Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдар мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 29 желтоқсан N 1923
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгіне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдарды оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Орталық ветеринариялық зертхана" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына (бұдан әрi - Кәсiпорын) бiрiктiру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгі мәнiсi:
1) Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтетiн тiзбеге енгiзiлген аса қауiптi жұқпалы мал ауруларын айқындау;
2) заң  кесiмдерiнде көзделген жағдайларда, базарлардағы мал шаруашылығы өнiмдерiнiң және мал өнiмдерi шикізатының ветеринариялық-санитариялық сараптамасын жүргiзу;  U952376_
3) ветеринариялық дәрі-дәрмектердiң тiркеу сынақтарын өткiзу;
4) ветеринариялық дәрi-дәрмектер серияларының (топтамаларының) ветеринариялық нормативтер талаптарына сәйкестiгiн анықтау;
5) жаңа немесе жетiлдiрiлген ветеринариялық дәрi-дәрмектердiң, жемдердiң, жемдiк қоспалардың сапасын анықтауды жүргiзу болып белгіленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Кәсiпорынның мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң қызметiн жүзеге асырушы орган болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі  заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорын Жарғысын бекітсін және оның мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2000 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1923 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Орталық ветеринариялық зертхана" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына бiрiктiру жолымен қайта ұйымдастырылған республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар тiзбесi
1. "Ақмола ветеринариялық зертханасы"
республикалық мемлекеттiк кәсiпорны         Астана қаласы
2. "Ақмола облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                                 Көкшетау қаласы
3. "Ақтөбе облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                                  Ақтөбе қаласы

Вопросы отдельных организаций, подведомственных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1923
В целях оптимизации отдельных организаций, подведомственных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать путем слияния республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения согласно приложению в Республиканское государственное предприятие "Центральная ветеринарная лаборатория" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).
2. Основным предметом деятельности Предприятия определить:
1) диагностику особо опасных заразных болезней животных, включенных в перечень, утверждаемый Правительством Республики Казахстан;
2) проведение в случаях, предусмотренных законодательными актами, ветеринарно-санитарной экспертизы продуктов животноводства и сырья животного происхождения на рынках; U952376_
3) проведение регистрационных испытаний ветеринарных препаратов;
4) определение соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов требованиям ветеринарных нормативов;
5) проведение апробации новых или усовершенствованных ветеринарных препаратов, кормов, кормовых добавок.
3. Органом государственного управления Предприятия, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, определить Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке: Z952335_
1) утвердить устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2000 года N 1923
Перечень
Республиканских государственных предприятий,
реорганизуемых путем слияния в Республиканское
государственное предприятие
"Центральная ветеринарная лаборатория"
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
1. Республиканское государственное предприятие
"Акмолинская ветеринарная лаборатория"                        город Астана
2. Республиканское государственное предприятие
"Акмолинская областная ветеринарная лаборатория"            город Кокшетау
3. Республиканское государственное предприятие
"Актюбинская областная ветеринарная лаборатория"              город Актобе

4. "Алматы облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                                 Алматы қаласы
5. "Арқалық қалалық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                                Арқалық қаласы
6. "Атырау облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                                Атырау қаласы
7. "Батыс Қазақстан облыстық
ветеринариялық зертханасы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны                      Орал қаласы
8. "Жамбыл облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                                 Тараз қаласы
9. "Жезқазған қалалық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                              Жезқазған қаласы
10. "Қалалық ветеринариялық зертханасы"
республикалық мемлекеттiк кәсiпорны       Алматы қаласы
11. "Қалалық ветеринариялық зертханасы"
республикалық мемлекеттiк кәсiпорны       Астана қаласы
12. "Қарағанды облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                              Қарағанды қаласы
13. "Қостанай облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                               Қостанай қаласы
14. "Қызылорда облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны                              Қызылорда қаласы
15. "Маңғыстау облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттік
кәсіпорны                                 Ақтау қаласы
16. "Оңтүстік Қазақстан облыстық
ветеринариялық зертханасы" республикалық
мемлекеттік кәсіпорны                     Шымкент қаласы
17. "Павлодар облыстық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттік
кәсіпорны                                Павлодар қаласы
18. "Семей қалалық ветеринариялық
зертханасы" республикалық мемлекеттік
кәсіпорны                                Семей қаласы
19. "Солтүстік Қазақстан облыстық
ветеринариялық зертханасы" республикалық
мемлекеттік кәсіпорны                    Петропавл қаласы
20. "Шығыс Қазақстан облыстық
ветеринариялық зертханасы" республикалық
мемлекеттік кәсіпорны                    Өскемен қаласы

4. Республиканское государственное предприятие
"Алматинская областная ветеринарная лаборатория"              город Алматы
5. Республиканское государственное предприятие
"Аркалыкская городская ветеринарная лаборатория"             город Аркалык
6. Республиканское государственное предприятие
"Атырауская областная ветеринарная лаборатория"               город Атырау
7. Республиканское государственное предприятие
"Западно-Казахстанская областная ветеринарная лаборатория"   город Уральск
8. Республиканское государственное предприятие
"Жамбылская областная ветеринарная лаборатория"                город Тараз
9. Республиканское государственное предприятие
"Жезказганская городская ветеринарная лаборатория"         город Жезказган
10. Республиканское государственное предприятие
"Городская ветеринарная лаборатория"                          город Алматы
11. Республиканское государственное предприятие
"Городская ветеринарная лаборатория"                          город Астана
12. Республиканское государственное предприятие
"Карагандинская областная ветеринарная лаборатория"        город Караганда
13. Республиканское государственное предприятие
"Костанайская областная ветеринарная лаборатория"           город Костанай
14. Республиканское государственное предприятие
"Кызылординская областная ветеринарная лаборатория"        город Кызылорда
15. Республиканское государственное предприятие
"Мангистауская областная ветеринарная лаборатория"             город Актау
16. Республиканское государственное предприятие
"Южно-Казахстанская областная ветеринарная лаборатория"      город Шымкент
17. Республиканское государственное предприятие
"Павлодарская областная ветеринарная лаборатория"           город Павлодар
18. Республиканское государственное предприятие
"Семипалатинская городская ветеринарная лаборатория"   город Семипалатинск
19. Республиканское государственное предприятие
"Северо-Казахстанская областная ветеринарная
лаборатория"                                            город Петропавловск
20. Республиканское государственное предприятие
"Восточно-Казахстанская областная ветеринарная
лаборатория"                                        город Усть-Каменогорск