Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2001-2005 жылдарға арналған индикативтік жоспарының өлшемдері туралы және шикізат тауарларына тұрақты әлемдік есептік бағалар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 19 наурыз N 368. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001.09.13. N 1197 қаулысымен. ~P011197
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңының Z990357_ 2-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 29 қаңтардағы N 543 U010543_ Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1 және 2-қосымшаларға сәйкес әлеуметтiк-экономикалық дамудың 2002-2004 жылдарға арналған индикативтiк жоспарының өлшемдерi (бұдан әрi - индикативтiк жоспардың өлшемдерi) және шикiзат тауарларына тұрақты әлемдiк есептiк бағалар мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі басқа орталық атқарушы органдармен бiрлесiп:
1) Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2001-2005 жылдарға арналған индикативтiк жоспары жобасының құрамына, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң әзiрленуi мен бекiтiлуi кезiнде олардың негiзiнде қазақстандық тауар өндiрушілердiң шикiзат тауарларын сатуының орташа бағасы және шикiзат секторынан түсетiн мемлекеттiк бюджеттiң оларға тиесi кiрiстерi есептелетiн, қазақстандық экспорттың елеулi үлесін құрайтын шикiзат тауарларына тұрақты әлемдiк есептiк бағалар бойынша көрсеткiштер енгiзiлсін;
2) индикативтiк жоспар өлшемдерiнiң мониторингiн жүзеге асыруды
қамтамасыз етсiн, оның нәтижелерi бойынша Қазақстан Республикасының
Yкiметiн тоқсан сайын хабардар етсiн және қажет болған жағдайда
белгiленген тәртiппен нақтылауларды енгiзсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары О.Ә. Жандосовқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 19 наурыздағы
N 368 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.06.09. N 784
қаулысымен.
P010784_
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының
2002-2004 жылдарға арналған индикативтік жоспарының өлшемдері
___________________________________________________________________________
!2000 ж.!2001 ж.!         Болжам
! есеп  !бағалау!_______________________
!       !       !2002 ж.!2003 ж.!2004 ж.
___________________________________!_______!_______!_______!_______!_______

О параметрах индикативного плана социально-экономического развития Республики Казахстан на 2001-2005 годы и расчетных постоянных мировых ценах на сырьевые товары
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 368. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 сентября 2001 г. N 1197 ~P011197
В соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" и во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 29 января 2001 года N 543 U010543_ "О некоторых вопросах Национального фонда Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить параметры индикативного плана социально-экономического развития на 2002-2004 годы (далее - параметры индикативного плана) и расчетные постоянные мировые цены на сырьевые товары согласно приложениям 1 и 2.
2. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан совместно с другими центральными исполнительными органами:
1) в состав проекта Индикативного плана социально-экономического развития Республики Казахстан на 2001-2005 годы включить показатели по расчетным постоянным мировым ценам на сырьевые товары, составляющие значительную долю казахстанского экспорта, на основе которых при разработке и утверждении республиканского и местных бюджетов рассчитываются средние цены реализации сырьевых товаров казахстанскими товаропроизводителями и соответствующие им доходы государственного бюджета от сырьевого сектора;
2) обеспечить осуществление мониторинга параметров индикативного плана, по его результатам ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан и при необходимости внести уточнения в установленном порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2001 года N 368
Параметры индикативного плана социально-экономического
развития Республики Казахстан на 2002-2004 годы
___________________________________________________________________________
!2000 г.!2001 г.!           Прогноз
! отчет !оценка !_______________________
!       !       !2002 г.!2003 г.!2004 г.
___________________________________!_______!_______!_______!_______!_______

ЖІӨ, млрд. теңге                   2 596,0   2957,0  3230,2  3473,2  3704,0
алдындағы жылға, %                109,6    107,0   104,9   104,2   103,6
Тұтыну бағалары индексі, %
есебімен
жыл аяғына                         109,8    106,8   106,5   105,9   105,8
бір жылға орташа                   113,2    109,0   105,9   106,3   105,9
Теңгенің АҚШ долларына бағамы
жыл аяғына                         145,4    150,5   157,7   164,4   168,9
бір жылға орташа                   142,4    148,0   154,1   161,1   166,6
Өнеркәсіп өнімі көлемі,
алдындағы жылға, %                 114,6    109,2   106,4   105,9   103,0
Ауыл шаруашылығы жалпы өнімінің
көлемі, алдындағы жылға, %            96,7    100,8   102,8   102,9   103,0
Негізгі капиталға инвестициялар,
алдындағы жылға, %                  129,4    124,0   120,0   118,0   112,0
Мембюджетке түсімдер, ЖІӨ-ге %        23,1     23,9    21,7    21,8    21,1
Кірістер, ЖІӨ-ге % есебімен         22,6     23,5    21,3    21,4    20,7
Салық түсімдері, ЖІӨ-ге, %          20,2     21,0    19,4    19,6    19,0
соның ішінде:
Ұлттық қорға түсімдер, ЖІӨ-ге %      -       2,7     0,6     0,7      -
Салықтық емес түсімдер, ЖІӨ-ге, %   1,5      1,7     1,3     1,3     1,3
Капиталмен операциялардан кірістер,
ЖІӨ-ге % есебімен                   0,9      0,8     0,6     0,5     0,4
Экспорт, млн. АҚШ доллары           9615,0   9740,0  9440,0  9360,0  9720,0
Импорт, млн. АҚШ доллары            6849,8  7 590,0 8 730,0 9 000,0 9 405,0
Мұнайдың әлемдік бағасы
(Brent қоспасы)
барреліне АҚШ доллары                 28,2     25,0    21,5    20,0    19,0
Мұнайдың әлемдік бағасы
(Urals қоспасы)
барреліне АҚШ доллары                 26,0     23,4    20,0    18,5    18,2
___________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 19 наурыздағы
N 368 қаулысына
2-қосымша
Шикізат тауарларына тұрақты әлемдік есептік бағалары
_________________________________________________________________________
Тауардың атауы      !2000 жылы !Өлшем     !   Есептілік     !2001-2005
!экспорт   !бірлігі   !_________________!жылдарға
!құрылымын.!          !1999 жыл!2000 жыл!арналған
!дағы мен. !          !        !        !тұрақты әлем.
!шікті сал.!          !        !        !дік есептік
!мағы (%)  !          !        !        !бағалар
___________________________________________________________________________
Мұнай                  44,3     тоннасына/   86,2     153,4     140
АҚШ долл.
Газ конденсаты            5     тоннасына/   41,4     102,6      90
АҚШ долл.
Тазартылған мыс          7,3    тоннасына/  1 479,3  1 700,2    1 660
АҚШ долл.

ВВП, млрд. тенге                   2 596,0   2957,0  3230,2  3473,2  3704,0
в % к предыдущему году            109,6    107,0   104,9   104,2   103,6
Индекс потребительских цен, в %
на конец года                     109,8    106,8   106,5   105,9   105,8
в среднем за год                  113,2    109,0   105,9   106,3   105,9
Курс тенге к доллару США
на конец года                     145,4    150,5   157,7   164,4   168,9
в среднем за год                  142,4    148,0   154,1   161,1   166,6
Объем промышленной продукции,
в % к предыдущему году            114,6    109,2   106,4   105,9   103,0
Объем валовой продукции сельского
хозяйства, в % к предыдущему году     96,7    100,8   102,8   102,9   103,0
Инвестиции в основной капитал,
в % к предыдущему году            129,4    124,0   120,0   118,0   112,0
Поступления в госбюджет, в % к ВВП    23,1     23,9    21,7    21,8    21,1
Доходы, в % к ВВП                   22,6     23,5    21,3    21,4    20,7
Налоговые поступления, в % к ВВП    20,2     21,0    19,4    19,6    19,0
в том числе:
Поступления в Национальный фонд,
в % к ВВП                             -       2,7     0,6     0,7      -
Неналоговые поступления, в % к ВВП   1,5      1,7     1,3     1,3     1,3
Доходы от операций с капиталом,
в % к ВВП                            0,9      0,8     0,6     0,5     0,4
Экспорт, млн. долларов США          9615,0   9740,0  9440,0  9360,0  9720,0
Импорт, млн. долларов США           6849,8  7 590,0 8 730,0 9 000,0 9 405,0
Мировая цена на нефть (смесь Brent)
долларов США за баррель               28,2     25,0    21,5    20,0    19,0
Мировая цена на нефть (смесь Urals)
долларов США за баррель               26,0     23,4    20,0    18,5    18,2
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2001 года N 368
Расчетные постоянные мировые цены на сырьевые товары
---------------------------------------------------------------------------
Наименование товара !Уд.вес в  !Единица   !    Отчет        !Расчетные
!структуре !измерения !-----------------!постоянные
!экспорта в!          !1999 год!2000 год!мировые цены
!2000 году !          !        !        !на 2001-
!(%)       !          !        !        !2005 годы
---------------------------------------------------------------------------
Нефть                  44,3     долл.США/    86,2     153,4     140
тонну
Газовый конденсат         5     долл.США/    41,4     102,6      90
тонну
Медь рафинированная      7,3    долл.США/   1 479,3  1 700,2    1 660
тонну

Өңделмеген мырыш         2,2    тоннасына/   787,2    853,7      870
АҚШ долл.
Тазартылған қорғасын     0,7    тоннасына/    440      414,2     397
АҚШ долл.
Хромды рудалар мен       0,2    тоннасына/    36,4     38,5       35
концентраттар                   АҚШ долл.
________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Жұманазарова А.Б.

Цинк необработанный      2,2    долл.США/    787,2    853,7      870
тонну
Свинец рафинированный    0,7    долл.США/     440      414,2     397
тонну
Руды и концентраты       0,2    долл.США/     36,4     38,5       35
хромовые                        тонну
_________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)