Батыс Қазақстан облысының 2005 жылға дейінгі кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі қосымша шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 20 ақпан N 262
Батыс Қазақстан облысы экономикасының негізгі салаларының дәйекті
дамуын және халқының тұрмыс деңгейін арттыруды қамтамасыз ету мақсатында
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Ұсынылып отырған Батыс Қазақстан облысының 2005 жылға дейінгі
кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі қосымша
шараларының жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 20 ақпандағы
N 262 қаулысымен
бекітілген
Батыс Қазақстан облысының 2005 жылға дейінгі кезеңге арналған
әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі қосымша шараларының
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
р/с!     Іс-шаралардың атауы     !  Аяқтау нысаны  !Орындаушылар! Орындау
N !                             !                 !            ! мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1               2                        3               4          5
---------------------------------------------------------------------------
Бюджет және салықтар
---------------------------------------------------------------------------
1.  Таратылған кәсіпорындардың     Қазақстан        МКМ, облыс   2001
бюджетке салықтар және басқа   Республикасының  әкімі        жылғы І
төлемдер бойынша берешекте.    Үкіметіне                     тоқсан
ріне түгендеу жүргізу және     ақпарат
оларды заңнамада белгіленген
тәртіппен тізімнен шығару
---------------------------------------------------------------------------
Ауыл шаруашылығы, экология және табиғи ресурстар
---------------------------------------------------------------------------
2.  - Орал қаласындағы және        Белгіленген      Облыс әкімі, 2001
Дарьинск кентіндегі уытты-     рәсімдерге       ТОҚМ         жылғы IV
тұрмыстық қалдықтар полигоны;  сәйкес МИБ-ке                 тоқсан
- "Безластичная" сайындағы     енгізуге
N 2 биотоған құрылыс жобалары  Экономика және
бойынша 2002-2004 жылдарға     сауда
арналған мемлекеттік           министрлігіне
инвестициялар бағдарламасына   тапсырыс
енгізуді негіздейтін
материалдар дайындау
3.  Трансшекаралық Үлкен және      Үкіметаралық     ТОҚМ, СІМ,   2002
Кіші Өзендерін пайдалану       келісім          ӘдМ, облыс   жылғы І
туралы Ресей Федерациясымен    жобасы           әкімі        тоқсан
үкіметаралық келісім жобасын
дайындау және Ресей тарапымен
жұмыс істеу
---------------------------------------------------------------------------
Қорғаныс кешені
---------------------------------------------------------------------------

О дополнительных мерах по социально-экономическому развитию Западно-Казахстанской области на период до 2005 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2001 года N 262
В целях обеспечения последовательного развития основных отраслей экономики и повышения уровня жизни населения Западно-Казахстанской области Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План дополнительных мер по социально-экономическому развитию Западно-Казахстанской области на период до 2005 года (далее - План).
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2001 года
N 262
План
дополнительных мер по социально-экономическому
развитию Западно-Казахстанской области на период
до 2005 года
---------------------------------------------------------------------------
N !Наименование мероприятий  !Форма завершения !Исполнители !Сроки
п/п!                          !                 !            !исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2             !        3        !      4     !     5
---------------------------------------------------------------------------
Бюджет и налоги
1. Провести инвентаризацию    Информация в      МГД, аким    I квартал
задолженностей ликви-      Правительство     области      2001 года
дированных предприятий     Республики
по налогам и другим        Казахстан
обязательным платежам в
бюджет и произвести их
списание и установленном
законодательством порядке
Сельское хозяйство, экология и природные ресурсы
2. Подготовить материалы,     Заявка            Аким         IV квартал
обосновывающие включение   Министерству      области,     2001 года
в Программу государствен-  экономики и       МПРОС
ных инвестиций на          торговли на
2002-2004 годы проектов    включение в ПГИ
по строительству:          в соответствии
- полигона токсично-       с установленными
бытовых отходов в        процедурами
г.Уральске и
п.Дарьинск;
- биопруда N 2 на балке
"Безластичная"
3. Подготовить проект         Проект            МПРОС,       I квартал
межправительственного      межправитель-     МИД,         2002 года
соглашения с Российской    ственного         МЮ,
Федерацией об исполь-      соглашения        аким
зовании трансграничных                       области
рек Большой и Малый
Узень и проработать с
российской стороной
Оборонный комплекс

4.  Кеме құрылысын дамытудың       Қазақстан        ЭСМ, ҰҚК     2001
2001-2005 жылдарға арналған    Республикасының  (келісім     жылғы
бағдарламасын әзірлеудің       Үкіметіне        бойынша),    ІІ тоқсан
мақсаттылығын қарау, бұл       ұсыныс           ҚорМ, облыс
ретте оны іске асыруға                          әкімі
"Зенит" Орал зауыты" ААҚ
және "Гидроприбор" ҒЗИ ААҚ
қорғаныс кәсіпорындарының
қатысу мүмкіндігін ескеру
5.  "Зенит" Орал зауыты" ААҚ,      Қазақстан        ЭСМ, ҚорМ,   2001
"Омега" зауыты" ААҚ,           Республикасының  облыс әкімі  жылғы
"Металлист" зауыты" ААҚ        Үкіметі                       І тоқсан
қорғаныс зауыттарын Қазақстан  қаулысының
Республикасының конверсиялық   жобасы
кәсіпорындарының 2001 жылға
арналған тізбесіне енгізу
---------------------------------------------------------------------------
Инфрақұрылым, көлік және байланыс
---------------------------------------------------------------------------
6.  2002-2004 жылдарға арналған    Белгіленген      Облыс әкімі, 2001
мемлекеттік инвестициялар      рәсімдерге       ККМ          жылғы ІІІ
бағдарламасына Меловые горки   сәйкес МИБ-ке                 тоқсан
ауданындағы Орал өзені арқылы  енгізуге
өтетін көпір құрылысын аяқтау  Экономика және
жөніндегі жобаны енгізуді      сауда
негіздейтін материалдар        министрлігіне
дайындау                       тапсырыс
7.  2002-2004 жылдарға арналған    Белгіленген      Облыс әкімі, 2001
мемлекеттік инвестициялар      рәсімдерге       ККМ          жылғы ІІІ
бағдарламасына Орал-Атырау     сәйкес МИБ-ке                 тоқсан
авто жолындағы Көшім арнасы    енгізуге
арқылы көпір құрылысы          Экономика және
жөніндегі жобаны енгізуді      сауда
негіздейтін материалдар        министрлігіне
дайындау                       тапсырыс
8.  Үлкен Өзен арқылы көпір        Белгіленген      Облыс әкімі, 2001
өткелімен Богатырево-Мирон-    рәсімдерге       ККМ          жылғы ІІІ
Березино-Бозоба-Қазталовка     сәйкес МИБ-ке                 тоқсан
автожолының құрылысы           енгізуге
жөніндегі жобаны 2002-2004     Экономика және
жылдарға арналған мемлекеттік  сауда
инвестициялар бағдарламасына   министрлігіне
енгізуді негіздейтін           тапсырыс
материалдар дайындау
9.  - "Самара-Шымкент" 251-ден     Қазақстан        ККМ, ҚарМ,   2001
261 км;                        Республикасы     облыс әкімі  жылғы IV
- "Орал-Атырау" 3-тен 8 км;    Үкіметі                       тоқсан
- ЗК-27 "Орал-Кирсанов" 0-ден  қаулысының
1,2 км;                        жобасы
- Орал-2 станциясындағы темір
жол арқылы өтпе жолымен
Меловые горки және СМО зауыты
арқылы Орал қаласына кірер жол,

4. Рассмотреть целе-          Предложение в     МЭТ,         II квартал
сообразность разработки    Правительство     КНБ (по      2001 года
Программы развития         Республики        согласо-
Кораблестроения на         Казахстан         ванию),
2001-2005 гг., при                           МО,
этом учесть возможность                      аким
участия в ее реализации                      области
оборонных предприятий
ОАО "Уральский завод
"Зенит" и ОАО НИИ
"Гидроприбор"
5. Включить оборонные заводы  Проект            МЭТ,         I квартал
ОАО "Уральский завод       Постановления     МО,          2001 года
"Зенит", ОАО "Завод        Правительства     аким
"Омега", ОАО "Завод        Республики        области
"Металлист" в Перечень     Казахстан
конверсионных предприятий
Республики Казахстан на
2001 год
Инфраструктура, транспорт и связь
6. Подготовить материалы,     Заявка            Аким         III квартал
обосновывающие включение   Министерству      области,     2001 года
в Программу государствен-  экономики и       МТК
ных инвестиций на 2002-    торговли на
2004 годы проекта по       включение в
завершению строительства   ПГИ в
мостового перехода через   соответствии
реку Урал в районе         с установлен-
Меловых горок              ными процедурами
7. Подготовить материалы,     Заявка            Аким         III квартал
обосновывающие включение   Министерству      области,     2001 года
в Программу государствен-  экономики и       МТК
ных инвестиций на 2002-    торговли на
2004 годы проекта по       включение в
строительству моста через  ПГИ в
Кушумский канал на авто-   соответствии
дороге Уральск-Атырау      с установлен-
ными процедурами
8. Подготовить материалы,     Заявка            Аким         III квартал
обосновывающие включение   Министерству      области,     2001 года
в Программу государствен-  экономики и       МТК
ных инвестиций на 2002-    торговли на
2004 годы проекта по       включение в
строительству автодороги   ПГИ в
Богатырево-Мирон-Березино- соответствии
Бозобе-Казталовка с        с установлен-
мостовым переходом через   ными процедурами
реку Большой Узень
9. Передать из коммунальной   Проект            МТК, МФ,     IV квартал
собственности в            постановления     аким         2001 года
республиканскую следующие  Правительства     области
участки автодорог с        Республики
мостами и путепроводами,   Казахстан
являющиеся составной
частью автодорог
республиканского
значения:
- "Самара-Шымкент" с 251
по 261 км;
- "Уральск-Атырау" с 3
по 8 км;
- ЗК-27 "Уральск-
Кирсаново" с 0 по
1,2 км;
- подъезд к г. Уральск
через Меловые горки и
завод СМО, с путе-
проводом через железную
дорогу на ст. Уральск-2,

21-ден 29 км;
- Шаған өзені арқылы көпірді
қоса алғанда, Орал ауыл
шаруашылығы тәжірибелік
станциясына кірер жол, 0-ден
9 км дейінгі Республикалық
маңызы бар автомобиль
жолдарының құрамдас бөлігі
болып табылатын көпірлермен
және өтпе жолдарымен
автожолдар учаскелерін
коммуналдық меншіктен
республикалық меншікке беру
10. Орал-Кирсанов (83 км),          Қазақстан        ККМ,         2001
Қазталовка-Жәнібек (162 км),    Республикасы     облыс әкімі  жылғы IV
Чапаев-Жаңақала-Сайхын          Үкіметі                       тоқсан
(408 км), Ақсай-Шыңғырлау       қаулысының
(86 км) жолдар Қазақстан        жобасы
Республикасы Үкіметінің 2000
жылғы 5 желтоқсандағы N 1809
қаулысымен бекітілген,
Қазақстан Республикасының
республикалық маңызды жалпы
пайдаланудағы автомобиль
жолдарының тізбесіне
енгізілсін
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

с 21 по 29 км;
- подъезд к Уральской
сельхозопытной станции,
включая мост через реку
Чаган, с 0 по 9 км
10. Включить в Перечень        Проект            МТК,         IV квартал
автомобильных дорог        постановления     аким         2001 года
общего пользования         Правительства     области
республиканского значения  Республики
Республики Казахстан,      Казахстан
утвержденный постано-
влением Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 2000 года
P001809_
N 1809, следующие
дороги: Уральск-Кирсаново
(83 км), Казталовка-
Джаныбек (162 км), Чапаев-
Джангала-Сайхин (408 км),
Аксай-Чингирлау (86 км)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)