Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтару мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 16 мамыр N 644. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 31 тамыздағы № 520 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.08.2017 № 520 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтару жөнінде амал әзірлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтару мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия мына құрамда құрылсын:
Жәмішев - Қазақстан Республикасының Қаржы
Болат Бидахметұлы министрі, төраға
Ерғожин - Қазақстан Республикасының
Дәулет Еділұлы Қаржы вице-министрі,
төрағаның орынбасары
Үмбетова - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Инесса Тілеутайқызы Үкіметтік қарыздарды тарту
департаментінің халықаралық
ынтымақтастық басқармасы еларалық
қаржылық ынтымақтастық бөлімінің
бастығы, хатшы
Әзімова - Қазақстан Республикасы
Эльвира Әбілқасымқызы Әділет министрлігі Халықаралық
құқық, мемлекеттің мүліктік
құқықтарын қорғау, шарттар
және талап қою-қуыну жұмыстары
департаментінің директоры
Солодченко - "ТұранӘлемБанкі" акционерлік
Роман Владимирович қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Шварцкопф - Қазақстан Республикасы
Илона Альбертовна Экономика және бюджеттік
жоспарлау департаментінің директоры
Байбағысова - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Айсұлу Сәпиқызы Банкiнiң Халықаралық қатынастар
басқармасы бастығының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Әбжанов - "ТұранӘлемБанкі" акционерлік
Дәулет Көбенұлы қоғамының атқарушы директоры
(келісім бойынша)
Әблязова - "ТұранӘлемБанкі" акционерлік
Ақмарал Насырқызы қоғамы Директорлар кеңесінің
мүшесі (келісім бойынша)
Сартбаев - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
Медет Мақсұтұлы Төрағасының орынбасары
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің
2002.04.11. N 416 қаулысымен , 2002.11.08. N 1187 қаулысымен ,
2003.09.22. N 964 қаулысымен , 2005.05.06. N 434 қаулысымен ,
2006.09.25. N 908 , 2007.10.12. N 933 , 2008.04.16 N 350
Қаулыларымен.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтару жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже бекітілсін.

О Межведомственной комиссии по вопросам возврата средств физических и юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2001 года N 644. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2017 года № 520
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.08.2017 № 520.
В целях выработки механизма по возврату средств физических и юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Межведомственную комиссию по вопросам возврата средств физических и юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР, в следующем составе:
Жамишев - Министр финансов Республики
Болат Бидахметович Казахстан, председатель
Ергожин - вице-министр финансов Республики
Даулет Едилович Казахстан, заместитель председателя
Умбетова Инесса - начальник отдела межстранового
Тлеутаевна финансового сотрудничества управления
международного сотрудничества
Департамента привлечения
правительственных займов Министерства
финансов Республики Казахстан, секретарь
Байбагысова - заместитель начальника Управления
Айсулу Сапиевна международных отношений
Национального Банка Республики
Казахстан (по согласованию)
Абжанов - исполнительный директор акционерного
Даулет Кубенович общества "БанкТуранАлем"
(по согласованию)
Аблязова - член Совета директоров акционерного
Акмарал Насировна общества "БанкТуранАлем"
(по согласованию)
Сартбаев - заместитель Председателя
Медет Максутович Национального Банка Республики
Казахстан
Азимова - директор Департамента международного
Эльвира Абилхасимовна права, защиты имущественных прав
государства, договоров и претензионно-
исковой работы Министерства юстиции
Республики Казахстан
Солодченко - председатель правления акционерного
Роман Владимирович общества "БанкТуранАлем"
(по согласованию)
Шварцкопф - директор Департамента инвестиционной
Илона Альбертовна политики и планирования Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11 апреля 2002 г. N 416 ; от 9 ноября 2002 г. N 1187 ; от 22 сентября 2003 г. N 964 ; от 6 мая 2005 г. N 434 ; от 25 сентября 2006 года N 908 ; от 12 октября 2007 года N 933 ; от 16.04.2008 N 350 .
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии по вопросам возврата средств физических и юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР.

3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 16 мамырдағы
N 644 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтару жөніндегі
ведомствоаралық комиссия туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтару жөніндегі ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) қызметін реттейді.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Азаматтық кодексті , Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiн , Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық кесімдерін және осы Ережені басшылыққа алады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.25. N 908 қаулысымен .
2. Комиссияның негізгі міндеттері мен функциялары
3. Комиссияның негізгі міндеті Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтару амалы жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу болып табылады.
4. Комиссияның функциялары:
1) Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардан КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттары қалдықтарының сомасын түпкілікті салыстыру мен анықтау туралы есепті қарау және оны Қазақстан Республикасы Үкіметінің қабылдауы жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
2) мыналар жөнінде ұсыныстар әзірлеу:
- Ресей Сыртқыэкономбанкінің Қазсыртқыэкономбанкі алдындағы міндеттемелерінің сомасын және Қазсыртқыэкономбанкінің Ресей Сыртқыэкономбанкі алдындағы міндеттемелерінің сомасын айқындау кезінде туындаған бағамдық айырмашылық мәселесін шешу;
- Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтару амалы;
- Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке және заңды тұлғалардың КСРО Сыртқыэкономбанкі шоттарында оқшауландырылған қаражаттарын қайтаруды қаржыландыру көздерін айқындау.
3. Комиссияның жұмыс тәртібі
5. Комиссияның органдары:
1) жұмыс органы;
2) Комиссияның төрағасы;
3) төрағаның орынбасары;
4) хатшы.
6. Комиссияның төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, Комиссияның мәжілістерінде төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады және Комиссия жүзеге асыратын қызмет үшін жауап береді.

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 мая 2001 года N 644
Положение о Межведомственной комиссии по вопросам
возврата средств физических и юридических лиц -
резидентов Республики Казахстан, заблокированных на
счетах Внешэкономбанка СССР
1. Общие положения
1. Настоящее Положение регулирует деятельность Межведомственной комиссии по вопросам возврата средств физических и юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР (далее - Комиссия), являющейся консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Гражданским кодексом , Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим Положением. <*>
Сноска. В пункт внесены изменения постановлением Правительства РК от 25 сентября 2006 года N 908 .
2. Основные задачи и функции Комиссии
3. Основной задачей Комиссии является разработка предложений по механизму возврата средств физических и юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР.
4. Функции Комиссии:
1) рассмотрение отчета об окончательной выверке и определении суммы остатков средств юридических и физических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР и подготовка предложений по его принятию Правительством Республики Казахстан;
2) выработка предложений:
по решению вопроса возникшей курсовой разницы при определении суммы обязательств Внешэкономбанка России перед Казвнешэкономбанком и суммы обязательств Казвнешэкономбанка перед Внешэкономбанком России;
по механизму возврата средств физических и юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР;
по определению источников финансирования возврата средств физических и юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, заблокированных на счетах Внешэкономбанка СССР.
3. Порядок работы Комиссии
5. Органы Комиссии:
1) рабочий орган;
2) председатель Комиссии;
3) заместитель председателя;
4) секретарь.
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией.

7. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары орындайды.
8. Комиссияның хатшысы Комиссия мәжілісінің күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды және ол өткізілгеннен кейін хаттамаларды ресімдейді.
9. Комиссияның шешімдері ашық дауыс берумен қабылданады және егер оларға Комиссияның қатысқан мүшелері жалпы санының көпшілік дауысы берілсе, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданған болып саналады.
10. Комиссияның мүшелері ерекше пікір білдіруге құқылы, оны білдірген жағдайда, жазбаша түрде жазылуы және Комиссия мәжілісінің хаттамасына және есеп-хатына қоса берілуі тиіс.
11. Комиссия жұмыс органының функциялары Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жүктеледі.
12. Комиссияның жұмыс кестесін Комиссия айқындайды.
13. Комиссияның мәжілістері нақты проблемалар мен мәселелер бойынша өткізіледі.
14. Комиссия мәжілістерін өткізу нәтижелері бойынша мәжіліске қатысқан оның мүшелері қол қоятын хаттама жасалады.
15. Комиссияның әрбір мәжілісінен кейін Премьер-Министрдің Кеңсесіне қаралған мәселелер бойынша ұсыныстармен бірге жұмыс қорытындысы туралы есеп жіберіледі.
4. Комиссия қызметінің тоқтатылуы
16. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі Комиссия қызметінің тоқтатылуы үшін негіз болып табылады.

7. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
8. Секретарь Комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после его проведения.
9. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
10. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания и к письму-отчету Комиссии.
11. Функции рабочего органа Комиссии возлагаются на Министерство финансов Республики Казахстан.
12. График работы Комиссии определяется Комиссией.
13. Заседания Комиссии проводятся по конкретным проблемам и вопросам.
14. По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый присутствовавшими на заседании ее членами.
15. После каждого заседания Комиссии в Канцелярию Премьер-Министра направляется отчет об итогах работы с предложениями по рассмотренным вопросам.
4. Прекращение деятельности Комиссии
16. Основанием для прекращения деятельности Комиссии является решение Правительства Республики Казахстан.