Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Хорватия Республикасына 2001 жылғы 18-20 шiлдедегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 5 қазан N 1288
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Хорватия Республикасына 2001 жылғы 18-20 шiлдедегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-хорватия ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Хорватия Республикасына 2001 жылғы 18-20 шiлдедегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де
мемлекеттiк органдары және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда
көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде
тоқсанына бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан
Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2001 жылғы 5 қазандағы
N 1288 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың
Хорватия Республикасына 2001 жылғы 18-20 шiлдедегі ресми сапары
барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды
жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!          Iс-шара           !Орындау мерзiмi! Орындалуына жауаптылар
N !                            !               !
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2             !       3       !            4
---------------------------------------------------------------------------
1   Төмендегi құжаттардың
жобаларын жасасуға дайындау:
Қазақстан Республикасының      2002 жылдың   Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Хорватия             iшiнде      Экономика және сауда
Республикасы Үкiметiнiң                      министрлiгi
арасындағы сауда-экономикалық
ынтымақтастық туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының      2002 жылдың   Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Хорватия            І жарты      Iшкi iстер министрлiгi
Республикасы Үкiметiнiң         жылдығы
арасындағы ұйымдасқан
қылмысқа, есiрткi құралдары
мен психотроптық заттардың
заңсыз айналымына,
терроршылдыққа және қылмыстың
басқа да қауiптi түрлерiне
қарсы күрестегi ынтымақтастық
туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының          -//-      Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Хорватия                         Сыртқы iстер министрлiгi
Республикасы Үкiметiнiң
арасындағы инвестицияларды
көтермелеу және өзара қорғау
туралы келiсiм
2   Хорватия Республикасының        2002 жылдың  Қазақстан Республикасының
Президентi С. Месичтiң            iшiнде     Сыртқы істер министрлігі
Қазақстан Республикасына ресми
сапарын дайындау және өткiзу
3   Мұнай-газ саласындағы                       Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықты дамыту:                     Энергетика және минералдық
Мұнай-газ саласында өзара       2001 жылғы  ресурстар министрлiгi
тиiмдi ынтымақтастықты          IV тоқсан   (шақыру),
дамытудың тетiгiн анықтау                   "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ
мәселесi бойынша "ИНА"                      компаниясы" жабық
(Хорватия Республикасы)                     акционерлiк қоғамы
компаниясы өкiлдерiмен                      (келiсiм бойынша)
келiссөздер жүргiзудiң
мүмкiндiгiн пысықтау
4   Қазақстан Республикасының        тұрақты    Қазақстан Республикасының
"Дружба-Адрия" мұнай құбыры                 Энергетика және минералдық
құрылысының жобасына қатысу                 ресурстар министрлiгі
мүмкiндiгi туралы мәселенi                  (шақыру),
пысықтау                                    Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi,
"Қазақойл" ұлттық мұнай-газ
компаниясы" жабық
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша),
"Мұнай және Газ тасымалы"
ұлттық компаниясы" жабық
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
5   Қазақстан тауарларының           тұрақты    Қазақстан Республикасының
транзитi үшiн Хорватияның                   Көлiк және коммуникациялар
Риека, Сплит айлақтарындағы                 министрлiгi
терминалдарды пайдалану
мәселесiн пысықтау
6   Қазақстан тарапының              тұрақты    Қазақстан Республикасының
Хорватиядағы объектiлердi                   Қаржы министрлiгi (шақыру),
жекешелендiруге қатысу                      Қазақстан Республикасының
мүмкiндiгiн қарау                           Мемлекеттiк кiрiс
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Энергетика
және минералдық ресурстар
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
істер министрлігі
7   Өңдеу, тағамдық,                   тұрақты  Қазақстан Республикасының
фармацевтикалық өндiрiс,                    Экономика және сауда
құрылыс, көлiк, ауыл                        министрлiгi,
шаруашылығы, туризм                         Қазақстан Республикасының
саласындағы ынтымақтастықты                 Энергетика және минералдық
дамыту:                                     ресурстар министрлiгi,
- келiссөздер, кездесулер                   Қазақстан Республикасының
өткiзу;                                   Мемлекеттік кiрiс
- өзара сарапшылар алмасу;                  министрлiгi,
- өзара ақпараттар беру (оның               Қазақстан Республикасының
iшiнде инвестициялық және                 Көлiк және коммуникациялар
салықтық ахуал, жеңiлдiктер               министрлiгi,
мен преференциялар туралы);               Қазақстан Республикасының
- қазақстандық әрiптестерiн                 Ауыл шаруашылығы
iздеу;                                    министрлiгi,
- Хорватияның шағын және орта               Қазақстан Республикасының
бизнестi қолдау жөнiндегi,                Сыртқы iстер министрлiгi,
әсiресе туризм саласындағы                Қазақстан Республикасының
тәжiрибесiн зерделеу;                     Туризм және спорт жөнiндегi
- туристiк заңдар, басқару                  агенттiгi,
тәжiрибесi мен жоспарлау                  Қазақстан Республикасының
бойынша ақпарат алмасу;                   Табиғи монополияларды
- "Жiбек жолы - Қазақстан"                  реттеу, бәсекелестікті
жылсайынғы халықаралық                    қорғау және шағын бизнестi
фестивалiне хорваттық                     қолдау жөнiндегi агенттігi,
туристiк ұйымдардың қатысуы;              Қазақстан Республикасының
- бiрлескен кәсiпорындар құру               Денсаулық сақтау iсi
жөнiндегi агенттiгi
8   Қазақстан Республикасы мен        тұрақты   Қазақстан Республикасының
Хорватия Республикасы сыртқы                Сыртқы iстер министрлігі
істер министрліктерінің
арасында Консультациялар туралы
меморандум негiзiнде
ынтымақтастықты дамыту:
- Халықаралық ұйымдардың (БҰҰ,
ЕҚЫҰ) шеңберiнде
ынтымақтастықтың басымдық
берiлетін бағыттарын айқындау;
- аймақтық және халықаралық
өлшем тұрғысында интеграциялық
процестердi қолдауға
бағытталған екi мемлекеттің
халықаралық бастамаларын
қолдау (ЕО, ЕурАзЭҚ)
9   Хорватия Республикасында        2002 жылдың   Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасының         iшiнде      Сыртқы істер министрлігі
Құрметтi консулы институтын
құру туралы мәселені Хорватия
Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгімен бірлесіп
пысықтау
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Хорватия 18-20 июля 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2001 года N 1288
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Хорватия 18-20 июля 2001 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-хорватского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Хорватия 18-20 июля 2001 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам
Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию)
принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного
раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе
выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден постановлением
Правительства
Республики Казахстан
от 5 октября 2001 года N 1288
План мероприятий по реализации соглашений и
договоренностей, достигнутых в ходе официального визита
Президента Республики Казахстан
Назарбаева Н.А. в Республику Хорватия 18-20 июля 2001 года
___________________________________________________________________________
N !           Мероприятие          !  Срок    !Ответственные за исполнение
п/п!                                !исполнения!
___!________________________________!__________!___________________________
1 !                 2              !     3    !              4
___!________________________________!__________!___________________________
1  Подготовить к заключению проекты
следующих документов:
Соглашение между Правительством  в течение   Министерство экономики и
Республики Казахстан и           2002 года   торговли Республики
Правительством Республики                    Казахстан
Хорватия о торгово-экономическом
сотрудничестве
Соглашение между Правительством  I полугодие Министерство внутренних
Республики Казахстан и           2002 года   дел Республики Казахстан
Правительством Республики
Хорватия о сотрудничестве в
борьбе с организованной
преступностью, незаконным
оборотом наркотических средств и
психотропных веществ, терроризмом
и другими опасными видами
преступлений
Соглашение между Правительством    --//--    Министерство иностранных
Республики Казахстан и                       дел Республики Казахстан
Правительством Республики
Хорватия о поощрении и взаимной
защите инвестиций
2  Подготовка и проведение визита   в течение   Министерство иностранных
Президента Республики Хорватия   2002 года   дел Республики Казахстан
С.Месича в Республику Казахстан
3  Развитие сотрудничества в        IV квартал  Министерство энергетики и
нефтегазовой сфере:              2001 года   минеральных ресурсов
проработка возможности                       Республики Казахстан
проведения переговоров с                     (созыв), закрытое
представителями компании "ИНА"               акционерное общество
(Республика Хорватия) по вопросу             "Национальная нефтегазовая
определения механизма развития               компания "Казахойл"
взаимовыгодного сотрудничества в             (по согласованию)
нефтегазовой отрасли
4  Проработка вопроса о возможном   постоянно   Министерство энергетики и
участии Республики Казахстан в               минеральных ресурсов
проекте строительства                        Республики Казахстан
нефтепровода "Дружба"-"Адрия"                (созыв), Министерство
иностранных дел Республики
Казахстан, закрытое
акционерное общество
"Национальная
нефтегазовая компания
"Казахойл" (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Национальная компания
"Транспорт Нефти и Газа"
(по согласованию)
5  Проработка вопроса               постоянно   Министерство транспорта и
использования терминалов в                   коммуникаций Республики
хорватских портах Риека, Сплит               Казахстан
для транзита казахстанских
товаров
6  Рассмотрение возможного участия  постоянно   Министерство финансов
казахстанской стороны в                      Республики Казахстан
приватизации объектов в                      (созыв), Министерство
Хорватии                                     государственных доходов
Республики Казахстан,
Министерство энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
7  Развитие сотрудничества в        постоянно   Министерство экономики и
области перерабатывающей,                    торговли Республики
пищевой, фармацевтической                    Казахстан, Министерство
промышленности, строительства,               энергетики и минеральных
транспорта, сельского хозяйства,             ресурсов Республики
в сфере туризма:                             Казахстан, Министерство
- проведение переговоров, встреч;            государственных доходов
- взаимные обмены экспертами;                Республики Казахстан,
- взаимное предоставление                    Министерство транспорта и
информации (в том числе об                 коммуникаций Республики
инвестиционном и налоговом                 Казахстан, Министерство
климате, льготах и преференциях);          сельского хозяйства
- поиск казахстанских партнеров;             Республики Казахстан,
- изучение опыта Хорватии по                 Министерство иностранных
поддержке малого и среднего                дел Республики Казахстан,
бизнеса, в особенности в                   Агентство Республики
сфере туризма;                             Казахстан по туризму и
- обмен информацией по туристскому           спорту, Агентство
законодательству, опытом                   Республики Казахстан по
управления и планирования;                 регулированию естественных
- участие хорватских туристских              монополий, защите
организаций в ежегодном                    конкуренции и поддержке
Международном фестивале                    малого бизнеса, Агентство
"Шелковый путь - Казахстан";               Республики Казахстан по
- создание совместных предприятий            делам здравоохранения
8  Развитие сотрудничества на       постоянно   Министерство иностранных
основе Меморандума о                         дел Республики Казахстан
консультациях между
министерствами иностранных дел
Республики Казахстан и
Республики Хорватия:
- определение приоритетных
направлений сотрудничества в
рамках международных
организаций (ООН, ОБСЕ);
- поддержка международных
инициатив двух государств,
направленных на поддержание
интеграционных процессов в
региональном и международном
измерении (ЕС, ЕврАзЭС)
9  Проработка совместно с           в течение   Министерство иностранных
Министерством иностранных дел    2002 года   дел Республики Казахстан
Республики Хорватия вопроса об
учреждении института Почетного
консула Республики Казахстан в
Республике Хорватия
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)