Аймақтық электр желілері компанияларын басқаруды жақсарту және жекешелендіру бойынша дайындық шаралары жөніндегі 2001-2002 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 10 қазан N 1307
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Аймақтық электр желілері компанияларын басқаруды жақсарту және жекешелендіру бойынша дайындық шаралары жөніндегі 2001-2002 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың басшылары Іс-шаралар жоспарының іске асырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары О.Ә.Жандосовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 10 қазандағы
N 1307 қаулысымен
бекітілген
Аймақтық электр желілері компанияларын басқаруды жақсарту
және жекешелендіру бойынша дайындық шаралары жөніндегі
2001-2002 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/с                                  Орындау     Жауапты    Аяқталу нысаны
N           №Іс-шаралар             мерзімі  орындаушылар
___________________________________________________________________________
1.  "Ақтөбе АЭК" ААҚ, "Батыс          2001       ММЖК,      Қазақстан
Қазақстан АЭК" ААҚ, "Оңтүстік    жылғы    әкімияттар   Республикасының
Қазақстан АЭК", "Түркістан.     желтоқсан               Үкіметіне
энерго" ААҚ, "Қостанай АЭК"                             ақпарат
ААҚ, "Атырау АЭК" ААҚ акция.
ларының мемлекеттік пакетін
тиісті облыстардың әкімият.
тарына сенімгерлік басқаруға
(билік ету құқығынсыз) беру
___________________________________________________________________________
2.  Тиісті облыстардың әкімдерімен    Тоқсан     ММЖК       Қазақстан
жасалған сенімгерлік басқаруға    сайын                 Республикасының
арналған шарттар бойынша                                Үкіметіне
міндеттемелердің орындалуын                             ақпарат
бақылау
___________________________________________________________________________
3.  Аймақтық электр желілері          2002      Әкімияттар, Қазақстан
компаниялары мүлкінің             жылғы     ЭМРМ, ММЖК, Республикасының
сақталуын бақылау               желтоқсан   ӘМ          Үкіметіне
ақпарат
___________________________________________________________________________
4.  Сенімгерлік басқаруға арналған   Тоқсан     ММЖК        Қазақстан

Об утверждении Плана мероприятий по улучшению управления и подготовительным мерам по приватизации региональных электросетевых компаний на 2001-2002 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2001 года N 1307
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по улучшению управления и подготовительным мерам по приватизации региональных электросетевых компаний на 2001-2002 годы (далее - План мероприятий).
2. Руководителям центральных и местных исполнительных органов обеспечить реализацию Плана мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 октября 2001 года N 1307
План мероприятий по улучшению управления
и подготовительным мерам по приватизации региональных
электросетевых компаний на 2001-2002 годы
___________________________________________________________________________
N !          Мероприятия       !   Срок   !Ответственные !Форма завершения
п/п!                            !исполнения! исполнители  !
___!____________________________!__________!______________!________________
1  Передача государственных     Декабрь      КГИП,        Информация в
пакетов акций ОАО            2001 года    акиматы      Правительство
"Актюбинская РЭК", ОАО                                 Республики
"Западно-Казахстанская РЭК",                           Казахстан
ОАО "Южно-Казахстанская РЭК",
ОАО "Туркестанэнерго",
ОАО "Костанайская РЭК",
ОАО "Атырауская РЭК" в
доверительное управление
(без права распоряжения)
акиматам соответствующих
областей
2  Контроль за выполнением      Ежеквар-     КГИП         Информация в
обязательств по договорам    тально                    Правительство
на доверительное управление,                           Республики
заключенным с акимами                                  Казахстан
соответствующих областей
3  Контроль за сохранностью     Декабрь      акиматы,     Информация в
имущества региональных       2002 года    МЭМР, КГИП,  Правительство
электросетевых компаний                   МЮ           Республики
Казахстан
4  Контроль за выполнением      Ежеквар-     КГИП         Информация в
обязательств по договору     тально                    Правительство
на доверительное управление                            Республики
и Дополнительному соглашению                           Казахстан

шарт және 2001 жылғы 10          сайын                  Республикасының
мамырдағы Қосымша келісім                               Үкіметіне
бойынша "Жезқазған АЭК" ААҚ                             ақпарат
міндеттемелерінің орындалуын
бақылау
___________________________________________________________________________
5.  АЭК-ның қаржы-экономикалық        Тоқсан    ЭМРМ,       Қазақстан
жағдайына тоқсан сайын талдау     сайын     әкімияттар  Республикасының
жүргізу                                                 Үкіметіне
ақпарат
___________________________________________________________________________
6.  АЭК-ның берешектеріне қайта       2002      ЭМРМ,       Қазақстан
құрылымдау жүргізу                жылғы     әкімияттар  Республикасының
желтоқсан   МКМ, ҚарМ   Үкіметіне
ақпарат
___________________________________________________________________________
7.  Орта мерзімді тарифтік            2001      МБА, ЭМРМ   Табиғи
саясатқа көшіру жөнінде           жылғы                 монополиялар
жұмыс жүргізу                     қазан-                субъектілеріне
желтоқсан               орта мерзімді
кезеңге
арналған табиғи
монополия
субъектілеріне
шекті тарифтер.
ді есептеу және
беру жөніндегі
нормативтік
құжат пен
Табиғи монопо.
лия субъекті.
лері үшін
инвестициялық
бағдарламаларды
қарау мен
келісудің
ережесін
бекіту жөнін.
дегі бұйрықтар
___________________________________________________________________________
8.  АЭК-ны жекешелендіруге оның       2002      ММЖК, ЭМРМ  Қазақстан
қатысуына қатысты Еуропа         жылғы                  Республикасы.
Қайта Жаңарту және Даму        желтоқсан                ның Үкіметіне
Банкімен жұмыс жүргізу                                  ақпарат
___________________________________________________________________________

от 10 мая 2001 года ОАО
"Жезказганская РЭК"
5  Проведение ежеквартального   Ежеквар-     МЭМР,        Информация в
анализа финансово-           тально       акиматы      Правительство
экономического состояния                               Республики
РЭК                                                    Казахстан
6  Проведение реструктуризации  Декабрь      МЭМР,        Информация в
задолженностей РЭК           2002 года    акиматы,     Правительство
МГД, МФ      Республики
Казахстан
7  Проведение работы по         Октябрь-     АРЕМЗКиПМБ,  Приказы по
переходу к среднесрочной     декабрь      МЭМР         утверждению
тарифной политике            2001 года                 нормативного
документа по
расчету и
предоставлению
предельных
тарифов на
среднесрочный
период субъектам
естественной
монополии и
Правил рассмот-
рения и согла-
сования инвести-
ционных программ
для субъектов
естественной
монополии
8  Проведение работы с          Декабрь      КГИП,        Информация в
Европейским Банком           2002 года    МЭМР         Правительство
Реконструкции и Развития                               Республики
в отношении его участия                                Казахстан
в приватизации РЭК
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)