2000 жылғы қарашада, желтоқсанда Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 28 желтоқсан N 1911
Қазақстан Республикасының шетелдік несие берушілер алдындағы міндеттемелерін орындау және дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) 1991 жылғы 21 желтоқсандағы N И-811, 1993 жылғы 7 маусымдағы N 23-15/8347, 1994 жылғы 29 маусымдағы N Ф22-3/42, 1995 жылғы 24 наурыздағы N Ф22-3/3/4016, 1995 жылғы 9 тамыздағы N Ф22-3/11, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000001, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000002, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000003, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1-Г/3-96, 1996 жылғы 10 шілдедегі N 13, 1996 жылғы 23 қыркүйектегі N 001, 1996 жылғы 23 қыркүйектегі N 002, 1996 жылғы 2 қазандағы N 0000016, 1996 жылғы 19 қарашадағы N 0000019, 1997 жылғы 31 қазандағы N 0000028 Қазақстан Республикасы берген мемлекеттік кепілдіктерге және Әлембанк (бұрынғы - Қазсыртқыэкономбанк) ұсынған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Австрия Федеральдық Қаржы министрлігінің арасындағы 1994 жылғы 19 желтоқсандағы Келісімге жасалған өзгеріске сәйкес, шетел банктері шоттарының негізінде 1, 2-қосмышаларда көрсетілген дәрменсіз заемшылар (бұдан әрі - заемшылар) үшін 2000 жылға арналған республикалық бюджетте "үкіметтік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға байланысты несиелендіру" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың шегінде төлемдер жүргізсін;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды пайдалану жөніндегі қызметіне қаржылық-шаруашылық тексеру жүргізсін және оларды пайдалануды бұзу фактілері анықталған жағдайда, кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға тапсырсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі заңнамада K941000_ Z990464_ белгіленген тәртіппен заемшылардың банкроттығы рәсіміне дейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық міндеттемелерін орындамаған тұлғаларды азаматтық-құқықтық және қылмыстық жауапкершілікке тартуға шаралар қолдансын.

О погашении платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, в ноябре, декабре 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1911
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата средств, отвлеченных из республиканского бюджета по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными Республикой Казахстан государственными гарантиями от 21 декабря 1991 года N И-811, от 7 июня 1993 года N 23-15/8347, от 29 июня 1994 года N Ф 22-3/42, от 24 марта 1995 года N Ф 22-3/3/4016, от 9 августа 1995 года N Ф-22-3/11, от 1 декабря 1995 года N 0000001, от 1 декабря 1995 года N 0000002, от 1 декабря 1995 года N 0000003, от 11 марта 1996 года N 27-1-Г/3-96, от 10 июля 1996 года N 13, от 23 сентября 1996 года N 001, от 23 сентября 1996 года N 002, от 2 октября 1996 года N 0000016, от 19 ноября 1996 года N 0000019, от 31 октября 1997 года N 0000028 и Изменением к Соглашению между Правительством Республики Казахстан, представленным Алембанком (ранее - Казвнешэкономбанком), и Австрийским Федеральным министерством финансов от 19 декабря 1994 года, на основании счетов иностранных банков произвести платежи за указанных в приложениях 1, 2 несостоятельных заемщиков (далее - заемщики) в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год по программе "Кредитование, связанное с выполнением обязательств по правительственным гарантиям";
2) провести финансово-хозяйственную ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке Z990464_ , вплоть до процедуры банкротства K941000_ заемщиков, а также привлечения к гражданско-правовой и уголовной ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Мемлекеттік кіріс министрлігі және "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) бөлінген қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде барлық қажетті шараларды қолдансын және қаржылық
міндеттемелері республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға
қатысты бөлінген мемлекеттік бюджеттік қаражатты қайтару жөнінде
қолданылған шаралар мен олардың нәтижелілігі туралы Қазақстан
Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1911 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес
сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі алдағы төлемдердің
Сомасы
________________________________________________________________________
Заемшы ұйым       !  Төлем   !   Төлем   !    Төлем
! валютасы !    күні   !    сомасы
________________________________________________________________________
Германия несие желісі
________________________________________________________________________
"Жылуприбор" АҚ                EUR      01.12.00      875 304,44
________________________________________________________________________
ҚР ІІМ ҚАЖД                    EUR      01.12.00      738 099,43
________________________________________________________________________
"Ақмола Жаңа Құрылыс.          EUR      30.12.00      2 575 774,91
индустрия" АҚ
________________________________________________________________________
"Қазақтелеком" ААҚ             DM       30.12.00      262 547,28
________________________________________________________________________
Австрия несие желісі
________________________________________________________________________
"Рахат" БК                    USD      31.12.00      2 605 433,65
________________________________________________________________________
АҚШ несие желісі
________________________________________________________________________
"Тағам" АҚ                    USD      15.12.00      1 847 614,55
________________________________________________________________________
"Отель Астана" БК ААҚ         USD      15.12.00      1 428 357,70
________________________________________________________________________
"Кең дала" МАҚ                USD      15.12.00     11 407 390,93
________________________________________________________________________
Барлығы                       EUR                   4 189 178,78
DM                      262 547,28
USD                   17 288 796,83
________________________________________________________________________
жалғасы
____________________________________________________
Негізгі    !     Пайыздар    !  Басқалары
борыш
____________________________________________________
833 537,44        41 767,00        0,00
532 091,38        206 008,05       0,00
2 111 290,91      464 484,00       0,00
262 547,28              0,00       0,00
____________________________________________________
1 023 492,32      1 135 713,92     446 227,41
____________________________________________________
1 651 268,86      186 345,69       10 000,00
1 012 712,00       415 645,70           0,00
9 757 390,93      1 650 000,00          0,00
3 476 919,73      712 259,05            0,00
262 547,28        0,00                  0,00
13 444 864,11     3 387 705,31     456 227,41
____________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1911 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес
сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі мерзімі өткен төлемдердің
Сомасы
________________________________________________________________________
Заемшы ұйым       !  Төлем   !   Төлем   !    Төлем
! валютасы !    күні   !    сомасы
________________________________________________________________________
Германия несие желісі
________________________________________________________________________
ҚР ІІМ ҚАЖД                    EUR      01.08.00      1 394,38
________________________________________________________________________
"Екібастұзкөмір" МАҚ           EUR      01.08.00      514,82
________________________________________________________________________
"Екібастұзкөмір" МАҚ           DM       23.09.00      27 047,44
________________________________________________________________________
"Екібастұзкөмір" МАҚ           EUR      02.10.00      2 384,63
________________________________________________________________________
"Қазақтелеком" ААҚ             DM       30.06.00      6 415 994,90
________________________________________________________________________
"Қазақтелеком" ААҚ             DM       15.08.00      411 011,52
________________________________________________________________________
"Қазақтелеком" ААҚ             DM       18.08.00      628 759,07
________________________________________________________________________
Израиль несие желісі
________________________________________________________________________
"Конденсат" АҚ                 USD      01.11.00      10 760,43
________________________________________________________________________
Канада несие желісі
________________________________________________________________________
"Конденсат" АҚ                 USD      15.11.00      9 802,67
________________________________________________________________________
Франция несие желісі
________________________________________________________________________
"Батыс" ААҚ                   EUR       19.10.00      16 557,07
________________________________________________________________________
Барлығы                       EUR                     20 850,90
DM                      7 482 812,93
USD                     20 563,10
________________________________________________________________________
жалғасы
____________________________________________________
Негізгі    !     Пайыздар    !  Басқалары
борыш
____________________________________________________
0,00              0,00             1 394,38
0,00              0,00             514,82
27 047,44         0,00             0,00
0,00              0,00             2 384,63
6 354 574,60      0,00             61 420,30
411 011,52        0,00             0,00
628 759,07        0,00             0,00
___________________________________________________
0,00              10 760,43        0,00
____________________________________________________
0,00              5 920,11         3 882,56
0,00              16 557,07        0,00
0,00              16 557,07        4 293,83
7 421 392,63      0,00             61 420,30
0,00              16 680,54        3 882,56
____________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

3. Министерству финансов, Министерству государственных доходов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет и представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и их результативности по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2000 года N 1911
Сумма
предстоящих платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Организация-        !Валюта  ! Дата     ! Сумма        !Основной
заемщик           !платежа ! платежа  !платежа       ! долг
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
1. АО "Теплоприбор"     EUR     01.12.00    875 304,44      833 537,44
2. ДУИС МВД РК          EUR     01.12.00    738 099,43      532 091,38
3. АО "Акмола новая     EUR     30.12.00    2 575 774,91    2 111 290,91
стройиндустрия"
4. ОАО "Казахтелеком"   DM      30.12.00    262 547,28      262 547,28
Кредитная линия Австрии
5. СП "Рахат"           USD     31.12.00    2 605 433,65    1 023 492,32
Кредитная линия США
6. АК "Тагам"           USD     15.12.00    1 847 614,55    1 651 268,86
7. ОАО СП "Отель        USD     15.12.00    1 428 357,70    1 012 712,00
Астана"
8. ГАК "Кен-дала"       USD     15.12.00    11 407 390,93   9 757 390,93
Всего              EUR                 4 189 178,78    3 476 919,73
DM                  262 547,28      262 547,28
USD                 17 288 796,83   13 444 864,11
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------
Проценты   !    Прочие       !
--------------------------------
1.   41 767,00           0,00
2.  206 008,05           0,00
3.  464 484,00           0,00
4.        0,00           0,00
5. 1 135 713,92    446 227,41
6.   186 345,69     10 000,00
7.   415 645,70          0,00
8. 1 650 000,00          0,00
712 259,05          0,00
0,00          0,00
3 387 705,31    456 227,41
-----------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2000 года N 1911
Сумма
просроченных платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Организация-        !Валюта  ! Дата     ! Сумма        !Основной
заемщик           !платежа ! платежа  !платежа       ! долг
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
1. ДУИС МВД РК            EUR    01.08.00      1 394,38            0,00
2. ГАО "Экибастузкомир"   EUR    01.08.00        514,82            0,00
3. ГАО "Экибастузкомир"    DM    23.09.00     27 047,44       27 047,44
4. ГАО "Экибастузкомир"   EUR    02.10.00      2 384,63            0,00
5. ОАО "Казахтелеком"      DM    30.06.00  6 415 994,90    6 354 574,60
6. ОАО "Казахтелеком"      DM    15.08.00    411 011,52      411 011,52
7. ОАО "Казахтелеком"      DM    18.08.00    628 759,07      628 759,07
Кредитная линия Израиля
8. АО "Конденсат"         USD    01.11.00     10 760,43            0,00
Кредитная линия Канады
9. АО "Конденсат"         USD    15.11.00      9 802,67            0,00
Кредитная линия Франции
10. ОАО "Батыс"           EUR    19.10.00     16 557,07            0,00
Итого                 EUR                 20 850,90            0,00
DM              7 482 812,93    7 421 392,63
USD                 20 563,10            0,00
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
-----------------------------
Проценты   !  Прочие      !
-----------------------------
1.        0,00     1 394,38
2.        0,00       514,82
3.        0,00         0,00
4.        0,00     2 384,63
5.        0,00    61 420,30
6.        0,00         0,00
7.        0,00         0,00
8.   10 760,43         0,00
9.    5 920,11     3 882,56
10.  16 557,07         0,00
16 557,07     4 293,83
0,00    61 420,30
16 680,54     3 882,56
---------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)