"Қазақстан Республикасы азаматтарының ақшаны жария етуіне байланысты оларға рақымшылық жариялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 25 маусым N 860
"Қазақстан Республикасы азаматтарының ақшаны жария етуіне байланысты оларға рақымшылық жариялау туралы" Қазақстан Республикасының Z010173_ Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының Z952235_ 49-бабында аталған жеке тұлғалардың 1995-2000 жылдардағы табыс туралы декларациялары және кірістері мен мүліктері туралы мәліметтер және декларацияларға қосымша ретіндегі өзге де растайтын құжаттар, сондай-ақ оларды тіркеу жөніндегі журналдар (бұдан әрі - декларациялар) жарамсыз және 2001 жылғы 1 шілдеден бастап 1 тамызға дейін жойылуға тиіс деп саналсын.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
комиссиялардың төрағалары ретінде өздерінің орынбасарларын белгілеп, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігінің, ішкі істер органдарының, салық органдарының қызметкерлері арасынан декларацияларды жою жөніндегі комиссияларды (бұдан әрі - комиссиялар) құрсын;
оларды жоюды ұйымдастыру үшін аудандар мен қалалардан облыс орталықтарына, сондай-ақ Астана, Алматы қалаларына декларацияларды орталықтандырылған жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Комиссиялар Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттік белгілеген тәртіппен декларацияларды жоюға арналған орындарды белгілесін және барлық қажетті шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі облыстық салық органдары арқылы декларацияларды жинауды және комиссияларға тапсыруды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігі құпия құжаттарды (декларацияларды) жою жөніндегі нормативтік құқықтық кесімдер талаптарының орындалуын қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігімен және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігімен бірлесіп 2 күндік мерзімде осы қаулының 1-тармағын іске асырумен байланысты
шығыстарға арналған ақша қаражатын бөлу жөнінде ұсыныстар енгізсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары О.Ә. Жандосовқа жүктелсін.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және
жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об амнистии граждан Республики Казахстан в связи с легализацией ими денег"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2001 года N 860
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2001 года Z010173_ "Об амнистии граждан Республики Казахстан в связи с легализацией ими денег" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Декларации о доходах и сведения о доходах и имуществе физических лиц, перечисленных в статье 49 Закона Республики Казахстан Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", за 1995 - 2000 годы и иные подтверждающие документы в качестве приложения к декларациям, а также журналы по их регистрации (далее - декларации) считать недействительными и подлежащими уничтожению с 1 июля по 1 августа 2001 года.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
создать комиссии по уничтожению деклараций (далее - комиссии) из числа сотрудников Агентства Республики Казахстан по защите государственных секретов, органов внутренних дел, налоговых органов, определив в качестве председателей комиссий своих заместителей;
обеспечить централизованную доставку деклараций из районов и городов в областные центры, а также города Астану, Алматы для организации их уничтожения.
3. Комиссиям в установленном Агентством Республики Казахстан по защите государственных секретов порядке определить места и принять все необходимые меры для уничтожения деклараций.
4. Министерству государственных доходов Республики Казахстан обеспечить через областные налоговые органы сбор и передачу деклараций комиссиям.
5. Агентству Республики Казахстан по защите государственных секретов обеспечить выполнение требований нормативных правовых актов по уничтожению конфиденциальных документов (деклараций).
6. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Агентством Республики Казахстан по защите государственных секретов и Министерством государственных доходов Республики Казахстан в 2-дневный срок внести предложения по выделению денежных средств на расходы, связанные с реализацией пункта 1 настоящего постановления.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и
подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)