Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған лицензияларды қайта ресімдеу және өзгерiстер енгізу, лицензияларды қайтарып алу және жер қойнауын пайдалану құқығына арналған лицензиялардың күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 19 шілде N 978
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 U962828_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес (1-қосымша) жер қойнауын пайдалану құқығына арналған лицензияларға өзгерiстер енгiзiлсiн.
2. Қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес (2-қосымша) жер қойнауын пайдалану құқығы берiлуiне байланысты жер қойнауын пайдалану құқығына арналған лицензиялар жаңа жер қойнауын пайдаланушыларға қайта ресiмделсiн.
3. Қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес (3-қосымша) лицензиялық
шарттардың бұзылуына байланысты жер қойнауын пайдалану құқығына арналып
бұрын берiлген лицензиялар қайтарылып алынсын.
4. Қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес (4-қосымша) лицензиялардың
күшi жойылды деп танылсын.
5. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі осы қаулыдан туындайтын қажетті шаралар қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 19 шілдедегі
N 978 қаулысына
1-қосымша
Енгізілетін өзгерістерімен бірге жер қойнауын
пайдалану құқығына арналған лицензиялардың тізбесі
---------------------------------------------------------------------------
Р/с! Лицензия !Жер қойнауын!            Енгізілетін өзгерістер
N !(сериясы, !пайдаланушы !-----------------------------------------------
!N, беріл. !            !Лицензияның!  Ең төменгі  !Геологиялық!Басқала.
!ген күні) !            !қолданылу  !бағдарламаның !(тау-кен)  !ры
!          !            !мерзімін   !   өзгерісі   !бөлінісінің!
!          !            !ұзарту, жер!              ! өзгерісі  !
!          !            !қойнауын   !              !           !
!          !            !пайдалану. !              !           !
!          !            !дың жаңа   !              !           !
!          !            !түрлері    !              !           !
---------------------------------------------------------------------------
1 !     2    !      3     !     4     !       5      !     6     !   7
---------------------------------------------------------------------------
1   Сериясы МГ  "Голд Ленд"  Барлау
N 890       Қазақстан-   мерзімін
(алтын)     Канадалық    екі жылға
1996 жылғы  бірлескен    ұзарту
23.05.      кәсіпорны

О переоформлении и внесении изменений в лицензии на право недропользования, отзывах лицензий и признании утратившими силу лицензий на право пользования недрами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2001 года N 978
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 U962828_ "О недрах и недропользовании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести изменения в лицензии на право недропользования согласно прилагаемому перечню (приложение 1).
2. Переоформить лицензии на право недропользования на новых недропользователей в связи с передачей права недропользования согласно прилагаемому перечню (приложение 2).
3. Отозвать ранее выданные лицензии на право недропользования в связи с нарушениями лицензионных условий согласно прилагаемому перечню (приложение 3).
4. Признать утратившими силу лицензии согласно прилагаемому перечню (приложение 4).
5. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2001 года N 978
Перечень лицензий
на право пользования недрами с вносимыми изменениями
___________________________________________________________________________
N ! Лицензия (серия,  !Недрополь-!       Вносимые изменения
п/п!номер, дата выдачи)!зователь  !________________________________________
!                   !          !Продление срока!Измене-!Изменение!Прочие
!                   !          !действия лицен-!ние ми-!геологи- !
!                   !          !зии, новые виды!нималь-!ческого  !
!                   !          !недропользо-   !ной    !(горного)!
!                   !          !вания          !про-   !отвода   !
!                   !          !               !граммы !         !
___!___________________!__________!_______________!_______!_________!______
1 !        2          !     3    !      4        !   5   !    6    !  7
---------------------------------------------------------------------------
1  Серия МГ N 890     Совместное    Продлить срок
(золото) от        Казахстанско- разведки на
23.05.1996 года    Канадское     2 года
предприятие
"Голд Ленд"

2   Сериясы ГКИ "Кентаулик.  Өндіруге                  Тау-кен     2.1.т.
N 10145-Д   видрудник"   арналған                  бөлінісінің (мың
(жерасты    республика.  лицензияның               өзгеруі     текше м.
сулары)     лық мемле.   қолданылу                             /жыл,
1999 жылғы  кеттік       мерзімін                              текше м.
21.07.      кәсіпорны    25 жылға                              /сотке,
ұзарту                                л/с)
1800;
493;
57,07
3   Сериясы ГКИ "Комкон"                               Тау-кен
N 1506      жауапкер.                              бөлінісінің
1998 жылғы  шілігі                                 өзгеруі
29.09.      шектеулі
серіктес.
тігі
4   Сериясы МГ  "Ақмола      Барлау
N 63 Д      Голд"        мерзімін
(асыл       жабық        екі жылға
металдар    үлгідегі     ұзарту
және мыс)   акционер.
1996 жылғы  лік қоғамы
27.09.
5   Сериясы АИ  "ФМЛ         Барлау
N 1166 ДД   Қазақстан"   мерзімін
1999 жылғы  жауапкер.    екі
16.08.      шілігі       жылға
шектеулі     ұзарту
серіктес.
тігі
6   Сериясы МГ  Орикс        Лицензияның
N 7         Қазақстан    қолданылу
1994 жылғы  Энерджи      мерзімін
09.09.      Компани      екі жылға
(АҚШ)        ұзарту
7   Сериясы МГ  "Торғай                   8.5. т. Өндіру
N 296       Петролеум"                бойынша ең
(мұнай)     жабық                     төменгі бағдар.
1995 жылғы  акционерлік               лама былай
20.12.      қоғамы                    оқылсын: 1999
ж. мұнай -
1005,5 мың т.,
газ - 102,2
млн. текше м.
2000 ж. мұнай -
1125,5 мың т.,
газ - 112,6
млн. текше м.
Ең көп өндіру
2006 жылы
күтілуде.
Мұнай -
1450,2 мың т.,
газ - 150,7
млн. текше м.
Шығару коэф.
фициенті мұнай
үшін - 0,584,
газ үшін -
0,608
8   Сериясы ГКИ "Жаңа        Лицензияның
N 10198 Д   Согра"       қолданылу
(жерасты    мемлекеттік  мерзімін
сулары)     кәсіпорны    екі жылға
1999 жылғы               ұзарту
21.07.
9   Сериясы МГ  "Cara Крик                               Геологиялық
N 719 ДД    Голд                                     бөлінісінің
(алтын,     Компани"                                 өзгеруі
күміс,      жауапкер.
платина,    шілігі
алмас)      шектеулі
1997 жылғы  серіктес.
10.02.      тігі
10  Сериясы МГ  "Толқын.     Барлау
N 242 Д     мұнайгаз"    мерзімін
(мұнай)     ашық         екі жылға
1997 жылғы  акционерлік  ұзарту
04.12.      қоғамы
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 19 шілдедегі
N 978 қаулысына
2-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығының берілуіне байланысты жаңа жер
қойнауын пайдаланушыларға қайта ресiмдеуге жататын жер қойнауын
пайдалану құқығына арналған лицензиялардың тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!   Лицензия   !  Бұрынғы жер қойнауын  ! Жаңа жер қойнауын пайдаланушы
N ! (сериясы, N  !       пайдаланушы      !
!берілген күнi)!                        !
---------------------------------------------------------------------------
1   Сериясы ГКИ   "Қалалық тұрғын үй энерго" "Қандыағаш жылу энергиясы"
N 10353       ашық үлгідегі акционерлік  жауапкершілігі шектеулі
1998 жылғы             қоғамы                  серіктестігі
30.12.
2   Сериясы АИ    "Өскемен титан-магний      "Satpayevsk Titanium Mines
N 760 Д       комбинаты" ашық үлгідегі   LTD" жауапкершілігі шектеулі
1999 жылғы    акционерлік қоғамы               серіктестігі
04.03.
3   Сериясы МГ    "Кеңжарық" жауапкершілігі  "Соналы"№жауапкершілігі
N 1164 Д      шектеулі серіктестігі       шектеулі серіктестігі
1996 жылғы
14.09.
4   Сериясы АИ    "ALAN" жауапкершілігі      "R-АLАN"№жауапкершілігі
N 10480       шектеулі серіктестігі       шектеулі серіктестігі
(жерасты
сулары)
1999 жылғы
04.03.
5   Сериясы ГКИ   "Реиз и К0" жауапкершілігі  "Р.И.В."№жауапкершілігі
N 10376       шектеулі серіктестігі        шектеулі серіктестігі
1999 жылғы
05.04.
6   Сериясы МГ    "Атасурада" акционерлік     "АНИС и К0" жауапкершілігі
N 10044              қоғамы                  шектеулі серіктестігі
(жерасты
сулары)
1997 жылғы
10.02.
7   Сериясы МГ       "Ерейментау көмір"          "Аркада индастри"№
N 4           жауапкершілігі шектеулі     жауапкершілігі шектеулі
1994 жылғы         серіктестігі                серіктестігі
28.07.
8   Сериясы МГ      "Молодежный разрезі"            "Қазақмыс"
N 10027        ашық үлгідегі еншілес         корпорациясы" ашық
(жерасты        акционерлік қоғамы           акционерлік қоғамы
сулары)
1997 жылғы
10.02.
9   Сериясы МГ      "Жас ұлан" бірлескен      "Мұз бел" жауапкершілігі
N 902 Д            кәсіпорны жабық         шектеулі серіктестігі
(никель,         акционерлік қоғамы
кобальт)
1997 жылғы
05.03.
10  Сериясы МГ          "Алтын Дала"             "Нұрдәулет" тау-кен
N 816           бірлескен кәсіпорны       компаниясы жауапкершілігі
1995 жылғы                                  шектеулі серіктестігі
11.12.
11  Сериясы МГ        Мизек бірлескен          "Даңқ" жауапкершілігі
N 442                кәсіпорны             шектеулі серіктестігі
1995 жылғы
28.08.
12  Сериясы МГ     "Қазақгаз" мемлекеттік     "ВN-Мұнай" жауапкершілігі
N 980            холдинг компаниясы         шектеулі серіктестігі
(мұнай)
1997 жылғы
12.06.
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 19 шілдедегі
N 978 қаулысына
3-қосымша
Қайтарып алынатын жер қойнауын пайдалану құқығына арналған
лицензиялардың тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!   Лицензия   ! Жер қойнауын !  Лицензияның атауы, жер  !   Ескерту
N ! (сериясы, N  !  пайдаланушы !қойнауын пайдалану объек. !
!берілген күнi)!              !тілерінің орналасқан жері !
!              !              !(лицензия берілген сәттегі!
!              !              !жай-күйі бойынша)         !
--------------------------------------------------------------------------
1   Сериясы МГ     "Раушан және   Тараз қаласы ауданындағы   Лицензия және
N 1335 1997    компания"      "Химпром" АҚ фосфориттік   келісім-шарт
жылғы 08.12.   толық          ұсақ-түйектердің үйінділе. ережелерінің
(техногендік   серіктестігі   рі мен ақ жуындысының      бұзылуы
қоқыс)                        шайындыларын қайта әзірлеу
2   Сериясы МГ     "Раушан және   Жамбыл облысының Сарысу    Лицензия және
N 1336 1997    компания"      ауданындағы "Қаратау" АҚ   келісім-шарт
жылғы 04.12.   толық          N 3 және N 4 Жаңатас       ережелерінің
(техногендік   серіктестігі   кеніштерінің фосфатты-     бұзылуы
қоқыс)                        кремнийлік үйінділерін
қайта әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 19 шілдедегі
N 978 қаулысына
4-қосымша
Күші жойылды деп танылған жер қойнауын пайдалану құқығына
арналған лицензиялардың тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!   Лицензия   ! Жер қойнауын !  Лицензияның атауы, жер  !   Ескерту
N ! (сериясы, N, !  пайдаланушы !қойнауын пайдалану объек. !
!берілген күнi)!              !тілерінің орналасқан жері !
!              !              !(лицензия берілген сәттегі!
!              !              !жай-күйі бойынша)         !
---------------------------------------------------------------------------

2  Серия ГКИ N        Республи-     Продлить срок          Измене- п.2.1..
10145-Д            канское       действия               ние     (тыс.
(подземные воды)   государс-     лицензии на            горного куб.м/
от 21.07.1999      твенное       добычу на 25           отвода  год,
года               предприятие   лет                            куб.м./
"Кентаулик-                                  сут.,
видрудник"                                   л/с)
1800;
493;
57,07.
3  Серия ГКИ N 1506   Товарищество                         Измене-
от 23.05.1998      с ограни-                            ние
года               ченной ответ-                        горного
ственностью                          отвода
"Комкон"
4  Серия МГ N 63 Д    Акционерное   Продлить срок
(благородные       общество      разведки на 2
металлы и медь)    закрытого     года
от 27.09.1996      типа "Акмола
года               Голд"
5  Серия АИ N 1166    Товарищество  Продлить срок
ДД от 16.08.1999   с ограни-     разведки на 2
года               ченной ответ- года
ственностью
"ФМЛ Казахстан"
6  Серия МГ N 7       Орикс         Продлить срок
от 09.09.1994      Казахстан     действия
года               Энерджи       лицензии на 2
Компани (США) года
7  Серия МГ N 296     Закрытое                    п. 8.5.
(нефть) от         акционерное                 Мини-
20.12.1995 года    общество                    мальная
"Тургай                     программа
Петролеум"                  по добыче,
читать
1999 г.
нефть
1005,5
тыс.т.,
газ 102,2
млн.куб.м.
2000 г.
нефть -
1125,5
тыс.т.
газ -
112,6
млн. куб.м.
Макси-
мальная
добыча
ожидается
в 2006 г.
нефть -
1450,2
тыс.т.
газ -
150,7
млн.куб.м.
Коэффи-
циент
извлечения
для
нефти -
0,584,
для газа -
0,608
8  Серия ГКИ N        Государст-    Продлить срок
10198-Д            венное        действия
(подземные воды)   предприятие   лицензии на 2
от 21.07.1999      "Новая        года
года               Соrра"
9  Серия МГ N 719 ДД  Товарищество                         Измене-
(золото, серебро,  с ограни-                            ние
платина, алмазы)   ченной                               геоло-
от 10.02.1997      ответс-                              гичес-
года               твенностью                           кого
"Саrа Крик                           отвода
Голд Компани"
10  Серия МГ N 242-Д   Открытое      Продлить срок
(нефть) от         акционерное   разведки на 2
04.12.1997 года    общество      года
"Толкын-
нефтегаз"
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2001 года N 978
Перечень лицензий
на право пользования недрами, подлежащих переоформлению
на новых недропользователей в связи с передачей права
недропользования
___________________________________________________________________________
N !Лицензия (серия, N, !Прежний недропользователь!Новый недропользователь
п/п!       дата)        !                         !
___!____________________!_________________________!________________________
1  Серия ГКИ N 10353    Акционерное общество      Товарищество с ограни-
от 30.12.1998 года   открытого типа            ченной ответственностью
"Горжилэнерго"            "Кандыгаш Жылуэнергия"
2  Серия АИ N 760 Д     Акционерное общество      Товарищество с ограни-
от 04.03.1999 года   открытого типа            ченной ответственностью
"Усть-Каменогорский       "Satpayevsk Titanium
титано-магниевый          Mines LTD"
комбинат"
3  Серия МГ N 1164 Д    Товарищество с ограни-    Товарищество с ограни-
от 14.09.1996 года   ченной ответственностью   ченной ответственностью
"Кенжарык"                "Соналы"
4  Серия АИ N 10480     Товарищество с ограни-    Товарищество с ограни-
(подземные воды)     ченной ответственностью   ченной ответственностью
от 04.03.1999 года   "ALAN"                    "R-ALAN"
5  Серия ГКИ N 10376     Товарищество с ограни-    Товарищество с ограни-
от 05.04.1999 года    ченной ответственностью   ченной ответственностью
0                "Р.И.В."
"Реиз и К "
6  Серия МГ N 10044     Акционерное общество      Товарищество с ограни-
(подземные воды)     "Атасуруда"               ченной ответственностью
от 10.02.1997 года                                      0
"АНИС и К "
7  Серия МГ N 4         Товарищество с ограни-    Товарищество с ограни-
от 28.07.1994 года   ченной ответственностью   ченной ответственностью
"Ерейментау Комир"        "Аркада индастри"
8  Серия МГ N 10027     Дочернее акционерное      Открытое акционерное
(подземные воды)     общество открытого типа   общество "Корпорация
от 10.02.1997 года   "Разрез Молодежный"       Казахмыс"
9  Серия МГ N 902 Д     Закрытое акционерное      Товарищество с ограни-
(никель, кобальт)    общество совместное       ченной ответственностью
от 05.03.1997 года   предприятие "Жаслан"      "Музбель"
10  Серия МГ N 816       Совместное предприятие    Товарищество с ограни-
от 11.12.1995 года   "Алтын-Дала"              ченной ответственностью
горнорудная компания
"Нурдаулет"
11  Серия МГ N 442       Мизекское совместное      Товарищество с ограни-
от 28.08.1995 года   предприятие               ченной ответственностью
"Данк"
12  Серия МГ N 980       Государственная           Товарищество с ограни-
(нефть) от           холдинговая компания      ченной ответственностью
12.06.1997 года      "Казахгаз"                "BN - Мунай"
___________________________________________________________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2001 года N 978
Перечень отзываемых лицензий на право пользования недрами
___________________________________________________________________________
N !Лицензия (серия,!Недропользователь! Наименование лицензии, !Примечание
п/п!номер, дата вы- !                 !местонахождение объектов!
!дачи)           !                 !недропользования (по    !
!                !                 !состоянию на момент вы- !
!                !                 !дачи лицензии)          !
___!________________!_________________!________________________!___________
1  Серия МГ N 1335 Полное товарищество  Разработка отвалов фос- Нарушение
(техногенные    "Раушан и компания"  форитной мелочи и от-   лицензион-
отходы) от                           стойников коттрельного  ных и кон-
08.12.1997 года                      молока АО "Химпром" в   трактных
районе г. Тараз         условий
2  Серия МГ N 1336 Полное товарищество  Разработка отвалов фос- Нарушение
(техногенные    "Раушан и компания"  фатно-кремнистых слан-  лицензион-
отвалы) от                           цев N 3 и N 4 рудника   ных и кон-
04.12.1997 года                      Жанатас АО "Каратау" в  трактных
Сарысуском районе       условий
Жамбылской области
___________________________________________________________________________
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2001 года N 978
Перечень лицензий на право пользования недрами,
признанных утратившими силу
___________________________________________________________________________
N !Лицензия (серия,!Недропользователь! Наименование лицензии, !Примечание
п/п!номер, дата вы- !                 !местонахождение объектов!
!дачи)           !                 !недропользования (по    !
!                !                 !состоянию на момент вы- !
!                !                 !дачи лицензии)          !
___!________________!_________________!________________________!___________

1 !       2      !       3      !             4            !       5
---------------------------------------------------------------------------
1   Сериясы АИ     "Маңғыстау      Маңғыстау облысындағы     Лицензияны
N 10397        атом энергиясы  Құйылыс-Меловое кен       қолдану
(жерасты       комбинаты"      орнынан минералдық        мерзімінің
сулары)        республикалық   жерасты суларын өндіру    аяқталуы
1999 жылғы     мемлекеттік
04.04.         кәсіпорны
2   Сериясы МГ     "Қуан" шағын    Жамбыл облысы Байзақ      Лицензияны
N 10100        кәсіпорны       ауданындағы N 1-РЭ ұңғыма қолдану
(жерасты                       учаскесінде минералдық    мерзімінің
сулары)                        жерасты суларын өндіру    аяқталуы
1997 жылғы
20.10.
3   Сериясы МГ     "Сарыағаш       Оңтүстік Қазақстан        Лицензияны
N 10087        санаторийі"     облысының Сарыағаш ауда.  қолдану
(жерасты       ашық үлгідегі   нындағы Ташкент өңірін.   мерзімінің
сулары)        акционерлік     дегі артезиан бассейнін.  аяқталуы
1997 жылғы     қоғамы          дегі N 13/86 ұңғыма
02.06.                         учаскесінде минералдық
жерасты суларын барлау
4   Сериясы ГКИ    "Су арнасы"     Қарағанды облысындағы     Лицензияны
N 10324        ашық үлгідегі   Айдос кен орнында         қолдану
1999 жылғы     акционерлік     жерасты суларын өндіру    мерзімінің
02.03.         қоғамы                                    аяқталуы
5   Сериясы ГКИ    "Су арнасы"     Қарағанды облысындағы     Лицензияны
N 10325        ашық үлгідегі   Үйтас кен орнында         қолдану
1999 жылғы     акционерлік     жерасты суларын өндіру    мерзімінің
02.03.         қоғамы                                    аяқталуы
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Жұманазарова А.Б.

1 !        2       !        3        !            4           !      5
___!________________!_________________!________________________!___________
1  Серия АИ N 10397  Республиканское  Добыча минеральных под-  Срок
(подземные воды)  государственное  земных вод месторождения действия
от 04.04.1999     предприятие      Куюлус-Меловое в Мангис- лицензии
года              "Мангистауский   тауской области          истек
атомный энерго-
комбинат"
2  Серия МГ N 10100  Малое            Разведка минеральных     Срок
(подземные воды)  предприятие      подземных вод на         действия
от 20.10.1997     "Куан"           участке скважины N 1-РЭ  лицензии
года                               в Байзакском районе      истек
Жамбылской области
3  Серия МГ N 10087  Акционерное      Разведка минеральных     Срок
(подземные воды)  общество         подземных вод на         действия
от 02.06.1997     открытого типа   участке скважины N 13/86 лицензии
года              "Санаторий       Приташкентского          истек
Сарыагаш"        артезианского бассейна
в Сарыагашском районе
Южно-Казахстанской
области
4  Серия ГКИ N 10324 Акционерное      Добыча подземных вод на  Срок
от 02.03.1999     общество откры-  Айдосском месторождении  действия
года              того типа        в Карагандинской области лицензии
"Водоканал"                               истек
5  Серия ГКИ N 10325 Акционерное      Добыча подземных вод на  Срок
от 02.03.1999     общество откры-  Уйтасском месторождении  действия
года              того типа        в Карагандинской области лицензии
"Водоканал"                               истек
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)