Гранттар тарту жөніндегі рәсімдерді ретке келтіру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 5 қазан N 1285. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.08.27. N 906 қаулысымен.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың гранттар тартуы жөніндегі рәсімдерді ретке келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарының, шет елдердегі елшіліктерінің гранттар тарту мәселелері бойынша халықаралық қаржы ұйымдарына және басқа донорларға (бұдан әрі - донор ұйымдар) өз бетінше өтініш жасауларына тыйым салынсын.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар гранттар беруге өтінімдерді Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігіне жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі:
гранттар беруге өтінімдерді Тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджеттің жобасын қалыптастыру жөніндегі бюджеттік комиссияның (бұдан әрі - Бюджеттік комиссия) қарауына мезгіл-мезгіл енгізіп отырсын;
Бюджеттік комиссия грант беруге өтінімді бекіткен кезінде донор ұйымдарға тиісті сұрату жіберсін;
донор ұйымдарды гранттар тартудың көрсетілген рәсімдерінің қолданылуы туралы хабардар етсін;
екі айлық мерзімде гранттар тартудың және оларды пайдаланудың ережесін әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне қарауға және бекітуге енгізсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары О.Ә. Жандосовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об упорядочении процедур по привлечению грантов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2001 года N 1285. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 августа 2004 года N 906 (P040906)
В целях упорядочения процедур по привлечению грантов центральными и местными исполнительными органами Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Центральным и местным исполнительным органам, посольствам Республики Казахстан запретить самостоятельно обращаться к международным финансовым организациям и другим донорам (далее - организации-доноры) по вопросам привлечения грантов.
2. Центральным и местным исполнительным органам заявки на предоставление грантов направлять в Министерство экономики и торговли Республики Казахстан.
3. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан:
периодически вносить заявки на предоставление грантов на рассмотрение Бюджетной комиссии по формированию проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год (далее - Бюджетная комиссия);
при утверждении Бюджетной комиссией заявки на предоставление гранта направлять соответствующий запрос организациям-донорам;
информировать организации-доноры о применении указанных процедур привлечения грантов;
в двухмесячный срок разработать правила привлечения и использования грантов и внести на рассмотрение и утверждение Правительству Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан