Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Тәжікстан Республикасы және Өзбекстан Республикасы Мемлекетаралық кеңесінің 2000 жылғы 14 маусымда Душанбе қаласында қабылданған шешімдерін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 29 желтоқсан N 1949
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Тәжікстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы Мемлекетаралық кеңесінің 2000 жылғы 14 маусымда Душанбе қаласында қабылданған шешімдерін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де
мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Жоспарда
көзделген іс-шараларды орындау жөніндегі нақты шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы қаулының
орындалуына бақылауды жүзеге асырсын және кемінде тоқсанынан бір рет
Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1949 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Тәжікстан Республикасы
және Өзбекстан Республикасы Мемлекетаралық кеңесінің 2000 жылғы
14 маусымда Душанбе қаласында қабылданған шешімдерін іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
________________________________________________________________________
Р/с !     Іс-шаралардың атауы     ! Жауапты орындаушылар       ! Орындау
N   !                             !                            ! мерзімі
________________________________________________________________________
1    Бірлескен бағыттар мен қаты.   Қазақстан Республикасының   2001 жылғы
сушы мемлекеттердің экономи.   Экономика және сауда        ІІ тоқсан
калық дамуының үлгілерін       министрлігі,
талдау және жасау жөніндегі    Энергетика және минералдық
ОАЭҚ мемлекеттерінің Эконо.    ресурстар министрлігі,
микалық Форумын (конференция)  Ауыл шаруашылығы министрлігі,
құру                           Көлік және коммуникациялар
министрлігі, Қаржы
министрлігі, Сыртқы істер
министрлігі, Табиғи ресурс.
тар және қоршаған ортаны
қорғау министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
жөніндегі агенттігі
(келісім бойынша)
________________________________________________________________________
2    ОАЭҚ мемлекеттерінің кеден.    Қазақстан Республикасы      2001 жылғы
дік және экономикалық заңна.   Мемлекеттік кіріс министр.  І жарты.
маларын жақындастыру жөнін.    лігінің Кеден комитеті,     жылдық
дегі ұсыныстарды дайындау      Экономика және сауда
министрлігі, Әділет
министрлігі, Қаржы
министрлігі
________________________________________________________________________
3    Халықаралық құжаттарға қол
қоюға ұсыныстар дайындау:
заңсыз қаржы операцияларына    Қазақстан Республикасы      2001 жылғы
қарсы бірлескен күрес туралы   Мемлекеттік кіріс           І тоқсан
мемлекетаралық құжат           министрлігінің Салық
полициясы комитеті,
Ішкі істер министрлігі,
Қаржы министрлігі,
Бас прокуратура (келісім
бойынша), Қазақстан
Республикасының Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
(келісім бойынша)
Үкіметаралық құжаттар:
Халықаралық су-энергетика.     Қазақстан Республикасының   2001 жылғы
лық консорциум туралы ереже    Энергетика және минерал.    І тоқсан
дық ресурстар министрлігі,
Ауыл шаруашылығы министр.
лігі, Табиғи ресурстар
және қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
адал бәсекені дамыту туралы    Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
Табиғи монополияларды        І тоқсан
реттеу, бәсекелестікті
қорғау және шағын бизнесті
қолдау жөніндегі агенттігі,
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігінің
Демпингке қарсы бақылау
жөніндегі комитеті
Шекаралас мемлекеттердің       Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
аумағында орналасқан су        Табиғи ресурстар және        І жарты.
шаруашылығы объектілерін       қоршаған ортаны қорғау       жылдық
пайдалану қағидаттары туралы   министрлігі,
Ауыл шаруашылығы министр.
лігі
Ведомствоаралық құжаттар:
ОАЭҚ елдерінің кедендік        Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
шекаралары арқылы акциздік     Мемлекеттік кіріс министр.   І тоқсан
тауарларды алып өтуге кеден.   лігі
дік бақылауды ұйымдастыру
туралы
монополияға қарсы саясат       Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
саласындағы интеграцияны       Табиғи монополияларды        ІІ тоқсан
тереңдету туралы               реттеу, бәсекелестікті
қорғау және шағын бизнесті
қолдау жөніндегі агенттігі
________________________________________________________________________
4    Әзірлеуге қатысты ұсыныстар
енгізу:
Басқа мемлекеттерге ОАЭҚ       Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
мемлекеттерінің кіруін         Көлік және коммуникациялар   ІІІ тоқсан
қамтамасыз ететін көліктік     министрлігі
дәліздерді дамытудағы
ынтымақтастық бағдарламасы
Шағын және орта кәсіпкерлікті  Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
қолдау және дамыту жөніндегі   Табиғи монополияларды рет.   ІІІ тоқсан
қатысушы мемлекеттер арасын.   теу, бәсекелестікті қор.
дағы ынтымақтастық бағдарла.   ғау және шағын бизнесті
масы                           қолдау жөніндегі агенттігі
Дәстүрлі емес энергия түрле.   Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
рін игеру жөніндегі мақсатты   Энергетика және минерал.      ІІ тоқсан
бағдарлама                     дық ресурстар министрлігі,
Табиғи ресурстар және қор.
шаған ортаны қорғау
министрлігі
5    Бірлескен өндіріспен айна.     Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
лысатын шағын және орта        Табиғи монополияларды        ІІ тоқсан
кәсіпкерлік өкілдерінің        реттеу, бәсекелестікті
Орталық Азия форумын өткізу    қорғау және шағын бизнесті
жөніндегі шараларды қабылдау   қолдау жөніндегі агенттігі,
Экономика және сауда
министрлігі, Энергетика
және минералдық ресурстар
министрлігі
6    Орталық Азия электр энер.      Қазақстан Республикасының   2001 жылдың
гиясы рыногын дамыту жөнінде   Энергетика және минералдық   ішінде
Үкіметаралық комиссияның       ресурстар министрлігі
қарауына ұсыныстар дайындау
және енгізу
________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации решений Межгосударственного совета Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Республики Таджикистан и Республики Узбекистан, принятых 14 июня 2000 года в городе Душанбе
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1949
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации решений Межгосударственного совета Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Республики Таджикистан и Республики Узбекистан, принятых 14 июня 2000 года в городе Душанбе (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан осуществлять контроль за исполнением настоящего постановления и не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2000 года N 1949
План
мероприятий по реализации решений Межгосударственного
совета Республики Казахстан, Кыргызской Республики,
Республики Таджикистан и Республики Узбекистан, принятых
14 июня 2000 года к городе Душанбе
---------------------------------------------------------------------------
N  !Наименование мероприятий  ! Ответственные исполнители     ! Срок
п/п!                          !                               !исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1  Образование Экономического  Министерство экономики и      II квартал
Форума (конференции)        торговли,                     2001 года
государств ЦАЭС по анализу  Министерство энергетики
и выработке совместных      и минеральных ресурсов,
направлений и моделей       Министерство сельского
экономического развития     хозяйства, Министерство
государств-участников       транспорта и коммуникаций,
Министерство финансов,
Министерство иностранных
дел, Министерство
природных ресурсов и
охраны окружающей среды
Республики Казахстан,
Агентство Республики
Казахстан по
стратегическому
планированию (по
согласованию)
2  Подготовка предложений по   Таможенный комитет            I полугодие
сближению таможенных и      Министерства                  2001 года
экономических законо-       государственных
дательств государств        доходов, Министерство
ЦАЭС                        экономики и торговли,
Министерство юстиции,
Министерство финансов
Республики Казахстан
3  Подготовка предложений к
подписанию международных
документов:
Межгосударственного
документа:
о совместной борьбе с       Комитет налоговой полиции     I квартал
незаконными финансовыми     Министерства государственных  2001 года
операциями                  доходов Республики Казахстан,
Министерство внутренних дел,
Министерство финансов,
Генеральная прокуратура (по
согласованию), Комитет
национальной безопасности
Республики Казахстан (по
согласованию)
Межправительственных
документов:
Положение о Международном   Министерство энергетики       I квартал
водно-энергетическом        и минеральных ресурсов,       2001 года
Консорциуме                 Министерство сельского
хозяйства, Министерство
природных ресурсов и
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
о развитии добросовестной   Агентство Республики           I квартал
конкуренции                 Казахстан по                   2001 года
регулированию
естественных монополий,
защите конкуренции и
поддержке малого бизнеса,
Комитет по
антидемпинговому контролю
Министерства энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
о принципах эксплуатации    Министерство природных        I полугодие
водохозяйственных объектов, ресурсов и охраны             2001 года
расположенных на территории окружающей среды,
сопредельных государств     Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан
Межведомственных
документов:
об организации таможенного
контроля за перемещением    Министерство                  I квартал
акцизных товаров через      государственных               2001 года
таможенные границы стран    доходов Республики
ЦАЭС                        Казахстан
об углублении интеграции    Агентство Республики          II квартал
в области антимонопольной   Казахстан по                  2001 года
политики                    регулированию
естественных монополий,
защите конкуренции и
поддержке малого
бизнеса
4  Внести предложения,
касающиеся разработки:
программы сотрудничества    Министерство транспорта       III квартал
в развитии транспортных     и коммуникаций Республики     2001 года
коридоров, обеспечивающих   Казахстан
доступ государств ЦАЭС в
другие страны
программы сотрудничества    Агентство Республики          III квартал
между государствами-        Казахстан по                  2001 года
участниками по поддержке    регулированию
и развитию малого и         естественных монополий,
среднего                    защите конкуренции и
предпринимательства         поддержке малого
бизнеса
целевой программы по        Министерство энергетики       II квартал
освоению нетрадиционных     и минеральных ресурсов,       2001 года
видов энергии               Министерство природных
ресурсов и охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
5   Принять меры по            Агентство Республики          II квартал
проведению Центрально-     Казахстан по                  2001 года
азиатского форума          регулированию
представителей малого и    естественных
среднего пред-             монополий, защите
принимательства,           конкуренции и
занятых совместным         поддержке малого
производством              бизнеса,
Министерство
экономики и
торговли, Министерство
энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
6   Подготовить и внести       Министерство энергетики       В течение
на рассмотрение            и минеральных ресурсов        2001 года
Межправительственной       Республики Казахстан
комиссии предложения
по развитию рынка
электроэнергии в
Центральной Азии
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)