Қырғыз Республикасынан цемент импорты кезінде демпингке қарсы уақытша баж енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 10 мамырдағы N 620 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 171 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.02.20.  N 171  Қаулысымен.
"ДемпингкеҒқарсы шаралар туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі  Z990421_  Заңына сәйкес, отандық және шетелдік цемент өндірушілердің арасында ішкі рынокта тең бәсекелестік жағдай жасау мақсатында, жүргізіліп жатқан анықтауды ескере отырып Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Шығарған елі Қырғыз Республикасы болып табылатын цемент импортына (ТМД СЭҚ ТН 252310000 - 252390900 коды) кедендік құнының 67,3 пайызы мөлшерінде 2001 жылдың 15 қазанына дейінгі мерзімге демпингке қарсы баж уақытша енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағына сәйкес мөлшерде және шарттармен кеден органының депозитіне тиесілі ақша сомаларының енгізілуі және (немесе) Қазақстан Республикасы уәкілетті банкінің кепілдігі берілуі түрінде демпингке қарсы уақытша баждың төленуін қамтамасыз етіп, әкелінетін цементтің кедендік ресімделуін жүргізсін;
2) демпингке қарсы уақытша баж енгізілген тауардың импортын есепке алуды жүргізсін;
3) Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің Демпингке қарсы бақылау жөніндегі комитетіне ай сайын, есепті кезеңнің 10-күнінен кешіктірмей оған қатысты анықтау жүргізіліп жатқан және демпингке қарсы уақытша баж енгізілген тауар импорты туралы мәліметтерді тапсырсын.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің Демпингке қарсы бақылау жөніндегі комитетіне:
1) демпингке қарсы уақытша бажды енгізудің орындылығы туралы түпкілікті қорытынды шығару үшін демпингке қарсы анықтау рәсімін 2001 жылдың 15 қазанынан кешіктірмей аяқтасын;
2) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Ресей Федерациясы мен Тәжікстан Республикасының Интеграциялық комитетін және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқару комитеті мен Қырғыз Республикасын осы қаулының 1-тармағында көрсетілген тауар импортына қатысты Қазақстан Республикасының демпингке қарсы уақытша баж енгізгені туралы хабардар етсін.

О введении временной антидемпинговой пошлины при импорте цемента из Кыргызской Республики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 620. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 171.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 620 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года  N 171  (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года  Z990421_  "Об антидемпинговых мерах", в целях создания равных конкурентных условий на внутреннем рынке между отечественными и иностранными производителями цемента, с учетом проводимого разбирательства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести временные антидемпинговые пошлины в размере 67,3 процента от таможенной стоимости сроком до 15 октября 2001 года на импорт цемента (коды ТН ВЭД СНГ 252310000-252390900), страной происхождения которого является Кыргызская Республика.
2. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном порядке:
1) производить таможенное оформление ввозимого цемента с обеспечением уплаты временной антидемпинговой пошлины в виде внесения на депозит таможенного органа причитающихся денежных сумм и (или) предоставления гарантии уполномоченного банка Республики Казахстан в размерах и на условиях согласно пункту 1 настоящего постановления;
2) проводить учет импорта товара, в отношении которого введены временные антидемпинговые пошлины;
3) ежемесячно, не позднее 10 числа отчетного периода, представлять в Комитет по антидемпинговому контролю Министерства экономики и торговли Республики Казахстан сведения об импорте товара, в отношении которого проводится разбирательства и введена временная антидемпинговая пошлина.
3. Комитету по антидемпинговому контролю Министерства экономики и торговли Республики Казахстан:
1) не позднее 15 октября 2001 года завершить процедуру антидемпингового разбирательства для вынесения окончательного заключения о целесообразности введения антидемпинговых пошлин;
2) совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан уведомить Интеграционный комитет Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан и Исполнительный комитет Содружества Независимых Государств и Кыргызскую Республику о введении Республикой Казахстан временных антидемпинговых пошлин в отношении импорта товара, указанного в пункте 1 настоящего постановления.

4. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан