Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң "Мектеп" ашық акционерлiк қоғамын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 31 қазан N 1383
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнің "Мектеп" ашық акционерлiк қоғамы оны жарғылық капиталына мемлекет 100 пайыз қатысатын "Мектеп" баспасы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - "Мектеп" баспасы" ЖАҚ) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) "Мектеп" баспасы" ЖАҚ жарғысын бекiткен кезде қызметiнiң негізгi мәнi баспа өнiмдерiн шығару деп белгiлесiн;
2) "Мектеп" баспасы" ЖАҚ-тың мемлекеттiк қайта тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) "Мектеп" баспасы" ЖАҚ мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлгеннен кейiн белгiленген тәртiппен оның жарғылық капиталын шығарылған жарғылық капиталының жалпы мөлшерiнiң 25 пайызынан аспайтын кейiнгі эмиссия шығару жолымен көбейтуге шаралар қабылдансын. Кейiнгi акциялар эмиссиясын орналастыруды Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191 қаулысымен  бекiтiлген Республикалық меншiктегi жоғары оқу орындарын және ғылыми-техникалық саланың ұйымдарын акционерлiк қоғамдар етiп қайта ұйымдастырудың тәртiбiне сәйкес жүргізсiн;
4) осы тармақтың 1)-3) тармақшаларында көрсетiлген iс-шараларды орындаған соң "Мектеп" баспасы" ЖАҚ жарғылық капиталының 45 пайызы мөлшерiнде оның акцияларының мемлекеттік пакетiн сатуды жүзеге асырсын;
5) Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiне "Мектеп" баспасы" ЖАҚ акциясының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығын берсiн;
6) осы қаулыны iске асыру жөнiнде өзге де шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншіктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншікке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Алматы қаласы" бөлiмiнде:
реттік нөмірі 123-29-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"123-29 "Мектеп" баспасы" ЖАҚ;

О реорганизации открытого акционерного общества "Мектеп" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2001 года N 1383
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать открытое акционерное общество "Мектеп" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан путем преобразования его в закрытое акционерное общество "Издательство "Мектеп" (далее - ЗАО "Издательство "Мектеп") со 100-процентным государственным участием в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении устава ЗАО "Издательство "Мектеп" основным предметом его деятельности определить выпуск печатной продукции;
2) обеспечить государственную перерегистрацию ЗАО "Издательство "Мектеп";
3) после государственной перерегистрации ЗАО "Издательство "Мектеп" в установленном порядке принять меры к увеличению его уставного капитала путем выпуска последующей эмиссии на сумму не более 25 процентов от общего размера выпущенного уставного капитала. Размещение последующей эмиссии акций произвести в соответствии с P991191_  Правилами реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191;
4) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1)-3) настоящего пункта, осуществить продажу государственного пакета акций ЗАО "Издательство "Мектеп" в размере 45 процентов от его уставного капитала;
5) передать Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций ЗАО "Издательство "Мектеп";
6) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_  "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Алматы":
строку, порядковый номер 123-29, изложить в следующей редакции:
"123-29. ЗАО "Издательство "Мектеп";

2) <*>
3) "Республикалық меншiктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісiм министрлiгi" бөлiмiнде:
реттiк нөмiрi 224-4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"224-4. "Мектеп" баспасы" ЖАҚ";
4) "Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгінiң "Рауан" республикалық баспасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1701 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 47-48, 558-құжат):
2-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын.
Ескерту. 2)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1180 қаулысымен .
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2) (исключен)
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_  "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству культуры, информации и общественного согласия":
строку, порядковый номер 224-4, изложить в следующей редакции:
"224-4. ЗАО "Издательство "Мектеп";
4) в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1701 P001701_  "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Республиканское издательство "Рауан" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 47-48, ст. 558):
подпункт 4) пункта 2 исключить. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1180
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан