Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасындағы автомобильдiк өткiзу бекеттерiнiң тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 3 желтоқсан N 1556. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.02.27. N 238 қаулысымен.
Халықаралық автомобиль қатынасын дамыту үшiн қолайлы жағдайлар жасау мақсатында және автомобильдiк өткiзу бекеттерi арқылы жеке тұлғалардың, көлiк құралдарының, жүктер мен өзге де мүлiктiң Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасынан өтуiн мемлекеттiк бақылауды жетiлдiру қажеттігiн басшылыққа ала отырып Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берілiп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасындағы автомобильдiк өткiзу бекеттерiнiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасында халықаралық автомобиль тасымалын дамыту мен ұйымдастыруды жетiлдiру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 26 сәуiрдегi N 557 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1995 ж., N 14, 169-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
1-тармақтың екiншi, төртiншi және бесiншi абзацтары алынып тасталсын.
3. <*>
Ескерту. 3-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1251 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi белгіленген тәртiппен мүдделi шетел мемлекеттерi өкiлдiктерiнiң назарына көрсетiлген автомобильдiк өткiзу бекеттерiнiң ұйымдастырылғаны және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасы арқылы көлiк құралдарының өту тәртiбi туралы ақпаратты жеткiзсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2001 жылғы 3 желтоқсандағы
N 1556 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
шекарасындағы автомобильдiк өткiзу бекеттерiнiң
ТIЗБЕСI
1. Қытай Халық Республикасымен мемлекеттік шекара учаскесіндегі халықаралық өткiзу бекеттерi:
көпжақты қатынас үшiн ашық:
Қорғас                            Алматы облысы
Достық                            Алматы облысы
Көлжат                            Алматы облысы
Бақты                             Шығыс Қазақстан облысы
Майқапшағай                       Шығыс Қазақстан облысы
екiжақты қатынас үшiн ашық:
Нарынқол                          Алматы облысы
Алексеевка                        Шығыс Қазақстан облысы
2. Ресей Федерациясымен мемлекеттiк шекара учаскесiндегi халықаралық өткiзу бекеттерi:
көпжақты қатынас үшiн ашық:
Котяевка                           Атырау облысы
Тасқала                            Батыс Қазақстан облысы
Погодаево                          Батыс Қазақстан облысы
Ақсай                              Батыс Қазақстан облысы
Әлiмбет                            Ақтөбе облысы
Жайсан                             Ақтөбе облысы
Қайрақ                             Қостанай облысы
Ақбалшық                           Қостанай облысы
Жаңа Жол                           Солтүстік Қазақстан облысы
Қарақоға                           Солтүстік Қазақстан облысы
Өрлiтөбе                           Павлодар облысы
Сұлу Ағаш                          Павлодар облысы
Қосақ                              Павлодар облысы
Шарбақты                           Павлодар облысы
Ауыл                               Шығыс Қазақстан облысы
Yбе                                Шығыс Қазақстан облысы
Жезкент                            Шығыс Қазақстан облысы
Бостал                             Шығыс Қазақстан облысы
екiжақты қатынас үшiн ашық:
Жыланды                            Атырау облысы
Балқұдық                           Атырау облысы
Орда                               Батыс Қазақстан облысы
Жәнiбек                            Батыс Қазақстан облысы
Сайхин                             Батыс Қазақстан облысы
Борсы                              Батыс Қазақстан облысы
Қайсақ                             Батыс Қазақстан облысы
Қазтал                             Батыс Қазақстан облысы
Орал                               Батыс Қазақстан облысы
Жиренқопа                          Ақтөбе облысы
Қарабұтақ                          Ақтөбе облысы
Әйтеке би                          Ақтөбе облысы
Талдысай                           Ақтөбе облысы
Қондыбай                           Қостанай облысы
Аққарға                            Қостанай облысы
Желқуар                            Қостанай облысы
Өрнек                              Қостанай облысы
Кеңарал                            Қостанай облысы
Аят                                Қостанай облысы
Обаған                             Қостанай облысы
Жыланды                            Қостанай облысы
Айымжан                            Солтүстік Қазақстан облысы
Қызыл Жар                          Солтүстік Қазақстан облысы
Бидайық                            Солтүстік Қазақстан облысы       Yлкен Қараой                       Солтүстік Қазақстан облысы
Аманкелдi                          Павлодар облысы
Ертiс                              Павлодар облысы
Михайловка                         Павлодар облысы
Шалдай                             Павлодар облысы
Найза                              Павлодар облысы
Байтанат                           Шығыс Қазақстан облысы
Қоянбай                            Шығыс Қазақстан облысы
Кордон                             Шығыс Қазақстан облысы

Об утверждении Перечня автомобильных пунктов пропуска на государственной границе Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2001 года N 1556. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 февраля 2004 г. N 238 (P040238).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.02.2004 № 238.
С целью создания благоприятных условий для развития международного автомобильного сообщения и, руководствуясь необходимостью совершенствования государственного контроля за пересечением государственной границы Республики Казахстан физических лиц, транспортных средств, грузов и иного имущества через автомобильные пункты пропуска, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень автомобильных пунктов пропуска на государственной границе Республики Казахстан.
2. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 апреля 1995 года N 557 "О мерах по развитию и совершенствованию организации международных автомобильных перевозок в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 14, ст. 169) следующее изменение:
абзацы второй, четвертый и пятый пункта 1 исключить.
3. Исключен постановлением Правительства РК от 25.11.2002 № 1251.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан довести в установленном порядке до сведения представительств заинтересованных иностранных государств информацию об организации указанных автомобильных пунктов пропуска и порядке перемещения транспортных средств через государственную границу Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 2001 г. N 1556
Перечень
автомобильных пунктов пропуска на государственной
границе Республики Казахстан
1. Международные пункты пропуска на участке государственной границы с Китайской Народной Республикой:
открытые для многостороннего сообщения:
Хоргос Алматинская область
Достык Алматинская область
Кольжат Алматинская область
Бахты Восточно-Казахстанская область
Майкапчагай Восточно-Казахстанская область
открытые для двустороннего сообщения:
Нарынкол Алматинская область
Алексеевка Восточно-Казахстанская область
2. Международные пункты пропуска на участке государственной границы с Российской Федерацией:
открытые для многостороннего сообщения:
Котяевка Атырауская область
Таскала Западно-Казахстанская область
Погодаево Западно-Казахстанская область
Аксай Западно-Казахстанская область
Алимбетовка Актюбинская область
Жайсан Актюбинская область
Кайрак Костанайская область
Акбалшык Костанайская область
Жана Жол Северо-Казахстанская область
Каракога Северо-Казахстанская область
Урлитобе Павлодарская область
Сулу Агаш Павлодарская область
Косак Павлодарская область
Шарбакты Павлодарская область
Ауыл Восточно-Казахстанская область
Убе Восточно-Казахстанская область
Жезкент Восточно-Казахстанская область
Бостал Восточно-Казахстанская область
открытые для двустороннего сообщения:
Жыланды Атырауская область
Балкудук Атырауская область
Орда Западно-Казахстанская область
Жаныбек Западно-Казахстанская область
Сайхин Западно-Казахстанская область
Борсы Западно-Казахстанская область
Кайсацкое Западно-Казахстанская область
Казталовка Западно-Казахстанская область
Уральск Западно-Казахстанская область
Жиренкопа Актюбинская область
Карабутак Актюбинская область
Айтеке би Актюбинская область
Талдысай Актюбинская область
Кондыбай Костанайская область
Аккарга Костанайская область
Желкуар Костанайская область
Орнек Костанайская область
Кенерал Костанайская область
Аят Костанайская область
Убаган Костанайская область
Жыланды Костанайская область
Айымжан Северо-Казахстанская область
Кызыл Жар Северо-Казахстанская область
Бидаик Северо-Казахстанская область
Улькен-Караой Северо-Казахстанская область
Аманкелди Павлодарская область
Ертис Павлодарская область
Михайловка Павлодарская область
Чалдай Павлодарская область
Найза Павлодарская область
Байтанат Восточно-Казахстанская область
Коянбай Восточно-Казахстанская область
Кордон Восточно-Казахстанская область

3. Қырғыз Республикасымен мемлекеттiк шекара халықаралық
өткiзу бекеттерi:
көпжақты қатынас үшiн ашық:
Айша Бибi                            Жамбыл облысы
Нововоскресеновка                    Жамбыл облысы
Қордай                               Жамбыл облысы
Кеген                                Алматы облысы
Қарасу                               Жамбыл облысы
екiжақты қатынас үшiн ашық:
Алатау                               Жамбыл облысы
Бесағаш                              Жамбыл облысы
Камышановка                          Жамбыл облысы
Жайыл                                Жамбыл облысы
Ауқатты                              Жамбыл облысы
Сарытөбе                             Жамбыл облысы
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1251 қаулысымен.
4. Өзбекстан Республикасымен мемлекеттiк шекара учаскесiндегі халықаралық өткiзу бекеттерi:
көпжақты қатынас үшiн ашық:
Тәжен                                Маңғыстау облысы
Бозой                                Ақтөбе облысы
Жiбек Жолы                           Оңтүстiк Қазақстан облысы
Ғ. Мұратбаев                         Оңтүстiк Қазақстан облысы
Шардара                              Оңтүстiк Қазақстан облысы
Қапланбек                            Оңтүстiк Қазақстан облысы
екiжақты қатынас үшiн ашық:
Қожантай                             Маңғыстау облысы
Молбай                               Маңғыстау облысы
Кәрiбай                              Қызылорда облысы
Мыңтай                               Қызылорда облысы
Далақұдық                            Қызылорда облысы
Қондоз                               Қызылорда облысы
Май                                  Оңтүстiк Қазақстан облысы
Кескен                               Оңтүстiк Қазақстан облысы
Дархан                               Оңтүстiк Қазақстан облысы
Төңкерiс                             Оңтүстiк Қазақстан облысы
Ынтымақ                              Оңтүстiк Қазақстан облысы
Ызғырық                              Оңтүстiк Қазақстан облысы
Бейбітшілік                          Оңтүстiк Қазақстан облысы
К.Қонысбаев                          Оңтүстiк Қазақстан облысы
Лесбек батыр                         Оңтүстiк Қазақстан облысы
Келес                                Оңтүстiк Қазақстан облысы
Атамекен                             Оңтүстiк Қазақстан облысы
Нұрлыбаев                            Оңтүстiк Қазақстан облысы
5. Түркіменстанмен мемлекеттік шекара учаскесіндегі халықаралық өткізу бекеттері:
көпжақты қатынас үшін ашық:
Темірбаба                            Маңғыстау облысы
екіжақты қатынас үшін ашық:
Аяққарасай                           Маңғыстау облысы
Отынды                               Маңғыстау облысы

3. Международные пункты пропуска на участке государственной границы с Кыргызской Республикой:
открытые для многостороннего сообщения:
Айша Биби Жамбылская область
Нововоскресеновка Жамбылская область
Кордай Жамбылская область
Кеген Алматинская область
Карасу Жамбылская область
открытые для двустороннего сообщения:
Алатау Жамбылская область
Бесагаш Жамбылская область
Камышановка Жамбылская область
Жайыл Жамбылская область
Аухатты Жамбылская область
Сартобе Жамбылская область
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2002 № 1251.
4. Международные пункты пропуска на участке государственной границы с Республикой Узбекистан:
открытые для многостороннего сообщения:
Тажен Мангистауская область
Бозой Актюбинская область
Жибек Жолы Южно-Казахстанская область
Г.Муратбаева Южно-Казахстанская область
Шардара Южно-Казахстанская область
Капланбек Южно-Казахстанская область
открытые для двустороннего сообщения:
Кожантай Мангистауская область
Молбай Мангистауская область
Карбай Кызылординская область
Мынтай Кызылординская область
Далакудук Кызылординская область
Кондоз Кызылординская область
Майский Южно-Казахстанская область
Кескен Южно-Казахстанская область
Дархан Южно-Казахстанская область
Тонкерис Южно-Казахстанская область
Ынтымак Южно-Казахстанская область
Ызгырык Южно-Казахстанская область
Бейбытшилик Южно-Казахстанская область
К.Конысбаева Южно-Казахстанская область
Лесбек батыр Южно-Казахстанская область
Келес Южно-Казахстанская область
Атамекен Южно-Казахстанская область
Нурлыбаев Южно-Казахстанская область
5. Международные пункты пропуска на участке государственной границы с Туркменистаном:
открытые для многостороннего сообщения:
Темирбаба Мангистауская область
открытые для двустороннего сообщения:
Аяккарасай Мангистауская область
Отынды Мангистауская область