"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына бақылау жасау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 10 тамыз N 1051
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне есірткі,
психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына бақылау жасау мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына
енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне есiрткi
құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына
бақылау жасау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актiлерiне өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Қазақстан Республикасының Қылмыстық Кодексiн күшiне енгiзу туралы" 1997 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңымен күшiне енгiзiлген Қазақстан Республикасының Қылмыстық K970167_ Кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 15-16, 211-құжат; 1998 ж., N 16, 219-құжат; N 17-18, 225-құжат; 1999 ж., N 20, 721-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде 2000 жылғы 20 наурызда жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне ұйымдасқан қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы Қазақстан Республикасының Z010163_ Заңы) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
250-бапта:
бiрiншi бөлiкте:
"бес" деген сөз "алты" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi бөлiктегi "жетi" деген сөз "сегiз" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшiншi бөлiктегi "бес жылдан он екi жылға дейiнгi" деген сөздер "мүлкi тәркiленiп жетi жылдан он бес жылға дейiнгi" деген сөздермен ауыстырылсын, "немесе онсыз" деген сөздер алынып тасталсын.
2. "Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" 1998 жылғы 10 шiлдедегi Қазақстан Республикасының N 279-І Z980279_ Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 17-18, 221-құжат; "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде 2000 жылғы 12 мамырда жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне қылмысқа қарсы күрес мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2000 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2001 года N 1051
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнении в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам контроля над оборотом
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В K970167_ Уголовный кодекс Республики Казахстан, введенный в действие Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года Z970168_ "О введении в действие Уголовного кодекса Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 15-16, ст. 211; 1998 г., N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 225; 1999 г., N 20, ст. 721; N 21, ст. 774; 2000 г., N 6, ст. 141; Закон Республики Казахстан от 16 марта 2001 г. Z010163_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам борьбы с организованной преступностью и коррупцией", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 20 марта 2001 г.) следующие изменения:
в статье 250:
в части первой:
слово "пяти" заменить словом "шести";
в части второй слово "семи" заменить словом "восьми";
в части третьей слова "от пяти до двенадцати лет" заменить словами "от семи до пятнадцати лет с конфискацией имущества.", слова "или без таковой" исключить.
2. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года N 279-I Z980279_ "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 17-18, ст. 221; Закон Республики Казахстан от 5 мая 2000 г. Z000047_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам борьбы с преступностью", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 12 мая 2000 г.) следующие изменения и дополнения:

1) мәтiн бойынша "Қазақстан Республикасының Есiрткiге бақылау жасау жөнiндегi комиссиясының", "Қазақстан Республикасының Есiрткiге бақылау жасау жөнiндегi комиссиясы" деген сөздер тиiсiнше "есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органының", "есiрткi психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган" деген сөздермен ауыстырылсын; "есiрткi, психотроптық заттар" және "есiрткi құралдары мен психотроптық заттар" деген "есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар" деген сөздермен ауыстырылсын.
2) 1-бапта:
6) тармақшада:
"Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiткен" деген сөздер алынып тасталсын;
"Тiзiмге заңсыз сақталуда жатқаны немесе айналымда жүргенi анықталған есiрткi, психотроптық заттарды шағын, iрi және өте iрi мөлшерге жатқызу туралы Жиынтық кесте енедi." деген сөйлем алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 26-тармақшамен толықтырылсын:
"26) есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы уәкiлетті мемлекеттiк орган - өзiне берiлген құзырет шегiнде есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыратын және оны жүзеге асыруды үйлестiретiн орган.";
3) 2-бапта:
екiншi абзацта "кестеден" деген сөзден кейiн "және екi тiзiмнен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы және жетiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында бақылауға жататын және ветеринарияда қолдануға рұқсат етiлген құрамында есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрi-дәрмек құралдары тiзiмiне тиiстi лицензиясы болған жағдайда диагностикалық, емдеу және аурудың алдын алу құралдары ретiнде пайдаланылуы мүмкiн дәрi-дәрмек препараттары енгiзiлген.
Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын құрамында есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар аз мөлшерде бар көп құрамды дәрi-дәрмек препараттары тiзiмiне құрамында бақыланатын заттар өте аз және оларды заңсыз айналым мақсатында алудың мәнiсi жоқ дәрi-дәрмек құралдары енгізiлген."
4) 2-баптың 2-тармағы алынып тасталсын;
5) 2-баптың 3-тармағы алынып тасталсын;
6) 5-баптың 2-тармағы алынып тасталсын;
7) 11-баптың 3-тармағы алынып тасталсын;
8) 12-баптың 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар транзитiн есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган берген рұқсат негiзiнде заңды тұлғалар жүзеге асырады.
Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар транзитiн жүзеге асыру шарттары Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен айқындалады.";

1) по тексту слова "Государственной комиссией Республики Казахстан по контролю за наркотиками", "Государственная комиссия Республики Казахстан по контролю за наркотиками" заменить соответственно словами "уполномоченным государственным органом в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров", "уполномоченный государственный орган в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров"; слова "наркотические средства, психотропные вещества" и "наркотические средства и психотропные вещества" заменить словами "наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры";
2) в статье 1:
в подпункте 6):
слова "утвержденный Правительством Республики Казахстан" исключить;
предложение "В список входит Сводная таблица об отнесении наркотических средств, психотропных веществ к небольшим, крупным и особо крупным размерам, обнаруженных в незаконном хранении или обороте;" исключить;
дополнить подпунктом 26) следующего содержания:
"26) уполномоченный государственный орган в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров - орган, который в пределах предоставленной ему компетенции формирует и координирует осуществление государственной политики в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.";
3) в статье 2:
в абзаце втором после слова "таблиц" дополнить словами "и двух списков.";
дополнить абзацами шестым и седьмым следующего содержания:
"В список лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю в Республике Казахстан и разрешенные к применению в ветеринарии, включены лекарственные препараты, которые могут быть использованы как диагностические, лечебные и профилактические средства при наличии соответствующей лицензии.
В список многокомпонентных лекарственных препаратов, содержащих малые количества наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, не подлежащих контролю в Республике Казахстан, включены лекарственные средства, в которых содержание контролируемых веществ минимально и их извлечение с целью незаконного оборота нецелесообразно.";
4) пункт 2 статьи 2 исключить;
5) пункт 3 статьи 2 исключить;
6) пункт 2 статьи 5 исключить;
7) пункт 3 статьи 11 исключить;
8) пункт 7 статьи 12 изложить в следующей редакции:
"7. Транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров через территорию Республики Казахстан осуществляется юридическими лицами, на основании разрешения, выданного уполномоченным государственным органом в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
Условия осуществления транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров определяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";

9) 1, 2-қосымшалармен (қоса тiркелiп отыр) толықтырылсын;
10) 38-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"38-бап. Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы бұзушылық үшiн жауаптылық
Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы бұзушылық үшiн жауаптылық Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленедi.
Әкiмшiлiк және қылмыстық жауаптылыққа тарту кезiнде Қазақстан Республикасында бақылауға жататын Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлардың тiзiмi және Заңсыз сақтаудан немесе айналымнан табылған есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды аз, iрi және аса iрi мөлшерге жатқызу туралы жиынтық кесте қолданылады (1, 2-қосымшалар).".
2-бап. Осы Заң жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
"Есiрткi, психотроптық заттар,
прекурсорлар және олардың заңсыз
айналымы мен терiс пайдаланылуына
қарсы iс-қимыл шаралары туралы"
Қазақстан Республикасының
1998 жылғы 10 шiлдедегi N 279-І Заңына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң
актiлерiне есiрткi құралдары,
психотроптық заттар, прекурсорлар
айналымына бақылау жасау мәселелерi
бойынша өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы"
2001 ж. __________ N _____________
Қазақстан Республикасының Заңымен
Бекiтiлдi.
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi
құралдарының, психотропты заттардың және
прекурсорлардың
ТIЗIМI
Осы Тiзiм Қазақстан Республикасы 1997 жылы қосылған 1961 жылғы Есiрткi құралдары туралы Бiрыңғай Конвенциялар Тiзiмiнiң, 1971 жылғы Психотроптық заттар туралы конвенцияның және 1988 жылғы Есiрткi құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы конвенцияның негiзiнде жасалды.
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың тiзiмi төрт кестеден тұрады.
І кестеде медициналық мақсатта пайдалануға тыйым салынған есiрткi құралдары мен психотроптық заттар қамтылған. (1961 жылғы Конвенцияның IV тiзiмi мен I тiзiмiнiң бiр бөлiгi және 1971 жылғы Конвенцияның I тiзiмi.
II кестеде медициналық мақсатта пайдаланылатын және қатаң бақылаудағы есiрткi құралдары мен психотроптық заттар қамтылған (1961 жылғы Конвенцияның I тiзiмiндегi дәрi-дәрмек құралдары, II тiзiмi және 1971 жылы Конвенцияның II тiзiмi).
III кестеде медициналық мақсатта пайдаланылатын және бақылаудағы есiрткi құралдары мен психотроптық заттар қамтылған (1961 жылғы Конвенцияның III тiзiмi мен 1971 жылғы Конвенцияның III және IV тiзiмдерi).
IV кестеде бақылаудағы прекурсорлар (есiрткi құралдар мен психотроптық заттарды заңсыз дайындау кезiнде жиi пайдаланылатын химиялық заттар мен өсiмдiктер) қамтылған (1988 жылғы Конвенцияның I және II кестелерi).
Құрамында есірткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар, Қазақстан Республикасында бақылауға жататын және ветеринарияда қолдануға рұқсат етілген дәрі-дәрмек құралдарының тізіміне тиісті лицензия болған кезде диагностикалық, емдік және аурудың алдын алу құралдары ретінде пайдаланылуы мүмкін дәрі-дәрмек препараттары енгізілген.
Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын, құрамында есірткі
құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың аз мөлшері бар
көп құрамды дәрі-дәрмек препараттарының тізіміне құрамында бақылауға
алынған заттардың мөлшері шамадан аз және заңсыз айналым мақсатымен оларды
алудың қажеті болмайтын дәрі-дәрмек құралдары енгізілген.
I KECTE
Медициналық мақсатта пайдалануға тыйым салынған
есірткі құралдары мен психотроптық заттардың тізімі
РҚАО-ның ескерту. Латын тіліндегі мәтінді қағаздағы мәтіннен қараңыз.
А. ЕСІРТКІ ҚҰРАЛДАРЫ

9) дополнить приложениями 1, 2 (прилагается);
10) статью 38 изложить в следующей редакции:
"Статья 38. Ответственность за нарушения в сфере оборота
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Ответственность за нарушения в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров устанавливается законодательством Республики Казахстан.
При привлечении к административной и уголовной ответственности применяется Список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, и Сводная таблица об отнесении наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров к небольшим, крупным и особо крупным размерам, обнаруженных в незаконном хранении или обороте (приложение 1, 2).".
Статья 2. Настоящий 3акон вводится в действие со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"О наркотических средствах,
психотропных веществах,
прекурсорах и мерах
противодействия их незаконному
обороту и злоупотреблению ими"
от 10 июля 1998 г. N 279-I
Утверждено
Законом Республики Казахстан
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты Республики
Казахстан по вопросу контроля
за оборотом наркотических
средств, психотропных веществ,
прекурсоров"
от ____________ 2001 г. N___
Список
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров,
подлежащих контролю в Республике Казахстан
Данный Список составлен на основании Списков Z980257_ Единой Конвенции о наркотических средствах 1961 года, Z980249_ Конвенции о психотропных веществах 1971 года и Z980246_ Конвенции о борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ 1988 года, к которым Республика Казахстан присоединилась в 1997 году.
Список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан состоит из четырех таблиц и Списка многокомпонентных лекарственных препаратов, содержащих малые количества наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, не подлежащих контролю в Республике Казахстан.
В Таблицу I включены наркотические средства и психотропные вещества, использование которых в медицинских целях запрещено (список IV и часть списка I Конвенции 1961 года и список I Конвенции 1971 года).
В Таблицу II включены наркотические средства и психотропные вещества, используемые в медицинских целях и находящиеся под строгим контролем (лекарственные средства из списка I, список II Конвенции 1961 года и список II Конвенции 1971 года).
В Таблицу III включены наркотические средства и психотропные вещества, используемые в медицинских целях и находящиеся под контролем (список III Конвенции 1961 года и списки III и IV Конвенции 1971 года).
В Таблицу IV включены прекурсоры (химические вещества и растения, которые часто используются при незаконном изготовлении наркотических средств и психотропных веществ) - таблицы I и II Конвенции 1988 года), находящиеся под контролем.
В список лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю в Республике Казахстан и разрешенные к применению в ветеринарии включены лекарственные препараты, которые могут быть использованы как диагностические, лечебные и профилактические средства при наличии соответствующей лицензии.
В список многокомпонентных лекарственных препаратов, содержащих малые
количества наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, не
подлежащих контролю в Республике Казахстан включены лекарственные
средства, в которых содержание контролируемых веществ минимально и их
извлечение с целью незаконного оборота нецелесообразно.
Таблица I
Список наркотических средств и психотропных веществ,
использование которых в медицинских целях запрещено
Примечание РЦПИ. Текст на латинском языке см. бумажный вариант.
А. Наркотические средства

20. ГЕРОИН
(диацетилморфин)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
21. ГИДРОКОДОНА ФОСФАТ
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
22. 4-MTA
(4-метилтиоамфетамин)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
23. ГИДРОКСИПЕТИДИН
этил эфирі 4-мета-гидроксифенил-1-метилпиперидин-4-карбон қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
24. ДЕЗОМОРФИН
(дигидродезоксиморфин)
25. ДИАМПРОМИД
N-[2-(метилфенэтиламино)-пропил-]-пропионаналид
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
26. ДИФЕНОКСИН
1-(3-циано-3,3-дифенилпропил)-4-фенилизонипекотиновая кислота
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
27. ДИЭТИЛТИАМБУТЕН
3-диэтиламино-1,1-ди-(2-тиенил)-1-бутен
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
28. ДИМЕНОКСАДОЛ
2-диметиламиноэтил-1-этокси-1,1-дифенилацетат
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
29. ДИМЕФЕПТАНОЛ
6-диметиламино-4,4-дифенил-3-гептанол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
30. ДИМЕТИЛТИАМБУТЕН
3-диметиламино-1,1-ди-(2-тиенил)-1-бутен
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
31. ДИОКСАФЕТИЛ БУТИРАТ
этил-4-морфолино-2,2-дифенилбутират
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
32. ДИПИПАНОН
4,4-дифенил-6-пиперидин-3-гептанон
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
33. ДРОТЕБАНОЛ
3,4-диметокси-17-метилморфинан-6b,14-диол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
34. ИЗОМЕТАДОН
6-диметиламино-5-метил-4,4-дифенил-3-гексанон
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
35. КАННАБИС (марихуана)
Тетрагидроканнабинолы бар каннабис (сора) өсімдігінің кептірілген де
кептірілмеген де, уақталған да, уақталмаған да (егер оларды өсімдіктің
басқа бөліктері болмаса ұрығы мен тамырын қоспағанда) барлық бөлігі.
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
36. КЕТОБЕМИДОН
4-мета-гидроксифенил-1-метил-4-пропионилпиперидин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
37. КЛОНИТАЗЕН
(2-пара-хлорбензил)-1-диэтиламиноэтил-5-нитробензимидазол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
38. КОДОКСИМ
дигидрокодеинон-6-карбоксиметилоксим
39. КОКАИН, бензоилэкгониннің метид эфирі, кокаин гидрохлоридінен
басқа
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
40. КӨК ЖАПЫРАҒЫ
"Көк жапырағы" барлық эгонин, кокаин және кез келген басқа да экгонин
алколоидтары алынған жапырақтарды қоспағанда кокаин бұтағын білдіреді.
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
41. КӨКНӘР САБАҒЫ
Тұқымдары мен тамырларын қоспағанда, құрамында есірткілік белсенді
алкалоидтар (морфин, кодеин, тебаин) бар кез келген тәсілмен жиналған
Ұйықтататын көкнәр түріндегі өсімдіктердің кез келген түрі мен сортындағы
өсімдіктің барлық бөлігі.
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
42. МЕТАДОННЫҢ АРАЛЫҚ ӨНІМІ
4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан

20. ГЕРОИН
(диацетилморфин)
Сноска. Далее текст на латинском языке.
21. ГИДРОКОДОНА ФОСФАТ
22. 4-МТА
4-МТА, р-МТА, МТА, МК, S5
Сноска. Далее текст на латинском языке.
23. ГИДРОКСИПЕТИДИН
этиловый эфир 4-мета-гидроксифенил-1-метилпиперидин-4-карбоновой
кислоты
24. ДЕЗОМОРФИН
(дигидродезоксиморфин)
Сноска. Далее текст на латинском языке.
25. ДИАМПРОМИД
N-(2-метилфенэтиламино)-пропил-)-пропионаналид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
26. ДИФЕНОКСИН
1-(3-циано-3,3-дифенилпропил)-4-фенилизонипекотиновая кислота
Сноска. Далее текст на латинском языке.
27. ДИЭТИЛТИАМБУТЕН
3-ди, этиламино-1, 1-ди-(2-тиенил)-1-бутен
Сноска. Далее текст на латинском языке.
28. ДИМЕНОКСАДОЛ
2-диметиламиноэтил-1-этокси-1,1-дифенилацетат
Сноска. Далее текст на латинском языке.
29. ДИМЕФЕПТАНОЛ
6-диметиламино-4,4-дифенил-3-гептанол
Сноска. Далее текст на латинском языке.
30. ДИМЕТИЛТИАМБУТЕН
3-диметиламино-1,1-ди-(2-тиенил)-1-бутен
Сноска. Далее текст на латинском языке.
31. ДИОКСАФЕТИЛ БУТИРАТ
этил-4-морфолино-2,2-дифенилбутират
Сноска. Далее текст на латинском языке.
32. ДИПИПАНОН
4,4-дифенил-6-пиперидин-3-гептанон
Сноска. Далее текст на латинском языке.
33. ДРОТЕБАНОЛ
3,4-диметокси-17-метилморфинан-6b, 14-диол
Сноска. Далее текст на латинском языке.
34. ИЗОМЕТАДОН
6-диметиламино-5-метил-4,4-дифенил-3-гексанон
Сноска. Далее текст на латинском языке.
35. КАННАБИС (марихуана)
Все части растения каннабис (конопля), как высушенные, так и не
высушенные, измельченные и не измельченные (за исключением семян и
корней, если они не сопровождаются другими частями растения),
содержащие тетрагидроканнабинол.
Сноска. Далее текст на латинском языке.
36. КЕТОБЕМИДОН
4-мета-гидроксифенил-1-метил-4-пропионилпиперидин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
37. КЛОНИТАЗЕН
(2-пара-хлорбензил)-диэтиламиноэтил-5-нитробензимидазол
Сноска. Далее текст на латинском языке.
38. КОДОКСИМ
дигидрокодеинон-6-карбоксиметилоксим
Сноска. Далее текст на латинском языке.
39. КОКАИН, кроме кокаина гидрохлорида
метиловый эфир бензоилэкгонина
Сноска. Далее текст на латинском языке.
40. ЛИСТ КОКА
"Лист кока" означает лист кокаинового куста, за исключением листьев,
из которых удален весь экгонин, кокаин и любые другие алкалоиды
экгонина.
Сноска. Далее текст на латинском языке.
41. МАКОВАЯ СОЛОМА
Все части растения, за исключением семян и корней любой разновидности
и сорта растений вида Мак снотворный, собранные любым способом,
содержащие наркотически активные алкалоиды опия;
Сноска. Далее текст на латинском языке.
42. МЕТАДОНА ПРОМЕЖУТОЧНЫЙ ПРОДУКТ
4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан

Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
43. 3-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
N-(3-метил-1-фенетил-4-пиперидил)-пропионанилид
цис-N-[3-метил-1-(2-фенилэтил)-4-пиперидил]-пропионанилид
транс-N-[3-метил-1-(2-фенилэтил)-4-пиперидил]-пропионанилид
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
44. 3-МЕТИЛТИОФЕНТАНИЛ
N-[3-метил-1-[2-(2-тиенил)этил]-4-пиперидил]пропионалид
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
45. 0-3-МОНОАЦЕТИЛМОРФИН
(3-Моnоасеtуlмоrрhinе, 3-0-Асеtуlмоrрhinе)-ацетилдендірілген апиынды
құрайтын негізгінің бірі ретінде жиі кездесетін морфинді толық
ацетилдендірмеу өнімі.
46. 0-6-МОНОАЦЕТИЛМОРФИН
(6-Моnоасеtуlмоrрhinе, 6-0-Acetylmorphine) - ацетилдендірілген
апиынды құрайтын негізгінің бірі ретінде жиі кездесетін морфинді толық
ацетилдендірмеу өнімі.
47. МОРАМИДА, АРАЛЫҚ ӨНІМ
2-метил-3-морфолино-1,1-дифенилпропан-карбоновая кислота
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
48. МОРФИН МЕТОБРОМИД
Морфиннің басқа да метилаттары
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
49. МОРФИН-N-ОКСИД
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
50. МППП
1-метил-4-фенил-4-пиперидинол пропионат (эфир)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
51. НОРАЦИМЕТАДОЛ
(+/-)-альфа-3-ацетокси-6-метиламино-4,4-дифенил-гептан
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
52. НОРКОДЕИН
N-деметилкодеин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
53. НОРМЕТАДОН
6-диметиламино-4,4-дифенил-3-гексанон
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
54. НОРМОРФИН
Диметилморфин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
55. НОРПИПАНОН
4,4-дифенил-6-пиперидино-3-гексанон
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
56. АПИЫН (ҰЙЫҚТАТАТЫН КӨКНӘР)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
57. ПАРА-ФЛУОРОФЕНТАНИЛ
4-флуоро-N-(1-фенетил-4-пиперидил) пропионанилид
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
58. ПЕПАП
1-фенэтил-4-фенил-4-пиперидинол ацетат (эфир)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
59. ПЕТИДИН
этил эфирі 1-метил-4-фенилпиперидин-4-карбон қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
60. ПЕТИДИННІҢ А, В, С АРАЛЫҚ ӨНІМІ
А-4-циано-1-меил-4-фенилпиперидин
В-этил эфирі 4-фенилпиперидин-4-карбон қышқылы
С-1-метил-4-фенилпиперидин-4-карбон қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
61. ПИМИНОДИН
этил эфирі 4-фенил-1-(3-фениламинопропил)-пиперидин-4-карбон қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
62. ПРОГЕПТАЗИН
1,3-диметил-4-фенил-4-пропионоксиазациклогептан
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
63. ПРОПЕРИДИН
изопропил эфирі 1-метил-4-фенилпиперидин-4-карбон қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
64. КАННАБИС ӨСІМДІГІ
CANNABIS тектес кез келген өсімдік тетрагидроканнабинолдан тұратын.

Сноска. Далее текст на латинском языке.
43. 3-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
N-(3-метил-1-фенетил-4-пиперидил)-пропионанилид
цис-N-(3-метил-1-(2-фенилэтил)-4-пиперидил)-пропионанилид транс -
N -(3-метил-1-(2-фенилэтил)-4-пиперидил)-пропионанилид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
44. 3-МЕТИЛТИОФЕНТАНИЛ
N -[3-метил-1-[2-(2-тиенил)этил]-4-пиперидил]-пропионанилид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
45. 0-3-МОНОАЦЕТИЛМОРФИН
- продукт неполного ацетилирования морфина, часто встречающийся в
качестве одного из основных составляющих ацетилированного опия;
Сноска. Далее текст на латинском языке.
46. 0-6-МОНОАЦЕТИЛМОРФИН
продукт неполного ацетилирования морфина, часто встречающиеся в
качестве одного из основных состовляющих ацетилированного опия;
Сноска. Далее текст на латинском языке.
47. МОРАМИДА, ПРОМЕЖУТОЧНЫЙ ПРОДУКТ
2-метил-3-морфолино-1,1-дифенилпропан-карбоновая кислота
Сноска. Далее текст на латинском языке.
48. МОРФИН МЕТОБРОМИД
и другие метилаты морфина
Сноска. Далее текст на латинском языке.
49. МОРФИН -N -ОКСИД
Сноска. Далее текст на латинском языке.
50. МППП
1-метил-4-фенил-4-пиперидинол пропионат (эфир)
Сноска. Далее текст на латинском языке.
51. НОРАЦИМЕТАДОЛ
(+/-)-альфа-3-ацетокси-6-метиламино-4,4-дифенил-гептан
Сноска. Далее текст на латинском языке.
52. НОРКОДЕИН
N - деметилкодеин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
53. НОРМЕТАДОН
6-диметиламино-4,4-дифенил-3-гексанон
Сноска. Далее текст на латинском языке.
54. НОРМОРФИН
Диметилморфин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
55. НОРПИПАНОН
4,4-дифенил-6-пиперидино-3-гексанон
Сноска. Далее текст на латинском языке.
56. ОПИЙНЫЙ (СНОТВОРНЫЙ) МАК
растение вида Papaver somniferum L;
Сноска. Далее текст на латинском языке.
57. ПАРА-ФЛУОРОФЕНТАНИЛ
4-флуоро-N-(1-фенетил-4-пиперидил) пропионанилид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
58. ПЕПАП
1-фенэтил-4-фенил-4-пиперидинол ацетат (эфир)
59. ПЕТИДИН
этиловый эфир 1-метил-4-фенилпиперидин-4-карбоновой кислоты
Сноска. Далее текст на латинском языке.
60. ПЕТИДИНА ПРОМЕЖУТОЧНЫЙ ПРОДУКТ А, В, С
А-4-циано-1-метил-4-фенилпиперидин
В-этиловый эфир 4-фенилпиперидин-4-карбоновой кислоты
С-1-метил-4-фенилпиперидин-4-карбоновой кислоты
Сноска. Далее текст на латинском языке.
61. ПИМИНОДИН
этиловый эфир 4-фенил-1-(3-фениламинопропил)-пиперидин-4-
карбоновой кислоты
Сноска. Далее текст на латинском языке.
62. ПРОГЕПТАЗИН
1,3-диметил-4-фенил-4-пропионоксиазациклогептан
Сноска. Далее текст на латинском языке.
63. ПРОПЕРИДИН
изопропиловый эфир 1-метил-4-фелинпиперидин-4-карбоновой кислоты
Сноска. Далее текст на латинском языке.
64. РАСТЕНИЕ КАННАБИС (КОНОПЛЯ)
Любое растение рода САNNАВIS, содержащее тетрагидроканнабинол;
Сноска. Далее текст на латинском языке.

65. КАННАБИС СМОЛАСЫ
Каннабис смоласы - каннабис өсімдігінен бөлініп алынған тазартылған
немесе тазартылмаған смоланы білдіреді.
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
66. ТИОФЕНТАНИЛ
N-1-[2-(2-тиенил)этил]-4-пиперидил]-пропионанилид
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
67. ФЕНАДОКСОН
6-морфолино-4,4-дифенил-3-гептанон
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
68. ФЕНАМПРОМИД
N-(1-метил-2-пиперидиноэтил) пропионанилид
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
69. ФЕНОМОРФАН
3-гидрокси-N-фенетилморфинан
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
70. ФЕНОПЕРИДИН
этил эфирі 1-(3-гидрокси-3-фенилпропил)-4-фенилпиперидин-4-карбон
қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
71. ЭКГОНИН
Экгонин мен оның күрделі эфирлері және экгонин мен кокаинге айналуы
мүмкін болатын оның туындылары
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
72. КАННАБИС СЫҒЫНДЫСЫ (ГАШИШ МАЙЫ)
Коннабис каннабисті сығу жолымен алынған органикалық еріткішпен
немесе өсімдік майымен және т.б. араластырылған каннабистің қоспасы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
73. ЭТИЛМЕТИЛТИАМБУТЕН
3-этилметиламино-1,1-ди-(2-тиенил)-1-бутен
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
74. ЭТОНИТАЗЕН
1-диэтиламиноэтил-2-пара-этоксибензил-5-нитробензимидазол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
75. ЭТОРФИН
тетрагидро-7а-(1-гидрокси-1-метилбутил)-6,14-эндоэнтеноорипавин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
күрделі және жай эфирлер, егер олар осы тізімде саналатын есірткі
құралдарын басқа тізімінде көрінбесе, онда барлық жағдайларда мұндай
күрделі және жай эфирлердің болуы мүмкін;
күрделі эфирлердің, жай эфирлердің және изомерлердің тұздарын қоса
алғанда осы тізімде санамаланғанда барлық есірткі құралдардың тұздары
жоғарыдай көзделгендей барлық жағдайда мұндай тұздардың болуы мүмкін.
В. ПСИХОТРОП ЗАТТАР
1. АМИНОРЕКС
2-амино-5-фенил-2-оксазолин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
2. БРОЛАМФЕТАМИН-ДОБ
(+-)-4-бромамфетамин-2,5-диметокси-а-метилфенетиламин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
3. ДМА
(+-)-2,5-диметекси-альфа-метилфенелтиламин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
4. ДМГП
3-(1,2-диметилгептил)-7,8,9,10-тетрагидро-6,6,9-триметил-6Н-дибензо-
[b,d]-пиран-1-ол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
5. ДМТ
3-[2-(диметиламино)этил] индол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
6. ДОЭТ
(+-)-4-этил-2,5-диметокси-альфа-фенетиламин гидрохлориді
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
7. ДЭТ
3-[2-(диэтиламино)этил] индол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
8. КАТИНОН
(-)-(S)-2-аминопропиофенон
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
9. (+)-ЛИЗЕРГИД, ЛСД, ЛСД 25
9,10-дидегидро-N,N-диэтил-6-метилерголин-8-бета-лизергин қышқылы

65. СМОЛА КАННАБИСА
Смола каннабиса - означает отделенную смолу, неочищенную или
очищенную, полученную из растения каннабис
Сноска. Далее текст на латинском языке.
66. ТИОФЕНТАНИЛ
N-1-[2-(2-тиенил)этил]-4-пиперидил]-пропионанилид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
67. ФЕНАДОКСОН
6-морфолино-4,4-дифенил-3-гептанон
Сноска. Далее текст на латинском языке.
68. ФЕНАМПРОМИД
N-(1-метил-2-пиперидиноэтил) пропионанилид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
69. ФЕНОМОРФАН
3-гидрокси-N-фенетилморфинан
Сноска. Далее текст на латинском языке.
70. ФЕНОПЕРИДИН
этиловый эфир 1-(3-гидрокси-3-фенилпропил)-4-фенилпиперидин-4-
карбоновой кислоты
Сноска. Далее текст на латинском языке.
71. ЭКГОНИН
Экгонин и его сложные эфиры и производные, которые могут быть
превращены в экгонии и кокаин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
72. ЭКСТРАКТ КАННАБИСА (ГАШИШНОЕ МАСЛО)
Концентрат каннабиса, полученный путем экстрагирования каннабиса
органическим растворителем или растительным маслом и др.
Сноска. Далее текст на латинском языке.
73. ЭТИЛМЕТИЛТИАМБУТЕН
3-этилметиламино-1,1-ди-(2-тиенил)-1-бутен
Сноска. Далее текст на латинском языке.
74. ЭТОНИТАЗЕН
1-диэтиламиноэтил-2-пара-этоксибензил-5-нитробензимидазол
Сноска. Далее текст на латинском языке.
75. ЭТОРФИН
тетрагидро-7а-(1-гидрокси-1-метилбутил)-6,14-эндоэтеноорипавин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
сложные и простые эфиры, если они не фигурируют в другом Списке
наркотических средств, числящихся в настоящем Списке, во всех случаях,
когда существование таких сложных и простых эфиров возможно;
соли всех наркотических средств, перечисленных в этом Списке, включая
соли сложных эфиров, простых эфиров и изомеров, как предусмотрено выше, во
всех случаях, когда существование таких солей возможно.
В. Психотропные вещества
1. АМИНОРЕКС
2-амино-5-фенил-2-оксазолин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
2. БРОЛАМФЕТАМИН-ДОБ
(+-)-4-бромамфетамин-2,5-диметокси-а-метилфенетиламин;
Сноска. Далее текст на латинском языке.
3. ДМА
(+-)-2,5-диметокси-альфа-метилфенетиламин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
4. ДМГП
3-(1,2-диметилгептил)-7,8,9,10-тетрагидро-6,6,9-триметил-6Н-дибензо-
[b,d]-пиран-1-ол
Сноска. Далее текст на латинском языке.
5. ДМТ
3-[2-(диметиламино)этил] индол
Сноска. Далее текст на латинском языке.
6. ДОЭТ
(+-)-4-этил-2,5-диметокси-альфа-фенетиламин гидрохлорид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
7. ДЭТ
3-[2-(диэтиламино)этил] индол
Сноска. Далее текст на латинском языке.
8. КАТИНОН
(-)-(S)-2-аминопропиофенон
Сноска. Далее текст на латинском языке.
9. (+)-ЛИЗЕРГИД, ЛСД, ЛСД 25
9,10-дидегидро-N,N-диэтил-6-метилерголин-8-бета-лизергиновой
кислоты

52. ФЕНТАНИЛ
1-фенетил-4-N-пропионил-анилинопиперидин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
53. ФОЛЬКОДИН
морфолинилэтилморфин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
54. ФУРЕТИДИН
этил эфирі 1-(2-тетрагидрофурилоксиэтил)-4-фенилпиперидин-4-карбонат
қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
55. ЭКСТРАКЦИЯЛЫҚ АПИЫН
Құрамында апиынды алкалоидтар, оның ішінде есірткісі күшті морфин,
кодеин, тебаин бар ұйықтататын көкнәр түріндегі апиын шикізатынан немесе
сабағынан әртүрлі еріткіштермен ажыратып алу жолымен алынатын өнім.
56. ЭТИЛМОРФИН
3-этилморфин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
57. ЭТОКСЕРИДИН
этил эфирі 1-[2-(2-гидроксиэтокси)этил]-4-фенилпиперидин-4-карбон
қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
және мұндай изомерлердің болуы осы нақты химиялық тұрғының (егер
ондай жоққа шығарылмаса) шеңберінде мүмкін болатын жағдайларда осы Тізімде
аталған есірткі құралдарының стереоизомерлері;
жоғарыда көзделгендей мұндай тұздардың болуы мүмкін болатын барлық
жағдайларда изомерлердің тұздарын қоса алғанда осы Тізімде аталған барлық
есірткі құралдарының тұздары.
В. ПСИХОТРОПТЫҚ ЗАТТАР
1. АМФЕТАМИН
(+-)-альфа-метилфенетиламин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
2. БУПРЕНОРФИН (НОРФИН)
21-циклопропил-6,7,8,14-тетрагидро-7-альфа-(1-(5)-гидрокси-
1,2,2-триметилпропил)-6,14-эндо-этаноорипавин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
3. ГЛЮТЕТИМИД
2-этил-2-фенилглютаримид
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
4. ДЕКСАМФЕТАМИН
(+)-альфа-метилфенетиламин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
5. ЛЕВАМФЕТАМИН
(-)-(R)-альфа-метилфенетиламин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
6. ЛЕВОМЕТАНФЕТАМИН
(-)-N-альфа-диметилфенетиламин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
7. МЕТИЛФЕНИДАТ
2-фенил-2-(2-пиперидил) метил эфирінің сірке қышқылы
Метил альфа-фенил-2-пиперидинацетат
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
8. ПЕМОЛИН
3-амино-5-фенил-2-оксазолин-4-он(=2-имино-5-фенил-4-оксазолидинон)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
9. ПЕНТОБАРБИТАЛ (ЭТАМИНАЛ-НАТРИЯ, НЕМБУТАЛ)
5-этил-5-(метилбутил) барбитурат натрия
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
10. СЕКОБАРБИТАЛ
5-аллил-5-(1-метилбутил)барбитур қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
11. 2С-В
(4-бром-2,5-диметоксифенилэтиламин)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
12. ФЕНЕТИЛЛИН
7-[2-(альфа-метилфенетил)амино]этил(теофиллин)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
13. ФЕНМЕТРАЗИН
3-метил-2-фенилморфолин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
14. ЦИПЕПРОЛ
альфа-(альфа-метоксибензил)-4-(бета-метоксифенетил)-1-пиперазинэтанол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.

52. ФЕНТАНИЛ
1-фенетил-4-N-пропионил-анилинопиперидин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
53. ФОЛЬКОДИН
морфолинилэтилморфин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
54. ФУРЕТИДИН
(этиловый эфир 1-(2-тетрагидрофурфурилоксиэтил)-4-фенилпиперидин-
4-карбоновой кислоты
Сноска. Далее текст на латинском языке.
55. ЭКСТРАКЦИОННЫЙ ОПИЙ
Продукт, получаемый путем извлечения различными растворителями из
опия сырца или соломы вида Мак снотворный, содержащие опийные
алкалоиды, в том числе наркотически активные морфин, кодеин, тебаин;
56. ЭТИЛМОРФИН
3-этилморфин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
57. ЭТОКСЕРИДИН
этилдовый эфир 1-[2-(2-гидроксиэтокси)этил]-4-фенилпиперидин-4-
карбоновой кислоты
и стереоизомеры наркотических средств, перечисленных в этом Списке,
в тех случаях, когда существование таких изомеров возможно в рамках
данного конкретного химического обозначения (если таковые определенно
не исключены);
соли всех наркотических средств, перечисленных в этом Списке, включая
соли изомеров, как предусмотрено выше, во всех случаях, когда
существование таких солей возможно.
В. ПСИХОТРОПНЫЕ ВЕЩЕСТВА
1. АМФЕТАМИН
(+-)-альфа-метилфенетиламин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
2. БУПРЕНОРФИН (НОРФИН)
21-циклопропил-6,7,8,14,-тетрагидро-7-альфа-(1-(5)-гидрокси-
1,2,2-триметилпропил)-6,14-эндо-этаноорипавин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
3. ГЛЮТЕТИМИД (НОКСИРОН)
2-этил-2-фенилглютаримид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
4. ДЕКСАМФЕТАМИН
(+)-альфа-метилфенетиламин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
5. ЛЕВАМФЕТАМИН
(-)-(R)-альфа-метилфенетиламин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
6. ЛЕВОМЕТАМФЕТАМИН
(-)-N-альфа-диметилфенетиламин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
7. МЕТИЛФЕНИДАТ
2-фенил-2-(2-пиперидил) метиловый эфир уксусной кислоты
Метил альфа-фенил-2-пиперидинацетат
Сноска. Далее текст на латинском языке.
8. ПЕМОЛИН
3-амино-5-фенил-2-оксазолин-4-он (= 2-имино-5-фенил-
4-оксазолидинон)
Сноска. Далее текст на латинском языке.
9. ПЕНТОБАРБИТАЛ (ЭТАМИНАЛ-НАТРИЯ, НЕМБУТАЛ)
5-этил-5-(метилбутил) барбитурат натрия
Сноска. Далее текст на латинском языке.
10. СЕКОБАРБИТАЛ
5-аллил-5-(1-метилбутил) барбитуровая кислота
Сноска. Далее текст на латинском языке.
11. 2С-В
(4-бром-2,5-диметоксифенилэтиламин)
Сноска. Далее текст на латинском языке.
12. ФЕНЕТИЛЛИН
7-[2-[(альфа-метилфенетил)амино] этил] теофиллин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
13. ФЕНМЕТРАЗИН
3-метил-2-фенилморфолин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
14. ЦИПЕРПОЛ
альфа-(альфа-метоксибензил)-4-(бета-метоксифенетил)-
1-пиперазинэтанол
Сноска. Далее текст на латинском языке.

15. ЭТИЛАМФЕТАМИН
N-этил-альфа-метилфенилэтиламин
Мұндай тұздардың болуы мүмкін болатын барлық жағдайда осы Тізімде
аталған заттардың тұздары.
ІІІ КЕСТЕ
Медициналық мақсатта пайдаланылатын және қатаң
бақылаудағы есірткі құралдары мен
психотроптық заттардың тізімі
А. ЕСІРТКІ ҚҰРАЛДАРЫ
1. Олардың бiр немесе бiрнеше ингредиенттермен қосылуы және бөлiнбеген
препараттарда 2,5 проценттен аспайтын қоспа кезiнде бiр дозасында 100 мг
астам есiрткi құралдарын қамтуы жағдайларында
ацетилдигидрокодеиннiң,
кодеиннiң,
дигидрокодеиннiң,
никокодиннiң,
никодикодиннiң және
фолькодиннiң,
этилморфиннiң препараттары.
2. Бiр дозасында 100 мг астам пропирамы бар және кемiнде метилцеллюлозаның осындай мөлшерiмен қосылған пропирам препараты.
3. Мұндай препараттарда 1971 жылғы психотроптық заттар туралы конвенцияға сәйкес бақылаудағы қандай да болмасын заттардың болмауы шартымен бiр дозасында 135 мг астам декстропропоксивенi бар және қоспасы жағдайында 2,5 проценттен астам раэделенбеген препараттардағы жаппай пайдалануға арналған декстропропоксифен препараттары.
4. Сусыз морфин-негiзге қайта есептегенде 0,2 проценттен аспайтын морфинi бар және есiрткi құралы оңай жүзеге асырылатын тәсiлдердiң көмегiмен немесе халықтық денсаулығы үшiн қауiп төндiретiн мөлшерде аталған препараттан алынбайтын тұрғыда әзiр немесе бiрнеше ингредиенттермен бiрiктiрiлген апиын немесе морфин препараттары.
5. Бiр дозасында 0,5 мг аспайтын дифеноксилаты және мөлшерi
дифеноксиннiң дозасының 5 процентiнен кем емес мөлшерге бара-бар атропин
сульфаты бар цифеноксилат препараты.
6. Дифеноксилаттың дозасының бiр процентiнен кем емес мөлшерге
бара-бар атропин сульфаттың негiзi мен мөлшерiне қайта есептегендегi
1 дозасы 2,5 мг дифеноксилатты қамтитын дифеноксилат препараты.
7. Осы тiзiмде көрсетiлген формулалардың қандай да бiреуiмен жасалған
препараттар мен мұндай препараттардың есiрткiсi жоқ кез келген затпен
қоспасы.
В. Психотроптық заттар
1. Аллобарбитал
5.5-диаллилбарбитур қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
2. Альпразолам
8-хлоро-1-метил-6-фенил-4Н-[1,2,4] триазоло [4,3-а] [1,4]
бензодиазепин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
3. Амобарбитал
5-этил-5-изопентил барбитур қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
4. Амфепрамон
2-(диэтиламино) пропиофенон
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
5. Барбитал
Барбитал натрия
5,5-диэтилбарбитур қышқылы (5,5-диэтилбарбитур қышқылы натрий тұзы)
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.

15. ЭТИЛАМФЕТАМИН
N-этил-альфа-метилфенилэтиламин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
Соли веществ, перечисленных в этом списке, во всех случаях, когда
существование таких солей возможно.
Таблица III
Список наркотических средств и психотропных
веществ, используемых в медицинских целях
и находящихся под контролем
А. Наркотические средства
1. Препараты ацетилдигидрокодеина,
кодеина,
дигидрокодеина,
никокодина,
никодикодина и
фолькодина,
этилморфина,
при условии, что они соединены с одним или несколькими ингредиентами и содержат не свыше 100 мг наркотического средства на единицу дозы при концентрации не свыше 2,5 процента в неразделенных препаратах.
2. Препараты пропирама, содержащие не свыше 100 мг пропирама на единицу дозы и соединенные по меньшей мере с таким же количеством метилцеллюлозы.
3. Препараты декстропропоксифена для орального использования, содержащие не свыше 135 мг декстропропоксифена на единицу дозы и при концентрации не свыше 2,5 процента в неразделенных препаратах, при условии, что такие препараты не содержат каких-либо веществ, находящихся под контролем в соответствии с Конвенцией о психотропных веществах 1971 года.
4. Препараты опия или морфина, содержащие не свыше 0,2 процента морфина в пересчете на безводный морфин-основание и соединенные с одним или несколькими ингредиентами таким образом, что наркотическое средство не может быть извлечено из данного препарата при помощи легко осуществимых способов или в количествах, которые могли бы представить опасность для народного здоровья.
5. Препараты дифеноксилата, содержащие не свыше 0,5 мг дифеноксилата на единицу дозы и количество атропина сульфата, эквивалентное не менее, чем 5 процентам от дозы дифеноксина.
6. Препараты дифеноксилата, содержащие не свыше 2,5 мг дифеноксилата на единицу дозы в пересчете на основание и количество атропина сульфата, эквивалентное не менее, чем 1 проценту от дозы дифеноксилата.
7. Препараты, составленные по какой-либо из формул, указанных в
настоящем Списке, и смеси таких препаратов с любым веществом, не
содержащим наркотиков.
В. Психотропные вещества
1. Аллобарбитал
5,5-диаллилбарбитуровая кислота
Сноска. Далее текст на латинском языке.
2. Альпразолам
8-хлоро-1-метил-6-фенил-4Н-[1,2,4] триазоло [4,3-а] [1,4]
бензодиазепин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
3. Амобарбитал
5-этил-5-изопентил барбитуровая кислота
Сноска. Далее текст на латинском языке.
4. Амфепрамон
2-(диэтиламино) пропиофенон
Сноска. Далее текст на латинском языке.
5. Барбитал
Барбитал натрия
5,5-диэтилбарбитуровая кислота (5,5-диэтилбарбитуровой кислоты
натриевая соль)

49. Триазолам
8-хлоро-6-(о-хлорфенил)-1-метил-4Н-S-триазоло-[4,3-а][1,4]
бензодиазепин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
50. Фендиметразин
(+)-(2S, 3S)-3,4-диметил-2-фенилморфолин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
51. Фенкамфамин
N-этил-3-фенил-2-норборнанамин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
52. Фенобарбитал
5-этил-5-фенил барбитур қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
53. Фенпропорекс
(+-)-3-[(альфа-метилфенетил)амино]-пропионитрил
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
54. Фентермин
альфа, альфа-диметилфенетиламин;
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
55. Флудиазепам
7-хлоро-5-(о-флуорофенил)-1,3-дигидро-1-метил-2Н-1,4-бензодиазепин
-2-он
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
56. Флуразепам
7-хлоро-1-[2-(диэтиламино)-этил]-5-(о-флуорофенил)-1,3-дигидро-2Н-1,4
-бензодиазепин-2-он
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
57. Флунитразепам
5-(о-флуорофенил)-1,3-дигидро-1-метил-7-нитро-2Н-1,4-бензодиазепин
-2-он
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
58. Хлордиазепоксид
7-хлоро-2-(метиламино)-5-фенил-3Н-1,4-бензодиазепин-4-оксид
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
59. Циклобарбитал
5-(1-циклогексен-1-ил)-5-этилбарбитур қышқылы
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
60. Эстазолам
8-хлоро-6-фенил-4Н-5-триазоло [4,3-альфа]-1,4-бензодиазепин
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
61. Этинамат
1-этинилциклогексанол карбамат
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
62. Этил лофлазепат
Этил-7-хлоро-5-(о-флуорофенил)-2,3-дигидро-2-оксо-1Н-1,4-бензодиазепин
-3-карбоксилат
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
63. Этхлорвинол
1-хлоро-3-этил-1-пентен-4-ин-З-ол
Ескерту. Бұдан әрі мәтін латын тілінде.
Тізімде аталған барлық заттардың тұздары, сондай-ақ атауы бұл тізімге
кіргізілмеген құрамында өндірілетін диазепині мен барбитур қышқылы бар,
сондай-ақ өндірілетін бензодиазепин және барбитур қышқылынан тұратын көп
компонентті дәрілік препараттар, тиісті бір дозадағы бір тамшы мөлшердегі
кемінде 0,01 г. бір терапевтік дозадағы - таблеткадағы, ампуладағы
белсенді заттар препараттар.
IV кесте
Бақылаудағы прекурсорлардың (есірткі құралдары мен
психотроптық заттарды заңсыз дайындау кезінде жиі
пайдаланылатын өсімдіктектес заттардың) тізімі
І Тізбе                            ІІ Тізбе
N-ацетилантранил қышқылы              Ангидрид сірке қышқылы
Изосафрол                             Антранил қышқылы
Лизергин қышқылы                      Ацетон
3,4-метилендиоксифенил 2-пропанон     Метилэтилкетон
Норэфедрин                            Перманганат калиі
Пиперональ                            Күкірт қышқылы*
Псевдоэфедрин                         Тұз қышқылы*
Сафрол                                Пиперидин

49. Триазолам
8-хлоро-6-(о-хлорфенил)-1-метил-4Н-S-триазоло-[4,3-а][1,4]
бензодиазепин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
50. Фендиметразин
(+)-(2S,3S)-3,4-диметил-2-фенилморфолин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
51. Фенкамфамин
N-этил-3-фенил-2-норборнанамин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
52. Фенобарбитал
5-этил-5-фенил-барбитуровая кислота
Сноска. Далее текст на латинском языке.
53. Фенпропорекс
(+-)-3-[(альфа-метилфенетил)амино]-пропионитрил
Сноска. Далее текст на латинском языке.
54. Фентермин
альфа-альфа-диметилфенетиламин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
55. Флудиазепам
7-хлоро-5-(о-флуорофенил)-1,3-дигидро-1-метил-2Н-1,4-бензодиазепин-
2-он
Сноска. Далее текст на латинском языке.
56. Флуразепам
7-хлоро-1-[2-(диэтиламино)-этил]-5-(о-флуорофенил)-1,3-дигидро-2Н-1,4-
бензодиазепин-2-он
Сноска. Далее текст на латинском языке.
57. Флунитразепам
5-(о-флуорофенил)-1,3-дигидро-1-метил-7-нитро-2Н-1,4-бензодиазепин-
2-он
Сноска. Далее текст на латинском языке.
58. Хлордиазепоксид
7-хлоро-2-(металамино)-5-фенил-3Н-1,4-бензодиазепин-4-оксид
Сноска. Далее текст на латинском языке.
59. Циклобарбитал
5-(1-циклогексен-1-ил)-5-этилбарбитуровая кислота
Сноска. Далее текст на латинском языке.
60. Эстазолам
8-хлоро-6-фенил-4Н-S-триазоло[4,3-альфа]-1,4-бензодиазепин
Сноска. Далее текст на латинском языке.
61. Этинамат
1-этинилциклогексанол карбамат
Сноска. Далее текст на латинском языке.
62. Этил лофлазепат
Этил-7-хлоро-5-(о-флуорофенил)-2,3-дигидро-2-оксо-1Н-1,4-
бензодиазепин-3-карбоксилат
Сноска. Далее текст на латинском языке.
63. Этхлорвинол
1-хлоро-3-этил-1-пентен-4-ин-3-ол
Сноска. Далее текст на латинском языке.
Соли всех перечисленных в Списке веществ, а также препараты,
содержащие в своем составе производные диазепина и барбитуровой
кислоты, а также многокомпонентные лекарственные препараты, содержащие
производные бензодиазепина и барбитуровой кислоты, не менее 0,01 г
активного вещества в одной терапевтической дозе - таблетке, ампуле, в
количестве капель, соответствующих одной дозе, наименования которых не
включены в этот список.
Таблица IV
Список прекурсоров (химических и растительных
веществ, часто используемых при незаконном
изготовлении наркотических средств и
психотропных веществ), находящихся под контролем
Перечень I                               Перечень II
N-ацетилантраниловая кислота             Ангидрид уксусной кислоты
Изосафрол                                Антраниловая кислота
Лизергиновая кислота                     Ацетон
3,4-метилендиоксифенил-2-пропанон        Метилэтилкетон
Норэфедрин                               Перманганат калия
Пиперональ                               Серная кислота*
Псевдоэфедрин                            Соляная кислота*
Сафрол                                   Пиперидин

1-фенил-2-пропанон
Эргометрин                            Толуол
Эрготамин                             Фенил сірке қышқылы
Эфедрин                               Этил эфирі
Эфедрин қылша шөбі
Мұндай тұздардың пайда болуы мүмкін болатын жағдайларда осы
кестелерде аталған барлық заттардың тұздары
______________
* Тұз қышқылы мен күкірт қышқылының тұздары ерекше тәртіппен ІІ
кестеден IV Кесте алынып тасталды.
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын және
ветеринарияда қолдануға рұқсат етілген құрамында есірткі
құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар бар дәрі-дәрмек
құралдарының тізімі
РҚАО-ның ескерту. Тізімнің латын тіліндегі мәтінін қағаздағы нұсқадан
қараңыз.
А. Есірткі құралдары
------------------------------------------------------
р/с N !               Препараттың атауы
------------------------------------------------------
1   Морфин гидрохлориді
2   Кокаин гидрохлориді
3   Омнопон
4   Омнопон ерітіндісі
5   Ұнтақталған апиын
6   Кодеин препараттары
7   Эталморфин препараттары
8   Промедол
9   Промедол ерітіндісі
10  Тикодин ерітіндісі (кодеин препараты)
11  Экс. Апиын шамдары (апиын препараты)
12  Текодин таблеткалары (кодеин препараты)
13  Апиын таблеткалары (кодеин препараты)
14  Фентанил
15  Құрғақ апиын экстраты
16  Апиын тұнбасы
17  Этилморфин
18  Гидрокодон
-------------------------------------------------------
В. Психотроптық заттар
------------------------------------------------------
р/с N !               Препараттың атауы
------------------------------------------------------
1   Амфетамин
2   Пентобарбитал
3   Барбитал
4   Диазепам
5   Кетазолам
6   Клоназепам
7   Лоразепам
8   Мепробомат
9   Нитроазепам
10  Оксазепам
11  Фенобарбитал
12  Флуразепам
13  Флунитразепам
14  Хлордиазепоксид
15  Циклобарбитал
16  Гексанал-натрий синоним Циклобарбитал
------------------------------------------------------
С. Прекурсорлар
------------------------------------------------------
р/с N !               Препараттың атауы
------------------------------------------------------
1   N-ацетилантранил қышқылы
2   Лизергин қышқылы

1-фенил-2-пропанон
Эргометрин                               Толуол
Эрготамин                                Фенилуксусная кислота
Эфедрин                                  Этиловый эфир
Травы эфедры
Соли веществ, перечисленных в Таблице IV, в тех случаях, когда
образование таких солей возможно.
_______________
*Соли соляной кислоты и серной кислоты в особом порядке исключены из
перечня II, Таблицы IV.
Примечание РЦПИ. Текст Списка на русском языке сопровождается текстом
на латинском языке (см. бум. вариант).
Список лекарственных средств, содержащих наркотические средства,
психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю в
Республике Казахстан и разрешенные к применению в ветеринарии
включены лекарственные препараты, которые могут быть использованы
как диагностические, лечебные и профилактические средства при
наличии соответствующей лицензии
А. Наркотические средства
___________________________________________________________________________
N п/п!                       Наименование препарата                       !
_____!____________________________________________________________________!
1      Морфина гидрохлорид
2      Кокаина гидрохлорид
3      Омнопон
4      Раствор омнопона
5      Опий в порошке
6      Препараты кодеина
7      Препараты этилморфина
8      Промедол
9      Раствор промедола
10     Раствор Тикодина (препарат кодеина)
11     Свечи с экс.опия (препарат опия)
12     Табл.текодина (препарат кодеина)
13     Табл.Опия (препарат кодеина)
14     Фентанил
15     Экс.Опия сухой
16     Настойка опия
17     Этилморфин
18     Гидрокодон
___________________________________________________________________________
В. Психотропные вещества
___________________________________________________________________________
N п/п!                       Наименование препарата                       !
_____!____________________________________________________________________!
1      Амфетамин
2      Пентобарбитал
3      Барбитал
4      Диазепам
5      Кетазолам
6      Клоназепам
7      Лоразепам
8      Мепробомат
9      Нитроазепам
10     Оксазепам
11     Фенобарбитал
12     Флуразепам
13     Флунитразепам
14     Хлордиазепоксид
15     Циклобарбитал
16     Гексанал-натрий син.Циклобарбитал
___________________________________________________________________________
С. Прекурсоры
___________________________________________________________________________
N п/п!                       Наименование препарата                       !
_____!____________________________________________________________________!
1      N-ацетилантраниловая кислота
2      Лизергиновая кислота

3   3, 4-метилендиоксифенил - пропанон
4   1-фенил-2 пропанон
5   Эргометрин
6   Эрготамин
7   Эфедрин
8   Эфедра шөбі
9   Сірке қышқылының ангидриті
10  Ацетон
11  Метилэтилкетон
12  Калий перманганаты
13  Күкірт қышқылы
14  Тұз қышқылы
15  Пиперидин
16  Толуол
17  Фенилсірке қышқылы
18  Этил эфирі
------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын құрамында
есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар мөлшері
шағын көп компонентті дәрілік препараттардың тізімі
---------------------------------------------------------------------------
р/с! Дәрілік препараттың атауы ! Бір дозадағы ! Бір дозадағы ! Бір дозадағы
N !                           !кодеин фосфат ! фенобарбитал !   эфедрин
!                           !    мөлшері   !    мөлшері   !   мөлшері
---------------------------------------------------------------------------
1   "Андипал" N 10                                 0,02
2   "Беллатаминал" N 10                            0,02
(Белласпон)
3   "Бронхилитин" 125 мл                                     0,01-бір мәрте
(10 терапиялы доза)                                      қабылдау
дозасы - 0,01
4   "Валокардин" 20 мл, 50 мл                   20 тамшыда -
(тиісінше: 50 және 125                      0,007
терапиялық доза)                            мөлшері 0,4
1,0
5   "Диафеин"                                       0,02
6   "Корвалол" 20 мл                            20 тамшыда -
(50 терапиялық доза)                        0,007
мөлшері 0,36
7   "Панадеин" N 10                 0,25
8   "Пенталгин" N 10                0,01           0,01
9   "Пираминал"                                    0,02
10  "Седалгин" N 10                 0,01           0,025
11  "Солпадеин" N 10                0,008
12  "Спазмовералгин" N 10           0,015          0,02            0,005
13  "Тетралгин" N 10                               0,01
14  "Эфатин" аэрозолы                                              0,05
---------------------------------------------------------------------------
"Есірткі құралдары, психотроптық заттар,
прекурсорлар және олардың заңсыз
айналымы мен теріс пайдаланылуына
қарсы іс-әрекет шаралары туралы"
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы
10 шілдедегі N 279-1 Заңына
2 қосымша
Қазақстан Республикасының есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен прекурсорлар
айналымын бақылау жөніндегі кейбір заң
актілеріне өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2001 ж.
______N_____ Заңымен
Бекітілген
Заңсыз сақталуда немесе айналымда аңғарылған есірткі құралдарын,
психотроптық заттармен прекурсорлар ірі және өте ірі мөлшерлерге
жатқызу туралы
І Кесте
--------------------------------------------------------------------------
Есірткі құралдары
--------------------------------------------------------------------------
Мөлшерлері граммен
--------------------------------------------------------------------------
Атауы          Шағын...нен...дейін   Ірі...астам...қоса   Өте ірі...астам
қоса есептегенде      есептегенде
Марихуана
кептірілген    0,5-50                50,0-1000            1000

3      3,4-метилендиоксифенил-пропанон
4      1-фенил-2-пропанон
5      Эргометрин
6      Эрготамин
7      Эфедрин
8      Трава эфедры
9      Ангидрит уксусной кислоты
10     Ацетон
11     Метилэтилкетон
12     Перманганат калия
13     Серная кислота
14     Соляная кислота
15     Пиперидин
16     Толуол
17     Фенилуксусная кислота
18     Этиловый эфир
___________________________________________________________________________
Список многокомпонентных лекарственных препаратов,
содержащих малые количества наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров, не подлежащих контролю
в Республике Казахстан
___________________________________________________________________________
N !Наименование лекарственного!  Содержание   ! Содержание  !Содержание  !
п/п!         препарата         !кодеина фосфата!фенобарбитала!эфедрина в  !
!                           !  в одной дозе !в одной дозе ! одной дозе !
___!___________________________!_______________!_____________!____________!
1   "Амдипал" N 10                                   0,02
2   "Беллатаминал" N 10                              0,02
("Белласпон" N 10 )
3   "Бронхолитин" 125 мл                                       0,01 доза на
(10 терапевтических доз)                                       один
прием-0,01
4   "Валокордин" 20 мл, 50 мл                         0,4
(соответственно:                                  1,0
50 и 125 терапевтических доз)                  содержание
в 20
каплях 0,007
5   "Диафеин"                                         0,02
6   "Корвалол" 20 мл                                  0,36
(50 терапевтических доз)                      содержание в
20
каплях-0,007
7    "Панадеин" N 10                  0,025
8    "Пенталгин" N 10                  0,01           0,01
9    "Пираминал"                                      0,02
10   "Седалгин" N 10                   0,01          0,025
11   "Солпадеин" N 10                 0,008
12   "Спазмовералгин" N 10            0,015           0,02           0,005
13   "Тетралгин" N 10                                 0,01
14   "Эфатин" аэрозоль                                                0,05
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к Закону Республики Казахстан
"О наркотических средствах
психотропных веществах,
прекурсорах и мерах
противодействия их
незаконному обороту и
злоупотреблению ими"
от 10 июля 1998 г. N 279-I
Утверждено
Законом Республики Казахстан
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам контроля
над оборотом наркотических
средств, психотропных веществ и
прекурсоров"
от_______2001 г. N_____
Сводная таблица
об отнесении наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров к небольшим, крупным и особо
крупным размерам, обнаруженных в
незаконном хранении или обороте
Таблица 1
___________________________________________________________________________
Наркотические средства
___________________________________________________________________________
Размеры в граммах
___________________________________________________________________________
Наименование               Небольшие         Крупные         Особо крупные
от... до ...      свыше...        свыше
до...
включительно
___________________________________________________________________________
Марихуана
высушенная                 0,5-50,0           50,0-1000      1000

кептірілмеген  0,5-200,0             200,0-5000           5000
Гашиш          0,5-5,0               5,0-200              200
Каннабис
смоласы        0,1-0,5               0,5-40,0             40,0
Каннабис
смоласы
(гашиш
смоласы)       0-0,05                0,05-50,0            50,0
Бейтарып       0,1-2,0               2,0-100,0            100,0
толықтыру
(шыларды ұн,
қант,
крахмал және
басқалары
қоса алғанда
апиын)
Экстракциялық   0-0,1                0,1-3,0              3,0
апиын
Ацетилдендірілген
апиын          0-0,05                0,05-1,5             1,5
0-6 Моноацетилморфин                 0-0,1                0,1
0-3 Моноацетилморфин                 0-0,1                0,1
Көкнәрдің сабағы
кептірілген    0,5-20,0              20,0-500             500
кептірілмеген  2,5-100,0             100,0-2500           2500
Морфин         0-0,01                0,01-1,0             1,0
(негізі мен    1 амп. 1% еріт.       (1-ден 100-ге        (100 амп. 1%
тұздары)                             дейін амп. 1% еріт)  еріт)
Қажетті заттар    0-0,01             0,01-1,0             1,0
мен
толықтырушыларда
қоса алғанда
героин
Кодеин (негізі  0-0,2                0,2-10,0             10,0
мен тұздары)    1-14 таб. 0,015-тен  (14 таб.-660 таб.    (660 таб.
және бір                             0,015-тен)           0,015-тен)
таблеткада
кемінде
0,015 г бар
оның дәрілік
нысандары
Промедол         0-0,03              0,03-3,0             3,0
(1-3 амп.           (3-300 амп.          (300 амп.
1% еріт.)           1% еріт.)            1% еріт.)
Фентанил,                            0-0,0002             0,0002
суфентанил                           1-20 амп.            20 амп.
0,005%-тен           0,005%-тен
еріт. 2 мл-ден       еріт. 2 мл-ден
Альфаметилфентанил,                  0,00001-0,001        0,001
ацетилальфаметилфентанил,
бетагидрокси-3-метил-фентанил,
парафлуорофентанил,
3-метил-фентанил
Ацетилдигидрокодеин  0-0,01          0,01-1,0             1,0
(ацетилкодеин)
Омнопон          0-0,03              0,03-3,0             3,0
(пантопон)       (1-3 амп.           (3-300 амп.          (300 амп.
1% еріт.)           1% еріт.)            1% еріт.)
Толықтырушы
заттарды қоса
алғандағы
кокаин
(негізі және
тұздары)         0-0,01              0,01-1,0             1,0
Этилморфина      0-0,02              0,02-2,0             2,0
гидрохлорид      (1-2 таб.           (2-1000 таб.         (1000 таб.
(дионин)         0,01-ден)           0,01-ден)            0,01-ден)
Пиритрамид       0-0,1               0,1-1,5              1,5
(дипидолор)      (1-6 амп.           (6-100 амп.          (100 амп.

невысушенная               5,0-200,0         200,0-5000      5000
Гашиш                      0,5-5,0           5,0-200         200
Смола каннабиса            0,1-0,5           0,5-40,0        40,0
Экстракт каннабиса         0-0,05            0,05-50,0       50,0
(гашишное масло)
Опий, включая              0,1-2,0           2,0-100,0       100,0
нейтральные наполнители
(мука, сахар,
крахмал и др.)
Экстракционный опий        0-0,1             0,1-3,0         3,0
Ацетилированный опий       0-0,05            0,05-1,5        1,5
0-6-Моноацетилморфин                         0,01            0,1
0-3-Моноацетилморфин                         0,01            0,1
Солома маковая:
высушенная                 0,5-20,0          20,0-500        500
невысушенная               2,5-100,0         100,0-2500      2500
Морфин                     0-0,01            0,01-1,0        1,0
(основание и соли)         1 амп.            (от 1 до 100    (100 амп.
1% р-ра           амп. 1 % р-ра)  1% р-ра)
Героин,
включая                    0-0,01            0,01-1,0        1,0
сопутствующие вещества
и наполнители
Кодеин (основание и соли)  0-0,2             0,2-10,0        10,0
и его лекарственные формы, 1-14 табл.        (14 табл.-      (660 табл.
содержащие не менее        по 0,015          660 табл. по    по 0,015)
0,015г. в 1 табл.                            0,015)
Промедол                   0-0,03            0,03-3,0        3,0
(1-3 амп.         (3-300 амп.     (300 амп.
1% р-ра)          1% р-ра)        1% р-ра)
Фентанил,                                    0-0,0002        0,0002
суфентанил                                   1-20 амп. по    20 амп. по
0,005%          0,005%
р-ра по 2 мл.   р-ра по 2 мл.
Альфаметилфентанил,                          0,00001-0,001   0,001
ацетилальфаметилфентанил,
бетагидрокси-3-
метил-фентанил,
парафлуорофентанил,
3-метил-фентанил
Ацетилдигидрокодеин        0-0,01            0,01-1,0        1,0
(ацетилкодеин)
Омнопон (пантопон)         0-0,03            0,03-3,0        3,0
(1-3 амп.         (3-300 амп.     (300 амп.
1% р-ра)          1% р-ра)        1% р-ра)
Кокаин (основание и        0-0,01            0,01-1,0        1,0
соли), включая
сопутствующие вещества
Этилморфина                0-0,02            0,02-2,0        2,0
гидрохлорид                (1-2 таб.         (2-1000 таб.   (1000 таб.
(дионин)                   по 0,01)          по 0,01)        по 0,01)
Пиритрамид                 0-0,1             0,1-1,5         1,5
(дипидолор)                (1-6 амп.         (6-100 амп.     (100 амп.

2 мл.-ден)          2 мл.-ден)           2 мл.-ден)
Метадон          0-0,01              0,01-1,0             1,0
(фенадон)
(негізі және
тұздары)
Морфилонг        0-0,01              0,01-0,8             0,8
(1-80 амп.           (80 амп.
0,5% еріт.           0,5% еріт.
2 мл.-ден)           2 мл.-ден)
---------------------------------------------------------------------------
2 Кесте
--------------------------------------------------------------------------
Психотроптық заттар
--------------------------------------------------------------------------
Мөлшерлері граммен
--------------------------------------------------------------------------
Атауы          Шағын...нен...дейін   Ірі...астам...қоса   Өте ірі...астам
қоса есептегенде      есептегенде
--------------------------------------------------------------------------
Альпразолам                          0,5-5,0              5,0
(2000-20000 таб.     (20000 таб. 0,25
0,25 мг.-нан)        г.-нан)
(1000-10000 таб.     (10000 таб. 0,5
0,5 мг.-нан)         мг.-нан)
(0,5 таб. - 5 таб.   (5 таб. 1гр.-нан)
1 гр.-нан)
Аминорекс       0-0,01               0,01-0,1             0,1
Амобарбитал
(барбамил)      0-0,6                0,6-30,0             30,0
(1-6 таб.            (6-300 таб.          (300 таб.
0,1-ден)             0,1-ден)             0,1-ден)
Амфепрамон
(фепранон)      0-0,125              0,125-7,5            7,5
(1-5 драже           (5-300 драже         (300 драже
0,025-ден)           0,025-ден)           0,025-ден)
Амфетамин
(фенамин)
(негізі және
тұздары)        0-0,2                0,2-3,0              3,0
БДБ (негізі
және тұздары)   0-0,02               0,02-1,0             1,0
Бромвазепам                            0,5-5                5
Бупренорфин
(норфин         0-0,0012             0,0012-0,12           0,12
сангезик,       (1-4 амп. 1 мл.-ден, 4-400 амп. 1 мл.-ден, (400 амп. 1 мл.-
тенгезик,       1-2 амп. 2 мл.-ден,  2-200 амп. 2 мл.-ден, ден, 200 амп.
бупренал,       1-6 табл. 0,2 мг.    6-600табл. 0,2 мг.-   2 мл.-ден,
бупренон)       -нан)                -нан)                 600 таб., 0,2
мг.-нан)
Броламфетамин
(ДОБ) (негізі
және тұздары)                        0-0,001               0,001
Глютетимид       0-1,5               1,5-25,0              25,0
(ноксирон)       (1-6 таб. 0,25-тен) (6-100 таб. 0,25-тен) (100 таб. 0,25-
(негізі және                                               тен)
тұздары)
Диазепам және                        0,5-5,0                5,0
тізімде                              (100-1000 таб.         (1000 таб.
белгіленген                          5 мг.-нан)             5 мг.-нан)
бенздиазепиннің
басқа да
туындылары
Диэтилтриптамин
(ДЭТ) (негізі
және тұздары)    0-0,02              0,02-1,0               1,0
ДМА (негізі
және тұздары)    0-0,02              0,02-1,0               1,0

по 2 мл.)         по 2 мл.)       по 2 мл.)
Метадон (фенадон)          0-0,01            0,01-1,0        1,0
(основание и соли)
Морфилонг                  0-0,01            0,01-0,8        0,8
(1-80 амп.      (80 амп.
0,5% р-ра       0,5% р-ра
по 2 мл.)       по 2 мл.)
___________________________________________________________________________
Таблица 2
___________________________________________________________________________
Психотропные вещества
___________________________________________________________________________
Размеры в граммах
___________________________________________________________________________
Наименование               Небольшие         Крупные         Особо крупные
от 0...  до       свыше...        свыше
включительно      до...
включительно
___________________________________________________________________________
Альпразолам                                0,5-5,0            5,0
(2000-20000 таб.   (20000 таб.
по 0,25 мг.)       по 0,25 мг.)
(1000-10000 таб.   (10000 таб.
по 0,5 мг.)        по 0,5 мг.)
(0,5 таб.-5 таб.   (5 таб. по 1
по 1 гр.)          гр.)
Аминорекс                  0-0,01          0,01-0,            0,1
Амобарбитал
(барбамил)                 0-0,6           0,6-30,0           30,0
(1-6 таб.       (6-300 таб.        (300 таб.
по 0,1)         по 0,1)            по 0,1)
Амфепрамон
(фепранон)                 0-0,125         0,125-7,5          7,5
(1-5 драже      (5-300 драже       (300 драже
по 0,025)       по 0,025)          по 0,025)
Амфетамин
(фенамин)
(основание и соли)         0-0,2           0,2-3,0            3,0
БДБ (основание
и соли)                    0-0,02          0,02-1,0           1,0
Бромазепам                                 0,5-5              5
Бупренорфин
(норфин                    0-0,0012        0,0012-0,12        0,12
сангезик, тенгезик,        (1-4 амп. по    (4 - 400 амп. по   (400 амп.
бупренал, бупренон)        1 мл., 1-2 амп. 1 мл., 2-200 амп.  по 1 мл.,
по 2 мл., 1-6   по 2 мл., 6-600    200 амп.
табл. по        табл. 0,2 мг.)     по 2 мл.,
0,2 мг.)                           600 таб.,
по 0,2 мг )
Броламфетамин (ДОБ)
(основание и соли)                         0-0,001            0,001
Глютетимид,
(ноксирон)                 0-1,5           1,5-25,0           25,0
(основание и соли)         (1-6 таб.       (6-100 таб.        (100 таб.
по 0,25)        по 0,25)           по 0,25)
Диазепам
и другие,
обозначенные
в списках, производные                     0,5-5,0            5,0
бенздиазепина                              (100-1000 таб.     (1000 таб.
по 5 мг.)          по 5 мг.)
Диэтилтриптамин
(ДЭТ) (основание           0-0,02          0,02-1,0           1,0
и соли)
ДМА (основание             0-0,02          0,02-1,0           1,0
и соли)

ДМГП             0-0,05              0,05-5,0               5,0
Диметилтриптамин
(ДМТ) (негізі
және тұздары)    0-0,02              0,02-1,0               1,0
ДОЭТ (негізі
және тұздары)                        0-0,001                0,001
Катинон          0-0,02              0,02-1,0               1,0
Клоназепам                           0,5-5,0                5,0
(255-2550 таб.         (2550 таб.
2 мг.-нан)             2 мг.-нан)
(500 таб. 1 мг.-нан)   (500 таб.
1 мг.-нан)
Лоразепам                            0,5-5,0                5,0
МБДБ (негізі
және тұздары)    0-0,02              0,02-1,0               1,0
Медазепам                            0,5-5                  5
(50-500 таб.           (500 таб.
10 мг.-нан)            10 мг.-нан)
Метаквалон
(негізі және
тұздары)         0-0,05              0,05-1,0               1,0
4-Метиламинорекс 0-0,01              0,01-0,1               0,1
Меткатинон
(эфедрон),
ілесе жүретін
заттарын қоса
алғанда          0-0,02              0,02-1,5               1,5
Метамфетамин,
первитин
(негізі және
тұздары, ілесе
жүретін
заттарын қоса
алғанда          0-0,02              0,02-1,5               1,5
Нитразепам                           0,5-5                  5
(100-1000 таб.         (1000 таб.
5 мг.-нан)             5 мг.-нан)
Оксазепам,                           0,5-5                  5,0
нозепам                              (50-500 таб.           (500 таб.
5 мг.-нан)             5 мг.-нан)
Амфетамин
(афин,
фенамин бар
препараттар)     (0-1 мл.)           (1,0-50,0 мл.)         (50,0 мл.)
Фенциклидин
(негізі және
тұздары)                             0-0,01                 0,01
Этициклидин
(ФЦГ) (негізі
және тұздары)                        0-0,01                 0,01
(+)-Лизергид
(ЛСД, ЛСД-25)                        0-0,0001               0,0001
МДМА             0-0,02              0,02-1,0               1,0
(метилендиоксиамфетамин)
(негізі және тұздары)
Мескалин
(негізі және
тұздары)         0-0,3               0,3-5,0                5,0
ММДА (негізі
және тұздары)    0-0,02              0,02-1,0               1,0
N-этил-МДА
(МДЕА)
(негізі және
тұздары)         0-0,02              0,02-1,0               1,0
N-гидрокси-МДА
(негізі және
тұздары)         0-0,02              0,02-1,0               1,0
Псилоцин
(псилотсин)      0-0,01              0,01-0,1               0,1
Псилоцибин       0-0,01              0,01-0,1               0,1
Псилоцин мен     0-0,5               0,5-50,0               50,0
псилоцибин бар
саңырауқұлақтардың
енбойы
Ролициклидин
(ФЦП)
(негізі және

ДМГП                       0-0,05          0,05-5,0           5,0
Диметилтриптамин
(ДМТ)                      0-0,02          0,02-1,0           1,0
(основание и соли)
ДОЭТ
(основание и соли)                         0-0,001            0,001
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Катинон                    0-0,02          0,02-1,0           1,0
Клоназепам                                 0,5-5,0            5,0
(255-2550 таб.     (2550 таб.
по 2 мг.)          по 2 мг.)
(500 таб.          (500 таб.
по 1 мг.)          по 1 мг.)
Лоразепам                                  0,5-5,0            5,0
МБДБ (основание
и соли)                    0-0,02          0,02-1,0           1,0
Мадазепам                                  0,5-5              5
(50-500 таб.       (500 таб.
по 10 мг.)         по 10 мг.)
Метаквалон (основание и
соли)                      0-0,05          0,05-1,0           1,0
4-Метиламинорекс           0-0,01          0,01-0,1           0,1
Меткатинон (эфедрон),
включая                    0-0,02          0,02-1,5           1,5
сопутствующие вещества
Метамфетамин,              0-0,02          0,02-1,5           1,5
первитин (основание
и соли, включая
сопутствующие вещества)
Нитразепам                                 0,5-5,0            5,0
(100-1000 таб.     (1000 таб.
по 5 мг.)          по 5 мг.)
Оксазепам, нозепам                         0,5-5,0            5,0
(50-500 таб.        (500 таб. по
10 мг.)             по 10 мг.)
Препараты, содержащие
амфетамин                  0-1 мл.        1,0-50,0 мл.        50,0 мл.
(афин, фенамин)
Фенциклидин
(основание и соли)                        0-0,01              0,01
Этициклидин (ФЦГ)
(основание и соли)                        0-0,01              0,01
(+)-Лизергид (ЛСД,
ЛСД-25)                                   0-0,0001            0,0001
МДМА                       0-0,02         0,02-1,0            1,0
(метилендиоксиамфетамин)
(основание и соли)
Мескалин
(основание и соли)         0-0,3          0,3-5,0             5,0
ММДА
(основание и соли)         0-0,02         0,02-1,0            1,0
N-этил-МДА (МДЕА)
(основание и соли)         0-0,02         0,02-1,0            1,0
N-гидрокси-МДА             0-0,02         0,02-1,0            1,0
(основание и соли)
Псилоцин (псилотсин)       0-0,01         0,01-0,1            0,1
Псилоцибин                 0-0,01         0,01-0,1            0,1
Плодовое тело              0-0,5          0,5-50,0            50,0
грибов, содержащих
псилоцин и псилоцибин
Ролициклидин (ФЦП)

тұздары)                             0-0,01                 0,01
СТП, ДОМ
(негізі және
тұздары)                             0-0,002                0,002
Тенамфетамин
(МДА),
(негізі және
тұздары)         0-0,02              0,02-1,0               1,0
Теноциклидин
(ТЦП, ТСР)
(негізі және
тұздары)                             0-0,01                 0,01
Пентазоцин       1 таб. 0,05 г-нан,  1-100 таб. 0,05 г-нан, 100 таб. 0,05
(фортрал)        1 амп. 0,03 г-нан   1-100 амп. 0,03 г-нан  г-нан, 100 амп.
0,03 г-нан
Парагексил
(сингексил)      0-0,05              0,05-5,0               5,0
ПМА (негізі
және тұздары)    0-0,02              0,02-1,0               1,0
Пентабарбитал    0-0,5               0,5-5,0                5,0
және ІІ тізім
кестесінде
белгіленген
барбитурова
қышқылының
басқа да
туындылары
Фенметразин      0-0,1               0,1-1,0                1,0
Фентермин        0-0,1               0,1-1,0                1,0
Фепрамон         0-0,125             0,125-7,5              7,5
(амфепранон)     (1-5 драже          (5-300 драже           (300 драже
0,025-тен)          0,025-тен)             0,025-тен)
Триазолам
(хальцион)                           0,5-5,0                5,0
Ципепрол         0-0,5               0,5-3,0                3,0
Этаминал         0-0,6               0,6-30,0               30,0
натрия           (1-6 таб.           (6-300 таб.            (300 таб.
(нембутал)       0,1-ден)            0,1-ден)               0,1-ден)
Флунитразепам                        0,5-5,0                5,0
Хлордиазепоксид                      0,5-5,0                5,0
Тетрагидроканнабинол
(оның изомерлері)  0-0,05            0,05-5,0               5,0
---------------------------------------------------------------------------
3 Кесте
--------------------------------------------------------------------------
Прекурсорлар
--------------------------------------------------------------------------
Мөлшерлері граммен
--------------------------------------------------------------------------
Атауы          Шағын...нен...дейін   Ірі...астам...қоса   Өте ірі...астам
қоса есептегенде      есептегенде
--------------------------------------------------------------------------
Бүркеншік
эфедрин        1,0-10,0              10,0-50,0            50,0
Эфедрин        1,0-10,0              10,0-50,0            50,0
Эрготамин      4-10                  10,0-50,0            50,0
Эргометрин     0,2-10                10,0-50,0            50,0
Қырықбуындық
эфедра
кептірілген    200-2000              2000-10000           10000
кептірілмеген  250-2500              2500-12500           12500
Ангидрин
сіркесу қышқылы             ішкі ведомстволық бақылауға жіберілді
Ацетон                      ішкі ведомстволық бақылауға жіберілді
Калий перманганаты          ішкі ведомстволық бақылауға жіберілді
---------------------------------------------------------------------------
4 Кесте
Есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорларға
жатқызылған өсімдіктердің заңсыз өсіру мөлшерлері
---------------------------------------------------------------------------
Өсімдіктің атауы мен олардың          Есірткі құралдарына жатқызылған
Құқықтық сипаты                       өсімдіктерді заңсыз өсіруге бақылау
жасау жөнінде ұсынылатын мөлшерлер
өсімдіктің өсу дәрежесіне қарамастан
Ірі мөлшерлер
---------------------------------------------------------------------------

(основание и соли)                        0-0,01              0,01
СТП, ДОМ
(основание и соли)                        0-0,002             0,002
Тенамфетамин (МДА),        0-0,02         0,02-1,0            1,0
(основание и соли)
Теноциклидин (ТЦП, TCP)
(основание н соли)                        0-0,01              0,01
Пентазоцин                 1 таб. по      1-100 таб.          100 таб.
(фортрал)                  0,05 г.,       по 0,05 г.          по 0,05 г.
1 амп.         1-100 амп.          100 амп.
по 0,03 г.     по 0,03 г.          по 0,03 г.
Парагексил (сингексил)     0-0,05         0,05-5,0            5,0
ПМА (основание и соли)     0-0,02         0,02-1,0            1,0
Пентабарбитал и другие
обозначенные в таблице
II Списка производные
барбитуровой кислоты       0-0,5          0,5-5,0             5,0
Фенметразин                0-0,1          0,1-1,0             1,0
Фентермин                  0-0,1          0,1-1,0             1,0
Фепранон (амфепранон)      0-0,125        0,125-7,5           7,5
(1-5 драже     (5-300 драже        (300 драже
по 0,025)      по 0,025)           по 0,025)
Триазолам (хальцион)                      0,5-5,0             5,0
Ципепрол                   0-0,5          0,5-3,0             3,0
Этаминал натрия
(нембутал)                 0-0,6          0,6-30,0            30,0
(1-6 таб.      (6-300 таб.         (300 таб.
по 0,1)        по 0,1)             по 0,1)
Флунитразепам                             0,5-5,0             5,0
Хлордиазепоксид                           0,5-5,0             5,0
Тетрагидроканнабинол
(его изомеры)              0-0,05         0,05-5,0            5,0
___________________________________________________________________________
Таблица 3
___________________________________________________________________________
Прекурсоры
___________________________________________________________________________
Размеры в граммах
___________________________________________________________________________
Наименование               Небольшие         Крупные         Особо крупные
от... до...       свыше...        свыше
до...
включительно
___________________________________________________________________________
Псевдоэфедрин              1,0-10,0          10,0-50,0       50,0
Эфедрин                    1,0-10,0          10,0-50,0       50,0
Эрготамин                  4-10              10,0-50,0       50,0
Эргометрин                 0,2-10            10,0-50,0       50,0
Эфедра хвощевая
высушенная                 200-2000          2000-10000      10000
невысушенная               250-2500          2500-12500      12500
Ангидрид уксусной          передан на внутриведомственный контроль
кислоты
Ацетон                     передан на внутриведомственный контроль
Перманганат калия          передан на внутриведомственный контроль
___________________________________________________________________________
Таблица 4
Размеры незаконной культивации растений,
отнесенных к наркотическим средствам,
психотропным веществам и прекурсорам
___________________________________________________________________________
Наименование растений и их          Рекомендуемые размеры по контролю
правовая характеристика             незаконной культивации растений,
отнесенных к наркотическим средствам
(независимо от фазы развития растений)
Крупные размеры
___________________________________________________________________________

1. Ауа-райы жағдайының ерекшелік-
теріне байланысты Қазақстанның
аумағында өспейтін және Қазақстанның
аумағында өсіру үшін тыйым салынған
өсімдік
1) Кокаин бұтасы                                 бір өсімдік
2) Кат                                           бір өсімдік
Ескертпе. Жоғарыда көрсетілген өсімдіктерді өсіру заңсыз айналымда есірткі құралдары ретінде пайдалану жағынан ғана емес Қазақстан Республикасында жаңа қауіпті, кокаин бұтасы мен қатты заңсыз өсіруден оған тән емес
проблема тудыратын құқыққа қарсы әрекет ретінде де қауіпті.
2. Есірткі құралдарына жатқызылған,
Қазақстан Республикасының аумағында
өсетін, бірақ өсіру үшін тыйым салынған
немесе ол үшін арнаулы рұқсатты қажет
ететін өсімдік
1) Ұйықтататын көкнәр түріндегі өсімдік         10 өсімдіктен
2) Сора тұқымдас өсімдік                        15 өсімдіктен
3. Прекурсорларға жатқызылған
Қазақстан Республикасының аумағында
өсетін, бірақ өсіру үшін тыйым салынған
немесе ол үшін арнаулы рұқсатты қажет
ететін өсімдік
қырықбуынды эфедра шөбі                         бір өсімдік
4. Олардың өсуін қамтамасыз ету
мақсатында заңсыз тұқым орнатылған
жабайы өскен сора                               50 өсімдіктен
Сұйық, сығынды түріндегі адамдардың иелігінде заңсыз болған есірткі
құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлардың мөлшерлерін айқындау
кезінде, сондай-ақ бұл заттар сіңірілген анжылар, дәкелер, бинттер және
басқалар құрғақ қалдықтың аталған заттар немесе құралдар үшін жиынтық
кестеде келтірілген мөлшерлерге сәйкестігін қайта есептеу арқылы нақты
құралдың немесе заттың аталған түрін сығып алуды жүргізуге қажет.
Қазақстан Республикасының Үкіметі
2001 жылғы 10 тамыз N 23/4313
Қазақстан Республикасы
Парламентінің Мәжілісі
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне есiрткi,
психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына бақылау жасау
мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына
ТYСIНДIРМЕ ЖАЗБА
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексiне және "Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына ұсынылып отырған өзгерiстер Мемлекет Басшысының төрағалығымен 2001 жылғы 15 наурызда болып өткен Қауiпсiздiк Кеңесi отырысының хаттамалық шешiмiне сәйкес енгiзiледi және есiрткi мен психотроптық заттар контрабандасы үшiн қылмыстық жауапкершiлiктi күшейтуге және Қазақстан Республикасында бақылауға жататын Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар тiзiмiн (бұдан әрi - Тiзiм) және заңсыз сақталып жатқаны немесе айналымда жүргенi анықталған есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорларды шағын, iрi және аса ірi мөлшерлерге жатқызу туралы жиынтық кестенi (бұдан әрi - Жиынтық кесте) "Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Z980279_ Заңға қосымша ретiнде енгiзуге бағытталған.
Республикада есiрткiлердiң заңсыз рыногы контрабандалық жолмен келетiн героин, апиын секiлдi және олардың кейбiр басқа да анағұрлым қауiптi түрлерiнiң есебiнен қалыптасатынын ескере отырып, осы әрекеттер үшiн неғұрлым қатаң қылмыстық жауапкершiлiк енгiзу объективтi қажеттiлiк болып табылады және қоғамды есiрткiлердiң сыртқы экспансиясынан қорғау құралы болуға тиiс.

1. Растения, не произрастающие на
территории Казахстана в связи с
особенностями климатических
условий и запрещенные для
культивации на территории
Казахстана
1) Кокаиновый куст                      одно растение
2) Кат                                  одно растение
Примечание. Культивация вышеуказанных растений опасна не только с точки
зрения использования как наркотического средства в незаконном обороте, но
и как противоправное действие, создающее в Республике Казахстан новую,
опасную, не свойственную для нее проблему незаконной культивации
кокаинового куста и ката.
2. Растения, содержащие
наркотические средства,
произрастающие на территории
Республики Казахстан, но
запрещенные для культивации
или требующие на то специального
разрешения:
1) Растение вида мак снотворный         от 10 растений
2) Растение рода конопля                от 15 растений
3. Растения, содержащие прекурсоры,
произрастающие на территории
Республики Казахстан, но
запрещенные для культивации или
требующие на то специального
разрешения:
трава эфедра хвощевая                   одно растение
4. Растения дикорастущей конопли,          от 50 растений
за которыми установлен
незаконный уход с целью
обеспечения их произрастания
При определении размеров наркотических средств, психотропных веществ
и прекурсоров, находящихся в незаконном владении, в виде растворов,
экстрактов, а также пропитанных этими средствами тампонов, марли, бинтов и
других, необходимо провести экстракцию данного вида конкретного средства
или вещества с последующим пересчетом сухого остатка на соответствие
размера данного вещества или средства приведенным в Сводной таблице.
Мажилис Парламента
Республики Казахстан
Пояснительная записка
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
контроля над оборотом наркотических
средств, психотропных веществ и прекурсоров"
Предлагаемые изменения в Уголовный кодекс Республики Казахстан и в Закон Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" вносятся в соответствии с протокольным решением заседания Совета Безопасности, состоявшегося 15 марта 2001 года под председательством Главы государства, и направлены на усиление уголовной ответственности за контрабанду наркотических средств и психотропных веществ, а также включение Списка наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан (далее - Список), и Сводной таблицы об отнесении наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, обнаруженных в незаконном хранении или обороте, к небольшим, крупным и особо крупным размерам (далее - Сводная таблица) в качестве приложений в Закон "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими".
Учитывая то, что нелегальный рынок наркотиков в республике формируется в основном за счет таких наиболее опасных их видов, как героин, опий и некоторых других, поступающих контрабандным путем, введение более строгой уголовной ответственности за эти действия является объективной необходимостью и должно служить инструментом защиты общества от экспансии наркотиков извне.

Ең алдымен Оңтүстiк-Батыс Азияның жекелеген елдерiне орналасқан заңсыз есiрткiлер өндiрудiң азиялық рыногының Еуропадағы оларды өткiзу рыноктарына бағдар ұстануының күшейе түсуiне байланысты өзiнiң маңыздылығын сақтап отырған бiрқатар мән-жайлар халықаралық есiрткi бизнесiнiң мүдделерi үшiн бiздiң аумақты заңсыз пайдалануға одан әрi жағдайлар тудырып келедi. Заңсыз айналымнан героин алу көлемiнiң өсуi туралы деректер осыған айғақ болады: 1995 жылдан 2000 жылға дейiн бұл көлем 25 грамнан 262 килограмға дейiн өстi.
ҚК K970167_ 250-бабының бiрiншi бөлiгiмен көзделген қаралып отырған контрабанда үшiн жауапкершiлiктi орташа ауыртпалықтағы қылмыстар санатынан ауыр қылмыстар санатына ауыстыру ұсынылады. Тиiсiнше ҚК-тiң осы бабының екiншi және үшiншi бөлiктерiнде көзделген санкциялардың жоғарғы шектерiн ұлғайту көзделген. Бұл ретте ұйымдасқан топпен контрабанда жасағаны үшiн жауапкершiлiк белгiлейтiн үшiншi бөлiктiң санкциясында жаза ретiнде мүлiктi мiндеттi түрде тәркiлеу ұсынылады.
"Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Заңға енгiзуге ұсынылып отырған негiзгi өзгерiстердiң бiрi жауапкершiлiкке тарту кезiнде Заңға қоса берiлетiн Тiзiм мен Жиынтық кестенi қолдануды көздейтiн Заңның 38-бабының жаңа редакциясымен байланысты.
Аталған баптың ұсынылған редакциясы елеулi құқықтық қайшылықты шешуге мүмкiндiк бередi, ол табылған есiрткiлер мен прекурсорлардың белгiлi бiр мөлшерiнiң болуы осы заттардың өздерi секiлдi есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы бұзушылықтар үшiн жауаптылықтың (әкiмшiлiк не қылмыстық) пайда болуының аса маңызды шарты болып қала беруiне байланысты, сондықтан да заңға тәуелдi акт - "Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 9 наурыздағы N 186 P980186_ қаулысында емес, қолданыстағы заңдар, атап айтқанда, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 3-бабы талап ететiндей, ол заңда бекiтiлуге тиiс.
Жиынтық кестеде оларды өткiзу мақсатынсыз сатып алумен, сақтаумен және тасымалдаумен байланысты әрекеттердiң көпшiлiгiн әкiмшiлiк құқық бұзушылықтарға жатқызу мақсатында каннабистiк топтағы есiрткi құралдары мен апиынның шамалы мөлшерлерiнiң төменгi шектерiн қайта қарау қажеттiгi пiсiп жетiлдi. Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексiнде көзделген нашақорлық қылмыстары үшiн осы заттарды жеке тұтыну үшiн пайдаланатын адамдардың басым көпшiлiгiнiң жауаптылыққа тартылатынын практика көрсетiп отыр. Соның салдарынан бас бостандығынан айыру орындары тиiстi медициналық араласуды қажет ететiн ауру адамдарға iс жүзiнде толып кеткен. Осы аталған есiрткi мөлшерiн анықтау мақсатында Әдiлет министрлiгiнiң Нашақорлыққа
және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi комитетi жанынан Iшкi iстер
министрлiгiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң Сот
сараптамасы орталығының, Бас Прокуратураның және Жоғарғы Соттың
өкiлдерiнен жұмыс тобы құрылған болатын. Жұмыс тобы апиын мен каннабистiк
топтағы есiрткi құралдарының мынадай мөлшерлерiн ұсынды:
---------------------------------------------------------------------------
Атауы          !               Мөлшерлері граммен
!---------------------------------------------------
!... ... дейiн шамалы!... ... дейiн қоса!  Аса iрi
!                    !    алғанда iрi   !
---------------------------------------------------------------------------
Марихуана:

Ряд сохраняющих свою значимость обстоятельств, связанных с растущей ориентированностью азиатского рынка производства нелегальных наркотиков, расположенных прежде всего в отдельных странах Юго-Западной Азии, на рынки их сбыта в Европе, продолжает создавать условия для незаконного использования нашей территории в интересах международного наркобизнеса. Об этом свидетельствуют данные о росте объемов изъятия героина из нелегального оборота: с 1995 года по 2000 год этот объем возрос с 25 гр. до 262 кг.
Предлагается перевести ответственность за рассматриваемую контрабанду, предусмотренную частью первой статьи 250 УК, из категории преступлений средней тяжести в категорию тяжких преступлений. Соответственно предусмотрено увеличение верхних порогов санкций, предусмотренных частями второй и третьей данной статьи УК. При этом в санкции части третьей, устанавливающей ответственность за совершение контрабанды организованной группой, предлагается в качестве наказания предусмотреть обязательную конфискацию имущества.
Одно из основных изменений, предлагаемых к внесению в Закон "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими", связано с новой редакцией статьи 38 Закона, предусматривающей применение при привлечении к ответственности прилагаемых к Закону Списка и Сводной таблицы.
Предложенная редакция названной статьи позволяет решить серьезную правовую коллизию, связанную с тем, что наличие определенного размера обнаруженных наркотиков и прекурсоров, как и самих этих веществ, остается важнейшим условием наступления ответственности (административной либо уголовной) за нарушения в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, и потому должно быть закреплено в законе, как того требует действующее законодательство, в частности, статья 3 Уголовного кодекса Республики Казахстан, а не в подзаконном акте - постановлении Правительства Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах, подлежащих контролю" от 9 марта 1998 года N 186.
Назрела необходимость пересмотра в Сводной таблице нижних пределов небольших размеров наркотических средств каннабисной группы и опия в сторону их увеличения, с целью отнесения большинства деяний, связанных с их приобретением, хранением и перевозкой без цели сбыта, к административным правонарушениям. Практика показывает, что за наркопреступления, предусмотренные Уголовным кодексом Республики Казахстан, к ответственности привлекаются большей частью лица, использующие эти вещества для личного потребления. В результате места лишения свободы заполнены фактически больными людьми, требующими прежде всего соответствующего медицинского вмешательства. С целью определения размеров указанных наркотических средств при Комитете по борьбе с
наркоманией и наркобизнесом Министерства юстиции была созвана рабочая
группа из представителей Министерства внутренних дел, Комитета
национальном безопасности, Центра судебных экспертиз Министерства юстиции,
Генеральной Прокуратуры и Верховного Суда. Рабочей группой предложены
следующие размеры опия и наркотических средств каннабисной группы:
___________________________________________________________________________
Наименование                        Размеры в граммах
___________________________________________________________________________
Небольшие         Крупные         Особо крупные
от... до...       свыше...        свыше
до...
включительно
___________________________________________________________________________
Марихуана:

а) кептiрiлген               0,5-50,0           50,0-1000,0       1000
б) кептiрілмеген             5,0-200,0          200,0-5000,0      5000
Наша                         0,5-5,0            5,0-200,0         5000
Көкнәр сабаны:
а) кептiрiлген               0,5-20,0           20,0-500,0         500
б) кептiрiлмеген             0,5-100,0          100,0-2500,0      2500
Бейтарап                     0,1-2,0            2,0-100,0          100
толтырғыларды
қоса алғанда
апиын
---------------------------------------------------------------------------
Жиынтық кестеге өзгерiстер енгiзу:
- есiрткi бизнесiне қарсы күрестi жүзеге асыратын құқық қорғау органдарына қылмыстардың тiкелей ұйымдастырушылары мен есiрткi өткiзушiлердi анықтау жөнiндегi өздерiнiң iс-әрекетiн күшейтуге;
- тергеу оқшаулауыштары мен түзеу колонияларында адамның көптiгiне байланысты шиеленiстi бәсеңдетуге;
- есiрткiге тәуелдi адамдар үшiн оңалту жүйесiн нығайтуға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 1 қарашадағы N 1647 P001647_ қаулысымен Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi, прекурсорлар мен психотроптық заттар тiзiмiне өзгерiстер енгiзiлген. Қағидатты өзгерiстер одан есiрткiлердiң қолдан жасалған сұйық ерiтiндiлерiн алып тастауға қатысты болды және ол жауапкершiлiк шараларын анықтау барысында оны ерiту үшiн пайдаланылған сұйық заттың көлемi емес, есiрткi мен психотроптық заттардың граммен алғандағы нақты мөлшерiн ескеру қажеттiгi негiз болды. Сондықтан "Құрамында апиындық алкалоидтар бар қолдан әзiрленетiн препараттар, соның iшiнде белсендi есiрткi препараттары (морфин, кодеин, тебаин) позициясының орнына заңсыз айналым мен тұтынудан алынатын жиi кездесетiн объектiлер позициялары ретiнде "Экстракциялық апиын", "Ацетилдендiрiлген апиын", "О-3 моноацетилморфин", "О-6 моноацетилморфин" енгiзiлдi. Жиынтық кестеде осы құралдардың мөлшерлерi ұсынылды. Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың тiзiмi тиiстi лицензия болған кезде диагностикалық, емдiк және аурудың алдын алу құралдары ретiнде пайдаланылуы мүмкiн дәрi-дәрмек препараттарының тiзбесi бар құрамында есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар Қазақстан Республикасында бақылауға жататын және ветеринарияда қолдануға рұқсат етiлген дәрi-дәрмек құралдарының тiзiмiмен және құрамында бақылауға алынған заттардың мөлшерi шамадан аз және заңсыз айналым мақсатымен алудың қажетi болмайтын дәрі-дәрмек құралдары енгізілген Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын, құрамында есірткі, психотроптық заттар және прекурсорлардың аз мөлшері бар көп құрамды дәрі-дәрмек препараттарының тізімімен толықтырылды.
Заңның есірткі, прекурсорлар мен психотроптық заттардың транзитіне қатысты нормалары өзгертілді.
"Есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдалануына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" Заңға және Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне ұсынылған өзгерістер мен толықтыруларды қабылдау бюджеттік қаражаттан қосымша шығыстарды қажет
етпейді.
"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына бақылау жасау
мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заң жобасы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

а) высушенная              0,5-50,0          50,0-1000,0     1000
б) невысушенная            5,0-200,0         200,0-5000,0    5000
Гашиш                      0,5-5,0           5,0-200,0       5000
Солома маковая:
а) высушенная              0,5-20,0          20,0-500,0      500
б) невысушенная            2,5-100,0         100,0-2500,0    2500
Опий, включая              0,1-2,0           2,0-100,0       100
нейтральные наполнители
___________________________________________________________________________
Внесение изменений в Сводную таблицу позволит:
- правоохранительным органам, осуществляющим борьбу с наркобизнесом, усилить свои действия по выявлению непосредственных организаторов преступлений и сбытчиков наркотических средств;
- снизить напряжение, связанное с загруженностью следственных изоляторов и исправительных колоний;
- укрепить реабилитационную систему для наркозависимых лиц.
Постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2000 года N 1647 были внесены изменения в Список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан. Принципиальные изменения касались изъятия из него жидких кустарных растворов наркотиков и были обусловлены необходимостью при определении меры ответственности учитывать конкретное количество наркотических средств или психотропных веществ в граммах, а не объем жидкости, использующейся для его растворения. Поэтому, вместо позиции "Кустарно приготовленные препараты, содержащие опийные алкалоиды, в том числе наркотически активные (морфин, кодеин, тебаин)" и были введены позиции "Экстракционный опий", "Ацетилированный опий", "О-3- моноацетилморфин", "О-6 моноацетилморфин", как часто встречающиеся объекты изъятий из незаконного оборота и употребления. В Сводной таблице предложены размеры этих средств. Список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, дополнен списком лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю в Республике Казахстан и разрешенные к применению в ветеринарии, который содержит перечень лекарственных препаратов, могущих быть использованными как диагностические, лечебные и профилактические средства при наличии соответствующей лицензии, и списком многокомпонентных лекарственных препаратов, содержащих малые количества наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, не подлежащих контролю в Республике Казахстан, куда включены лекарственные средства, в которых содержание контролируемых веществ минимально и их извлечение с целью незаконного оборота нецелесообразно.
Изменены нормы Закона, касающиеся транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
Принятие предложенных изменений и дополнений в Закон "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" и Уголовный кодекс Республики Казахстан не повлечет дополнительных расходов бюджетных средств.
Проект Закона "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" вносится на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Пучкова О.Я.)