"Алатау" қонақ үйi" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 10 шілде N 935
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының, "Қазхром" ұлтаралық компаниясы" ашық акционерлiк қоғамы және "Еnriсhмеnt" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң Түрiк Республикасының Кемер қаласындағы Бельдиби ауданында орналасқан қонақ үй құрылысына енгiзген салымдарына барабар Қоғамның жарғылық капиталына үлестiк қатысуымен "Алатау" қонақ үйi" жабық акционерлiк қоғамын (бұдан әрi - Қоғам) бiрлесiп құру туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi "Қазхром" ұлтаралық компаниясы" ашық акционерлiк қоғамы (келiсiм бойынша) және "Еnriсhмеnt" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiмен (келiсiм бойынша) бiрлесiп, заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) құрылтай шартын жасасын;
2) Қоғамның Жарғысын бекiту кезiнде оның қызметiнiң негiзгi мәнi қонақ үй бизнесiндегi шаруашылық қызметiн жүзеге асыру, қонақ үйде тұратын адамдардың емделуi мен демалысын ұйымдастыру болып анықталсын;
3) Қоғамның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
4) жоғарыда аталған қонақ үйдiң мүлкiн бағалауды жүргiзсiн және осы қаулының 1-тармағына сәйкес Қоғамның жарғылық капиталын қалыптастырсын;
5) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Президентi Іс Басқармасының оған Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетін иемдену және пайдалану құқығын беру туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 29 қарашадағы N 1455 P961455_ қаулысына:
көрсетiлген қаулыға 2-қосымша мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Алатау" қонақ үйі" ЖАҚ;
2) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi коммуналдық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-14-жолмен толықтырылсын:

О создании закрытого акционерного общества "Отель "Алатау"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2001 года N 935
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Управления Делами Президента Республики Казахстан, открытого акционерного общества "Транснациональная Компания "Казхром" и товарищества с ограниченной ответственностью "Enrichment" о совместном учреждении закрытого акционерного общества "Отель "Алатау" (далее - Общество) с долевым участием в уставном капитале Общества пропорционально внесенным вкладам в строительство отеля, расположенного в районе Бельдиби города Кемер Турецкой Республики.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с открытым акционерным обществом "Транснациональная Компания "Казхром" (по согласованию) и товариществом с ограниченной ответственностью "Enrichment" (по согласованию) в установленном законодательством порядке:
1) заключить учредительный договор;
2) при утверждении Устава Общества определить основным предметом его деятельности осуществление хозяйственной деятельности в гостиничном бизнесе, организацию лечения и отдыха лиц, проживающих в отеле;
3) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
4) произвести оценку имущества вышеназванного отеля и сформировать уставный капитал Общества в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления;
5) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Согласиться с предложением Управления Делами Президента Республики Казахстан о передаче ему права владения и пользования государственным пакетом акций Общества.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 1996 года N 1455 P961455_ "Вопросы Управления Делами Президента Республики Казахстан":
приложение 2 к указанному постановлению дополнить строкой следующего содержания:
"ЗАО "Отель "Алатау";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-14, следующего содержания:

"21-14. "Алатау" қонақ үйi" ЖАҚ;
3) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк
пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi
құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27
мамырдағы N 659
P990659_
қаулысына:
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасы" бөлiмi мынадай
мазмұндағы реттiк нөмiрi 238-1-жолмен толықтырылсын:
"238-1. "Алатау" қонақ үйi" ЖАҚ.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Икебаева Ә.Ж.

"21-14. ЗАО "Отель "Алатау";
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Управление Делами Президента Республики Казахстан" дополнить
строкой, порядковый номер 238-1, следующего содержания:
"238-1. ЗАО "Отель "Алатау".
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)