Қазақстан-түрік үкіметаралық экономикалық комиссиясының 2001 жылғы 5-7 маусымдағы Астана қаласындағы екінші мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 3 қазан N 1276
Қазақстан-түрiк үкiметаралық экономикалық комиссиясының 2001 жылғы 5-7 маусымдағы Астана қаласындағы екiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-түрiк ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан-түрiк үкiметаралық экономикалық комиссиясының 2001 жылғы 5-7 маусымдағы Астана қаласындағы екiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және өзге де мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шаралардың орындалуы жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi жарты жылда
кемiнде бiр рет Қазақстан Республикасының Үкiметiн Жоспардың орындалу
барысы туралы хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 3 қазандағы
N 1276 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан-түрiк үкiметаралық экономикалық комиссиясының 2001 жылғы
5-7 маусымдағы Астана қаласындағы екiншi мәжiлiсi барысында қол
жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөніндегі іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________________
Р/с          №Іс-шара                 Орындау        Орындауға жауаптылар
N                                    мерзімі
___________________________________________________________________________
1               2                       3                    4
___________________________________________________________________________
1   Шарттық-құқықтық базаны
жетiлдiру:
Мынадай құжаттардың жобаларын
қол қоюға дайындау:
1) Қазақстан Республикасы мен    2002 жылғы  Қазақстан Республикасының
Түрiк Республикасы арасындағы     ІІ жарты   Экономика және сауда
Он жылдық кезеңге арналған эко.    жылдық    министрлігі (жинақтау),
номикалық ынтымақтастықтың                   Қазақстан Республикасының
ұзақ мерзiмдi бағдарламасы                   Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникация.
лар министрлігі, Қазақстан
Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгі,
Қазақстан Республикасының
Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министр.
лігі, Қазақстан Республи.
касының Сыртқы iстер
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Әділет
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
жөнiндегі агенттiгi
(келiсiм бойынша),
Қазақстан Республикасы
Сыртқы iстер министрлігі.
нің Инвестициялар
жөнiндегi комитетi

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Межправительственной казахстанско-турецкой экономической комиссии 5-7 июня 2001 года в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2001 года N 1276
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Межправительственной казахстанско-турецкой экономической комиссии 5-7 июня 2001 года в городе Астане, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-турецкого сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Межправительственной казахстанско-турецкой экономической комиссии 5-7 июня 2001 года в городе Астане (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и иным заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 октября 2001 года N 1276
План
мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе второго заседания Межправительственной
казахстанско-турецкой экономической комиссии
5-7 июня 2001 года в городе Астане
___________________________________________________________________________
N !        Мероприятие        !Срок исполнения!Ответственные за исполнение
п/п!                           !               !
___!___________________________!_______________!___________________________
1 !              2            !       3       !               4
!                           !               !
___!___________________________!_______________!___________________________
1   Расширение
договорно-правовой базы:
Подготовить к подписанию
проекты следующих
документов:
1) Долгосрочная программа     II полугодие   Министерство экономики и
экономического сотрудничества   2002 года    торговли Республики
между Республикой Казахстан                  Казахстан (созыв),
и Турецкой Республикой на                    Министерство энергетики и
десятилетний период                          минеральных ресурсов
Республики Казахстан,
Министерство транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, Министерство
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
Министерство финансов
Республики Казахстан,
Министерство культуры,
информации и
общественного согласия
Республики Казахстан,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан,
Министерство юстиции
Республики Казахстан,
Агентство по
стратегическому
планированию Республики
Казахстан (по
согласованию), Комитет по
инвестициям Министерства
иностранных дел
Республики Казахстан

2) Қазақстан Республикасының     2002 жылғы  Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Түрiк Республикасы.   ІI жарты   Экономика және сауда
ның Үкiметi арасындағы Текстиль    жылдық    министрлігі (жинақтау),
өнiмдерiмен сауда жасау жөнiн.               Қазақстан Республикасының
дегi келiсiм                                 Сыртқы iстер министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi
3) Қазақстан Республикасының     2001 жылғы        -//-
Үкiметi мен Түрiк Республикасы.   II жарты
ның Үкiметi арасындағы Сертифи.    жылдық -
каттардың сәйкестiгiн өзара      2002 жылғы
тану туралы келiсiм                І жарты
жылдық
4) Қазақстан Республикасының        -//-           -//-
Үкіметi мен Түрiк Республикасы.
ның Үкiметi арасындағы Түрiк
Республикасы Үкiметiнiң
Бағдарламаларды үйлестiру
Кеңсесiнiң (ТИКА) қызметi
туралы келiсiм
5) Екi елдiң кеден қызметтерi    2001 жылғы  Қазақстан Республикасы
арасында Кедендiк статистика      ІІ жарты   Мемлекеттік кіріс министр.
және сыртқы сауда саласындағы      жылдық    лігінің Кеден комитеті
әдiстемелiк және ақпараттық                  (жинақтау), Қазақстан
өзара iс-қимыл туралы хаттама                Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлігі
6) Қазақстан Республикасының         -//-    Қазақстан Республикасының
Табиғи монополияларды реттеу,                Табиғи монополияларды
бәсекелестiктi қорғау және                   реттеу, бәсекелестікті
шағын бизнестi қолдау жөніндегi              қорғау және шағын бизнесті
агенттігі мен Түрiк Республика.              қолдау жөніндегі агенттігі
сының Өнеркәсіп және сауда                   (жинақтау), Қазақстан
министрлiгi жанындағы Шағын                  Республикасының Сыртқы
және орта бизнес кәсiпорындарын              істер министрлігі,
дамыту жөнiндегi Ұйым (KOSGEB)               Қазақстан Республикасының
арасындағы Өзара түсіністiк                  Әділет министрлігі
туралы меморандум
7) Қазақстан Республикасының         -//-    Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi мен Түрiк                       Ұлттық Банкі (келісім
Республикасының Банктiк реттеу               бойынша) (жинақтау),
мен қадағалау жөнiндегi агент.               Қазақстан Республикасының
тiгi арасындағы Еншiлес                      Сыртқы істер министрлігі,
банктердi ашу шарттары және                  Қазақстан Республикасының
банктер қызметiн қадағалау                   Әділет министрлігі
саласындағы ынтымақтастық
туралы келісім

2) Соглашение между           II полугодие   Министерство экономики и
Правительством Республики       2002 года    торговли Республики
Казахстан и Правительством                   Казахстан (созыв),
Турецкой Республики                          Министерство иностранных
по торговле текстильной                      дел Республики Казахстан,
продукцией                                   Министерство юстиции
Республики Казахстан
3) Соглашение между           II полугодие          --//--
Правительством Республики      2001 года-
Казахстан и Правительством    I полугодие
Турецкой Республики о          2002 года
взаимном признании
сертификатов соответствия
4) Соглашение между              --//--             --//--
Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Турецкой Республики о
деятельности
Координационного Офиса
Программ Правительства
Турецкой Республики (ТИКА)
5) Протокол между             II полугодие   Таможенный комитет
таможенными службами двух       2001 года    Министерства государст-
стран о методологическом                     венных доходов Республики
и информационном                             Казахстан (созыв),
взаимодействии в области                     Министерство иностранных
таможенной статистики и                      дел Республики Казахстан,
внешней торговли                             Министерство юстиции
Республики Казахстан
6) Меморандум о                  --//--      Агентство Республики
взаимопонимании между                        Казахстан по регулированию
Агентством Республики                        естественных монополий,
Казахстан по регулированию                   защите конкуренции и
естественных монополий,                      поддержке малого бизнеса
защите конкуренции и                         (созыв), Министерство
поддержке малого бизнеса и                   иностранных дел Республики
Организацией по развитию                     Казахстан, Министерство
предприятий малого и                         юстиции Республики
среднего бизнеса (KOSGEB)                    Казахстан
при Министерстве
промышленности и торговли
Турецкой Республики
7) Соглашение между              --//--      Национальный Банк
Национальным Банком                          Республики Казахстан
Республики Казахстан и                       (по согласованию) (созыв),
Агентством по банковскому                    Министерство иностранных
регулированию и надзору                      дел Республики Казахстан,
Турецкой Республики                          Министерство юстиции
об условиях открытия                         Республики Казахстан
дочерних банков и
сотрудничестве в области
надзора за деятельностью
банков

2   1) Екi елдiң экспорттық және       Тұрақты   Қазақстан Республикасының
импорттық мүмкіндіктері туралы     негізде   Экономика және сауда
ақпарат алмасуын жүзеге асыру                министрлігі, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министр.
лігі, Қазақстан Республи.
касының Көлiк және
коммуникациялар министр.
лігі, Қазақстан
Республикасының Денсаулық
сақтау iсi жөнiндегi
агенттігі
2) Қазақстан Республикасының        -//-     Астана қаласының әкімі,
көрмелер мен жәрмеңкелер                     Алматы қаласының әкімі,
өткiзудi ұйымдастыру                         Қазақстан Республикасының
Табиғи монополияларды
реттеу, бәсекелестiктi
қорғау және шағын бизнесті
қолдау жөніндегi агент.
тігі, "Шағын кәсіпкерлiк
жөніндегi республикалық
ақпараттық-көрме
орталығы" ЖАҚ (келiсiм
бойынша), Қазақстан
Республикасының Сауда-
өнеркәсiп палаталарының
одағы (келiсiм бойынша),
"Атакент" АҚ (келiсiм
бойынша), "Қазинвест" ЖАҚ
(келiсiм бойынша)
3) технопарктердi, шағын            -//-     Қазақстан Республикасының
өнеркәсіптiк аймақтарды, шағын               Табиғи монополияларды
банктік емес, қаржы және                     реттеу, бәсекелестікті
сақтандыру ұйымдарын, сондай-ақ              қорғау және шағын бизнесті
қоғамдық бiрлестiктердi дамыту               қолдау жөніндегі агенттігі
тәжiрибесi жөнiндегi ақпаратты
қоса алғанда, Түркиядағы шағын
кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi
заңнамалық актiлер мен әдiсте.
мелiк материалдар алмасуды
жүзеге асыру
4) инвестициялар саласындағы        -//-     Қазақстан Республикасы
заңнамалардағы өзгерiстер                    Сыртқы істер министрлі.
бойынша ақпарат алмасуды                     гінің Инвестициялар
жүзеге асыру                                 жөніндегі комитеті,
"Қазинвест" ЖАҚ (келiсiм
бойынша)
5) Қазақстан Республикасының        -//-     Қазақстан Республикасының
Дүниежүзiлiк Сауда Ұйымына                   Экономика және сауда
кiруi мәселесi бойынша                       министрлiгi, Қазақстан
консультациялар өткiзу                       Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгi
6) еркін экономикалық               -//-     Қазақстан Республикасының
аймақтарды құру және дамыту                  Экономика және сауда
мәселелерi бойынша ақпарат                   министрлігі, Қазақстан
алмасуды жүзеге асыру                        Республикасының Қаржы
министрлігі, Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттiк кіріс
министрлiгi
3   Экспорттық-импорттық қатынастар
саласындағы ынтымақтастықты
жандандыру:

2   1) Осуществлять обмен         На постоянной  Министерство экономики и
информацией о возможностях        основе     торговли Республики
экспорта и импорта двух стран                Казахстан, Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан,
Министерство энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан,
Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан, Министерство
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан,
Агентство Республики
Казахстан по делам
здравоохранения
2) организовать проведение       --//--      Аким города Астаны, аким
в Республике Казахстан                       города Алматы, Агентство
выставок и ярмарок                           Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий, защите
конкуренции и поддержке
малого бизнеса, ЗАО
"Республиканский
информационно-выставочный
центр по малому
предпринимательству"
(по согласованию), Союз
торгово-промышленных
палат Республики Казахстан
(по согласованию),
АО "Атакент"
(по согласованию),
ЗАО "Казинвест"
(по согласованию)
3) осуществлять обмен            --//--      Агентство Республики
законодательными актами и                    Казахстан по регулированию
методологическими                            естественных монополий,
материалами по поддержке                     защите конкуренции и
малого предпринимательства                   поддержке малого бизнеса
в Турции, включая информацию
по опыту развития технопарков,
малых промышленных зон, малых
небанковских, финансовых и
страховых организаций, а также
общественных объединений
4) осуществлять обмен            --//--      Комитет по инвестициям
информацией по изменениям в                  Министерства иностранных
законодательстве в сфере                     дел Республики Казахстан,
инвестиций                                   ЗАО "Казинвест"
(по согласованию)
5) проводить консультации по     --//--      Министерство экономики и
вопросу вступления Республики                торговли Республики
Казахстан во Всемирную                       Казахстан, Министерство
Торговую Организацию                         иностранных дел
Республики Казахстан
6) осуществлять обмен            --//--      Министерство экономики и
информацией по вопросам                      торговли Республики
создания и развития свободных                Казахстан, Министерство
экономических зон                            финансов Республики
Казахстан, Министерство
государственных доходов
Республики Казахстан
3   Активизация сотрудничества в
области экспортно-
импортных отношений:

1) Түркияға тыңайтқыштарды,        Тұрақты   Қазақстан Республикасының
былғары өнеркәсібінде пайдалану    негізде   Энергетика және минералдық
үшiн хром өнiмдерiн, машина                  ресурстар министрлігі,
жасау өнімдерін, синтетикалық                Қазақстан Республикасының
жуу құралдарын өндiру үшiн                   Экономика және сауда
натрий триполифосфатын,                      министрлігі
резина-техникалық бұйымдарды
экспорттау мүмкіндіктерін
пысықтау
2) Қазақстан Республикасы болат     -//-          -//-
өнiмдерінің түрiк рыногына
экспортын кеңейту мәселелерiн
пысықтау
4   Көлiк және коммуникациялар
саласындағы ынтымақтастықты
дамыту:
1) аралас қазақстан-түрiк шағын  2001 жылғы  Қазақстан Республикасының
комиссиясының 2002 жылғы           І жарты   Көлік және коммуникация.
Қазақстан Республикасының Көлiк     жылдық   лар министрлігі
және көлiк мәселелерi жөнiндегi
кезектi мәжiлiсiн өткiзу
2) Қазақстан мен Түркия арасын.  2001-2002   Қазақстан Республикасының
дағы жолаушылардың және жүктер.  жылдардың   Көлік және коммуникациялар
дiң темiр жол тасымалдарын         ішінде    министрлігі, "Қазақстан
ұйымдастыру жобалары бойынша                 темір жолы" РМК (келісім
бiрлескен жұмыстарды жандандыру,             бойынша)
сондай-ақ Алматы-Ташкент-
Тегеран-Стамбул бағыты жобасы
шеңберiнде екiжақты ынтымақтас.
тықты дамыту
3) Қазақстан Республикасының     2001 жылғы  Қазақстан Республикасының
заңнамасы шеңберiнде Қазақстан    ІІ жарты   Көлік және коммуникация.
Республикасында түрiк капиталы.    жылдық    лар министрлігі,
мен телекоммуникациялық                      "Қазақтелеком" ААҚ
компаниялардың қызметiн жеңiл.               (келісім бойынша)
дету мүмкіндігін қарастыру және
түрiк тарапын қабылданған шешiм
туралы хабардар ету
4) Транс-Азия-Еуропа оптикалық-   Тұрақты         -//-
талшықты жүйе (ТАЕ), сондай-ақ    негізде
Қазақстан мен Түркия арасындағы
спутниктiк байланыс шеңберiндегi
ынтымақтастықты жалғастыру
5   Мұнай-газ секторындағы ынтымақ.    Тұрақты   Қазақстан Республикасының
тастықты дамыту:                   негізде   Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі,
Баку-Тбилиси-Джейхан жобасын                 "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ
iске асыруға қатысудың орынды.               (келісім бойынша) "Мұнай
лығын анықтау мақсатында оны                 және газ көлігі" ұлттық
зерделеудi жалғастыру                        компаниясы" ЖАҚ (келісім
бойынша)
6   Ауыл шаруашылығы саласындағы     2001 жылғы
ынтымақтастықты жандандыру:       ІІ жарты
жылдық -
аралас қазақстан-түрiк шағын     2002 жылғы  Қазақстан Республикасының
комиссиясының ауыл шаруашылығы    І жарты    Ауыл шаруашылығы
мәселелерi бойынша кезектi         жылдық    министрлігі
мәжiлiсiн өткiзу
7   Өнеркәсiп саласындағы ынтымақ.
тастықты жандандыру:
1) жеңiл және тамақ өнеркәсiбi     Тұрақты   Қазақстан Республикасының
шикiзаттарын қайта өңдеу жөнiн.    негізде   Экономика және сауда
дегi объектiлердi құру жобала.               министрлігі (жинақтау),
рына бiрлескен инвестициялауды               Қазақстан Республикасы
жүзеге асыру жөніндегi                       Сыртқы істер министрлігі.
мәселелердi пысықтау                         нің Инвестициялар
жөніндегі комитеті,
"Қазинвест" ЖАҚ (келісім
бойынша)

1) проработка возможностей    На постоянной  Министерство энергетики и
экспорта в Турцию удобрений,     основе      минеральных ресурсов
хромовой продукции для                       Республики Казахстан,
использования в кожевенной                   Министерство экономики и
промышленности, продукции                    торговли Республики
машиностроения,                              Казахстан
триполифосфата натрия для
производства синтетических
моющих средств,
резинотехнических изделий
2) проработка вопросов по        --//--               --//--
расширению экспорта стальной
продукции Республики
Казахстан на турецкий рынок
4   Развитие сотрудничества в
области транспорта и
коммуникаций:
1) провести очередное         I полугодие    Министерство транспорта и
заседание смешанной            2002 года     коммуникаций Республики
казахстанско-турецкой                        Казахстан
подкомиссии по
транспортным вопросам
2) активизировать совместную   В течение     Министерство транспорта и
работу по проектам             2001-2002     коммуникаций Республики
организации пассажирских         годов       Казахстан, РГП "Казакстан
и грузовых железнодорожных                   темiр жолы"
перевозок между Казахстаном и                (по согласованию)
Турцией, а также развивать
двустороннее сотрудничество
в рамках проекта маршрута
Алматы-Ташкент-Тегеран-Стамбул
3) рассмотреть в рамках       II полугодие   Министерство транспорта и
законодательства Республики    2001 года     коммуникаций Республики
Республики возможность                       Казахстан, АО
облегчения деятельности                      "Казахтелеком"
телекоммуникационных                         (по согласованию)
компаний с турецким
капиталом в Республике
Казахстан и информировать
турецкую сторону о
принятом решении
4) продолжить сотрудничество  На постоянной          --//--
в рамках оптико-волоконной       основе
системы Транс-Азия-Европа
(ТАЕ), а также спутниковой
связи между Казахстаном и
Турцией
5   Развитие сотрудничества в
нефтегазовом секторе:
1) продолжить изучение        На постоянной  Министерство энергетики и
проекта Баку - Тбилиси -          основе     минеральных ресурсов
Джейхан с целью определения                  Республики Казахстан,
целесообразности                             ЗАО ННК "Казахойл"
участия в его реализации                     (по согласованию), ЗАО
"Национальная компания
"Транспорт Нефти и Газа"
(по согласованию)
6   Активизация сотрудничества
в области сельского
хозяйства:
провести очередное            II полугодие   Министерство сельского
заседание смешанной           2001 года-     хозяйства Республики
казахстанско-турецкой         I полугодие    Казахстан
подкомиссии по                2002 года
сельскохозяйственным вопросам
7   Активизация сотрудничества
в области промышленности:
1) проработать вопросы по     На постоянной  Министерство экономики и
осуществлению совместных         основе      торговли Республики
инвестиций в проекты                         Казахстан (созыв),
создания объектов по                         Комитет по инвестициям
переработке сырья легкой                     Министерства иностранных
и пищевой промышленности                     дел Республики Казахстан,
ЗАО "Казинвест"
(по согласованию)

2) түрiк тарапымен бiрлесе       2001 жылғы  "Қазинвест" ЖАҚ (келісім
отырып олардың перспективалы.    ІV тоқсан   бойынша)
лығы деңгейi бойынша тiкелей     2002 жылғы
инвестициялар тарту мақсатында    І тоқсан
өнеркәсіп саласындағы
қазақстандық кәсіпорындар
ұсынған жобаларды іріктеу
өлшемдерін жасау
8   Құрылыс саласындағы ынтымақтас.
тықты жандандыру:
1) Астана қаласында және
Қазақстанның басқа да              Тұрақты   Астана қаласының әкімі,
облыстарында тұрғын үй құрылысы,   негізде   облыстардың әкімдері,
қазiргі уақытта бар                          Қазақстан Республикасының
алаңдарда жаңа                               Экономика және сауда
технологияларды орналастыру,                 министрлігі, Қазақстан
алдыңғы қатарлы құрылыс                      Республикасының Энергетика
материалдарын өндiру салалары.               және минералдық ресурстар
на, сондай-ақ алдыңғы қатарлы                министрлігі, Қазақстан
технологияларды қолдану негi.                Республикасының Сыртқы
зiнде талап етiлетiн бәсекеге                істер министрлігі,
қабiлеттi құрылыс материалдары               "Қазинвест" ЖАҚ (келісім
мен бұйымдарын өндiрудi                      бойынша)
инвестициялау саласына түрiк
компанияларын тарту мәселелерiн
пысықтау
2) түрiк құрылыс компанияларының   -//-      Қазақстан Республикасының
қатысуы үшiн ауыл шаруашылығы,               Ауыл шаруашылығы министр.
ирригация, энергетика және басқа             лігі, Қазақстан Республи.
да салалардағы тендерлер туралы              касының Энергетика және
түрiк тарапын хабардар ету                   минералдық ресурстар
министрлiгі, Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
істер министрлiгi,
Қазақстан Республикасы
Президентінiң Іс
Басқармасы (келiсiм
бойынша), облыстар мен
республикалық маңызы бар
қалалардың әкiмдерi
3) түрiк тарапымен бiрлесе       2001 жылғы  "Қазинвест" ЖАҚ (келісім
отырып олардың перспективалы.    ІV тоқсан - бойынша)
лығы деңгейi бойынша тікелей     2002 жылғы
инвестициялар тарту мақсатында    І тоқсан
құрылыс саласындағы қазақстан.
дық кәсіпорындар ұсынған
жобаларды iрiктеу өлшемдерiн
пысықтау
9   Статистика саласындағы ынтымақ.
тастықты жандандыру:
түрiк тарапымен ауыл шаруашылығы 2001-2002   Қазақстан Республикасының
санағын жүргiзу және жаңа        жылдардың   Статистика жөніндегі
ақпараттық статистикалық техно.    ішінде    агенттігі
логиялар бойынша мамандарды
даярлау жөніндегi жобаларды
iске асыруда ынтымақтастық
мәселелерін пысықтау
10  Еңбек және халықты әлеуметтiк    2001 жылғы  Қазақстан Республикасының
қорғау саласындағы ынтымақтас.    ІІ жарты   Еңбек және халықты
тықты жалғастыру:                  жылдық -  әлеуметтік қорғау министр.
2000 жылғы 19 қазанда Астана     2002 жылғы  лігі, Қазақстан
қаласында қол қойылған            І жарты    Республикасының Сыртқы
Қазақстан Республикасының Еңбек   жылдық     істер министрлігі
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлiгi мен Түрiк Республи.
касының Еңбек және әлеуметтiк
қамсыздандыру министрлiгi
арасындағы Өзара ынтымақтастық
туралы келiсiмдi iске асыру
жөнiндегi жұмыс тобын, құруға
байланысты мәселелерді пысықтау
11  Бiлiм саласындағы ынтымақтас.
тықты дамыту:
түрiк тарапымен келiссөздер      2002 жылғы  Қазақстан Республикасының
жүргiзу және Қазақстан            ІІ жарты   Білім және ғылым
Республикасы мен Түрiк Республи.   жылдық    министрлігі
касы арасындағы Бiлiм, ғылыми
дәрежелер мен атақтар туралы
құжаттарды өзара тану және
олардың барабарлығы туралы
келiсiмге қол қою мәселелерін
пысықтау
12  Қазақстан-түрiк іскерлер           Тұрақты   Қазақстан Республикасының
кеңесінiң мәжiлiсiн тұрақты        негізде   Сауда-өнеркәсіп палатала.
түрде өткiзу                                 рының одағы (келісім
бойынша)
13  Қазақстан-түрiк үкiметаралық         2002    Қазақстан Республикасының
экономикалық комиссиясының          жылдың   Сыртқы істер министрлігі
үшiншi мәжiлiсiн өткiзу             ішінде
мерзiмдерін келiсу
__________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

2) выработать совместно с     IV квартал     ЗАО "Казинвест"
турецкой стороной критерии    2001 года -    (по согласованию)
отбора проектов,              I квартал
предлагаемых                  2002 года
казахстанскими предприятиями
в области промышленности с
целью привлечения прямых
инвестиций, по степени их
перспективности
8   Активизация сотрудничества
в области строительства:
1) проработать вопросы        На постоянной  Аким города Астаны, акимы
привлечения турецких              основе     областей, Министерство
компаний в сферы                             экономики и торговли
строительства жилья,                         Республики Казахстан,
размещения на существующих                   Министерство энергетики и
площадях новых технологий,                   минеральных ресурсов
производства передовых                       Республики Казахстан,
строительных материалов в                    Министерство иностранных
городе Астане и других                       дел Республики Казахстан,
областях Казахстана, в сферу                 ЗАО "Казинвест"
инвестирования производств                   (по согласованию)
востребованных
конкурентоспособных
строительных материалов и
изделий на основе применения
передовых технологий
2) информировать турецкую        --//--      Министерство сельского
сторону о тендерах в области                 хозяйства Республики
сельского хозяйства,                         Казахстан, Министерство
ирригации, энергетики и                      энергетики и минеральных
в других сферах для участия                  ресурсов Республики
в них турецких                               Казахстан, Министерство
строительных компаний                        финансов Республики
Казахстан, Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан,
Управление Делами
Президента Республики
Казахстан (по
согласованию), акимы
областей и городов
республиканского значения
3) выработать совместно с     IV квартал     ЗАО "Казинвест"
турецкой стороной критерии    2001 года-     (по согласованию)
отбора проектов,              I квартал
предлагаемых казахстанскими   2002 года
предприятиями в области
строительства с целью
привлечения прямых
инвестиций, по степени их
перспективности
9   Активизация сотрудничества
в области статистики:
проработать вопросы           В течение      Агентство Республики
сотрудничества с турецкой     2001-2002      Казахстан по статистике
стороной в реализации           годов
проектов по проведению
сельскохозяйственной переписи
и подготовке специалистов по
новым информационным
статистическим технологиям
10  Продолжение сотрудничества
в области труда и
социальной защиты населения:
проработать вопросы,          II полугодие   Министерство труда и
связанные с созданием         2001 года-     социальной защиты
рабочей группы по             I полугодие    населения Республики
реализации Соглашения о       2002 года      Казахстан, Министерство
взаимном сотрудничестве                      иностранных дел
между Министерством труда и                  Республики Казахстан
социальной защиты населения
Республики Казахстан и
Министерством труда и
социального обеспечения
Турецкой Республики,
подписанного 19 октября
2000 года в городе Астане
11  Развитие сотрудничества в
области образования:
проработать вопросы по        II полугодие   Министерство образования и
проведению переговоров с       2002 года     науки Республики Казахстан
турецкой стороной и
подписанию Соглашения о
взаимном признании и
эквивалентности документов
об образовании, ученых
степенях и званиях между
Республикой Казахстан и
Турецкой Республикой
12  Регулярно проводить           На постоянной  Союз торгово-промышленных
заседания казахстанско-           основе     палат Республики Казахстан
турецкого делового совета                    (по согласованию)
13  Согласовать сроки проведения  В течение      Министерство иностранных
третьего заседания            2002 года      дел Республики Казахстан
межправительственной
казахстанско-турецкой
экономической комиссии
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)