Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары аттестациялық комиссиясын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 17 қаңтар N 61
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары аттестациялық комиссиясының мәртебесін қолданылып жүрген нормативтік құқықтық кесімдермен сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары аттестациялық комиссиясы мемлекеттік орган болып табылатын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары аттестациялық комитеті мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Комитет) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Комитеттің негізгі міндеті жоғары білікті ғылыми және ғылыми-педагогтік кадрларды аттестаттау болып айқындалсын.
3. Комитеттің штат саны 45 бірлік болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі бір айлық мерзімде Комитет туралы Ережені және оның құрылымын Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынсын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 21 қыркүйектегі N 1433  қаулысына :
көрсетілген қаулымен бекітілген, 2000 жылдың 1 қаңтарынан қолданылатын Министрліктер, агенттіктер мен ведомстволар қызметкерлерінің штат санының лимиттеріндегі реттік нөмірі 6-жолда: "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі 208" деген сөздер
"Қазақстан Республикасының Білім 251
және ғылым министрлігі, оның ішінде: 45";
Жоғары аттестациялық комитет
деген сөздермен ауыстырылсын;
2) <*>
3) <*>
Ескерту. 3)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.01. N 604   қаулысымен .
Ескерту. 2)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111  қаулысымен .
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О реорганизации Высшей аттестационной комиссии Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2001 года N 61
В целях приведения статуса Высшей аттестационной комиссии Министерства образования и науки Республики Казахстан в соответствие с действующими нормативными правовыми актами Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Высшую аттестационную комиссию Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в государственное учреждение, являющееся государственным органом, Высший аттестационный комитет Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Комитет).
2. Определить основной задачей Комитета аттестацию научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации.
3. Установить штатную численность Комитета в количестве 45 единиц.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в месячный срок внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан Положение о Комитете и его структуру.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 1999 года N 1433  P991433_   "Об утверждении лимитов штатной численности":
в лимитах штатной численности работников министерств, агентств и ведомств, действующих с 1 января 2000 года, утвержденных указанным постановлением, в строке, порядковый номер 6, слова:
"Министерство образования и науки Республики Казахстан      208"
заменить словами:
"Министерство образования и науки Республики Казахстан      251,
в том числе
Высший аттестационный комитет                               45";
2) (Подпункт 2) утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111  )
3) (подпункт 3) утратил силу - N 604 от 1 июня 2004 г. ) <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 1 июня 2004 г. N 604  .
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан