Ресей Федерациясының Президенті В.В.Путиннің 2000 жылғы 9-10 қазандағы Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 24 қаңтар N 123
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы жан-жақты ынтымақтастықты одан әрі үдемелі дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Ресей Федерациясының Президенті В.В.Путиннің 2000 жылғы 9-10 қазандағы Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде қажетті шаралар қабылдасын және нәтижелері туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
министрлігіне хабарлап отырсын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы қаулының
орындалу барысы туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне
хабарласын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 24 қаңтардағы
N 123 қаулысымен бекітілген
Ресей Федерациясының Президенті В.В.Путиннің 2000 жылғы 9-10 қазандағы
Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткізілген
уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі Іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________________
N                Іс-шара                   Орындау       Жауапты орындаушы
мерзімі
___________________________________________________________________________
1                   2                         3                  4
___________________________________________________________________________
1.2000 жылғы 9 қазанда қол қойылған мынадай құжаттардың күшіне енуі
жөніндегі мемлекетшілік рәсімдердің орындалуын қамтамасыз ету
___________________________________________________________________________
1  Қазақстан Республикасының Үкіметі мен   2001 жылғы   Қазақстан Республи.
Ресей Федерациясының Үкіметі арасында.  1 наурызға   касының Мемлекет.
ғы өзара саудада жанама салықтарды       дейін       тік кіріс министр.
өндіріп алудың қағидаттары туралы                    лігі
келісім
___________________________________________________________________________
2  Қазақстан Республикасының Үкіметі мен   2001 жылғы   Қазақстан Респу.
Ресей Федерациясының Үкіметі арасында.  1 наурызға   бликасының Мәде.
ғы Қазақстан Республикасының Ресей        дейін      ниет, ақпарат және
Федерациясындағы бұқаралық ақпарат                   қоғамдық келісім
құралдары тілшілерінің және Ресей                    министрлігі
Федерациясының Қазақстан Республика.
сындағы бұқаралық ақпарат құралдары
тілшілерінің мәртебесі туралы келісім
___________________________________________________________________________
3  Қазақстан Республикасының Үкіметі мен   2001 жылғы   Қазақстан Республи.
Ресей Федерациясының Үкіметі арасында.  1 наурызға   касының Сыртқы
ғы Ресей Федерациясы, Астрахань қала.     дейін      істер министрлігі
сында Қазақстан Республикасының
Консулдығын және Қазақстан Республика.
сы, Орал қаласында Ресей Федерациясы.
ның Консулдығын ашу туралы келісім
___________________________________________________________________________

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Российской Федерации Путина В.В. в Республику Казахстан 9-10 октября 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2001 года N 123
В целях дальнейшего поступательного развития всестороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Российской Федерацией Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Российской Федерации Путина В.В. в Республику Казахстан 9-10 октября 2000 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять необходимые меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом, и о результатах ежеквартально информировать Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 января 2001 года N 123
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Российской Федерации
Путина В.В. в Республику Казахстан 9-10 октября 2000 года
___________________________________________________________________________
N  !       Мероприятие                !   Срок    !  Ответственный
п/п !                                  !исполнения !   исполнитель
___________________________________________________________________________
1  !               2                  !     3     !         4
___________________________________________________________________________
1. Обеспечение выполнения внутригосударственных
процедур по вступлению в силу следующих документов,
подписанных 9 октября 2000 года:
1   Соглашение между Правительством     До 1 марта    Министерство
Республики Казахстан и              2001 года     государственных
Правительством Российской                         доходов
Федерации о принципах взимания                    Республики Казахстан
косвенных налогов по взаимной
торговле
2   Соглашение между Правительством     До 1 марта    Министерство
Республики Казахстан и              2001 года     культуры, информации
и Правительством Российской                       и общественного
Федерации о статусе                               согласия Республики
корреспондентов средств                           Казахстан
массовой информации Республики
Казахстан в Российской
Федерации и корреспондентов
средств массовой информации
Российской Федерации в
Республике Казахстан
3   Соглашение между Правительством     До 1 марта    Министерство
Республики Казахстан и              2001 года     иностранных дел
Правительством Российской                         Республики Казахстан
Федерации об открытии
Консульства Республики
Казахстан в городе Астрахани,
Российская Федерация, и
Консульства Российской
Федерации в городе Уральске,
Республика Казахстан

2. Электр энергетикасы
___________________________________________________________________________
4  "Екібастұз ГРЭС-2" мүліктік кешенінің   2001 жылғы   Қазақстан Республи.
базасында бірлескен қазақстандық-        І тоқсан    касының Энергетика
ресейлік компаниясын құру жөніндегі                  және минералдық
рәсімдерді аяқтау, акциялардың қосым.                ресурстар министр.
ша эмиссиясын жүргізу және стратегия.                лігі, Қаржы минис.
лық инвесторды тарту мүмкіндігін қоса                трлігі, Әділет
алғанда, оның жұмысының тиімділігін                  министрлігі
арттыру жөніндегі негізгі іс-шаралар.
ды іске асыруға кірісу
___________________________________________________________________________
5  Жер қойнауын пайдалануға қайтып беріл.  2001 жылғы   Қазақстан Республи.
ген құқықтар үшін өтемақылар мөлшерін   31 қаңтарға  касының Энергетика
және "Северный" разрезі бойынша             дейін    және минералдық
инвестициялық бағдарламаны "Ресей БЭЖ"               ресурстар министр.
РАҚ-ның орындауды танығанын ескере                   лігі, Мемлекеттік
отырып, оларды "Ресей БЭЖ" РАҚ-на                    кіріс министрлігі,
беру тетігін айқындау                                Қаржы министрлігі
___________________________________________________________________________
6  "Северный" разрезі мен "Богатырь" раз.  2001 жылғы   Қазақстан Республи.
резі N 9 және N 10 алаңдары бойынша      І тоқсан    касының Энергетика
"Ресей БЭЖ" РАҚ-мен жер қойнауын                     және минералдық
пайдалануға арналған келісім-шартқа                  ресурстар министр.
қол қою                                              лігі
___________________________________________________________________________
7  Бірлескен компания акцияларының 50%,    2001 жылғы   Қазақстан Республи.
Солтүстік өндірістік-көліктік басқар.    І тоқсан    касының Энергетика
масының "Трудовая" және "Ударная"                    және минералдық
стансаларының мүліктерін оның меншігі.               ресурстар министр.
не беру жолымен "Ресей БЭЖ" РАҚ алдын.               лігі, Қаржы
дағы "Қазақстанэнерго" ҮЭЖ" РМК-ның                  министрлігі, Әділет
қарыздарын қайта құрылымдау мен өтеу                 министрлігі
тетігін іске асыру
___________________________________________________________________________
8  Қазақстан Республикасы мен Ресей        2001 жылғы   Қазақстан Республи.
Федерациясы арасындағы ынтымақтастық    15 қаңтарға  касының Энергетика
жөніндегі үкіметаралық комиссияның        дейін      және минералдық
бесінші мәжілісінде қарау үшін "Ресей                ресурстар министр.
БЭЖ" РАҚ алдындағы Қазақстанның электр               лігі, Қаржы
желілерін тарату компанияларының қарыз.              министрлігі
дарын өтеу жөніндегі ұсыныстарды дайын.
дау
___________________________________________________________________________
9  "Екібастұз ГРЭС-2 станциясы" ЖАҚ қазақ.  2001 жылғы  Қазақстан Республи.
стандық-ресейлік бірлескен кәсіпорнының   ІІ тоқсан  касының Энергетика
"Орал ЖЭК" компаниясына қатысуының эко.              және минералдық
номикалық орындылығын қарау                          ресурстар министр.
лігі, Қаржы минис.
трлігі
___________________________________________________________________________
10 Ол бойынша электр энергиясын таратуды    2001 жылғы  Қазақстан Республи.
ұйымдастыру үшін кернеуі 1150 кВ электр   І тоқсан   касының Энергетика
тарататын мемлекетаралық желілерін                   және минералдық
Қазақстан және Ресей энергия жүйелері.               ресурстар министр.
нің жұмысына қосу мен қалпына келтіруді              лігі, "KEGOC" АҚ
қамтамасыз ету және желілерді қалпына                (келісім бойынша)
келтіру мен пайдалану жөніндегі шығыс.
тардың өзара өтемақы схемасын әзірлеу
___________________________________________________________________________
11 Қазақстан Республикасы мен Ресей Феде.   2001 жылғы  Қазақстан Республи.
рациясы энергия жүйелерінің қосарлас      І тоқсан   касының Энергетика
жұмыс режиміндегі электр энергиясы                   және минералдық
ағынын кедендік ресімдеу мен бақылау.                ресурстар министр.
дың оңайлатылған ерекше тәртібін әзір.               лігі, Мемлекеттік
леу, келісу және қолданысқа енгізу                   кіріс министрлігі
___________________________________________________________________________

2. Электроэнергетика
4   Завершить процедуры по              I квартал     Министерство
созданию совместной                 2001 года     энергетики и
казахстанско-российской                           минеральных
компании на базе имущественного                   ресурсов,
комплекса Экибастузской ГРЭС-2,                   Министерство
приступить к реализации                           финансов,
основных мероприятий по                           Министерство юстиции
повышению эффективности ее                        Республики Казахстан
работы, включая возможное
проведение дополнительной
эмиссии акций и привлечение
стратегического инвестора
5   Определить размер                   До 31 января  Министерство
компенсаций за уступленные          2001 года     энергетики и
права недропользования и                          минеральных
механизм их предоставления                        ресурсов,
РАО "ЕЭС России" с учетом                         Министерство
признания выполнения РАО                          государственных
"ЕЭС России" инвестиционной                       доходов,
программы по разрезу                              Министерство
"Северный"                                        финансов Республики
Казахстан
6   Подписать с РАО "ЕЭС России"        I квартал     Министерство
контракт на недропользование        2001 года     энергетики и
по разрезу "Северный" и полям                     минеральных ресурсов
N 9 и N 10 разреза "Богатырь"                     Республики Казахстан
7   Реализовать механизм                I квартал     Министерство
реструктуризации и погашения        2001 года     энергетики и
долгов РГП "НЭС "Казахстанэнерго"                 минеральных
перед РАО "ЕЭС России" путем                      ресурсов,
передачи в его собственность                      Министерство
50% акций совместной компании,                    финансов,
имущества Северного                               Министерство
производственно-транспортного                     юстиции Республики
управления, станций "Трудовая"                    Казахстан
и "Ударная"
8   Подготовить для рассмотрения        До 15 января  Министерство
на пятом заседании                  2001 года     энергетики и
Межправительственной комиссии                     минеральных
по сотрудничеству между                           ресурсов,
Республикой Казахстан и                           Министерство
Российской Федерацией                             финансов Республики
предложения по погашению                          Казахстан
задолженности распределительных
электросетевых компаний
Казахстана перед РАО
"ЕЭС России"
9   Рассмотреть экономическую           II квартал    Министерство
целесообразность участия            2001 года     энергетики и
совместного казахстанско-                         минеральных
российского предприятия                           ресурсов,
ЗАО "Станция Экибастузская                        Министерство
ГРЭС-2" в компании "УралТЭК"                      финансов Республики
Казахстан
10.  Обеспечить восстановление           I квартал     Министерство
и включение в работу                2001 года     энергетики и
энергосистем Казахстана                           минеральных
и России межгосударственной                       ресурсов Республики
линии электропередачи                             Казахстан,
напряжением 1150 кВ для                           АО "КЕGОС"
организации по ней передачи                       (по согласованию)
электроэнергии и разработать
схему взаимных компенсаций
расходов по восстановлению
и использованию линии
11.  Разработать, согласовать и          I квартал     Министерство
ввести в действие особый            2001 года     энергетики и
упрощенный порядок                                минеральных
таможенного оформления и                          ресурсов,
контроля перетоков электро-                       Министерство
энергии в режиме                                  государственных
параллельной работы                               доходов Республики
энергосистем Республики                           Казахстан
Казахстан и Российской
Федерации

3. Мұнай өнеркәсібі
___________________________________________________________________________
12 Ресей Федерациясының аумағы бойынша      2001 жылғы  Қазақстан Республи.
Қазақстан мұнайы ұзақ мерзімді транзиті   ІІ тоқсан  касының Энергетика
туралы үкіметаралық келісімнің жобасын               және минералдық
дайындау                                             ресурстар министр.
лігі
___________________________________________________________________________
4. Газ өнеркәсібі
___________________________________________________________________________
13 Қазақстан өндірушілердің ұшпалы газ кон. 2001 жылғы  Қазақстан Республи.
денсаты мен шикі газды Қарашығанақ        І тоқсан   касының Энергетика
мұнай-газ кенішінен Орынбор газ өңдеу                және минералдық
зауытына ұзақ мерзімді кезеңге процес.               ресурстар министр.
синг шартымен өңдеуге жыл сайын жеткізуі             лігі, "Қазақойл"
мүмкіндігін қарау                                    ЖАҚ ҰМК (келісім
бойынша)
___________________________________________________________________________
14 Ресей Федерациясының газ көздерінен      2001 жылғы  Қазақстан Республи.
Астана қаласын газбен жабдықтау нұсқа.    І тоқсан   касының Энергетика
ларын пысықтауды аяқтау                              және минералдық
ресурстар министр.
лігі
___________________________________________________________________________
15 ТМД және алыстағы елдерге экспорттауға   2001 жылғы  Қазақстан Республи.
газдың одан әрі транзиті үшін "Газпром"   І тоқсан   касының Энергетика
ААҚ-ның газ құбыры жүйесіне қазақстан.               және минералдық
дық шаруашылық жүргізуші субъектілері.               ресурстар министр.
нің енуін қамтамасыз ету жөнінде ресей               лігі, "Қазақойл"
тарапымен келіссөздер жүргізу                        ЖАҚ ҰМК (келісім
бойынша)
___________________________________________________________________________
5. Көлік
___________________________________________________________________________
16 Екі елдің аумағы бойынша жүк тасымал.      Тұрақты   Қазақстан Республи.
дау кезінде өндіріліп алынатын тариф.                касының Көлік және
терді ресейлік тараппен келісу жөнін.                коммуникациялар
дегі жұмысты жалғастыру. Транзиттік                  министрлігі
қатынастағы темір жол көлігімен жүк
тасымалының тарифтік саясаты мәселеле.
рін пысықтау
___________________________________________________________________________
17 2000 жылғы 12 қыркүйектегі "Солтүстік-   2001 жылғы  Қазақстан Республи.
Оңтүстік" халықаралық көлік дәлізі       31 желтоқ.  касының Көлік және
туралы Үндістан, Иран және Ресей үкі.    санға       коммуникациялар
меттерінің арасындағы келісімге Қазақ.   дейін       министрлігі
станның қосылуы жөніндегі рәсімдерді
орындау
___________________________________________________________________________
18 Ресей (Санкт-Петербург) - Қазақстан      2001 жылғы  Қазақстан Республи.
(Ақтау) - Иран (Анзалы, Ноушехр,         31 желтоқ.  касының Көлік және
Амирабад) - Парсы шығанағы бағытын іске  санға       коммуникациялар
асыруға Қазақстанның қатысуын қамтама.   дейін       министрлігі
сыз ету
___________________________________________________________________________

3. Нефтяная промышленность
12.  Подготовить к подписанию            II квартал    Министерство
проект межправительственного        2001 года     энергетики и
Соглашения о долгосрочном                         минеральных
транзите казахстанской                            ресурсов
нефти по территории                               Республики
Российской Федерации                              Казахстан
4. Газовая промышленность
13   Рассмотреть возможность             I квартал     Министерство
ежегодных поставок                  2001 года     энергетики и
казахстанскими                                    минеральных
производителями на                                ресурсов Республики
переработку нестабильного                         Казахстан, ЗАО ННК
газового конденсата и                             "Казахойл"
сырого газа с Карачаганакского                     (по согласованию)
нефтегазоконденсатного
месторождения на Оренбургский
газоперерабатывающий завод
на условиях процессинга на
долгосрочный период
14   Завершить проработку                I квартал     Министерство
вариантов газоснабжения города      2001 года     энергетики и
Астаны от источников                              минеральных
газа Российской Федерации                         ресурсов Республики
Казахстан
15   Провести переговоры с               II квартал    Министерство
российской стороной по              2001 года     энергетики и
обеспечению доступа                               минеральных
казахстанских хозяйствующих                       ресурсов Республики
субъектов в газотранспортную                      Казахстан, ЗАО ННК
систему ОАО "Газпром" для                         "Казахойл"
дальнейшего транзита газа                         (по согласованию)
на экспорт в страны СНГ и
дальнего зарубежья
5. Транспорт
16   Продолжить работу по                Постоянно     Министерство
согласованию с российской                         транспорта и
стороной тарифов,                                 коммуникаций
взимаемых при перевозках                          Республики Казахстан
грузов по территориям двух
стран. Проработать вопросы
тарифной политики на
перевозки грузов
железнодорожным транспортом
в транзитном сообщении
17   Выполнить процедуры по             До 31 декабря  Министерство
присоединению Казахстана            2001 года     транспорта и
к Соглашению между                                коммуникаций
правительствами Индии, Ирана                      Республики Казахстан
и России о международном
транспортном коридоре
"Север-Юг" от 12 сентября
2000 года
18   Обеспечить участие Казахстана      До 31 декабря  Министерство
в реализации маршрута Россия       2001 года      транспорта и
(Санкт-Петербург) - Казахстан                     коммуникаций
(Актау) - Иран (Анзали,                           Республики Казахстан
Ноушехр, Амирабад) -
Персидский залив

6. Әртүрлі
___________________________________________________________________________
19 Білім саласындағы қазақстандық-ресейлік    Тұрақты   Қазақстан Республи.
ынтымақтастықты дамыту және бірлескен                касының Білім және
оқу орындарын құру жөніндегі жұмысты                 ғылым министрлігі
жалғастыру
___________________________________________________________________________
20 Ресейлік құқық қорғау органдарымен бір.    Тұрақты   Қазақстан Республи.
лесіп халықаралық терроршылдыққа және                касының Ұлттық
қылмыстардың басқа да түрлеріне қарсы                қауіпсіздік комите.
күрес жөніндегі жұмысты жалғастыру                   ті (келісім бойын.
ша), Ішкі істер ми.
нистрлігі, Қорғаныс
министрлігі
___________________________________________________________________________
21 Каспий теңізінің проблемалары бойынша    2001 жыл    Қазақстан Республи.
ресейлік тараппен тұрақты консультация.    бойы      касының Сыртқы іс.
лар өткізу                                           тер министрлігі
___________________________________________________________________________
22 1998 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Респу.  2001 жылғы  Қазақстан Республи.
бликасы мен Ресей Федерациясының ара.    31 желтоқ.  касының Сыртқы
сындағы Жер қойнауын пайдаланудың еге.   санға       істер министрлігі
мендік құқықтарын жүзеге асыру мақса.    дейін
тында Каспий теңізі солтүстік бөлігінің
түбін шекке бөлу туралы келісімге Хат.
таманы қол қоюға дайындау
___________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

6. Разное
19   Продолжить работу по                Постоянно     Министерство
развитию казахстанско-                            образования и науки
российского сотрудничества                        Республики Казахстан
в области образования и
созданию совместных учебных
заведений
20   Продолжать совместно с              Постоянно     Комитет национальной
российскими правоохранительными                   безопасности
органами работу по борьбе с                       (по согласованию),
международным терроризмом и                       Министерство
другими видами преступлений                       внутренних дел,
Министерство обороны
Республики Казахстан
21   Регулярно проводить консультации    В течение     Министерство
с российской стороной по            2001 года     иностранных дел
проблемам Каспийского моря                        Республики Казахстан
22   Подготовить к подписанию            До 31 декабря Министерство
Протокол к Соглашению между         2001 года     иностранных дел
Республикой Казахстан и                           Республики Казахстан
Российской Федерацией о
разграничении дна
северной части Каспийского
моря в целях осуществления
суверенных прав на
недропользование от 6 июля
1998 года
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)