Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "50185-әскери бөлімі" мемлекеттік мекемесін құрудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 29 қараша N 1786
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "50185-әскери бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - 50185-әскери бөлім) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің штат саны лимитінің шегінде, 50185-әскери бөлім штат санының лимиті 1210 бірлікте бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі:
1) 50185-әскери бөлімнің жарғысын бекітсін және оның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шарларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қорғаныс министрлігімен және Қарағанды облысының әкімімен бірлесіп, коммуналдық меншіктен республикалық меншікке беруге жататын "Сарыарқа әуежайы" әуеайлағының объектілерін анықтасын және оларды тапсыруды жүзеге асырсын;
2) "Сарыарқа әуежайы" әуеайлағының анықталған объектілерін 50185-әскери бөлімге берсін;
3) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұстауға республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде 50185-әскери бөлімді қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) бірлесіп пайдалану үшін "Қазаэронавигация" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының қарамағына жататын "Сарыарқа әуежайы" әуеайлағының объектілерін анықтасын;
2) Қазақстан Республикасының азаматтық және әскери авиациясы бірлесіп орналасқан әуеайлақтарды пайдалану ережесін үш айлық мерзімде әзірлесін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуіне ұсынсын.
6. "Сарыарқа әуежайы" ашық акционерлік қоғамы мен "Эйр-Қазақстан"
жабық акционерлік қоғамына заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан
Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп пайдалану үшін Қазақстан
Республикасының Қорғаныс министрлігіне тегін берілетін "Сарыарқа әуежайы"
әуеайлағы объектілерінің тізбелерін анықтау ұсынылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Орынбекова Д.Қ.
Қобдалиева Н.М.

О некоторых вопросах создания государственного учреждения "Войсковая часть 50185" Министерства обороны Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1786
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственное учреждение "Войсковая часть 50185" Министерства обороны Республики Казахстан (далее - Войсковая часть 50185).
2. Утвердить в пределах лимита штатной численности Вооруженных Сил Республики Казахстан лимит штатной численности Войсковой части 50185 в количестве 1210 единиц.
3. Министерству обороны Республики Казахстан:
1) утвердить Устав Войсковой части 50185 и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) совместно с Министерством обороны и акимом Карагандинской области определить объекты аэродрома "Аэропорт Сары-Арка", подлежащие передаче из коммунальной в республиканскую собственность и осуществить их передачу;
2) передать определенные объекты аэродрома "Аэропорт Сары-Арка" Войсковой части 50185;
3) обеспечить финансирование Войсковой части 50185 за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Министерством обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) определить для совместного использования объекты аэродрома "Аэропорт Сары-Арка", находящихся в ведении Республиканского государственного предприятия "Казаэронавигация";
2) в трехмесячный срок разработать правила использования аэродромов совместного базирования гражданской и военной авиации в Республике Казахстан и представить на утверждение Правительства Республики Казахстан.
6. Рекомендовать открытому акционерному обществу "Аэропорт Сары-Арка" и закрытому акционерному обществу "Эйр-Казахстан" в установленном законодательством порядке определить перечни объектов аэродрома "Аэропорт Сары-Арка" для совместного использования с Министерством обороны Республики Казахстан, безвозмездно передаваемых Министерству обороны
Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Склярова И.В.)