Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қырғыз Республикасының Үкіметі арасындағы Нарын-Сырдария су қоймалары сарқырамасының су-энергетика ресурстарын 2001 жылы пайдалану жөніндегі келісімді іске асыру шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 26 мамыр N 722
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қырғыз Республикасының Үкіметі арасындағы "Нарын-Сырдария су қоймалары сарқырамасының су-энергетика ресурстарын 2001 жылы пайдалану жөніндегі" 2001 жылғы 19 сәуірдегі келісімді (бұдан әрі - Келісім) іске асыру және 2001 жылы Оңтүстік Қазақстан мен Қызылорда облыстарының суармалы жерлерін суғаратын сумен қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Қызылорда және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімияттарымен, тиісті ұйымдармен келісілген 2001 жылғы 1 маусымнан 31 тамызға дейінгі кезеңде қосымшаға сәйкес Қырғыз Республикасынан алынатын электр энергиясының және оның есесіне берілетін көмір мен мазуттың көлемдері туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Келісімді орындау жөніндегі операторлар болып Қазақстан тарапынан:
1) оңтүстік аймақтың суармалы жерлерін суғару үшін су беру бойынша - Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті;
2) Қырғыз Республикасынан жеткізілетін электр энергиясын беру бойынша - "KEGOC" электр тораптарын басқару жөніндегі қазақстандық компания" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "KEGOC" ААҚ);
3) Бішкек қаласының жылу электр орталығына отындық мазутты жеткізу бойынша - Оңтүстік Қазақстан облысының әкімияты.
3. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі Қырғыз Республикасынан 2001 жылы өсімдіктердің көктейтін кезеңінде алынатын электр энергиясы үшін өтемақы ретінде берілетін көмір мен мазутты теміржол көлігімен тасуға қолданылып жүрген тарифтің 50% көлемінде жеңілдік белгілесін.
4. "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - "Қазақстан темір жолы" РМК) көмір мен мазуттың жеткізілуі үшін жылжымалы составтың үздіксіз беріліп отырылуын қамтамасыз етсін.
5.
Ескерту. 5-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.01.15. N 52
қаулысымен. P020052_
6. Оңтүстік Қазақстан мен Қызылорда облыстарының әкімдері 2001 жылғы 15 мамырға дейін Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитетіне өсімдіктердің көктейтін кезеңі үшін суды үнемдеу, ауыл шаруашылығы дақылдары егісінің құрылымдары мен көлемдерін оңтайландыру жөнінде бекітілген іс-шараларын берсін.

О мерах по реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Кыргызской Республики об использовании водно-энергетических ресурсов Нарын-Сырдарьинского каскада водохранилищ в 2001 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2001 года N 722
В целях реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Кыргызской Республики "Об использовании водно-энергетических ресурсов Нарын-Сырдарьинского каскада водохранилищ в 2001 году" от 19 апреля 2001 года (далее - Соглашение) и обеспечения поливной водой орошаемых земель Южно-Казахстанской и Кызылординской областей в 2001 году Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, согласованное с акиматами Кызылординской и Южно-Казахстанской областей, соответствующими организациями, по объемам принимаемой электроэнергии из Кыргызской Республики в период с 1 июня по 31 августа 2001 года и встречной поставки угля и мазута согласно приложению.
2. Операторами по исполнению Соглашения с Казахстанской стороны назначить:
1) по поставкам воды для полива орошаемых земель южных регионов - Комитет по водным ресурсам Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан;
2) по передаче электроэнергии, поставляемой из Кыргызской Республики, - открытое акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "KEGOC" (далее - ОАО "КЕGОС");
3) по поставкам топочного мазута на теплоэлектроцентраль города Бишкека - акимат Южно-Казахстанской области.
3. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса установить скидку в размере 50% от действующего тарифа на перевозки угля и мазута железнодорожным транспортом, поставляемых в порядке компенсации за получаемую из Кыргызской Республики электроэнергию в вегетационный период 2001 года.
4. Республиканскому государственному предприятию "Казакстан темiр жолы" (далее - РГП "Казакстан темiр жолы") обеспечить бесперебойную подачу подвижного состава для доставки угля и мазута.
5. (Пункт 5 исключен - постановлением Правительства РК от 15 января 2002 г. N 52 P020052_ )
6. Акимам Южно-Казахстанской и Кызылординской областей представить до 15 мая 2001 года в Комитет по водным ресурсам Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан утвержденные мероприятия по экономии воды на вегетационные поливы, оптимизации структуры и площадей посева сельскохозяйственных культур.

7. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі бұл ретте Қырғыз Республикасынан Қазақстан Республикасына 2001 жылы өсімдіктердің көктейтін кезеңінде берілетін барлық электр энергиясы көрсетілген үкіметаралық Келісімнің шеңберінде жүзеге асырылады деп белгілей отырып, Қырғыз Республикасынан электр энергиясын алу жөніндегі жұмысты ұйымдастырсын.
8. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті өсімдіктердің көктеу кезеңінде судың ұтымды пайдаланылуына бақылау орнатсын.
9. "Қазақстан темір жолы" және "Кентауликвидрудник" республикалық мемлекеттік кәсіпорындарына, "Шымкентэнерго" және "Тұранэнерго" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарына, "Қазатомпром" ұлттық атом компаниясы", "Қазтрансойл" мұнай тасымалдау жөніндегі ұлттық компаниясы" және "Жамбыл электр тораптары" жабық акционерлік қоғамдарына, "КЕGОС", "Қызылорда аймақтық электр тораптық компаниясы" және "Талдықорған акционерлік көліктік электр тораптық компаниясы" ашық акционерлік қоғамдарына, "Байқоңырэнерго" мемлекеттік өндірістік энергетикалық бірлестігіне, "ҚазФосфат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Қырғыз Республикасынан алынған электр энергиясының көлемі және оның есесіне берілетін көмір мен мазуттың жеткізілімі туралы ақпаратты апта сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне беріп отыру ұсынылсын.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Энергетика және минералдық ресурстар министрі В.С.Школьникке жүктелсін.
11. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2001 жылғы
26 мамырдағы
N 722 қаулысына қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.07.18. N 975
қаулысымен.
P010975_
Электр энергиясының, көмір мен мазуттың өзара жеткізілу кестесі
--------------------------------------------------------------------------
-
Тұтынушы            ! Орташа !   Электр  !Есесiне ! Есесiне
!сағаттық! энергиясы,! көмiр  !  мазут
! қуаты, !  мың кВт  !жеткiзу,! жеткiзу,
!  МВт   !           ! тонна  !  тонна
---------------------------------------------------------------------------
Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Шымкентэнерго" және                 70       154560       -      20 000
"Тұранэнерго" мемлекеттiк
коммуналдық кәсiпорындары
"Кентауликвидрудник"                 13       28704       17940     -
республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны
"Қазатомпром" ұлттық атом            7        15456        9660     -
компаниясы" жабық
акционерлiк қоғамының
орталық кен басқармасы

7. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан организовать работу по получению электрической энергии из Кыргызской Республики, установив при этом, что все перетоки электроэнергии из Кыргызской Республики в Республику Казахстан в вегетационный период 2001 года осуществляются в рамках указанного межправительственного Соглашения.
8. Комитету по водным ресурсам Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан установить контроль за рациональным использованием воды в вегетационный период.
9. Предложить республиканским государственным предприятиям "Казакстан темiр жолы" и "Кентауликвидрудник", государственным коммунальным предприятиям "Шымкентэнерго" и "Туранэнерго", закрытым акционерным обществам "Национальная атомная компания "Казатомпром", "Национальная компания по транспортировке нефти "Казтрансойл" и "Жамбылские электрические сети", открытым акционерным обществам "КЕGОС", "Кызылординская региональная электросетевая компания" и "Талдыкорганская акционерная транспортная электросетевая компания", государственному производственно-энергетическому объединению "Байконурэнерго", товариществу с ограниченной ответственностью "КазФосфат" еженедельно представлять в Правительство Республики Казахстан информацию об объемах электроэнергии, полученной из Кыргызской Республики, и встречных поставках угля и мазута.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и минеральных ресурсов Школьника В.С.
11. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2001 года N 722
Таблица взаимных поставок электроэнергии, угля и мазута
Сноска. Приложение - в редакции постановления Правительства РК от 18
июля 2001 г. N 975
P010975_
.
__________________________________________________________________________
Потребитель        !  Мощность  ! Электро- ! Встречные ! Встречные
!   средне-  ! энергия, !  поставки ! поставки
!  часовая,  ! тыс. кВтч!   угля,   ! мазута,
!    МВт     !          !   тонны   ! тонны
___________________________________________________________________________
Южно-Казахстанская область
Государственные             70         154560                20 000
коммунальные
предприятия
"Шымкентэнерго"
и "Туранэнерго"
Республиканское             13          28704      17940       -
государственное
предприятие
"Кентауликвидрудник"
Центральное рудоуправление   7          15456       9660       -
закрытого акционерного
общества "Национальная
атомная компания
"Казатомпром"

"ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау       2         4416        2760     -
жөнiндегi ұлттық компаниясы"
жабық акционерлiк қоғамы Шығыс
филиалының Шымкент мұнай
құбыры басқармасы
Қызылорда облысы
"Қызылорда аймақтық электр           24       52992       33120    -
тораптық компаниясы" ашық
акционерлiк қоғамы
"Байқоңырэнерго"                     24       52992       33120    -
мемлекеттiк өндiрiстiк
энергетикалық бiрлестiгi
"Қазатомпром" ұлттық атом            5        11040        6900    -
компаниясы жабық акционерлiк
қоғамының N 6 кен басқармасы
Алматы облысы
"Талдықорған акционерлiк            14        30912       19320    -
көлiктiк электр тораптық
компаниясы" ашық акционерлiк
қоғамы
"КЕGОС" ашық акционерлiк            17        37536       23460    -
қоғамы
Жамбыл облысы
"Қазфосфат" жауапкершiлiгi          124      273792      171120    -
шектеулi серiктестiгi
"Жамбыл электр тораптары"           53       117024       73140    -
жабық акционерлiк қоғамы
Басқа тұтынушылар
"Қазақстан темiр жолы"              61       134688       84180    -
республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

Шымкентское нефтепроводное   2          4416       2760       -
управление Восточного
филиала закрытого
акционерного общества
"Национальная компания
по транспортировке нефти
"КазТрансОйл"
Кызылординская область
Открытое акционерное        24          52992      33120       -
общество "Кызылординская
региональная электросетевая
компания"
Государственная             24          52992      33120      -
производственно-
энергетическое
объединение "Байконурэнерго"
Рудоуправление N 6           5          11040      6900       -
закрытого акционерного
общества "Национальная
атомная компания
"Казатомпром"
Алматинская область
Открытое акционерное        14        30912       19320        -
общество "Талдыкорганская
акционерная транспортная
электросетевая компания"
"ОАО "КЕGОС"                17        37536       23460        -
Жамбылская область
Товарищество с ограниченной 124       273792     171120       -
ответственностью "КазФосфат"
Закрытое акционерное        53        117024      73140        -
общество "Жамбылские
электрические сети"
Другие потребители
РГП "Казахстан темiр жолы"  61        134688      84180        -
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)