"Салық полициясы академиясы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 15 мамыр N 643. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 маусымдағы № 433 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.06.2015 № 433 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Салық полициясы академиясы" мемлекеттік мекемесі "Қаржы полициясы академиясы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Академия) болып қайта аталсын.
2. Академияның қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырушы уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттігі (қаржы полициясы) болып белгіленсін. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.01.29. N 100  қаулысымен .
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Академияның нақты мамандықтар бойынша дипломдар беру құқығымен қызметті жүзеге асыруға арналған лицензиясын заңнамада белгіленген тәртіппен қайта ресімдесін.
5. Қазақстан Республикасының Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттігі (қаржы полициясы) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Академияны әділет органдарында қайта тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын. <*>
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.01.29. N 100  қаулысымен .
6. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
7. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақмола заң колледжін "Салық полициясы академиясы" мемлекеттік мекемесі деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1184  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 41, 363-құжат) күші жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 15 мамырдағы
N 643 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. <*>
Ескерту. 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.01. N 604   қаулысымен .
2. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы автомобильдерді пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 24 ақпандағы N 288  қаулысына
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына бағынысты мемлекеттік органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы автомобильдердің тиесілік табелінде:
"Арнайы жеңіл автомобильдерді пайдалануға құқығы бар мемлекеттік мекемелер" деген бағанда:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын: "Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттігі";
2-жолда "Салық" деген сөз "Қаржы" деген сөзбен ауыстырылсын.

Некоторые вопросы государственного учреждения "Академия налоговой полиции"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2001 года N 643. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2015 года № 433
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.06.2015 № 433.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать государственное учреждение "Академия налоговой полиции" в государственное учреждение "Академия финансовой полиции" (далее - Академия).
2. Определить уполномоченным органом, осуществляющим общее руководство деятельностью Академии, Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция).
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 января 2004 г. N 100 .
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан переоформить в установленном законодательством порядке лицензию на осуществление деятельности Академии с правом выдачи дипломов по конкретным специальностям.
5. Агентству Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить перерегистрацию Академии в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 января 2004 г. N 100 .
6. Утвердить изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
7. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1184 P991184_ "О переименовании Акмолинского юридического колледжа Министерства внутренних дел Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 41, ст.363).
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 мая 2001 года N 643
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 1 июня 2004 г. N 604 )
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 P000288_ "Об упорядочении эксплуатации специальных автомобилей для транспортного обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета":
в Табеле положенности специальных автомобилей для транспортного обслуживания государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в графе "Государственные учреждения, имеющие право использования специальных легковых автомобилей":
заголовок раздела "Министерство государственных доходов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции: "Агентство финансовой полиции Республики Казахстан";
в строке 2 слово "налоговой" заменить словом "финансовой".

3. "Қазақстан Республикасының кеден қызметін жетілдірудің 2000-2002 жылдарға арналған тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 25 ақпандағы N 301  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 9-10, 111-құжат):
көрсетілген қаулымен мақұлданған Қазақстан Республикасының кеден қызметін жетілдірудің 2000-2002 жылдарға арналған тұжырымдамасында:
"Кеден саясатын жетілдірудің негізгі бағыттары" деген 1-бөлімнің "Кадр саясатын жетілдіру" деген 4-басымдығында:
"МІНДЕТТЕР" деген бөлімшенің жиырма төртінші абзацында "Салық" деген сөз "Қаржы" деген сөзбен ауыстырылсын.
4. "Қазақстан Республикасының кеден қызметін реформалау бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қарашадағы N 1746  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 49-50, 573-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының кеден қызметін реформалау бағдарламасына қосымшада:
"Кадрларды іріктеудің әдістерін жетілдіру:" деген 4.4-тармақтың 4.4.11-тармақшасында 2-бағандағы "ҚР МКМ Салық полициясы академиясында" деген сөздер "Қаржы полициясы академиясында" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-бағанда "ҚР СПА" деген қысқарған бас әріптер "ҚПА" деген бас әріптермен ауыстырылсын.

3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2000 года N 301 P000301_ "Об одобрении Концепции совершенствования таможенной службы Республики Казахстан на 2000-2002 годы" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 9-10, ст. 1ll):
в Концепции совершенствования таможенной службы Республики Казахстан на 2000-2002 годы, одобренной указанным постановлением:
в Приоритете 4 "Совершенствование кадровой политики" раздела I. "Основные направления совершенствования таможенной политики":
в абзаце двадцать четвертом подраздела "задачи" слово "налоговой" заменить словом "финансовой".
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2000 года N 1746 P001746_ "Об утверждении Программы реформирования таможенной службы Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 49-50, ст. 573):
в приложении к Программе реформирования таможенной службы Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
в подпункте 4.4.11. пункта 4.4. "Совершенствование методов подбора кадров" в графе 2 слова "Академии налоговой полиции МГД РК" заменить словами "Академии финансовой полиции";
в графе 4 аббревиатуру "АНП РК" заменить аббревиатурой "АФП".