Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 7 желтоқсан N 1597. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.04.10. N 285 қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексін  (Салық кодексін) іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі бір ай мерзімде өзінің бұрын қабылданған нормативтік құқықтық кесімдерін осы қаулыға сәйкес келтірсін.
3. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 7 желтоқсандағы
N 1597 қаулысымен
бекітілген
Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді
мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкалары
1. Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді тіркеген кезде мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкасы мыналарды құрайды:
1) теңіз кемелері үшін - алымды төлеу күніне қолданыстағы алпыс есе айлық есептік көрсеткіш;
2) өзен кемелері үшін - алымды төлеу күнінен қолданыстағы он бес есе айлық есептік көрсеткіш;
3) шағын өлшемді флот кемелері үшін:
қуаты 50 ат күшінен (37 кВт) жоғары өздігінен жүзетін шағын өлшемді кемелер үшін - алымды төлеу күніне қолданыстағы үш есе айлық есептік көрсеткіш;
қуаты 50 ат күшіне (37 кВт) дейінгі өздігінен жүзетін шағын өлшемді кемелер үшін - алымды төлеу күнінен қолданыстағы екі есе айлық есептік көрсеткіш;
өздігінен жүзбейтін шағын өлшемді кемелер үшін - алымды төлеу күнінен қолданыстағы бір жарым есе айлық есептік көрсеткіш.
2. Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді қайта тіркеген кезде мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкасы, осы қосымшаның 1-тармағында белгіленген ставканың 50 пайызын құрайды.
3. Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелердің мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын берген кезде мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкасы, осы қосымшаның 1-тармағында белгіленген ставканың 25 пайызын құрайды.

Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2001 года N 1597. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года N 285
Сноска. Постановление Правительства РК от 7 декабря 2001 года N 1597 утратило силу постановлением Правительства РК от 10 апреля 2007 года N  285   (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года  K010209_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые ставки сбора за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в месячный срок привести свои ранее принятые нормативные правовые акты в соответствие с настоящим постановлением.
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 декабря 2001 года N 1597
Ставки сбора за государственную регистрацию
морских, речных и маломерных судов
1. Ставка сбора за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов при регистрации составляет:
1) для морских судов - шестидесятикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
2) для речных судов - пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
3) для судов маломерного флота:
для самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) - трехкратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
для самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37кВт) - двукратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
для несамоходных маломерных судов - полуторакратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора.
2. Ставка сбора за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов при перерегистрации составляет 50 процентов от ставок, установленных пунктом 1 настоящего приложения.
3. Ставка сбора за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов при выдаче дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, составляет 25 процентов от ставок, установленных пунктом 1 настоящего приложения.