖАҚ" деген жолдардағы "293" және "293-1" деген сандар "123-27" және "123-28" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-29-жолмен толықтырылсын:
"123-29. "Мектеп" ААҚ";
2) <*>
3) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына :
көрсетілген қаулымен бекітілген Иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге және өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі" бөлімінде:

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Республиканское издательство "Рауан" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1701
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканское издательство "Рауан" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан путем преобразования его в открытое акционерное общество "Мектеп" (далее - ОАО "Мектеп") со 100-процентным государственным участием.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении устава ОАО "Мектеп" основным предметом деятельности определить выпуск печатной продукции;
2) обеспечить государственную регистрацию ОАО "Мектеп";
3) после государственной регистрации ОАО "Мектеп" передать его государственный пакет акций на правах владения и пользования Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан;
4) (исключен - N 1383 от 31.10.2001 г.)
5) принять иные меры по реализации настоящего постановления. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 октября 2001 г. N 1383 P011383_ .
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Алматы":
в строках, порядковый номер 293, "293. ОАО "ИПК "Алатау" и 293-1 "293-1. ЗАО "Алматы-Болашак" цифры "293" и "293-1" заменить цифрами "123-27" и "123-28";
дополнить строкой, порядковый номер 123-29, следующего содержания:
" 123-29. ОАО "Мектеп";
2) (исключен)
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан":

реттік нөмірі 224-1 "224-1. "Алатау" БПК" ААҚ" деген жолдағы "224-1" деген сан "224-3" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 224-4-жолмен толықтырылсын:
"224-4. "Мектеп" ААҚ".
Ескерту. 2)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1180 қаулысымен .
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

в строке, порядковый номер 224-1, "224-1. ОАО "ИПК "Алатау" цифру "224-1" заменить цифрой "224-3";
дополнить строкой, порядковый номер 224-4, следующего содержания:
"224-4. ОАО "Мектеп". <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1180
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан