Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 маусымдағы N 894 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.12.30 № 1456 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын берудің тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 P000108_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 3, 39-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жер қойнауын пайдалану құқығын берудің тәртібінде:
3-тармақта:
мынадай мазмұндағы 2-1), 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-1) егер өтініш беруші Ұлттық компания болып табылған жағдайда;
2-2) Қазақстан Республикасы Президентінің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 U962828_ заң күші бар Жарлығының 73-тармағында белгіленген жағдайда";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Барлаумен және/немесе Өндірумен байланысты емес Құрылысқа және/немесе жерасты құрылыстарын пайдалануға Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған Келісімшарттарды жасау жөніндегі тікелей келіссөздер объектілері болып табылады:
1) мұнай және газ, сондай-ақ оларды қайта өңдеу өнімдерін сақтау орындары мен олардың резервуарлары үшін жерасты және топырақ қабатынан төмен тереңдетілген құрылыстары;
2) үш метрден артық тереңдікте салынған тоннельдер, метрополитендер, жерасты жыл өтпелері және инженерлік құрылыстар;
3) қорды жасанды толтыру үшін жер қойнауына жерасты суларын қотаруға арналған құрылыстар;
4) қатты, сұйық қалдықтарды, зиянды улы заттарды көму мен қоймаға салуға және ағын және өнеркәсіптік суларды жер қойнауына ағызуға арналған қалдықтарды, шайындыларды сақтау орны болып табылады.";
21-тармақ бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Конкурс өтпеген деп танылған жағдайда конкурстық комиссия инвестициялық бағдарламалар конкурсынан объектіні алуға немесе құзыретті орган айқындаған тәртіппен қайталама конкурс белгілеуге құқылы".
25-тармақта:
бірінші абзацтағы "Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі агенттігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Геология және жер қойнауын қорғау комитеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
28-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Экономика министрлігімен, Энергетика, индустрия және сауда министрлігімен" деген сөздер "Экономика және сауда министрлігімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
29-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Экономика министрлігінде, Энергетика, индустрия және сауда министрлігінде" деген сөздер "Экономика және сауда министрлігінде" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 894. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.12.2010 № 1456 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108 P000108_ "Об утверждении Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 3, ст. 39) следующие дополнения и изменения:
в Правилах предоставления права недропользования, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
дополнить подпунктами 2-1), 2-2) следующего содержания:
"2-1) в случае, если заявителем является Национальная компания;
2-2) в случае, установленном в статье 73 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Объектами прямых переговоров по заключению Контрактов на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на Строительство и/или эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с Разведкой и/или Добычей, являются:
1) подземные и заглубленные ниже почвенного слоя сооружения для хранилищ и резервуаров нефти и газа, а также продуктов их переработки;
2) тоннели, метрополитены, подземные путепроводы и инженерные сооружения с глубиной залегания свыше трех метров;
3) сооружения, предназначенные для закачки подземных вод в недра для искусственного восполнения запасов;
4) хвостохранилища, шламохранилища для захоронения и складирования твердых, жидких отходов, вредных ядовитых веществ и сброса сточных и промышленных вод в недра.";
в абзаце втором пункта 21 слова "в течение 3-х дней" исключить;
в пункте 25:
в абзаце первом слова "Агентство Республики Казахстан по инвестициям" заменить словами "Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";
в абзаце втором слова "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды" заменить словами "Комитет геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";
в пункте 28 слова "Министерством экономики Республики Казахстан, Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" заменить словами "Министерством экономики и торговли";
в пункте 29 слова "Министерстве экономики Республики Казахстан, Министерстве энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" заменить словами "Министерстве экономики и торговли";

30-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қоршаған табиғи ортаны қорғау мәселелері бойынша - Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігімен, ал Кең таралған пайдалы қазбалар бойынша - оның аумақтық органдарымен;
Барлаумен және/немесе Өндірумен байланысты емес Құрылыс және/немесе
жерасты құрылыстарын пайдалану үшін жарамды жер қойнауын пайдалану, қорғау
және Қойнаулар учаскелерінің кенсіздігін анықтау мәселелері бойынша -
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің
Геология және жер қойнауын қорғау комитетімен, ал Кең таралған пайдалы
қазбалар бойынша - оның аумақтық органдарымен;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

подпункт 1) пункта 30 изложить в следующей редакции:
"1) по вопросам охраны окружающей природной среды с Министерством природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан, а по Общераспространенным полезным ископаемым с его территориальными органами;
по вопросам использования, охраны недр и определения безрудности Участков недр, пригодных для Строительства и/или эксплуатации подземных сооружений, не связанных с Разведкой и/или Добычей, с Комитетом геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, а по Общераспространенным полезным ископаемым с его территориальными органами;".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан