Астана қаласында "Астана-Бәйтерек" монументін орнату туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 27 сәуір N 569
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Астана қаласында "Астана-Бәйтерек" монументін орнату туралы (бұдан әрі - Монумент) Қазақстан Республикасында орнатылатын ескерткіштер мен монументтер жөніндегі мемлекеттік комиссияның ұсынысына келісім берілсін.
2. Монументке тапсырыс беруші болып Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс Басқармасы (келісім бойынша) белгіленсін.
3. Астана қаласының әкімі:
1) Тапсырыс берушімен келісім бойынша құрылыс кезеңінде монументті
орнатуға жер учаскесін бөлуді;
2) Монументті орнату жұмыстары басталғанға дейін инженерлік желілерді:
сумен жабдықтау, кәріз, энергиямен жабдықтау және телефон тарту жұмыстарын
орындауды;
3) Монументті орнату аяқталғаннан кейін маңындағы аумақты көркейту
жөніндегі жұмыстар жүргізілуін қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О сооружении в городе Астане монумента "Астана-Байтерек"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2001 года N 569
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Государственной комиссии по памятникам и монументам, сооружаемым в Республике Казахстан, о сооружении в городе Астане монумента "Астана-Байтерек" (далее - Монумент).
2. Определить заказчиком монумента Управление Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию).
3. Акиму города Астаны обеспечить:
1) по согласованию с заказчиком отвод земельного участка под сооружение Монумента на период строительства;
2) выполнение до начала сооружения Монумента строительство инженерных сетей: водоснабжение, канализацию, энергоснабжение и телефонизацию;
3) проведение работ по благоустройству прилегающей территории после завершения сооружения Монумента.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан