Бибігүл Төлегенованың Бірінші Халықаралық әншілер конкурсын өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 6 қыркүйек N 1156
Классика өнерін қолдау және одан әрі дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің 2001 жылғы 18-25 қыркүйекте Алматы қаласында Бибігүл Төлегенованың Бірінші Халықаралық әншілер конкурсын (бұдан әрі - Конкурс) өткізу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Конкурсты дайындау және өткізу жөніндегі Ұйымдастыру комитеті қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
3. Конкурс іс-шараларын қаржыландыру 2001 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігіне 46 "Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шаралар жүргізу" бағдарламасының 31 "Республикалық деңгейде ойын-сауық шараларын өткізу" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен
және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі Конкурстың дайындығы мен өту барысын жариялауды қамтамасыз
етсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 6 қыркүйектегі
N 1156 қаулысына
қосымша
Бибігүл Төлегенованың Бірінші Халықаралық әншілер
конкурсын дайындау және өткізу жөніндегі
ұйымдастыру комитетінің
құрамы
Құл-Мұхаммед                - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Мұхтар Абрарұлы               ақпарат және қоғамдық келісім
министрі, төраға
Төлегенова                  - КСРО халық артисі, Социалистік Еңбек
Бибігүл Ахметқызы             Ері, профессор, төрағаның орынбасары
(келісім бойынша)
Храпунов                    - Алматы қаласының әкімі, төрағаның
Виктор Вячеславович           орынбасары
Әлпиев                      - К. Байсейітова атындағы ұлттық опера
Төлеубек Нығметұлы            және балет театрының директоры,
Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Әубәкірова                  - Құрманғазы атындағы ұлттық
Жания Яхияқызы                консерваторияның ректоры,
Қазақстанның халық артисі
Мұхамеджанов                - Астана қаласы әкімінің орынбасары
Төлеген Мұхамеджанұлы
Оразғалиев                  - Абай атындағы мемлекеттік
Қуаныш Ғабидоллаұлы           академиялық опера және балет
театрының директоры
Өтеуов                      - Жамбыл атындағы мемлекеттік
Мұхтар Жамашұлы               филармонияның бас директоры,
Қазақстанның еңбек сіңірген артисі
Төлегенова                  - "Мирас" ұлттық қоғамдық қоры
Мариям Ахметқызы              басқармасының төрайымы
(конкурстың үйлестірушісі,
келісім бойынша)
Тілеухан                    - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Бекболат Қанайұлы             ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі Мәдениет комитетінің
төрағасы, Қазақстанның еңбек
сіңірген артисі
Ыбыраев                     - Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Әділ Жүнісұлы
Ықсанова                    - "Хабар" агенттігі" ЖАҚ бас директоры
Гүлнар Мұстахымқызы           (келісім бойынша)
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О проведении Первого Международного конкурса вокалистов Бибигуль Тулегеновой
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1156
В целях поддержки и дальнейшего развития классического искусства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан о проведении Первого Международного конкурса вокалистов Бибигуль Тулегеновой (далее - Конкурс) с 18 по 25 сентября 2001 года в городе Алматы.
2. Образовать Организационный комитет по подготовке и проведению Конкурса в составе согласно приложению.
3. Установить, что финансирование мероприятий Конкурса осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в Республиканском бюджете на 2001 год Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан по подпрограмме 31 "Проведение зрелищных мероприятий на республиканском уровне" программы 46 "Проведение социально-значимых и культурных мероприятий".
4. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить освещение хода подготовки и проведения Конкурса.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
N 1156 от 6 сентября 2001 года
Состав организационного комитета
по подготовке и проведению Первого Международного конкурса
вокалистов Бибигуль Тулегеновой
Кул-Мухаммед             -  Министр культуры, информации и
Мухтар Абрарович            общественного согласия Республики Казахстан,
председатель
Тулегенова               -  Народная артистка СССР, Герой
Бибигуль Ахметовна          Социалистического Труда, профессор,
заместитель председателя (по согласованию)
Храпунов                 -  аким г. Алматы, заместитель председателя
Виктор Вячеславович
Альпиев                  -  директор Национального театра оперы и балета
Толеубек Нигметович         им. К.Байсеитовой, Заслуженный деятель
Казахстана
Аубакирова               -  ректор Национальной консерватории
Жания Яхияевна              им. Курмангазы, Народная артистка Казахстана
Ибраев Адиль Жунусович   -  заместитель акима г. Алматы
Иксанова                 -  генеральный директор ЗАО "Агентство "Хабар"
Гульнар Мустахимовна        (по согласованию)
Мухамеджанов             -  заместитель акима г. Астаны
Толеген Мухамеджанович
Тлеухан                  -  Председатель комитета культуры Министерства
Бекболат Канаевич           культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан,
Заслуженный артист Казахстана
Тулегенова               -  председатель правления общественного
Мариям Ахметовна            национального фонда "Мирас" (координатор
конкурса, по согласованию)
Уразгалиев               -  директор Государственного Академического
Куаныш Габидоллаевич        театра оперы и балета им. Абая
Утеуов                   -  генеральный директор Казахской
Мухтар Жамашевич            Государственной филармонии имени Жамбыла,
Заслуженный артист Казахстана
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)