"Ғылым" ғылыми-баспа орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 20 қаңтар N 88
Ғылым және ғылыми еңбектер мен ғылыми әдебиеттi басып шығаруды қамтамасыз ету саласындағы баспа базасын жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiмет ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Ғылым" ғылыми-баспа орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң қарамағынан Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң қарамағына берiлсiн.
2. Кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган болып Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi:
1) Кәсiпорынның жарғысына тиiстi өзгерiстер енгiзсiн және оның мемлекеттiк қайта тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2001 жылғы 20 қаңтардағы
N 88 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
кейбiр шешiмдерiне енгізілетiн өзгерiстер
мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жекешелендiру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 10 желтоқсандағы N 1271  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 48, 426-құжат):
1) Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарға жатқызылған кәсiпорындардың тiзбесiндегi реттiк нөмiрi 8-жол алынып тасталсын;
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген 1998-1999 жылдары жекешелендiруге жататын республикалық мемлекеттік кәсiпорындардың тiзбесiндегi реттiк нөмiрi 21-жол алынып тасталсын.
3. <*>
Ескерту. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1180   қаулысымен .
4. <*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111  қаулысымен .

О Республиканском государственном предприятии "Научно-издательский центр "Гылым"»
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2001 года N 88
В целях совершенствования издательской базы в сфере науки и обеспечения издания научных трудов и научной литературы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Передать Республиканское государственное предприятие "Научно-издательский центр "Гылым"»(далее - Предприятие) из ведения Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан в ведение Министерства образования и науки Республики Казахстан.
2. Определить органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан:
1) внести соответствующие изменения в устав Предприятия и обеспечить его государственную перерегистрацию;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2001 года N 88
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1998 года N 1271 P981271_ "Вопросы приватизации объектов государственной собственности в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 48, ст. 426):
1) в Перечне предприятий, отнесенных к республиканским государственным предприятиям, к указанному постановлению строку, порядковый номер 8, исключить;
2) в Перечне республиканских государственных предприятий, подлежащих приватизации в 1998-1999 годах, утвержденном указанным постановлением, строку, порядковый номер 21, исключить.
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1180 )
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 )