Уран өнімінің экспорты туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 22 желтоқсан N 1883
"Қару-жараққа, әскери техникаға және екіұдай мақсаттағы өнімге экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Z960009_ Заңына және "Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 P971037_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" жабық акционерлік қоғамына (бұдан әрі - "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" ЖАҚ) КАТЭП және бельгиялық "СИНАТОМ С.А." ядролық отын жөніндегі компаниясы арасындағы 1995 жылғы 20 шілдедегі келісімнің шарттарына сәйкес табиғи уранның шала тотық-тотық түріндегі (СЭҚ ТН коды 2844 10 390) 1 296 062 кг U мөлшердегі уран концентратының Қазақстан Республикасынан экспортына рұқсат етілсін.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" ЖАҚ-на осы қаулының 1-тармағында көрсетілген уран өнімінің экспортына лицензиялар берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті Z952368_ заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген уран өнімінің кедендік бақылануы мен ресімделуін қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігінің Атом энергетикасы жөніндегі комитетіне осы қаулының
орындалуын бақылау жүктелсін.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 1995 жылғы 20 қазандағы
N 401-ө өкімінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

Об экспорте урановой продукции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2000 года N 1883
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 июня 1996 года Z960009_ "Об экспортном контроле вооружений, военной техники и продукции двойного назначения" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 P971037_ "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ и услуг) в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить закрытому акционерному обществу "Национальная атомная компания "Казатомпром" (далее - ЗАО "НАК "Казатромпром") экспорт из Республики Казахстан уранового концентрата в виде закиси-окиси природного урана (код ТН ВЭД 2844 10 390) в количестве 1 296 062 кгU в соответствии с условиями Соглашения между КАТЭП и Бельгийской компанией по ядерному топливу "СИНАТОМ С.А." от 20 июля 1995 года.
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выдавать лицензии ЗАО "НАК "Казатомпром" на экспорт урановой продукции, указанной в пункте 1 настоящего постановления.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан обеспечить таможенный контроль и таможенное оформление продукции, указанной в пункте 1 настоящего постановления в порядке, установленном таможенным законодательством Z952368_ .
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Комитет по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан.
5. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики
Казахстан от 20 октября 1995 года N 401-р.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)