Иондаушы сәулелену көздерін Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 23 қараша N 1752
"Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 P971037_ қаулысына және "Қазақстан Республикасында экспорттық бақылауды жүзеге асырудың тәртiбi мен Қазақстан Республикасына әкелiнетiн экспорттық бақылауға жататын өнiмдi пайдалану жөнiндегi мiндеттемелердi ресiмдеу және олардың атқарылуын бақылаудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 14 желтоқсандағы N 1919 P991919_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Бейкер Хьюз Сервисез Интернешнл, Инк." корпорациясына (Қазақстан Республикасының аумағында Алматы қаласы, Жiбек жолы даңғылы, 64 мекен-жайы бойынша филиалы бар) "Бейкер Хьюз Сервисез Интернешнл, Инк." (3900 Essex Lаnе, Ноustоn, Техаs, USA) корпорациясы мен Қазақстан Республикасындағы "Бейкер Хьюз Сервисез Интернешнл, Инк." корпорациясының филиалы арасында 2000 жылғы 15 наурызда жасалған N 144 келiсiм-шартқа сәйкес қосымшада көрсетiлген 140 иондаушы сәулелену көзiн (СЭҚ ТН коды 284440) Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсат етiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен "Бейкер Хьюз Сервисез Интернешнл, Инк." корпорациясына иондаушы сәулелену көздерiн әкелуге лицензия Z952200_ берсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден
комитетi кеден
Z960009_
заңнамасында белгiленген тәртiппен жоғарыда
көрсетiлген өнiмге кедендiк бақылау жасауды және оның кедендiк ресiмделуiн
қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Атом энергетикасы
жөнiндегі комитетіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 23 қарашадағы
N 1752 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасына әкелінетін иондаушы сәулелену
көздерінің тізбесі
_________________________________________________________________________
N !     Атауы                   !   Активтілігі   ! Саны (бірліктер)   !
___!_____________________________!_________________!____________________!
1.    Радий-226 (Ra 226)             93 KBq                4
2.    Цезий-137 (Cs 137)             74 GBq                3
3.    Цезий-137 (Cs 137)             19.98 MBq             4

О выдаче разрешения на ввоз в Республику Казахстан источников ионизирующего излучения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2000 года N 1752
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 P971037_ "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 1999 года N 1919 P991919_ "Об утверждении Правил осуществления экспортного контроля в Республике Казахстан и Правил оформления обязательств по использованию ввозимой в Республику Казахстан продукции, подлежащей экспортному контролю, и проверок их исполнения" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить корпорации "Бейкер Хьюз Сервисез Интернешнл, Инк." (имеющий филиал на территории Республики Казахстан по адресу: г.Алматы, пр. Жибек жолы, 64) ввоз в Республику Казахстан 140 источников ионизирующего излучения (код ТН ВЭД 284440), указанных в приложении, согласно контракту от 15 марта 2000 года N 144, заключенному между корпорацией "Бейкер Хьюз Сервисез Интернешнл, Инк." (3900 Essex Lаnе, Ноustоn, Техаs, USA) и филиалом корпорации "Бейкер Хьюз Сервисез Интернешнл, Инк." в Республике Казахстан.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выдать корпорации "Бейкер Хьюз Сервисез Интернешнл, Инк." лицензию на ввоз источников ионизирующего излучения.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан обеспечить таможенный контроль и таможенное оформление вышеуказанной продукции в порядке, установленном таможенным законодательством.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Комитет по атомной энергетике Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2000 года N 1752
Перечень источников ионизирующего излучения,
ввозимых в Республику Казахстан
_________________________________________________________________________
N !     Наименование            !   Активность    ! Количество(единицы)!
___!_____________________________!_________________!____________________!
1.    Радий-226 (Ra 226)             93 KBq                4
2.    Цезий-137 (Cs 137)             74 GBq                3
3.    Цезий-137 (Cs 137)             19.98 MBq             4

4.    Америций 241 берилдік          14.8 GBq              4
(Am 241 Be)
5.    Америций 241 берилдік          666 GBq               3
(Am 241 Be)
6.    Торий-228 (Th 228)             370 KBq               2
7.    Цезий-137 (Cs 137)             370 MBq               2
8.    Америций 241 (Am 241)          18.5 MBq              2
9.    Америций 241 берилдік          2.76 MBq              2
(Am 241 Be)
10.   Америций 241 (Am 241)          18.5 MBq              2
11.   Сутегі 3 (H3)                  370 GBq               2
12.   Цезий-137 (Cs 137)             3.7 GBq               2
13.   Кобальт-60 (Co 60)             Алмасып тұратын       100
14.   Цезий-137 (Cs 137)             74.00 GBq             1
15    Америций 241 берилдік          185.00 GBq            1
(Am 241 Be)
16.   Америций 241 берилдік          1.11 GBq              1
(Am 241 Be)
17.   Америций 241 берилдік          1.11 GBq              1
(Am 241 Be)
18.   Америций 241 (Am 241)          37.00 MBq             1
19.   Америций 241 (Am 241)          37.00 MBq             1
20    Цезий-137 (Cs 137)             3.70 MBq              1
21.   Цезий-137 (Cs 137)             1.85 MBq              1
Жиыны                                                140
___________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

4.    Америций 241 бериллиевый       14.8 GBq              4
(Am 241 Be)
5.    Америций 241 бериллиевый       666 GBq               3
(Am 241 Be)
6.    Торий-228 (Th 228)             370 KBq               2
7.    Цезий-137 (Cs 137)             370 MBq               2
8.    Америций 241 (Am 241)          18.5 MBq              2
9.    Америций 241 бериллиевый       2.76 MBq              2
(Am 241 Be)
10.   Америций 241 (Am 241)          18.5 MBq              2
11.   Водород 3 (H3)                 370 GBq               2
12.   Цезий-137 (Cs 137)             3.7 GBq               2
13.   Кобальт-60 (Co 60)             Меняющийся            100
14.   Цезий-137 (Cs 137)             74.00 GBq             1
15    Америций 241 бериллиевый       185.00 GBq            1
(Am 241 Be)
16.   Америций 241 бериллиевый       1.11 GBq              1
(Am 241 Be)
17.   Америций 241 бериллиевый       1.11 GBq              1
(Am 241 Be)
18.   Америций 241 (Am 241)          37.00 MBq             1
19.   Америций 241 (Am 241)          37.00 MBq             1
20    Цезий-137 (Cs 137)             3.70 MBq              1
21.   Цезий-137 (Cs 137)             1.85 MBq              1
Итого                                                140
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)