Қазақстан Республикасының 2002-2004 жылдарға арналған мемлекеттік бюджетінің болжамды көрсеткіштері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 13 қыркүйек N 1197. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.09.13. N 1001 қаулысымен.~P021001
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңының Z990357_ 16-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының 2002-2004 жылдарға арналған мемлекеттік бюджетінің болжамды көрсеткіштері және шикізат тауарларына тұрақты әлемдік есептік бағалар мақұлдансын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген 2002-2004 жылдарға арналған мемлекеттік бюджетінің болжамды көрсеткіштері Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2001-2005 жылдарға арналған индикативтік жоспарының өлшемдері туралы және шикізат тауарларына тұрақты әлемдік есептік бағалар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 наурыздағы N 368 P010368_ қаулысы;
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 наурыздағы N 368
қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001
жылғы 9 маусымдағы N 784
P010784_
қаулысы.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 13 қыркүйектегі
N 1197 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының 2002-2004 жылдарға арналған
мемлекеттік бюджетінің болжамды көрсеткіштері
___________________________________________________________________________
Атауы                    !2000 ж. !2001 ж.!2002 ж. !2003 ж.!2004 ж.
! есеп   !бағалау!болжам  !болжам !болжам
________________________________!________!_______!________!_______!________
1
Кірістер
млрд. теңгемен              565,0    736,7    752,7   823,3   897,7
ЖІӨ-ге %-бен                 21,8     24,2     21,5    21,2    20,7
Салықтық түсімдер
млрд. теңгемен              524,1    669,2    696,9   760,3   828,6
2
ЖІӨ-ге %-бен                 20,2    21,99     19,9    19,5    19,1
Оның ішінде Ұлттық қорға
түсетін түсімдер,
ЖІӨ-ге %-бен                  -       2,5       1,0     0,5      -
Салыққа жатпайтын түсімдер
млрд. теңгемен               38,6     59,9     46,1    51,9    56,1
ЖІӨ-ге %-бен                  1,5      2,0      1,3     1,3     1,3
Капиталмен жасалған операциялардан
1
алынатын кірістер
млрд. теңгемен                2,3      7,5      9,7    11,1    13,0
ЖІӨ-ге %-бен                  0,1      0,2      0,3     0,3     0,3
Бұрын бюджеттен берілген несиелер
бойынша негізгі борышты өтеу

О прогнозных показателях государственного бюджета Республики Казахстан на 2002-2004 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2001 года N 1197. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 сентября 2002 г. N 1001
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить прогнозные показатели государственного бюджета Республики Казахстан на 2002-2004 годы и расчетные постоянные мировые цены на сырьевые товары согласно приложениям 1 и 2.
2. Внести в Мажилис Парламента Республики Казахстан прогнозные показатели государственного бюджета на 2002-2004 годы, указанные в пункте 1 настоящего постановления.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 368 P010368_ "О параметрах индикативного плана социально-экономического развития Республики Казахстан на 2001-2005 годы и расчетных постоянных мировых ценах на сырьевые товары";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 784 P010784_ "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 368".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 сентября 2001 года N 1197
Прогнозные показатели государственного бюджета
Республики Казахстан на 2002-2004 годы
___________________________________________________________________________
Наименование             !2000 г. !2001 г.!2002 г. !2003 г.!2004 г.
! отчет  !оценка !прогноз !прогноз!прогноз
________________________________!________!_______!________!_______!________
1
Доходы
в млрд. тенге                 565,0    736,7    752,7   823,3   897,7
в % к ВВП                      21,8     24,2     21,5    21,2    20,7
Налоговые поступления
в млрд. тенге                 524,1    669,2    696,9   760,3   828,6
2
в % к ВВП                      20,2    21,99     19,9    19,5    19,1
в том числе поступления
в Национальный фонд,
в % к ВВП                       -       2,5       1,0     0,5      -
Неналоговые поступления
в млрд. тенге                  38,6     59,9     46,1    51,9    56,1
в % к ВВП                       1,5      2,0      1,3     1,3     1,3
1
Доходы от операций с капиталом
в млрд тенге                    2,3      7,5      9,7    11,1    13,0
в % к ВВП                       0,1      0,2      0,3     0,3     0,3
Погашение основного долга по
ранее выданным из бюджета
кредитам

млрд. теңгемен                8,5     13,1     10,7     5,4     4,1
ЖІӨ-ге %-бен                  0,3      0,4      0,3     0,1     0,1
Ұлттық қорға түсетін түсімдерден
түскен түсімдерді есептемегенде
1
мембюджетке түсетін түсімдер
млрд. теңгемен               576,7   672,9    728,7   808,9   902,3
ЖІӨ-ге %-бен                  22,2    22,1     20,8    20,8    20,8
Мембюджеттің шығыстары және
несиелендіру
млрд. теңгемен               602,0   741,9    810,1   887,5   985,4
ЖІӨ-ге %-бен                  23,2    24,4     23,2    22,8    22,8
Республикалық бюджеттің тапшылығы
млрд. теңгемен               -35,8   -49,6    -80,5   -77,8   -82,3
ЖІӨ-ге %-бен                  -1,4    -1,6     -2,3    -2,0    -1,9
Анықтама үшін:
ЖІӨ, млрд. теңге                    2 596   3 044    3 499   3 891   4 329
алдағы жылға %-бен             109,6   110,2    107,0   105,0   105,3
Тауарлардың экспорты, млн. АҚШ     9615,0  9740,0  10356,0 10890,0 11445,0
доллары
ЖІӨ-ге %-бен                  52,7    47,1     45,8    45,1    44,0
Тауарлардың импорты, млн. АҚШ      6850,0  8360,0   9447,0 10480,0 11225,0
доллары
ЖІӨ-ге %-бен                  37,6    40,4     41,7    43,4    43,2
Тұтыну бағаларының индексі, %-бен
жыл аяғына                   109,8   106,8    106,5   105,9   105,8
жылына орта есеппен          113,2   108,4    106,2   106,3   105,9
АҚШ долларына теңге бағамы
жыл аяғына                   145,4   150,5    157,7   164,4   168,9
жылына орта есеппен          142,4   147,1    154,6   161,1   166,6
Мұнайға әлемдік баға (BRENT
қоспасы), баррель үшін АҚШ доллары   28,2    26,5     24,0    20,0    19,0
___________________________________________________________________________
Ескерту
1
- қаржыландыру көзі ретінде бюджет тапшылығын есептеудің жаңа
әдіснамасы бойынша ескерілетін жекешелендіруден түсімдерді қоспағанда.
2
- ЖІӨ-ге 0,76% мөлшеріндегі біржолғы түсімдерді ескере отырып.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 13 қыркүйектегі
N 1197 қаулысына
2-қосымша
Шикізат тауарларына тұрақты әлемдік есептік бағалар
___________________________________________________________________________
Тауардың атауы      !2000 жылы !Өлшем бірлігі !  Есеп    !2001-2004
! экспорт  !              ! 2000 жыл !жылдарға арнал.
!құрылымын.!              !          !ған тұрақты
!дағы үлес !              !          !әлемдік есептік
!салмағы   !              !          !бағалар
! (%)      !              !          !
______________________!__________!______________!__________!_______________
Мұнай                    44,3    АҚШ доллары/      153,4       140
тонна

в млрд тенге                    8,5     13,1     10,7     5,4     4,1
в % к ВВП                       0,3      0,4      0,3     0,1     0,1
Поступления в госбюджет без учета
поступлений в Национальный фонд1
в млрд тенге                   576,7   672,9    728,7   808,9   902,3
в % к ВВП                       22,2    22,1     20,8    20,8    20,8
Расходы и кредитование госбюджета
в млрд тенге                   602,0   741,9    810,1   887,5   985,4
в % к ВВП                       23,2    24,4     23,2    22,8    22,8
Дефицит республиканского бюджета
в млрд тенге                   -35,8   -49,6    -80,5   -77,8   -82,3
в % к ВВП                       -1,4    -1,6     -2,3    -2,0    -1,9
Справочно:
ВВП, млрд. тенге                    2 596   3 044    3 499   3 891   4 329
в % к предыдущему году         109,6   110,2    107,0   105,0   105,3
Экспорт товаров, млн.долл.США      9615,0  9740,0  10356,0 10890,0 11445,0
в % к ВВП                       52,7    47,1     45,8    45,1    44,0
Импорт товаров, млн.долл.США       6850,0  8360,0   9447,0 10480,0 11225,0
в % к ВВП                       37,6    40,4     41,7    43,4    43,2
Индекс потребительских цен, в %
на конец года                  109,8   106,8    106,5   105,9   105,8
в среднем за год               113,2   108,4    106,2   106,3   105,9
Курс тенге к доллару США
на конец года                  145,4   150,5    157,7   164,4   168,9
в среднем за год               142,4   147,1    154,6   161,1   166,6
Мировая цена на нефть (смесь
ВRЕNТ), долларов США за баррель      28,2    26,5     24,0    20,0    19,0
___________________________________________________________________________
Примечание
1 - исключая поступления от приватизации, учитываемые по новой методологии
расчета дефицита бюджета как источники финансирования дефицита бюджета
2 - с учетом разовых поступлений в размере 0,76% к ВВП
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 сентября 2001 года N 1197
Расчетные постоянные мировые цены
на сырьевые товары
___________________________________________________________________________
Наименование товара !Уд. вес в !  Единица     !  Отчет   !Расчетные
!структуре !  измерения   ! 2000 год !постоянные
!экспорта в!              !          !мировые цены на
!2000 году !              !          !2001-2004 годы
! (%)      !              !          !
______________________!__________!______________!__________!_______________
Нефть                    44,3    долл.США/тонну    153,4       140

Газ конденсаты              5    АҚШ доллары/      102,6        90
тонна
Тазартылған мыс           7,3    АҚШ доллары/     1700,2      1660
тонна
Өңделмеген мырыш          2,2    АҚШ доллары/      853,7       870
тонна
Тазартылған қорғасын      0,7    АҚШ доллары/      414,2       397
тонна
Кеніштер және хром        0,2    АҚШ доллары/       38,5        35
концентраттары                   тонна
___________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

Газовый конденсат           5    долл.США/тонну    102,6        90
Медь рафинированная       7,3    долл.США/тонну   1700,2      1660
Цинк необработанный       2,2    долл.США/тонну    853,7       870
Свинец рафинированный     0,7    долл.США/тонну    414,2       397
Руды и концентраты
хромовые                  0,2    долл.США/тонну     38,5        35
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)