6 (7) жасқа дейінгі       сының       әкімдері
балаларға арналған        Үкіметіне
білім беру бағдарлама.    есеп
ларын жүзеге асыру
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
ережесін әзірлеу және
оның іске асырылуын
қамтамасыз ету
________________________________________________________________________
43. Жалпы білім беретін      Қазақстан   БҒМ          2001 жыл  Жергілікті
мектептер, оның ішінде    Республика. Облыстардың  желтоқсан бюджеттер
шағын жинақталған мек.    сы Үкіметі. және Астана,
тептер, ауылдық мектеп.   нің қаулысы Алматы
тердің жанындағы интер.   Әкімдердің  қалаларының
наттар, мектепке дейінгі,  шешімдері  әкімдері
мектептен тыс ұйымдар
қызметкерлерінің үлгілік
штаттарын әзірлеу және
енгізу
________________________________________________________________________
44. Бастауыш және орта       Қазақстан   БҒМ          2001 жыл  Жергілікті
кәсіптік білім беретін    Республика. Облыстардың  желтоқсан бюджеттер
оқу орындары қызметкер.   сы Үкіметі. және Астана,
лерінің үлгілік штат.     нің қаулысы Алматы
тарын әзірлеу және        Әкімдердің  қалаларының
енгізу                     шешімдері  әкімдері
________________________________________________________________________
45. Білім туралы құжат.      Бұйрық      БҒМ          2001 жыл  Республика.
тарды тану туралы         Қазақстан   СЖА          желтоқсан лық бюджет
халықаралық келісім.      Республика. (келісім
дерді іске асыру мақса.   сының Үкі.  бойынша)
тында білімнің сапасын    метіне есеп
бағалаудың бірыңғай
мемлекеттік жүйесін
әзірлеу
_________________________________________________________________________
10. Білім беру жүйесін басқаруды жетілдіру
________________________________________________________________________
46. Білім беру статистикасы  Бірлескен   ҚР статис.  2001-2005 Республика.
көрсеткіштерінің жүйесін  бұйрық      тика          жылдар  лық бюджет
одан әрі жетілдіруді                  жөніндегі    желтоқсан
қамтамасыз ету                        агенттігі
БҒМ
________________________________________________________________________
47.
________________________________________________________________________
48. Білім беру бөлімдері,   Әкімдердің  Облыстардың  2002-2005  Жергілікті
басқармалары (департа.   шешімдері   және Астана,  жылдар    бюджеттер
менттері) мамандарының               Алматы қала.   сәуір
арасында "ХХІ ғасырға                ларының
мемлекеттік тілмен"                  әкімдері
конкурсын өткізу
________________________________________________________________________
49. Барлық деңгейдегі білім  Бұйрық     БҒМ           2002 жыл  Республика.
беруді басқарудың ақпа.   Әкімдер.   ККМ           желтоқсан лық және
раттық жүйесін енгізу     дің        Барлық                  жергілікті
шешімдері  деңгейдегі              бюджеттер
әкімдер
_________________________________________________________________________
11. Білім беру жүйесінің дамуын қамтамасыз етудің
қаржы-экономикалық тетіктерін дамыту
_______________________________________________________________________
50. Барлық мемлекеттік жал.  Әкімдердің  Облыстардың 2001 жыл  Жергілікті
пы білім беретін мектеп.  шешімдері   және Астана, қыркүйек  бюджеттер
терде Жалпыға бірдей                  Алматы
міндетті оқу қорларын                 қалаларының
қаржыландыруды қамтама.               әкімдері
сыз ету
________________________________________________________________________
51. Дарынды, талантты оқу.   Қазақстан  БҒМ          2002 жыл   Республика.
шылар мен студенттер     Республи.               желтоқсан  лық бюджет
үшін мемлекеттік         касы
атаулы стипендиялар      Үкіметінің
тағайындау                қаулысы
________________________________________________________________________
52. Педагог-зейнеткерлерді   Әкімдердің Облыстардың 2001-2005  Жергілікті
қолдау үшін қайырымдылық  шешімдері  және Астана, жылдар    бюджеттер
акцияларын өткізу                    Алматы        мамыр
атаулы стипендиялар                  қалаларының
әкімдері
________________________________________________________________________
53. Жолдамалар бойынша жо.   Қазақстан  БҒМ          2003 жыл   Республика.
ғары және орта кәсіптік   Республи.  ҚМ           желтоқсан  лық және
білімі бар мамандарды     касы                               жергілікті
даярлауға арналған қажет. Үкіметінің                         бюджеттер
ті шығындарға сәйкес са.  қаулысы
раланған білім беру       Қазақстан
гранттары мен несиелерін  Республикасы.
беру нысандары мен ереже. ның Үүкіметіне
сін жетілдіру             есеп
________________________________________________________________________
54. Мемлекеттік білім және   Қазақстан  БҒМ          2003 жыл   Республика.
студенттік несиелерді     Республи.                мамыр     лық бюджет
өтеудің тетігін жетілдіру касы
Үкіметінің
қаулысы
________________________________________________________________________
55. Жалпы орта білім алу.    Әкімдердің  Облыстардың 2001-2005 Жергілікті
дың кешкі нысанын сақ.    шешімдері   және Астана,  жылдар  бюджеттер
тау жөнінде шаралар                   Алматы        мамыр
қабылдау                              қалаларының
әкімдері
_________________________________________________________________________

до 6(7) лет в
дошкольных
организациях,
являющихся
государственными
казенными
предприятиями
43.Разработать и      Постано-     МОН       Декабрь       Местные бюджеты
внедрить типовые   вление       Акимы     2001 г.
штаты работников   Правитель-   областей
общеобразователь-  ства         и гг.
ных школ, в т.ч.   Республики   Астаны,
малокомплектных    Казахстан    Алматы
школ, интернатов   Решения
при сельских       акимов
школах, дошколь-
ных, внешкольных
организаций
44.Разработать и      Постано-     МОН          Декабрь    Местные бюджеты
внедрить типовые   вление       Акимы        2001 г.
штаты работников   Правитель-   областей
учебных заведений  ства         и гг.
начального и       Республики   Астаны,
среднего профес-   Казахстан    Алматы
сионального        Решения
образования        акимов
45.Разработать единую Приказ       МОН АСП      Декабрь    Республиканский
государственную    Отчет        (по согла-   2001 г.    бюджет
систему оценки     Правитель-   сованию)
качества образо-   ству
вания с целью      Республики
реализации         Казахстан
международных
соглашений о
признании
документов об
образовании
10. Совершенствование управления системой образования
46.Обеспечить         Совместный   Агентство    Декабрь    Республиканский
дальнейшее со-     приказ       РК по        2001-      бюджет
вершенствование                 статистике   2005 гг.
системы                         МОН
показателей
статистики
образования
47. (исключена - N 532 от 17.05.2002 г.)
48.Проводить          Решения      Акимы        Апрель     Местные
конкурсы среди     акимов       областей     2002-      бюджеты
специалистов                    и гг.        2005 гг.
отделов,                        Астаны,
управлений                      Алматы
(департаментов)
образования
"В XXI век с
государственным
языком"
49.Внедрить инфор-    Приказ       МОН МТК      Декабрь    Республиканский
мационную систему  Решения      Акимы        2002 г.    и местные
управления         акимов       всех                    бюджеты
образованием                    уровней
всех уровней
11. Развитие финансово-экономических механизмов обеспечения системы
образования
50.Обеспечить         Решение      Акимы        Сентябрь   Местные
финансирование     акимов       областей     2001 г.    бюджеты
Фондов всеобуча                 и гг.
во всех государ-                Астаны,
ственных обще-                  Алматы
образовательных
школах
51.Учреждать          Постано-     МОН          декабрь    Республиканский
государственные    вление                    2002 г.    бюджет
именные стипендии  Правитель-
для одаренных,     ства
талантливых        Республики
учащихся и         Казахстан
студентов
52.Проводить благо-   Решения      Акимы        Май        Местные
творительные       акимов       областей     2001-      бюджеты
акции в поддержку               и гг.Астаны, 2005 гг.
педагогов-                      Алматы
пенсионеров
53.Совершенствовать   Постано-     МОН          Декабрь    Республиканский
формы и правила    вление       МФ           2003 г.    и местные
предоставления     Правитель-                           бюджеты
образовательных    ства
грантов и          Республики
кредитов, диф-     Казахстан
ференцированных    Отчет
в соответствии     Правитель-
с необходимыми     ству
затратами на       Республики
подготовку         Казахстан
специалистов с
высшим и средним
профессиональным
образованием по
направлениям
54.Совершенствовать   Постано-     МОН          май        Республиканский
механизм           вление                    2003 г.    бюджет
погашения          Правитель-
государственных    ства
образовательных    Республики
и студенческих     Казахстан
кредитов
55.Принять меры по    Решения      Акимы        Май        Местные
сохранению         акимов       областей     2001-      бюджеты
вечерней формы                  и гг.Астаны, 2005 гг.
получения                       Алматы
среднего общего
образования

12. Білім беру ұйымдарының желісін тұрақтандыру және дамыту
_________________________________________________________________________
56. Білім беру индустриясын  Қазақстан  БҒМ          2002 жыл   Республика.
қалыптастыру мен дамыту.  Республи.  ЭСМ          желтоқсан  лық бюджет
дың бағдарламасын әзірлеу касы       ЭМРМ
Үкіметінің
қаулысы
________________________________________________________________________
57. 300 ауылдық жалпы білім  Бұйрық      БҒМ         2002-2005 Жергілікті
беретін мектептердің және Әкімдердің  ЭСМ           жылдар   бюджеттер
мектепке дейінгі ұйым.    шешімдері   Облыстардың,  наурыз   Басқа да
дардың базасында "Үлгі.               және Астана,            көздер
лік мектепалды сынып"                 Алматы
пилоттық жобасын                      қалаларының
ұйымдастыру                           әкімдері
________________________________________________________________________
58. Мектепке дейінгі ұйым.   Әкімдердің  Облыстардың 2001-2005 Жергілікті
дарда және жалпы білім    шешімдері   және Астана,  жылдар  бюджеттер
беретін мектептерде мек.              Алматы        қараша
тепалды сыныптар мен топ.             қалаларының
тардың желісін ұйымдас.               әкімдері
тыру және дамыту
________________________________________________________________________
59. Мектепке дейінгі ұйым.   Әкімдердің  Облыстардың, 2003-2005 Жергілікті
дардың, оның ішінде       шешімдері   Астана,       жылдар   бюджеттер
мектепке дейінгі түзету               Алматы        наурыз
ұйымдарының желісін                   қалаларының
сақтау және дамыту                    әкімдері
жөніндегі шараларды
қабылдау
________________________________________________________________________
60. Халықтың тұрғылықты      Әкімдердің  Облыстардың 2001-2002 Республика.
жері бойынша мектептен    шешімдері   және Астана,  жылдар  лық және
тыс ұйымдардың, бос        Бұйрық     Алматы        тамыз   жергілікті
уақыт пен демалыс орта.               қалаларының           бюджеттер
лықтарының, балалардың                әкімдері
сауықтыру, еңбек, туристік            БҒМ
және басқа да лагерлерінің            ТЖСА
желілерін дамыту жөнінде
шаралар қабылдау
________________________________________________________________________
61. Мамандандырылған мек.    Әкімдердің  Облыстардың 2001 жыл  Жергілікті
тептерді (дарынды ба.     шешімдері   және Астана, желтоқсан бюджеттер
лаларға арналған),         Бұйрық     Алматы
түзету мектептерін, сы.               қалаларының
ныптарын, даму мүмкін.                әкімдері
діктері шектеулі балалар.             БҒМ
ға арналған орталықтарды,
проблемалы балаларға ар.
налған уақытша панахана.
ларды дамыту жөнінде
шаралар қабылдау
________________________________________________________________________
13. Кадрлар даярлау және біліктілікті арттыру
________________________________________________________________________
62. Жаңа буын оқулықтарын    Әкімдердің  Облыстардың 2001-2005 Республика.
енгізуге мектеп мұғалім.  шешімдері   және Астана,  жылдар  лық және
дерін даярлауды және      Бұйрық      Алматы        маусым  жергілікті
қайта даярлауды қамтамасыз            қалаларының           бюджеттер
ету                                   әкімдері
БҒМ
________________________________________________________________________
63. Балаларды мектепке дей.  Бұйрық      БҒМ         2001, 2002 Республика.
інгі тәрбиелеу мен оқыту, Әкімдердің  Облыстардың  2004      лық және
мектепалды дайындықтың    шешімдері   және Астана, жылдар    жергілікті
бастауыш мектеппен                    Алматы       қыркүйек  бюджеттер
сабақтастығы проблема.                қалаларының
лары бойынша республика.              әкімдері
лық семинар-кеңестер
өткізу
________________________________________________________________________
64. Аймақтық қажеттіліктерді Индикатив.  БҒМ         2001-2005 Республика.
ескере отырып магистра.   тік жос.    ЭСМ           жылдар  лық бюджет
тура, аспирантура, док.   пардың      ҚМ            мамыр
торантура, АҒҚ лауазымы.  жобасы
на көшіру, тағлымдамаға
қабылдау арқылы ғылыми-
педагогикалық кадрларды
даярлаудың индикативтік
жоспарын әзірлеу және
бекіту
________________________________________________________________________
65. Халықаралық және шетел.  Бұйрық      БҒМ         2001-2005 Халықаралық
дік ұйымдардың жобалары               СІМ           жылдар  және шетел.
шеңберінде ғылыми-педа.                             маусым  дік ұйым.
гогикалық кадрлардың                                        дармен ке.
біліктілігін арттыру                                        лісімдерге
және шарт.
тарға сәйкес
________________________________________________________________________
66. Кәсіптік мектептердің,   Бұйрық      БҒМ         2001-2005 Жергілікті
лицейлердің, колледж.     Әкімдердің  Облыстардың  жылдар   бюджеттер
дер мен жұмысшыларды      шешімдері   және Астана, мамыр
даярлайтын басқа да                   Алматы
оқу-өндірістік құры.                  қалаларының
лымдардың кәсіби пе.                  әкімдері
дагогикалық кадрларын
даярлауды, қайта даяр.
лауды және олардың бі.
ліктілігін арттыруды
ұйымдастыру
________________________________________________________________________
67. Қазіргі жұмыс істеп      Бұйрық      БҒМ         2001-2005  Республика.
тұрған жоғары оқу орын.               ДСА          жылдар    лық бюджет
дарының базасында пе.                 Облыстардың, маусым
дагогикалық қызметкер.                Астана,
лерді қайта даярлауды                 Алматы
ұйымдастыру                           қалаларының
әкімдері
________________________________________________________________________
68. Білім беру басқарма.     Әкімдердің  Облыстардың 2002-2005 Жергілікті
ларында (департамент.     шешімдері   және Астана, жылдар   бюджеттер
терінде) бөлімдерінде,                Алматы      қыркүйек
әдістемелік жұмысты                   қалаларының
ұйымдастыру жөнінде                   әкімдері
шаралар қабылдау
_______________________________________________________________________

12. Стабилизация и развитие сети организаций образования
56.Разработать        Постано-     МОН МЭТ    Декабрь      Республиканский
программу          вление       МЭМР       2002 г.      бюджет
становления и      Правитель-
развития           ства
индустрии          Республики
образования        Казахстан
57.Организовать       Приказ       МОН МЭТ    Март         Местные
пилотный проект    Решения      Акимы      2002-        бюджеты
"Модельный пред-   акимов       областей   2005 гг.     Другие
школьный класс"                 и гг.                   источники
на базе 300                     Астаны,
сельских обще-                  Алматы
образовательных
школ и дошколь-
ных организаций
58.Организовывать и   Решения      Акимы      Ноябрь       Местные
развивать сеть     акимов       областей   2001-        бюджеты
предшкольных                    и гг.      2005 гг.
классов и групп                 Астаны,
в дошкольных                    Алматы
организациях и
общеобразователь-
ных школах
59.Принять меры по    Решения      Акимы      Март         Местные
сохранению и       акимов       областей   2003-        бюджеты
развитию сети                   и гг.      2005 гг.
дошкольных                      Астаны,
организаций, в                  Алматы
том числе
специальных
коррекционных
дошкольных
организаций
60.Принять меры по    Решения      Акимы      Август       Республиканский
развитию сети      акимов       областей   2001-        и местные
внешкольных        Приказ       и гг.      2002 гг.     бюджеты
организаций,                    Астаны,
центров досуга и                Алматы
отдыха по месту                 МОН,
жительства                      АТиС
населения,
детских
оздоровительных,
трудовых,
туристических и
других лагерей
61.Принять меры по    Решения      Акимы        Декабрь    Местные
развитию специ-    акимов       областей     2001 г.    бюджеты
ализированных      Приказ       и гг.
школ (для одарен-               Астаны,
ных детей),                     Алматы
коррекционных                   МОН
школ, классов,
центров для
детей с
ограниченными
возможностями в
развитии,
временные приюты
для проблемных
детей
13.Подготовка кадров и повышение квалификации
62.Обеспечить         Решения      Акимы        Июнь       Республиканский
подготовку и       акимов       областей     2001-      и местные
переподготовку     Приказ       и гг.        2005 гг.   бюджеты
учителей школ к                 Астаны,
внедрению                       Алматы
учебников нового                МОН
поколения
63.Провести           Приказ       МОН        Сентябрь     Республиканский
республиканские    Решения      Акимы      2001, 2002,  и местные
семинары-          акимов       областей   2004 гг.     бюджеты
совещания по                    и гг.
проблемам                       Астаны,
дошкольного                     Алматы
воспитания и
обучения детей,
преемственности
предшкольной
подготовки с
начальной школой
64.Разрабатывать и    Проект       МОН МЭТ    Май          Республиканский
утверждать         инди-        МФ         2001-        бюджет
индикативный план  кативного               2005 гг.
подготовки научно- плана
педагогических
кадров через
магистратуру,
аспирантуру,
докторантуру,
переводов на
должности СНС,
приемов на
стажировку,
исходя из
региональных
потребностей
65.Повышать           Приказ       МОН МИД      Июнь       В соответствии
квалификацию                                 2001-      с соглашениями
научно-                                      2005 гг.   и договорами с
педагогических                                          международными
кадров в рамках                                         и зарубежными
проектов между-                                         организациями
народных и
зарубежных
организаций
66.Организовывать     Приказ       МОН          Май        Местные
подготовку,        Решения      Акимы        2001-      бюджеты
переподготовку     акимов       областей,    2005 гг.
и повышение                     гг.Астаны,
квалификации                    Алматы
профессионально-
педагогических
кадров профес-
сиональных школ,
лицеев, колледжей
и других учебно-
производственных
структур
подготовки
рабочих
67.Организовывать     Приказ       МОН АЗО      Июнь       Республиканский
переподготовку                  Акимы        2001-      бюджет
педагогического                 областей,    2005 гг.
персонала на                    гг.Астаны,
базе существующих               Алматы
вузов
68.Принять меры по    Решения      Акимы        Сентябрь   Местные
организации        акимов       областей     2002-      бюджеты
методической                    и гг.Астаны, 2005 гг.
работы в                        Алматы
управлениях
(департаментах),
отделах
образования

14. Білім беру жүйесін ақпараттандыру
________________________________________________________________________
69. Қазақстан Республикасы   Қазақстан   БҒМ         2001 жыл   Республика.
Президентінің Орта білім  Республика. Облыстардың, желтоқсан лық және
беру жүйесін ақпараттан.  сы Прези.   және Астана,           жергілікті
дырудың мемлекеттік бағ.  дентінің    Алматы                 бюджеттер
дарламасын іске асыруды   Әкімшілі.   қалаларының            Азия Даму
аяқтау                    гіне        әкімдері               Банкінің
Қазақстан                          заемы
Республика.
сының Үкі.
метіне
есептер
________________________________________________________________________
70. Меншік нысанына қара.    Қазақстан   БҒМ          2001-2005 Жергілікті
мастан бастауыш және      Республика. Облыстардың  жылдар    бюджеттер
орта кәсіптік білім бе.   сының       және Астана  желтоқсан Білім беру
ретін оқу орындарын       Үкіметіне   Алматы                 ұйымдарының
ақпараттандыруды және     есеп        қалаларының            қаражаты
оларды кезең-кезеңмен     Бұйрық      әкімдері
"Интернет" желісіне       Әкімдердің
қосуды қамтамасыз ету     шешімдері
_______________________________________________________________________
71. Мектепке дейінгі ұйым.   Қазақстан   БҒМ          2001-2005 Жергілікті
дарды, жоғары кәсіптік    Республика. Облыстардың  жылдар    бюджеттер
білім беретін мемлекет.   сының Үкі.  және Астана, желтоқсан Білім беру
тік ұйымдарды ақпарат.    метіне есеп Алматы                 ұйымдарының
тандыруды және оларды     Бұйрық      қалаларының            қаражаты
"Интернет" желісіне қо.   Әкімдердің  әкімдері
суды жүзеге асыру         шешімдері
________________________________________________________________________
72. Білім беруді ақпарат.    Бұйрық      БҒМ          2001-2005 Республика.
тандыру міндеттерін іске  Әкімдердің  Облыстардың  жылдар    лық және
асыру мақсатында педаго.  шешімдері   және Астана, мамыр     жергілікті
гикалық қызметкерлерді                Алматы                 бюджеттер
даярлауды және қайта                  қалаларының
даярлауды қамтамасыз ету              әкімдері
_______________________________________________________________________
73. Білім берудің барлық     Бұйрық      БҒМ          2005 жыл  Республика.
деңгейлеріне, оның        Әкімдердің  Облыстардың  желтоқсан лық және
ішінде түзету мекеме.     шешімдері   және Астана,           жергілікті
леріне арналған бағдар.               Алматы                 бюджеттер
ламаларды оқушылардың                 қалаларының
жүйелендірілген пакет.                әкімдері
терін әзірлеу және енгізу
_______________________________________________________________________

14. Информатизация системы образования
69.Завершить          Отчеты       МОН          Декабрь    Республиканский
реализацию         Админи-      Акимы        2001 г.    и местные
Государственной    страции      областей                бюджеты
программы          Президента   и гг.                   Займ
Президента         Республики   Астаны                  Азиатского
Республики         Казахстан,   и Алматы                Банка Развития
Казахстан          Правитель-
информатизации     ству
системы среднего   Республики
образования        Казахстан
70.Обеспечить         Отчет        МОН          Декабрь    Местные
информатизацию     Правитель-   Акимы        2001-      бюджеты
учебных заведений  ству         областей     2005 гг.   Средства
начального и       Республики   и гг.                   организаций
среднего профес-   Казахстан    Астаны,                 образования
сионального        Приказ       Алматы
образования        Решения
независимо от      акимов
форм собствен-
ности и поэтапное
подключение их
к сети "Интернет"
71. Осуществить       Отчет        МОН          Декабрь    Местные
информатизацию     Правитель-   Акимы        2001-      бюджеты
дошкольных органи- ству         областей     2005 гг.   Средства
заций, государст-  Республики   и гг.                   организаций
венных организаций Казахстан    Астаны,                 образования
высшего профес-    Приказ       Алматы
сионального        Решения
образования  и     акимов
подключение их
к сети "Интернет"
72.Обеспечить         Приказ       МОН          Май        Республиканский
подготовку и       Решения      Акимы        2001-      и местные
переподготовку     акимов       областей     2005 гг.   бюджеты
педагогических                  и гг.
с целью                         Астаны
реализации задач                и Алматы
информатизации
образования
73.Разработать и      Приказ       МОН          Декабрь    Республиканский
внедрить сис-      Решения      Акимы        2005 г.    и местные
тематизированные   акимов       областей                бюджеты
пакеты обучающих                и гг.
программ для                    Астаны
организаций всех                и Алматы
уровней
образования, в
том числе для
коррекционных
учреждений
___________________________________________________________________________