Қазақстан Республикасы Президентінің "2001 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" 2001 жылғы 11 маусым N 628 Жарлығын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 9 шілде N 927
Қазақстан Республикасы Президентінің "2001 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" 2001 жылғы 11 маусым N 628 U010628_ Жарлығын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегі агенттігі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері өзінің тарихи отанына мемлекеттің қаржылай қолдауынсыз қайтып келе алмайтын оралмандардың (репатрианттардың) көшіп келу квотасына енгізілген ұлты қазақ адамдарды ұйымдасқан түрде оралуын қамтамасыз етсін, сондай-ақ оларды қоныстанатын жерлерде қабылдауды және жайластыруды осы мақсатқа арнап көзделген республикалық бюджеттің ақша қаражаты негізінде жүзеге асырсын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегі агенттігімен бірлесіп:
1) дипломатиялық арналар арқылы тиісті мемлекеттердің үкіметтеріне оралмандардың (репатрианттардың) шығуы мен транзиттік жүріп өтуі және шығатын мемлекеттердің шекаралары арқылы өтуі кезінде оларға жәрдем көрсету мәселелері жөнінде өтініш жасасын;
2) тарихи отанына оралуға тілек білдірген отандастарымыздың азаматтық және мүліктік құқықтарын қорғауға байланысты мәселелерді шет мемлекеттердің тиісті органдарымен пысықтасын.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері оралмандардың (репатрианттардың) отбасыларын жинақы қоныстандыру үшін Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегі агенттігіне бір ай мерзімде аудандардың, елді мекендердің тізбесін табыс етсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) қажет болған жағдайда шет мемлекеттерден келетін оралмандарға (репатрианттарға) шекаралық бақылауды жүзеге асыру үшін уақытша бақылау-өткізу қосындарын ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі оралмандардың (репатрианттардың) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша баратын жолында және қоныстанатын жерлерінде жеке басының және мүлкінің қауіпсіздігін қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегі
агенттігі мүдделі орталық атқарушы органдармен бірлесіп Қазақстан
Республикасының Үкіметіне 2002 жылғы 1 ақпанға дейінгі мерзімде осы
қаулының орындалуы туралы ақпаратты табыс етсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Икебаева А.Ж.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 628 "О квоте иммиграции на 2001 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2001 года N 927
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 628 U010628_ "О квоте иммиграции на 2001 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии, акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить в пределах предусмотренных на эти цели денежных средств республиканского бюджета прием и обустройство в местах расселения включенных в квоту иммиграции репатриантов (оралманов), а также осуществить организованную репатриацию лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с Агентством Республики Казахстан по миграции и демографии:
1) обратиться по дипломатическим каналам к правительствам соответствующих государств по вопросам выезда и транзитного проезда репатриантов (оралманов) и оказания им содействия при переезде через границы государств выезда;
2) проработать с соответствующими органами иностранных государств вопросы, связанные с защитой гражданских и имущественных прав соотечественников, изъявивших желание возвратиться на историческую родину.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в месячный срок представить в Агентство Республики Казахстан но миграции и демографии перечень районов, населенных пунктов для компактного расселения семей репатриантов (оралманов).
4. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) при необходимости организовать временные контрольно-пропускные пункты для осуществления пограничного контроля прибывающих репатриантов (оралманов) из иностранных государств.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить личную и имущественную безопасность репатриантов (оралманов) в пути следования по территории Республики Казахстан и в местах расселения.
6. Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии совместно с заинтересованными центральными исполнительными органами представить в Правительство Республики Казахстан в срок до 1 февраля 2002 года информацию о выполнении настоящего постановления.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)