Өзбекстан Республикасынан Америка Құрама Штаттарына Қазақстан Республикасының аумағы арқылы уран концентратының транзитіне рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 10 ақпан N 220
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Z960009_ Заңына және "Экспорттық бақылауға жататын өнiм транзитiнiң жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1143 P991143_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1992 жылғы 10 сәуiрдегi уран концентратын сатып алу-сату шарты бойынша Навои кен-металлургиялық комбинаты (Өзбекстан Республикасы, Навои қаласы) "Ньюкем Инк" корпорациясы үшiн (АҚШ, Коннектикут, Стэмфорд қаласы) 2001 жыл бойына жеткiзiлетiн 2300 тонна мөлшердегi уран концентратының (СЭҚ ТН коды 284410000) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитiне рұқсат берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi қолданылып жүрген нормативтiк құқықтық кесiмдерге сәйкес ерекше қауiпсiздiк шараларын сақтай отырып жүктiң Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттiк тасымалын қамтамасыз етсiн. Жөнелту кестесi және шекарадан өту бағыты қосымшаға сәйкес.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден
комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен уран концентратының Қазақстан
Республикасының аумағы арқылы транзитiне бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi осы
қаулыны iске асыру мақсатында қажеттi шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 10 ақпандағы
N 220 қаулысына
қосымша
2001 жылы табиғи уранды жөнелту
Кестесі
І тоқсан    530 тонна
қаңтар      -
ақпан       250 тонна
наурыз      280 тонна
ІІ тоқсан   560 тонна
сәуір       186 тонна
мамыр       187 тонна
маусым      187 тонна
ІІІ тоқсан  600 тонна
шілде       195 тонна
тамыз       202 тонна
қыркүйек    203 тонна
ІV тоқсан   610 тонна
қазан       203 тонна
қараша      203 тонна
желтоқсан   204 тонна
Барлығы     2300 тонна
Тасымалдау 20 тонналық контейнерлерде темір жол көлігімен жүзеге
асырылады.
Шекаралық өту стансасы Шеңгелді-Өзеңкі (Қазақстан Республикасы).
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О выдаче разрешения на транзит через территорию Республики Казахстан уранового концентрата из Республики Узбекистан в Соединенные Штаты Америки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2001 года N 220
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 июня 1996 года Z960009_ "Об экспортном контроле" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1143 P991143_ "Отдельные вопросы транзита продукции, подлежащей экспортному контролю" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить транзит через территорию Республики Казахстан уранового концентрата (код ТН ВЭД 284410000) в количестве 2300 тонн в течение 2001 года, поставляемого для корпорации "Ньюкем Инк" (город Стэмфорд, Коннектикут, США) Навоийским горно-металлургическим комбинатом (город Навои, Республика Узбекистан) по договору купли-продажи уранового концентрата от 10 апреля 1992 года.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить транзитную перевозку груза через территорию Республики Казахстан с соблюдением особых мер безопасности в соответствии с действующими нормативными правовыми актами. График отгрузки и маршрут пограничного перехода согласно приложению.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за транзитом уранового концентрата через территорию Республики Казахстан.
4. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан принять необходимые меры в целях реализации данного постановления.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2001 года N 220
График
отгрузки природного урана
в 2001 году
I квартал        530 тонн
январь            -
февраль        250 тонн
март           280 тонн
II квартал       560 тонн
апрель        186 тонн
май           187 тонн
июнь          187 тонн
III квартал      600 тонн
июль         195 тонн
август       202 тонн
сентябрь     203 тонн
IV квартал       610 тонн
октябрь       203 тонн
ноябрь        203 тонн
декабрь       204 тонн
Всего         2300 тонн
Транспортировка осуществляется железнодорожным транспортом в
20-тонных контейнерах.
Станция пограничного перехода Ченгельды-Озинки (Республика
Казахстан).
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)