2001 жылғы маусымда, шілдеде, тамызда, қыркүйекте Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 3 шілде N 911
Қазақстан Республикасының шетелдік несие берушілер алдындағы міндеттемелерін орындау және дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасы берген 1991 жылғы 21 желтоқсандағы N И-811, 1992 жылғы 12 мамырдағы, 1992 жылғы 31 тамыздағы, 1992 жылғы 6 қарашадағы N 13-6/И-947, 1994 жылғы 29 маусымдағы N ф-22-3/42, 1995 жылғы 24 наурыздағы N ф-22-3/3/4016, 1995 жылғы 8 маусымдағы N ф-22-3/8, 1995 жылғы 9 тамыздағы N ф-22-3/11, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1Г/3-96, 1996 жылғы 23 қыркүйектегі N 001, 1996 жылғы 23 қыркүйектегі N 002, 1996 жылғы 2 қазандағы N 0000016, 1997 жылғы 31 қазандағы N 0000028, 2001 жылғы 29 мамырдағы N 0000045 мемлекеттік кепілдіктерге сәйкес шетел банктері шоттарының негізінде қаражаты қосымшада көрсетілген заемшыларға (бұдан әрі - заемшылар) берілген заемдар бойынша, 2001 жылға арналған республикалық бюджетте "Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың шегінде төлемдерді, сондай-ақ кейіннен осы төлемдер кешіктірілген жағдайда айыппұл пайыздарын төлеуді жүргізсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Бас Прокуратурасы (келісім бойынша), Мемлекеттік кіріс министрлігі, Қаржы полициясы агенттігі және "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) оқшауландырылған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде заемшылардың банкроттығы рәсіміне дейін барлық қажетті шараларды қолдансын және қаржылық міндеттемелері республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға қатысты оқшауландырылған мемлекеттік бюджеттік қаражатты қайтару жөнінде қолданылған шаралар және жұмыстың нәтижелері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Қаржы полициясы агенттігі заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды мақсатты пайдалануы жөніндегі қаржылық-шаруашылық қызметіне тексеру жүргізсін және оларды пайдалануды бұзу фактілері анықталған жағдайда Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасымен (келісім бойынша) бірлесіп, кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес жауапқа тарту жөнінде шаралар қолдансын.

О погашении платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, в июне, июле, августе, сентябре 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2001 года N 911
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата средств, отвлеченных из республиканского бюджета по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с выданными Республикой Казахстан государственными гарантиями от 21 декабря 1991 года N И-811, от 12 мая 1992 года, от 31 августа 1992 года, от 6 ноября 1992 года N 13-6/И-947, от 29 июня 1994 года N ф-22-3/42, от 24 марта 1995 года N ф-22-3/3/4016, от 8 июня 1995 года N ф-22-3/8, от 9 августа 1995 года N ф-22-3/11, от 11 марта 1996 года N 27-1Г/3-96, от 23 сентября 1996 года N 001, от 23 сентября 1996 года N 002, от 2 октября 1996 года N0000016, от 31 октября 1997 года N0000028, от 29 мая 2001 года N 0000045, на основании счетов иностранных банков произвести платежи по займам, которые предоставлялись заемщикам (далее - заемщики), указанным в приложении, а также в последующем выплату штрафных процентов в случае задержки этих платежей в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2001 год по программе "Выполнение обязательств по государственным гарантиям".
2. Министерству финансов, Генеральной Прокуратуре (по согласованию), Министерству государственных доходов, Агентству финансовой полиции Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет, вплоть до процедуры банкротства заемщиков, и представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и результатах работы по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.
3. Министерству финансов, Агентству финансовой полиции Республики Казахстан провести проверку финансово-хозяйственной деятельности заемщиков по целевому использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, совместно с Генеральной Прокуратурой Республики Казахстан (по согласованию) принимать меры по привлечению виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.